Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Czy tyllko mi się wydaje czy nowy Tytan X jest jak nie Tytan ?

Już mówię o co chodzi, ten segment wiadomo bardzo wąski udział (może z (1-2%) dla ludzi co ich stać, oraz co cenią sobie najlepszy możliwy sprzęt bez kompromisów, co my tu mamy, Tytana który ma niepełny chip

3584 - tyle mamy jednostek w chipie, a pełny nieskrojony powinien mieć trochę więcej 3840 o ile pamiętam.

Dodatkowo brak HBM2 trochę to dzwne i wyglada na skok na kasę Nvidii, albo planuja za kilka miesięcy pełny chip na HBM2 jako 1080Ti ?

Karta charakterystyką nie wyglada za bardzo jak pokaz możliwości, no i ciekawe jak będzie z tym chłodzeniem i throttlingiem.



Ps: Gdzieś kiedyś czytałem że AMD również ma pierwszeństwo na HBM2 w karcie konsumenckiej, pierwsi beda mieli dostęp do pamięci, może dlatego jeśli to prawda to TytanX Pascal jest bez HBM.
 
Czy tyllko mi się wydaje czy nowy Tytan X jest jak nie Tytan ?

Już mówię o co chodzi, ten segment wiadomo bardzo wąski udział (może z (1-2%) dla ludzi co ich stać, oraz co cenią sobie najlepszy możliwy sprzęt bez kompromisów, co my tu mamy, Tytana który ma niepełny chip
3584 - tyle mamy jednostek w chipie, a pełny nieskrojony powinien mieć trochę więcej 3840 o ile pamiętam.
Dodatkowo brak HBM2 trochę to dzwne i wyglada na skok na kasę Nvidii, albo planuja za kilka miesięcy pełny chip na HBM2 jako 1080Ti ?
Karta charakterystyką nie wyglada za bardzo jak pokaz możliwości, no i ciekawe jak będzie z tym chłodzeniem i throttlingiem.
Ps: Gdzieś kiedyś czytałem że AMD również ma pierwszeństwo na HBM2 w karcie konsumenckiej, pierwsi beda mieli dostęp do pamięci, może dlatego jeśli to prawda to TytanX Pascal jest bez HBM.

Wg mnie jednak Tytan X wygląda na pokaz możliwości :). I z tego co ja czytałem, to chip jednak jest pełny. 3840 rdzeni CUDA znalazło się w GP 100 Tesla przeznaczonym do zastosowań profesjonalnych, podobnie jak pamięci HBM2. Usunięcie tych pamięci i zastąpienie ich GDDR5 pozwoliło znacząco obniżyć koszty jak twierdzi sporo serwisów. I jesli Tytan już po obniżeniu tych kosztów ma kosztować drobne 1200 dolców, to nie chcę sobie wyobrażać ile by kosztował mając pamięci HBM2. Mogłoby się wtedy okazać, że nawet dla zachodnich entuzjastów cena jest zbyt wysoka. Ciekaw jestem testów jak już się pojawią :).
 
Witam.
Potrzebuję porady. Pomagam złożyć znajomemu komputer. Chodzi o o sprzęt na ładnych kilka lat, głównie do gier komputerowych. Budżet około 3000 zł. Przeglądałem oferty i udało mi się sklecić coś takiego

https://www.morele.net/inventory/info/9rZh3L/

Jeśli mógłby ktoś zerknąć i doradzić czy warto, ewentualnie zasugerować jakieś alternatywy to będę bardzo zadowolony :).
 
Ta pazerność sklepów pokroju Komputronik czy X-kom była do przewidzenia.
500+ za niereferencyjną kartę z OC? Dobre żarty.
 
Ale to tylko i wyłacznie u nas takie chore ceny, obok w Frankfurcie nad Odrą ceny mam normalne, czyli ewidentnie ktoś u nas leci w kulki, albo sklep z marzą albo oficjalny dystrybutor na kraj? nie mam pojęcia, chociaż słyszałem właśnie że u nas w dystrybucji karty już są zbyt drogie, więc może zdzierają kasę i tu i tu.

@rafal12322 Dla porównania w Niemczech ten sam Sapphire Nitro+ 8GB kosztuje 286 Euro czyli niecałe 1250zł ..... ech ale nas kroją.....

.
MSI GeForce GTX 1060 Gaming X też taniej, chociaz nie jakoś za dużo raptem nieco ponad 100zł w kieszeni,
 
Last edited:
Moje zdanie jest takie że nie ma w gruncie rzeczy złych kart, są tylko źle wycenione, tak ogólnie mówiąc.

Gdyby u nas ten Nitro+ 8GB był po norlanej cenie powiedzmy 1279zł to była by bardzo dobra opcja i karta pewno schodziła by jak ciepłe bułeczki.
Gdybym na dzien dzisiejszy miał brać karte wołał bym opcje z zagranicy bo na Nvidii też u nas przycinają więc i rak byłbym do przodu, wtedy opcja zakupu DE/UK tam ceny są ok.
 
Ceny owszem, ale jak ma się dużego pecha i trafi na coś wadliwego, to dochodzą kwestie gwarancji itd. Przesyłki stamtąd też trochę kosztują. No chyba, że ktoś mieszka przy granicy z Niemcami, wtedy nie ma problemu :).
 
Przy zakupie karty graficznej za ponad 1000 zł nie ściągał bym jej z zagranicy, gdy taka grafika nam padnie to na kilka tygodni jesteśmy bez komputera. Co do samego msi gtxa 1060, w zeszłym tygodniu go zakupiłem trochę potestowałem i jestem zadowolony z wydajności jak i kultury pracy, karta jest cicha chłodna i spełnia swoje zadanie czyli pozwala grać we wszystkie obecne gry na ustawieniach wysokich+ w 60 fps, Gdybym miał komuś doradzić zakup karty w kwocie do 1500zł polecił bym mu właśnie tą kartę a gdyby miał mniejszy budżet to radził bym po prostu dozbierać do tej karty. Mimo że rx 480 na papierze wydaje się naprawdę super kartą to nawet wersje niereferencyjne nie są idealne, pomijając wady konstrukcyjne w modelach referencyjnych to nawet niereferenty mają problemów co najmniej kilka z wysokimi tmp i mizernym oc na czele, do tego karta jest naprawdę głośna i emituje przy obciążeniu taki hałas że przy graniu na głośnikach słychać kartę za bardzo, są to co prawda informację z drugiej ręki, ale dosyć wiarygodne testy i wykresy, oraz zdanie człowieka któremu wieżę. To co napisałem może brzmieć jak fanboystwo Nvidii, ale prawda jest zgoła inna, moje poprzednie karty to były radki i każdy z nich miał wiele wad. Poza jako taką wydajnością byłem z nich niezadowolony, (miesiąc temu padł mi hd 7950 po 2 latach użytkowania,hałasu i awarii) ja po prostu chcę kupić kartę która będzie spełniać moje podstawowe wymogi, czyli ma być wydajna i cicha tylko tyle i aż tyle. Rx-y 480 są niezłymi kartami ale nie na naszym rynku, nie przy ich obecnej cenie i nie przy tych wadach, ale liczę na to że te karty się dobrze sprzedadzą na zachodzie, może wtedy wrócą do walki na froncie, bo to co Nvidia odwala z cenami swoich produktów nie jest zbyt przychylne dla konsumentów.
 
Last edited:
http://www.guru3d.com/news-story/am...sed-memory-to-boost-graphics-performance.html

Ciekawe rzeczy na Siggraph 2016 AMD pokazało karte do zastosowań profesjonalnych na której wbudowano dodatkowy bufor SSD do grafiki czyli nazwany SSG (Solid State Graphics)

"Potencjał nowego modelu zaprezentowano przy obróbce wideo w rozdzielczości 8K. Na jednym stanowisku znalazła się obecnie najlepsza konfiguracja w cenie około 10 000 dolarów (producent nie ujawnił jej szczegółów), która uzyskała wynik 17 klatek na sekundę (848 MB/s). Dla porównania konfiguracja wyposażona w kartę Radeon Pro SSG uzyskała tutaj aż 92 klatki na sekundę (4,6 GB/s)."

Grubo... ciekawe czy SSG dało by korzyści w normalnych kartach, a nie tylko w profesjonalnych?.
 
Niech AMD zacznie w końcu coś robić, bo inaczej zieloni ich zjedzą (na rynku PC) i ze zdrowej konkurencji będzie dupa blada :(.
 
Oni mi się wydaje więcej eksperymentują z różnymi rozwiązaniami niż faktycznie coś robią a co z tego wyjdzie weryfikują dopiero premierowe testy. Nie widać żeby im jakoś specjalnie zależało na rywalizacji z NV bo jak pokazują testy ich obecne karty dopiero doganiają modele zielonych sprzed dwóch lat. Może im już przestało zależeć na pecetowym rynku i postawili bardziej na mobilny/konsolowy.
 
Czerwoni mają (w obecnej generacji) rynek konsol, więc może to (i ochłapy dla PC) im wystarcza?

Problem z Radeonem jest taki, że od pewnego czasu nie może dogonić GeForców i albo wprowadza GPU w jakimś stopniu niedopracowane technicznie (AMD Radeon RX 480 i jej problemy z przesyłem energii przez PCI), albo cholernie prądożerne (jak chociażby AMD Radeon R9 390X).
 
Mogą trochę zlewać PC , bo powodzi im się wszędzie coraz lepiej tylko nie na desktopach, właśnie poleciała informacja
o wyborze soc AMD przez jednego z największych producentów automatów gamingowych dla kasyn, poza tym wygrany przetarg w Chinach, Apple też bedzie od nich coś brać,

Liczę na procki,no jak ZENy bedą konkurencyjne to nie zdziwię się jak akcje ich skoczą do 15-20$ (obecnie są po 7$, a kilka miesięcy temu były nawet poniżej 2$)

Może obecnie na kartach troche folgują (na czym zyskuje Nvidia i kosi cenami) bo szykują szturm na CPU?, jak tam do zapowiedzi podchodzę z DUUŻĄ rezerwą
(pamiętając jakie były zapowiedzi Buldozerów)

Niby spekuluje się o wydajności pojedyńczego wątku na poziomie Haswella, co i tak wychodzi wolniej od Intela... ale ZEN ma mieć więcej jajek, więc taki ośmiordzeniowy hi-end dla mas były mocnym konkurentem dla I7 ... zobaczymy.
 
Po renowacji PC, która wreszcie dojdzie do skutku zostanie mi sporo używanych "Bebechów" mojego obecnego 4-letniego komputera.. Moje pytanie do was jest następujące:
Gdzie mogę korzystnie sprzedać części od piecyka?
 
Top Bottom