Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Witam. Szukam porady, mianowicie chcę kupić płytę główną i mam dylemat, nie wiem którą z 3 wybrać: Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3, Gigabyte G1.Sniper Z97 lub Asrock Fatal1ty Z97X Killer czy ktoś może mi podać swoje uwagi?
 
GA-Z97X-Gaming 5 posiadam i sobie chwale. O GA-Z97X-Gaming 3 słyszałem dużo dobrego. Model niżej co prawda ale słyszałem ze bardzo ok.
 
Aktualnie posiadam MSI H81M-E33 czy przesiadka na jakąś z tych 3 da mi zauważalną różnicę? Reszta sprzętu to i7 4790, gtx 970, 16gb ram. Po prostu zastanawiam się czy warto wymienić płytę na lepszą, bo jednak obecna nie należy chyba do najlepszych.
 
Aktualnie posiadam MSI H81M-E33 czy przesiadka na jakąś z tych 3 da mi zauważalną różnicę? Reszta sprzętu to i7 4790, gtx 970, 16gb ram. Po prostu zastanawiam się czy warto wymienić płytę na lepszą, bo jednak obecna nie należy chyba do najlepszych.

Mając procesor 4790 (a nie 4790k) nie masz zbytnio możliwości podkręcania go, więc dotychczasowa płyta, o ile obsługuje haswelle refresh, spokojnie Ci wystarczy.
 
Słuchajcie, jaki cooler byście polecili do pokręcenia i5 6600K, tak do kwoty 350zł?
Dodam, że płytka to ASUS Z170 PRO GAMING.

Obecnie waham się pomiędzy Dark Rock 3 a Dark Rock PRO 3, lub też właśnie czymś innym....
 
Zależy na czym Ci zależy w pierwszej kolejności. Na wyglądzie, wydajności, ciszy? A dwa, w tej cenie możesz kupić spokojnie albo praktycznie dowolne chłodzenie powietrzne, albo kompaktowe chłodzenie wodne.

Najwydajniejszym wyborem w tej kwocie będzie Noctua D15.
 
Cześć zastanawiam się nad kupnem słuchawek i moje pytanie jakie najlepiej wybrać w cenie do 450? Myślałem o Kingston HyperX Cloud albo Turtle Beach Ear Force Stealth 450. Dzięki za wszelkie rady i uwagi.
 
Cześć zastanawiam się nad kupnem słuchawek i moje pytanie jakie najlepiej wybrać w cenie do 450? Myślałem o Kingston HyperX Cloud albo Turtle Beach Ear Force Stealth 450. Dzięki za wszelkie rady i uwagi.

Hyper X Cloud posiadam i bardzo sobie chwalę - ze swojej strony mogę jak najbardziej polecić. Tylko raczej Cloud I, a nie II, bo dwójka ma zintegrowaną dźwiękówkę, która jest ponoć bardzo średnia. Za to jedynkę spokojnie wyrwiesz za 250-300zł.
 
GTX 1070 - Ciekawe jaka będzie ta karta? Sądząc po nazewnictwie to będzie odpowiednik 970.
No i ,,....... 4-krotny wzrost mocy obliczeniowej i 3-krotny wzrost przepustowości pamięci wideo.'' Interesting.

,,Tragiczna nazwa, GTX 1080? ''
,,Dlaczego? Do wymówienia "tysiąc" jest prawie dwa razy krótszy niż "dziewięćset". ''
,, Tak. Bo Nvidia wymyślając nazwę kart graficznych brała pod uwagę wymowę w języku polskim... ''
 
Last edited:
GeForce GTX 1080 - w końcu karta odpowiednia do gry w Full HD ;) ...


Oby do premiery Cyberpunk 2077 karty Pascal odpowiednio staniały :). Chociaż... visual parity platform growych, już bym zapomniał :harhar: ...
 
Oby do premiery Cyberpunk 2077 karty Pascal odpowiednio staniały
To ci właściwie nie jest do niczego potrzebne. 970 będzie spokojnie jeszcze dawać radę przez kilka nabliższych lat. Ba, używka 770 to jest wciąż b.dobra karta.
Zależy na jakiej rozdziałce jeszcze grasz, bo jak fhd to pffff.
 
Zależy na jakiej rozdziałce jeszcze grasz, bo jak fhd to pffff.

Dodałem przecież " visual parity".
Czyli jak twórcy będą równać wizualnie gry do możliwości konsol (jak to robią teraz praktycznie wszyscy, a UBi niedawno, przez przypadek, się do tego przyznało) to mam spokój, aż do premiery kolejnych wersji maszynek do grania. Niepokoi mnie jednak fakt iż rynek GPU nie znosi próżni i sądzę, że lobby "zielonych"/"czerwonych" będzie przekonywało twórców gier do "psucia" portów PC.
 
To ci właściwie nie jest do niczego potrzebne. 970 będzie spokojnie jeszcze dawać radę przez kilka nabliższych lat. Ba, używka 770 to jest wciąż b.dobra karta.
Zależy na jakiej rozdziałce jeszcze grasz, bo jak fhd to pffff.

Patrząc po nowym TR czy Batmanie, to bym nie był tego taki pewien.
 
Ponoć do końca 2017 roku urządzenia mobilne "do gier" (tablety, smartfony, itp.) dorównają, a być może nawet przegonią (!) wydajnością konsole obecnej generacji (PS4, XBOX One).

Po tym co producenci wkładają do tych maszynek (jak np. wielordzeniowe procesory) oraz Vulkan jestem w stanie uwierzyć w powyższą prognozę. No, może tak dla bezpieczeństwa z rokiem poślizgu.
 
Witajcie :p
Kolega potrzebuje komputera do płynnej rozgrywki w H1Z1, zależy mu na pieniądzach, cały komp od zera. Ponieważ wypadłem z obiegu dosyć dawno i nie orientuję się w cenach absolutnie, nie mogę mu pomóc. Może ktoś z Was mógłby poświęcić chwilę i podać propozycję komponentów?
 
Top Bottom