Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
@Keth

Mam pewną rozkiminę w wyborze zasilacza do 350 zł (max. 400zł).

Ja bym dorzucił 50zł do Anteca Edge 650W.
- bardzo stabilny, trzyma dobrze napięcia
- cichy wentylator, opcjonalnie podświetlany (jest przycisk on/off)
- w pełni modularny
- ma podkładki antywibracyjne (chociaż czy daje duży efekt - nie wiem)
- 650W na luzie wystarczy do podkręconej 980ti.
 
Ja bym dorzucił 50zł do Anteca Edge 650W.

Właśnie chyba tak zrobię.
Tu jest fajny filmik z tym cackiem:
Podświetlenie na 7:23.

A jeszcze taka kwestia, jeśli chodzi o wybór tych dwóch płyt? Zastanawiam się którą wybrać pod 4690K. W tym Gigabycie jest, zdaje się, możliwość instalacji Broadwellów?
http://www.morele.net/plyta-glowna-...-hdmi-dvi-d-sub-atx-ga-z97-d3h-641615/#anchor
http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z97-pro4-z97-lga1150-z97-pro4-640933/#anchor

Dodam jeszcze, że dźwięk na mobo mnie nie interesuje, bo planuję zakup osobnej dźwiękówki (AIM 808 ).
 
Ja bym dorzucił 50zł do Anteca Edge 650W.
- bardzo stabilny, trzyma dobrze napięcia
- cichy wentylator, opcjonalnie podświetlany (jest przycisk on/off)
- w pełni modularny

Tylko z tą modularnością, to jest tak: jasne, że fajnie jak wszystkie kable są wypinane, ale jeśli nie są, to i tak można je włożyć za ,,blaszkę'' w obudowie i są niewidoczne, prawda? No i zauważyłem, że niemodularne są o co najmniej o stówę tańsze..........
 
Tylko z tą modularnością, to jest tak: jasne, że fajnie jak wszystkie kable są wypinane, ale jeśli nie są, to i tak można je włożyć za ,,blaszkę'' w obudowie i są niewidoczne, prawda?
Niby można, ale po co kombinować i wciskać wszystko za "blaszkę", albo w puste przestrzenie przeznaczone na dyski/napędy. Nie w każdej obudowie znajdzie się na to miejsce. Mniej kabli w obudowie to też lepszy przepływ powietrza, większa wygoda i łatwiejszy montaż.
 
Tylko z tą modularnością, to jest tak: jasne, że fajnie jak wszystkie kable są wypinane, ale jeśli nie są, to i tak można je włożyć za ,,blaszkę'' w obudowie i są niewidoczne, prawda? No i zauważyłem, że niemodularne są o co najmniej o stówę tańsze..........
Też tak myślałem, dopóki nie musiałem tych kabli tam układać. Nie każda obudowa daje Ci swobodę ich układania, nie każdy zasilacz ma miękkie okablowanie i jeśli masz wysoką obudowę, to nie każdy kabel będzie miał wystarczającą długość, żeby go pociągnąć z tyłu. Więc lepszą inwestycją będzie modularny, albo chociaż semi-modularny.
 
Smutne jest to, że z wymaganiami praktycznie tylko GTA V "zabija" (w pewnych miejscach) Wiedźmina 3. Jednak gra od Rockstar ma zdecydowanie ładniejszą zieleń (o wiele większym zakresie rysowania).

Tak więc aby cieszyć się W3 w 60 fps i pełnej krasie trzeba mieć kartę za ponad 3k (że nie wspomnę o reszcie podzespołów, czyli prawie drugie tyle kasy) - albo PS4 (ponad połowę tańsze) aby widzieć praktycznie to samo tyle, że w 30 fps.

---------- Zaktualizowano 15:03 ----------

Czekam na Pascal'a...
 
No i upały dały mi się w tym roku we znaki szczególnie, właśnie widzę że ewidentnie pasta na procku się "kończy" i trzeba obowiązkowo wymienić,
Ktoś poleci jakieś sprawdzone pasty na srebrze, procek z zablokowanym mnożnikiem
Pasta zużyta to Revoltec, ale myslę żeby wybrać coolermastera może be quiet też nie powinna być zła.
 
Cześć
1 września (wypłata) zamierzam składać komputer. Przeznaczyć chcę na niego 6000 do 6500 zł.
Przewidywalny zestaw
i5 4690k
dark rock 3
Asus Maximus Ranger VII
g.skill tridentx 2400mhz DDR3 CL10 8gb
SSD Crucial BX100 250gb
dysk twardy WD Black 1TB

Czy ten nie pełny zestaw jest wystarczajacy? Co do karty gtaficzej myślałem nad gtx 980 matrix
Proszę o radę w sprawie obudowy, zasilacza i reszty rzeczy do zestawu, jeśli o jakieś niezbędnej zapomniałem.

Będę wdzięczny za pomoc
 
Dobry zasilacz 650W powinien wystarczyć na topową pojedyńczą karte w zupełnośći, ewentualnie 750, ale czy ja wiem czy jest sens? z firm bym polecił Seasonic/Antec Corsairy podobno podupadły na jakości ostatnio, jak to @GosuPL podawał, ewentualnie Be Quiet lub XFX może sie dobry trafić, ja bym tam patrzył jakie ma certyfikaty ewentalnie sprawność bo to jedno z drugiego wynika, czy jest modularny (warto dopłacicdo komfortu odczepianych kabli)najlepiej gdyby miał wiatrak 135-140mm. no i jak dobrą ma główną linie, jak mocną.
 
@szypek26
Do tego jeszcze Windowsa muszę wliczyc. Gdzieś muszę ciąć koszta, ponieważ z tym zestawem który przedstawilem i całą resztą wyszło mi 6000 zl, jeszcze do tego GTX 980 to wtedy 7000 wyjdzie.
 
Jak ty tu 6k naliczyłeś? :p

i5 4690k
dark rock 3
Asus Maximus Ranger VII
g.skill tridentx 2400mhz DDR3 CL10 8gb
SSD Crucial BX100 250gb
dysk twardy WD Black 1TB
= 3000

+ buda (250) = 3250
+ odd (60) = 3310
+ psu (290) = 3600
+ w8.1 (400) = 4000
 
Top Bottom