Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
@I_w_a_N

Zgłoś się po 30 dolców, zawsze to jakiś pieniądz, posiadaczy 970 na forum troche jest.

http://videocardz.com/62720/nvidia-settles-class-action-lawsuit-over-geforce-gtx-970-controversy

http://pclab.pl/news70725.html


Chyba tylko oferta dla Ameryki PN.... dlaczego ? to nierówne traktowanie klientów.....

Widać brakuje im pozwu z Europy

Teraz tylko pytanie czy jeżeli wypłacają zpowodu niezgodności towau z opisem, to czy tym samym mozna im zwrócić kartę powołując się na to samo i domagać się wypłaty kasy za kartę, ma się na to 2 lata od zakupu, więc gra warta świeczki.
 
Last edited:
Tylko dla Amerykanów, bo tam się sądzą, a i tak nie wiadomo czy jeszcze się jakoś z sądem nie ugadają.

Ale nawet te 30$ bym chętnie przygarnął - zawsze to jakiś pieniądz.
 
Szukałem dobrych ofert GTX 1070 bo o RX już zapomniałem a tu niespodziewanie wpadł okazyjnie GTX 1080 :p Dwa miesiące na integrze to zdecydowanie za długo xD W końcu można będzie odpalić jakieś sensowne mody do W3 :)
 
Hej, jako że zakres mojej wiedzy z tematu sprzętu komputerowego nie jest jakoś nadto szeroki, to postanowiłem zasięgnąć rady u bardziej rozeznanych forumowiczów :D.
Sprawa wygląda tak, że mam zamiar kupić w niedalekiej przyszłości nowy komputer i nie wiem jak najlepiej dobrać podzespoły. Przeglądałem różne strony, np. purepc, ale jednak chciałbym też zapoznać się z innymi zestawami. Czy macie może jakieś inne dobre strony do polecenia lub czy może ktoś mógłby mi jakiś zestaw polecić :)?
Nie mam określonego budżetu co do grosza, który chciałbym na niego przeznaczyć, ale planowałem się wyposażyć w gtx970, więc szukałbym jakiegoś w miarę optymalnego zestawu z tą kartą.
 
Oho chyba jeśli idzie o RX480 w końcu mamy konkretny model niereferencyjny, głośność pod obciążeniem aż ciężko uwierzyć że to prawda.


 
Przeciera mi się kabel jeszcze działa, ale chyba już niedługo, więc mam głupie pytanie. Czym się kierować w doborze myszki? Polecicie którąś?
 
Przeciera mi się kabel jeszcze działa, ale chyba już niedługo, więc mam głupie pytanie. Czym się kierować w doborze myszki? Polecicie którąś?

Przede wszystkim komfort uzytkowania, to jest najważniejsze w myszy najlepiej pójść do sklepu gdzie mają większy wybór i posprawdzać modele, jak można który lepiej leży w dłoni i czy dłoń się nie męczy, czy myszka nie jest polerowana bo w upalne dni taka jest do bani, najlepsze z chropowatym wykończeniem.

Ja osobiście bardziej preferuje bardziej płaskie myszy, ale każdy może mieć swój gust, jeżeli kabel ci się przeciera to dobrze jakby nowa mysz miała kabel w oplocie (coś ala sznurówka)

Nie będe podawac jakiś konkretnych modeli bo każdy ma inną dłoń, wielkość i inne gusta, jeden woli profilowane, inny symetryczne, ale przed zakupem warto posprawdzać modele jak leżą w dłoni.
 
Nie mam określonego budżetu co do grosza, który chciałbym na niego przeznaczyć, ale planowałem się wyposażyć w gtx970, więc szukałbym jakiegoś w miarę optymalnego zestawu z tą kartą.

Przydałoby się, żebyś ten budżet określił chociaż w przybliżeniu, bo podzespołów jest tyle rodzajów, że bez tego ciężko coś doradzać.
 
Przydałoby się, żebyś ten budżet określił chociaż w przybliżeniu, bo podzespołów jest tyle rodzajów, że bez tego ciężko coś doradzać.
No to w takim razie najbardziej chciałbym wydać do około 3300 zł, jeśli oczywiście byłoby to w ogóle sensowne z tą kartą.
 
No to w takim razie najbardziej chciałbym wydać do około 3300 zł, jeśli oczywiście byłoby to w ogóle sensowne z tą kartą.

To myślę, że coś sensownego da się złożyć. Ale do poniedziałku raczej nie dam rady do tego przysiąść. Więc jeśli ktoś inny nie przyjdzie z pomocą, to postaram się w poniedziałek coś przygotować. Ewentualnie przejrzyj parę ostatnich stron, bo kilka propozycji bardzo podobnych zestawów do tego jaki chcesz złożyć na pewno się ostatnio w tym temacie pojawiło :).
 
To myślę, że coś sensownego da się złożyć. Ale do poniedziałku raczej nie dam rady do tego przysiąść. Więc jeśli ktoś inny nie przyjdzie z pomocą, to postaram się w poniedziałek coś przygotować. Ewentualnie przejrzyj parę ostatnich stron, bo kilka propozycji bardzo podobnych zestawów do tego jaki chcesz złożyć na pewno się ostatnio w tym temacie pojawiło :).
Bardzo dziękuję za zaangażowanie się i zainteresowanie moją sprawą, ale trochę mi się już kwestia komputera wyjaśniła i trochę zmieniła koncepcja. Także jeszcze raz dziękuję i już proszę się nie fatygować :).
 
Ja bym tylko zmienił ramy na ciut szybsze 3200 róznica w cenie niewielka a zawsze te kilka klatek do minimum więcej, czasem nawet więcej niż kilka.

Przecież już kupił i złożył, to nie będzie teraz zmieniał ;).
 
Przeglądając temat, odgrzebałem swoje zamówienie z 2011 roku (komputer składany podówczas na potrzeby Wiedźmina 2):
To, co się stało z cenami niektórych podzespołów to jest dramat. Najdobitniej obrazuje to sytuacja na rynku kart graficznych: w 2011r. 560Ti, który nabyłem za 859 zł to była trzecia pod względem wydajności karta w ofercie Nvidii (wyżej stały GTX 570 oraz 580; konstrukcji dwuprocesorowej nie liczę). W chwili obecnej, trzecie miejsce podium u Nvidii okupuje 1070tka (za 1080tką oraz Titan X Pascal) za bagatela 2000 zł.
 

Attachments

  • zamowienie_ad_2011.png
    zamowienie_ad_2011.png
    110.6 KB · Views: 16
Przeglądając temat, odgrzebałem swoje zamówienie z 2011 roku (komputer składany podówczas na potrzeby Wiedźmina 2):
To, co się stało z cenami niektórych podzespołów to jest dramat. Najdobitniej obrazuje to sytuacja na rynku kart graficznych: w 2011r. 560Ti, który nabyłem za 859 zł to była trzecia pod względem wydajności karta w ofercie Nvidii (wyżej stały GTX 570 oraz 580; konstrukcji dwuprocesorowej nie liczę). W chwili obecnej, trzecie miejsce podium u Nvidii okupuje 1070tka (za 1080tką oraz Titan X Pascal) za bagatela 2000 zł.


Takie same robiłem u siebie porównanie i najbardziej podskoczyły ceny najdroższych podzespołów

Karty graficzne to jakiś skok o 100% w cenie
Procesory skok o 50% w cenie

W sumie dałem trochę więcej za części od ciebie a brałem w maju 2011 tuż przed W2

Za i5 2500 dałem 829zł (60zł więcej)
i za 6950 2GB też więcej 949zł ale karta ciut wyższa wydajnościowo (pózniej w RMA wymiana na 7850 2GB)

Porobiło się z cenami na samych tych dwóch najdroższych podzespołach w przeciągu 5 lat płaci się więcej o 1500zł ! to tylko pokazuje jak bardzo ceny poszybowały w górę przez te kilka lat.
 
Top Bottom