Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Na morele.net dokładnie 3315 zł :) Chyba, że do tego kupujesz jeszcze jakiś monitor i Bóg wie co jeszcze, to kwota może wynieść 6000zł :p
 
Last edited:
Więc wychodzi ci całe 6700, a podobno budżet to do 6.5k. Schodzisz z płytą główną, chłodzeniem i ramem (2133 CL9 jest tańszy, a wydajność identyczna) i już masz koszt całościowy poniżej 6500.
To znaczy ja nie mam nic przeciwko twoim wyborom, tylko tak sobie marudzę na głos, że przy tak dużym budżecie to już można pohasać, a nie "ograniczać" się do "marnego" GTX980 :p
 
Ja również planuję w niebawem zakupić nowego kompa. Niestety stary laptop już nie daje rady o wyższe potrzeby, więc szykuje mi się spory wydatek. Będę musial zakupić monitor, gdyż stary 14 calowy to chyba sami rozumiecie ;) Windows niestety również musi być jakiś nowszy niż 7ka 32 bitowa. Te rzeczy chcę kupić osobno i przeznaczyć na to do 1000zł max.
I teraz czas na PC. Ten chcę zakupić w systemie ratalnym, gdzie pojedyncza rtata wyniesie ~150 zł (nie więcej niż 200zł miesięcznie). Taki zestaw to coś powyżej 4000zł. Pytanie czy warto korzystać z takiego portalu jak PurePC i brać przykładowo ten zestaw? A może skorzystać z gotowych składaków na Morele, czy może lepiej dobrać samemu części - a jeśli tak to jakie?
Pomożecie?
 
@Sylvin
Zawsze najlepiej jest samemu dobrać części, bo do składaków na Morelach na start dopłacasz 100-200 zł. Ten zestaw z PurePC jest ok, ale parę rzeczy można w nim zmienić (zwłaszcza jeśli nie planujesz OC). No i nie doliczyli obudowy. :) Najlepiej napisz na jakimś forum, np. właśnie forum PurePC (albo nawet tutaj, spróbuję pomóc :) ) co chcesz kupić, ile możesz wydać, czy chcesz podkręcać, do czego ma być komputer, no i czy masz jakieś stare części jak dysk czy nagrywarka, to dostaniesz zestaw pod Twoje potrzeby.
 
Last edited:
Obecnie Win 7 jest do kupienia za 87 zł bodajże (chyba Kinguin), kupujesz i masz darmowo win10 od Microsoftu.

Win-Win situation ;D
 
http://m.morele.net/product/details/633623/1 czy http://m.morele.net/product/details/649556/1

Ja sobie taką upatrzyłem:


 
@Sylvin
Zawsze najlepiej jest samemu dobrać części, bo do składaków na Morelach na start dopłacasz 100-200 zł. Ten zestaw z PurePC jest ok, ale parę rzeczy można w nim zmienić (zwłaszcza jeśli nie planujesz OC). No i nie doliczyli obudowy.:) Najlepiej napisz na jakimś forum, np. właśnie forum PurePC (albo nawet tutaj, spróbuję pomóc
).
Wiem, wiem, że dobierając części samemu wychodzi taniej :p W gotowcach niestety ponosi się koszt braku czasu. Przez jego brak nieco wypadłem z obiegu i teraz ciężko ogarnąć temat. Dlatego chcę się poradzić. Z forum PurePC pewnie też skorzystam :).
Najlepiej napisz na jakimś forum, np. właśnie forum PurePC (albo nawet tutaj, spróbuję pomóc :) ) co chcesz kupić, ile możesz wydać, czy chcesz podkręcać, do czego ma być komputer, no i czy masz jakieś stare części jak dysk czy nagrywarka, to dostaniesz zestaw pod Twoje potrzeby.

Jeśli chodzi o sprecyzowanie potrzeb i zakres starych części, to może zacznę od tego drugiego. Mam nagrywarkę, która powinna być jeszcze ok., a reszty lepiej nie uwzględniać (spalony dysk i stare podzespoły). Jeśli chodzi o moje potrzeby, to najchętniej widziałbym to, tylko taniej :p Jeśli dobrze liczę, to przy zestawie za około 5000zł powinienem się zmieścić w ratach do 200zł. Zależy mi by tej kwoty ratalnej nie przekraczać, a najlepiej żeby była nieco niższa.
Jeśli chodzi o podkręcanie komputera, to mam z tym kosztowne wspomnienia z czasów, kiedy to królowały jeszcze akceleratory grafiki 3dfx. Stare czasy. Teraz to wygląda nieco inaczej, więc sam nie wiem...
Komputera używam do domowej obróbki fotek, filmów, grafiki wektorowej i grania. Gdyby nie to, że Corel i reszta programów jest zasobożerna, to pewnie zdecydowałbym się na PS4 (wyszłoby to znacznie taniej). W tym wypadku przyda mi się dobra maszyna :)
 
@Sylvin
1. Dzisiaj podkręcanie procesora/karty graficznej jest banalne i bardzo ciężko jest coś przy okazji zepsuć. Sprawdź sobie poradniki na JuTubie i oceń, czy chcesz się w to pakować.
2. Jeśli ta obróbka to jest coś poważniejszego, to chyba warto byłoby postawić komputer na i7/Xeonie, dać 16 GB RAM-u i zainwestować w duże SSD na te projekty, nawet kosztem karty graficznej. O szczegóły musiałbyś się dopytać kogoś bardziej oblatanego, bo każdy program inaczej wykorzystuje zasoby kompa, a ja niestety nie siedzę na tyle w tym wszystkim, żeby być absolutnie pewny, że powyższa propozycja jest wystarczająca.
3. Ja osobiście od czasu do czasu montuję jakiś prosty film w Sony Vegasie, raz na kilka miesięcy obrabiam jakieś zdjęcie, kiedyś nawet bawiłem się silnikiem Unity, a mam dwuletnią i5 (3350p), 8 GB pamięci i GTX-a 660. I nie mam większych problemów z tymi programami. Jeśli tylko nie obrabiasz tych zdjęć i filmów zawodowo, a komputer ma być jak najwydajniejszy w grach to wystarczy Ci i5 i 8 GB RAM-u, a resztę kasy można wpakować w kartę graficzną.
4. I tu właśnie jest kolejny problem. :) Kilka dni temu zadebiutowały nowe procesory Intela z serii 6000, na nowej podstawce i z nowymi pamięciami DDR4. Są kilkanaście procent mocniejsze od poprzedników (tu masz test: http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i56600k_skylake_mocne_cztery_rdzenie ), ale problemem są ceny i dostępność płyt głównych pod nie, no i to, że nie ma jeszcze testów tychże, przez co wybiera się trochę na ślepo. Tutaj też musisz zdecydować, czy chcesz się pakować w starą, wolniejszą, ale sprawdzoną generację (Haswell/Broadwell), czy nową, wydajniejszą, ale droższą (Skylake).
5. Jakiej podstawki byś nie wybrał, GTX 980 jest nieopłacalny - kosztuje ok. 700 zł więcej od GTX-a 970, a jest tylko 10-15% mocniejszy. Lepiej zostać właśnie przy 970-tce, a kiedy przestanie wystarczać, sprzedać ją i kupić coś innego.
6. Tu masz przykładowy zestaw na Haswellu i GTX-ie 970: http://www.morele.net/inventory/info/8sY9Y0/ . Na Skylake nic Ci nie złożę z takich samych powodów jak wyżej - nie chcę źle doradzić. W każdym razie najlepiej będzie, jeśli założysz temat na jakimś dużym forum komputerowym, np. PurePC, PCLab, Benchmark, czy np. Forum CD-Action. Tam dopasują zestaw wg. Twoich potrzeb.
 
Chciałbym w końcu zmienić swój stary monitor na coś nieco większego. W sklepie natknąłem się coś takiego i stwierdziłem że 27" w sam raz mi odpowiada. Pozostając przy cenie mniej więcej takiej jak ten Asus i właśnie tej przekątnej ekranu, co możecie mi polecić? Co zaś się tyczy rodzaju matrycy to nie bardzo wiem jaką powinienem wybrać; sprzęt oczywiście będzie służył do grania.

Skoro już piszę posta w tym wątku to przy okazji zapytam też o dysk zewnętrzny; chcę kupić takowy, o pojemności 2TB, ale i w tym przypadku nie wiem na którego producenta zwracać uwagę. Dodam jeszcze, że dysk będę zamawiał z NewEgg'a a potem "szmuglował" wracając do Polski :p
 
Skoro już piszę posta w tym wątku to przy okazji zapytam też o dysk zewnętrzny; chcę kupić takowy, o pojemności 2TB, ale i w tym przypadku nie wiem na którego producenta zwracać uwagę. Dodam jeszcze, że dysk będę zamawiał z NewEgg'a a potem "szmuglował" wracając do Polski
http://www.seagate.com/pl/pl/products/laptop-mobile-storage/laptop-external-drives/backup-plus-slim/ i nie patrz na żaden inny. Nie sugeruj się ceną u Seagate, w necie można 2TB dostać poniżej 400 zł.
 
Odnośnie obudowy to poniższa zdaje się być bardzo fajna i przestronna.


Może sobie kiedyś taką kupię :) ...
 
Top Bottom