Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Co nieco o sprzęcie

Miejsce na pogadanie o sprzęcie, planowanych zakupach i zbrojeniu się na premierę Wiedźmina.E: http://www.gph.benchmark.pl/ - porównanie większości dostępnych kart graficznychKeth
 
Ja się szykuje na wiedźmina w pełnych detalach, pewnie dlatego,że przez ostatni rok prawie w nic nie grałem...lizę na to,że procek athlon 64 3500+ s.939 lub Athlon 64 3800+ s.939 Venice da radę - Athlony x2 na razie za drogie chyba,że w ciągu 1,5 miesiąca coś się zmieni, pamieć raczej w okolicach 1GB , karta - w tej chwili przyglądam sie czemuś pokroju 7900GT.Gdyby ktoś kto ma styczność z nowymi prcokami Intela (Intel ® Core ™ 2) mógł coś skrobnąć w tym temacie - czy w jakikolwiek sposób korespondują w tej chwili z tymi od AMD
 
Heh, trzeba bedzie troche uzbierac kasy. Ja jednak kupie sobie chyba wogole nowego kompa. Ale gdyby mialo byc inaczej? To kupilbym nowa plyte glowna, procka Athlona 3800+ 2.4ghz i karte graf. GeForce 7600GT 256mb.
 
Ja mam procka Athlon 3200+ s 939 i jego raczej nie będę wymieniał, ale dokupie sobie z 1GB ram bo mam tylko 512 i jak trafię na allegro jakiegoś Ge 7300 lub 7600 w rozsądnej cenie (i dobrej jakości) to też kupię, w sklepie grafike kupiłbym jakbym dostał dużo kasy a na to raczej się nie zapowiada.Aktualnie mam Ge 6600 niestety nie GT
 
Ej wlasnie...karty GT sa wydajniejsze niz GS co? (chodzi mi o GeForce).Ja mam teraz 1gb RAMu i narazie bezsensu dokupowac. Wydaje mi sie ze te 1gb wystarczy w zupelnosci.
 
Geno said:
Gdyby ktoś kto ma styczność z nowymi prcokami Intela (Intel ® Core ™ 2) mógł coś skrobnąć w tym temacie - czy w jakikolwiek sposób korespondują w tej chwili z tymi od AMD
Ja bedę miał styczność w piątek, bo wtedy sobie kupuje nowe części . Core Duo 2 E6300, 1GB DDR2 667 i Radka X1900XT 256MB. Powinno starczyć. Słyszałem że E6300 jest wydajniejszy od Athlona X2 3800+, ale nie sprawdzałem nigdy.
Gofer31 said:
Ej wlasnie...karty GT sa wydajniejsze niz GS co? (chodzi mi o GeForce).
Karty GT są wydajniejsze. Tu jest TEST który to potwierdza.
 
Poczytałem troszkę i sprawa nieco pjaśniała i teraz mam zgryza czy jednak może zdecydować się na Intela....wrrr....Tutaj tekst z benchamark'a
benchamark said:
c.d. TOP-10: zestawy komputeroweKomputer dla gracza za 3000 złotychTopowy zestaw dla gracza można skonfigurować bardzo prosto - biorąc z półek najdroższe podzespoły. Ale my dysponujemy ograniczoną kwotą, za którą musimy kupić sprzęt, który będzie wydajny, cichy, uniwersalny oraz łatwy w przyszłej modernizacji. Za trzy tysiące złotych można sobie z tym poradzić, ale za taką kwotę można złożyć sprzęt lepszy lub gorszy - to zależy od naszej wiedzy i świadomości własnych potrzeb.Chcemy grać w nowe gry w wysokiej rozdzielczości, przynajmniej 1280x1024, a może nawet w 1600x1200 - to podstawowy wymóg, bo z innymi, mniej wymagającymi zadaniami nasz sprzęt poradzi sobie rzecz jasna doskonale. Chcemy mieć płynną animację, ładnie wygładzone tekstury, pozbawione "schodków" krawędzie. Jednocześnie musimy sobie zdawać sprawę, że nie stać nas na grafikę za 1000 złotych, niestety. Kupimy więc kartę o połowę tańszą, która dzisiaj poradzi sobie z postawionymi przed nią zadaniami, a za rok lub dwa wymienimy ją na dużo wydajniejszy model, dopłacając kilkaset złotych. No cóż, komputerowi gracze nie mają lekko...Płyta główna, jako skalista podstawa mocnego sprzętu musi być nowoczesna, sprawdzona, dobrze wyposażona i niezawodna. Zwracamy uwagę na nowe modele uznanych na rynku firm, zwracając uwagę także na podatność na przyszłe przetaktowanie systemu. W gnieździe płyty musimy osadzić wydajny, nowoczesny procesor, który nie będzie się zbytnio nagrzewał oraz będzie miał ukryte rezerwy mocy, gdybyśmy chcieli go nieco przetaktować.Procesor Core 2 Duo E6300 Częstotliwość: 1.86 GHz Podstawka: LGA 775Magistrala: 1066 MHzCache L2: 2 MB ~750 zł Płyta główna Asus P5B Chipset: Intel P965Magistrala: 533, 800 oraz 1066 MHzZintegrowany chip muzyczny 7.1 i sieciowy ~560 zł Pamięć RAM GoodRAM DDR2, 2x 512 MB Częstotliwość: 800 MHzTimingi: 4-4-4-12 ~520 zł Karta graficzna Galaxy GeForce 7600GS Zalman Taktowanie: 500/1400 MHzPamięć: 256 MB GDDR3 1.2 nsWyjścia: DVI, D-Sub, TV, HDTV ~580 zł Dysk twardy Samsung SpinPoint 200 GB Interfejs: SATA IIPrędkość obrotowa: 7200 rpmPamięć cache: 8 MB ~280 zł Napęd optyczny LiteON SHM-165P6S Interfejs: IDETyp: DVD MultiPamięć cache: 2 MB ~130 zł Obudowa Chieftec BH-02B-B-B Typ: Midi TowerZasilacz: 400W ~410 zl Przekroczyliśmy nieco zakładaną na wstępie kwotę trzech tysięcy złotych, ale za to nasz zestaw składa się z procesora Core 2 Duo osadzonego na bardzo dobrej płycie głównej Asusa, opartej na chipsecie Intel P965. Kto chociaż w minimalnym stopniu interesuje się wydarzeniami w branży komputerowej, ten wie, jak udanym procesorem jest najmłodsze dziecko Intela - C2D. Płyta Asusa pozwoli rozwinąć skrzydła całemu systemowi - obsłuży bardzo wydajne pamięci DDR2 800MHz w trybie dwukanałowym, a jej BIOS i oprogramowanie pozwolą na osiągnięcie maksymalnej, możliwej wydajności całego systemu. Niektórzy użytkownicy będą zapewne chcieli podkręcić procesor (Core 2 Duo jest bardzo podatny na overclocking) - BIOS płyty Asus umożliwia zarówno automatyczne, jak i ręczne podkręcanie procesora, podsystemu graficznego i podsystemu pamięci. Zdecydowaliśmy się na kartę graficzną GeForce 7600GS, oczywiście od Galaxy. Wersja z podkręconym fabrycznie rdzeniem, szybkimi pamięciami GDDR3 1.2 ns i chłodzeniem Zalmana to rarytas - żadna karta w podobnej cenie nie osiągnie takiej wydajności, przy zachowaniu niemal całkowitej ciszy. Zarówno dysk twardy, jak i napęd optyczny pozostają bez zmian - 200GB Samsung oraz DVD+/-RW LiteON.Całość zapakujemy do świetnej obudowy Chiefteca - średniej wielkości Midi Tower BH-02B-B-B. Najwyższa jakość wykonania, przestronne wnętrze, możliwość zamontowania pięciu wentylatorów (polecamy założyć chociaż jeden, wyciągający ciepłe powietrze), no i estetyka, do której Chieftec już nas przyzwyczaił, a która ma licznych zwolenników. Zamontowany w obudowie zasilacz 400W to solidna i cicha jednostka, mająca liczne zabezpieczenia prądowo-napięciowe i nowoczesne okablowanie. Najsłabszym elementem tego zestawu będzie dla niektórych BOX-owe chłodzenie procesora. Co prawda C2D nie grzeje się tak bardzo, jak starsze modele Pentium, ale cooler i tak musi odprowadzić spore ilości ciepła, więc wentylator swoim szumem może nieco dokuczać wrażliwszym użytkownikom. Wymiana coolera na Scythe Ninja lub Infinity przyniesie odczuwalną poprawę - zarówno szum, jak i temperatura pracy procesora obniżą się znacznie, a ze schłodzeniem wybranego przez nas procesora C2D (niepodkręconego) wymienione coolery poradzą sobie w trybie pasywnym, bez włączonego wentylatora.W sytuacji, kiedy ten zestaw wyda się komuś jednak nieco za drogi, proponujemy zbicie ceny poprzez zastąpienie procesora Core 2 Duo tańszym o 300 złotych Pentium D 805. Wydajność pozostanie wciąż na akceptowalnym, wysokim poziomie, a w przyszłości będzie można przesiąść się niewielkim kosztem na jeden z modeli Core - może nawet o wyższym zegarze, niż proponowany przez nas 1.86 GHz. Można też zamiast obudowy Chieftec kupić ModeComa 400W i oszczędzić w ten sposób około 200 złotych - ale kto miał do czynienia kiedykolwiek jakąkolwiek obudową Chiefteca, ten szybko zapomni o takiej możliwości. Poza tym zasilacz Feel montowany w ModeComach jest nieco słabszy, niż 400-watowa jednostka Chiefteka.Na koniec podkreślamy raz jeszcze - powyższe zestawy skonfigurowaliśmy z łatwo dostępnych części znanych producentów, ponieważ takie były przyjęte przez nas założenia. Komputerowi hobbyści i tak zapewne złożą swoje własne, nieco odmienne zestawy, dopasowane do indywidualnych potrzeb. Wszelakie dyskusje o wyższości jednego producenta nad drugim (ATI kontra nVidia czy też Intel vs AMD) pozostawiamy komputerowym przedszkolakom. Podczas naszych wyborów kierowaliśmy się zachowaniem jak najlepszego stosunku wydajności do ceny poszczególnych podzespołów, ale na pierwszym miejscu zawsze stawiając stabilność systemu. Dlatego na przykład czytając o problemach, które sprawiają nowe chipsety nVidii dla platformy AM2, poczekamy na razie z polecaniem ich niezbyt zaawansowanym użytkownikom. Można też żałować, że firma Galaxy nie produkuje kart graficznych opartych na procesorach ATI, ale na to rzecz jasna też nie mamy wpływu.Życzymy Wam samych przyjemności podczas montażu i eksploatacji samodzielnie złożonego sprzętu :) j.w.
 
Ja na razie mam Athlona XP 2500+, 512 MB RAM, GF 6600GT. Na gwiazdkę mam zamiar kupić w sumie calutki nowy komputer, łącznie z nową płytą główną (bo mam to stare wejście, nie pamiętam jak się nazywa), bo nowsza karta już nie wejdzie, na prockach się nie znam (tę kwestię pozostawię bratu), jakiś 1 GB RAM-u i jakiegoś GeForce'a z serii 7000... Może nawet mi starczy (no bo jak opyle aktualnego kompa, to wyjdzie jakieś 5 stów, do tego moje kieszonkowe+kasa rodziców, nie?), pożyjemy - zobaczymy
 

Keth

Ex-moderator
Ja aktualnie posiadam Athlona XP 2600+, 512 MB Ramu i Sapphire 9800pro Atlantis, o ile cokolwiek będę w nim zmieniał do premiery Witchera, bo pójść - pójdzie, to będzie to tylko dodatkowe 512 ramu i ew. jakiś 7600GT na AGP.
 
Lucyf said:
Koniu w tym problem że na AGP nie ma żadnej karty z końcówką GT oprócz 6600
No wlasnie podobno jest jeszcze 7600gt, tylko że strasznie trudno ją zdobyć
 
Po prostu producenci starają się wykończyć rynek kart pod AGP . Co do 7600GT pod AGPx8, to nigdy o niej nie słyszałem, a już na pewno nie widziałem w sklepie. Tylko 7600GS.
 
jaszczur10 said:
Co do 7600GT pod AGPx8, to nigdy o niej nie słyszałem, a już na pewno nie widziałem w sklepie. Tylko 7600GS.
Huh, rzeczywiście jest tylko 7600GS o_O A dałbym głowę, że widziałem też GT x.X
 
No i miałeś rację, na razie tylko jedną na allegro widziałem. Ale cena taka, że lepiej sobie nową płytę główną kupić i 7600GT pod PCIe . Szczególnie, że GeForce pod AGP jest pewnie słabszy.
 
Damn, wlasnie sobie na www.sklep.gral.pl "zlozylem" wlasnego kompa. Takiego ktorego bym chcial miec juz na Wiedzmina. 3135zl, a jeszcze remont w domu bede mial ;/.No to sobie chyba w dniu premiery na wysokich detalach w Wiedzmina nie pogram...
 
Ja kasę już na Ramy mam, teraz tylko szukam pracy w weekendy i może się uzbiera na nową grafikę. Jeszcze by się przydał nowy monitorek bo to moje ogromne pudło CRT już chyba długo nie wytrzyma. Mógłby mi ktoś polecić jakiś dobry monitor LCD, najlepiej 19''??
 
Galhard said:
Ja kasę już na Ramy mam, teraz tylko szukam pracy w weekendy i może się uzbiera na nową grafikę. Jeszcze by się przydał nowy monitorek bo to moje ogromne pudło CRT już chyba długo nie wytrzyma. Mógłby mi ktoś polecić jakiś dobry monitor LCD, najlepiej 19''??
Ja bym ci polecił jednak CRT , ale jak nie chcesz pudła, to nie wiem. Nie znam się za bardzo na LCD.
 
Galhard a ile chcesz wydać na ten monitor, bo to jest podstawowe kryterium. Ja wolałbym wybrać dobry CRT (kupisz juz za parę stów) niż dobry LCD(pare tyś. ). Własnie z przyczyn ekonomicznych. IMO nie opłaca się kupować tańszych modeli LCD bo poprostu przegrywają z CRT. No chyba ze zależy Ci na tym zeby "zaszpanować" bądz masz mało miejsca na biurku
 
qurak said:
Galhard a ile chcesz wydać na ten monitor, bo to jest podstawowe kryterium. Ja wolałbym wybrać dobry CRT (kupisz juz za parę stów) niż dobry LCD(pare tyś. ). Własnie z przyczyn ekonomicznych. IMO nie opłaca się kupować tańszych modeli LCD bo poprostu przegrywają z CRT. No chyba ze zależy Ci na tym zeby "zaszpanować" bądz masz mało miejsca na biurku
Przesada z tymi diametralnymi różnicami - faktycznie to trzeba się wysilić aby wyłapać różnice - jak się zajmujesz grafiką to może ma duże znaczenie jeśli nie to znacznie mniejsze.
 
Top Bottom