Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Natomiast co do reszty, to nie wiem jakim budżetem dysponujesz i czy chcesz wymienić tylko procesor i kartę, zostawiając płytę główną i pamięć, czy też wymieniać wszystko.
Jak pisałem, chodzi głównie o procesor i ewentualnie kartę, najlepiej jak by zakup obu wyniósł ok. 2000zł, czyli mniej więcej tak jak doradziłeś, dzięki wielkie. Kiedyś pewnie chciałbym dobrać ramu. A co z płytą główną, warto się nad nią zastanowić? Na ile ta mnie ogranicza?

P.S. W przypadku GTX 1060, czym się kierować przy wyborze modelu, jeśli nie zależy mi na podkręcaniu?
 
Last edited:
Jak pisałem, chodzi głównie o procesor i ewentualnie kartę, najlepiej jak by zakup obu wyniósł ok. 2000zł, czyli mniej więcej tak jak doradziłeś, dzięki wielkie. Kiedyś pewnie chciałbym dobrać ramu. A co z płytą główną, warto się nad nią zastanowić? Na ile ta mnie ogranicza?

P.S. W przypadku GTX 1060, czym się kierować przy wyborze modelu, jeśli nie zależy mi na podkręcaniu?

Jeśli to ma się zamknąć około 2000 zł, to opcja o której pisałem będzie najlepsza wg mnie. Na allegro jest sporo zaufanych sprzedawców, gdzie praktycznie niczym nie ryzykujesz kupując używanego procka. Płyta główna ma znaczenie głównie wtedy, gdy planujesz podkręcać procesor i kartę. Jeśli nie, to nie potrzeba jakichś fajerwerków, a ta twoja jest w miarę solidna. Przy wyborze karty kieruj się głównie taktowaniami zegarów i jakością chłodzenia, koniecznie weź też wersję z 6 GB pamięci. No i ceną. Bo jednak te najlepsze modele kręcą się około 1500 zł (ale tu trzeba poszperać po sklepach, bo ceny potrafią się sporo różnić). Musisz to sobie jakoś wypośrodkować. Ale nawet najsłabszy model 1060-ki, to ogromny skok wydajności w porównaniu z twoją kartą :).
 
Joł.
Dziewczyna szuka laptopa, a ja dawno się sprzętem nie zajmowałem. Wymagań wielkich nie ma, ma służyć do Internetu, Netflixa i pakietu Office. Do tego powinien mieć dobrą baterię i być jak najbardziej mobilny - lekki i stosunkowo niewielki (14" to raczej maksymalny akceptowalny rozmiar i to tylko jeśli posiada niewielkie ramki wokół ekranu). Granie odpada, więc grafika jak najbardziej może być zintegrowana. Plusy za estetyczny wygląd. Budżet: około trzech kafli maksymalnie, ale powiedzmy, że jest elastyczny. Generalnie im mniej, tym lepiej. :p

Taki na przykład Acer Swift 5 byłby idealny, ale wychodzi dopiero w listopadzie, a sprzęt potrzebny jest w zasadzie na teraz, bo stary powoli umiera, a ostatnio odmówiła w nim posłuszeństwa bateria.

E: zapomniałem dodać, że lepszy byłby mniejszy dysk SSD niż większy HDD.
E2: nevermind, wyczaiłem praktycznie nowego MBA 13" w okazyjnej cenie i się zdecydowała.
 
Last edited:
Czekam na wypłatę i w końcu będę mógł kupić kompa xD

Coś na szybko złożone (mam nadzieję, że niczego nie zapomniałem):
https://www.morele.net/inventory/info/L9BOFs

Dobrze by było zmieścić się w maks 4400-4500, bo jeszcze monitor trza dokupić :p

Jak ktoś widzi jakieś głupoty w tym zestawie, to pisać :p

---------- Zaktualizowano 22:54 ----------

Btw, jako monitor se wezmę: http://www.x-kom.pl/p/263426-monitor-lcd-led-22-benq-gw2270-czarny.html
Ma DVI, brak HDMI.
Karta ma 1x DVI, 1x HDMI.

Możliwe że w przyszłości dokupiłbym drugi. Nie byłoby problemu, by jeden mieć podłączony DVI -> DVI, a drugi za pomocą przejściówki DVI -> HDMI??
 
Last edited:
Jakieś porady co do sprzętu? :p

Zapoznałem się z zestawem i na moje oko wydaje się całkiem zacny :). Zastanawia mnie tylko, czy w związku z tym, że kupujesz procesor z zablokowanym mnożnikiem (czyli nie będziesz podkręcać) warto inwestować w płytę z chipsetem Z170. Ja na twoim miejscu zdecydowałbym się raczej na chipset H170, jeśli chodzi o konkretny model, to na przykład ten https://www.morele.net/plyta-glowna...hdmi-dvi-vga-usb3-1-atx-h170a-pc-mate-776243/ . Wszystkie funkcjonalności (poza podkręcaniem) ma praktycznie takie same jak ten droższy Gigabyte. A jeśli chodzi o wyjścia USB nawet lepsze :). Zawsze to 130 zł w kieszeni :). Monitorami się za bardzo nie interesowałem nigdy, ale wybór wydaje się całkiem niezły. Co do podłączenia dwóch, jednego z wyjścia DVI, a drugiego HDMI nie powinno być problemów. Czasami jak się zapomnę przełączając kabelki to u mnie tak wychodzi z TV i monitorem i wszystko działa :).
 
E, wolę tą, którą wybrałem :p

A po drugie, to procek da się nadal lekko podkręcić, tylko muszę mieć Z170 i zaktualizowany BIOS :p
 
E, wolę tą, którą wybrałem :p

A po drugie, to procek da się nadal lekko podkręcić, tylko muszę mieć Z170 i zaktualizowany BIOS :p

Niby tak, ale to już nie lepiej dołożyć trochę do wersji K? To tylko 90 zł różnicy, a perspektywy znacznie większe. Przy takiej inwestycji nie wydaje się to znaczącą sumą. Ja przynajmniej osobiście bym tak zrobił. Albo H170 i zwykła wersja, albo Z170 i wersja K :).
 
Nope, 120zł różnicy, bo cena procka w koszyku jest trochę niższa niż teraz na sklepie xD

A jakbym tak dopłacał po parę zł, to się nie wypłacę :p
 
Nope, 120zł różnicy, bo cena procka w koszyku jest trochę niższa niż teraz na sklepie xD

A jakbym tak dopłacał po parę zł, to się nie wypłacę :p

Ja bym jednak wziął pod uwagę to, że mocniejszy procek po podkręceniu dłużej nam posłuży i tym samym finalnie zaoszczędzimy, bo dłużej nie bedziemy musieli wymieniać sprzętu.
 
Ja bym jednak wziął pod uwagę to, że mocniejszy procek po podkręceniu dłużej nam posłuży i tym samym finalnie zaoszczędzimy, bo dłużej nie bedziemy musieli wymieniać sprzętu.
Jeden problem z głowy - mobo już zamówione :p Teraz problem, czy zostać przy i5-6600, czy jednak brać i5-6600k xD Mam czas, bo jeszcze wypłata nie dotarła^^ Tylko pytanie, czy przy i5-6600k zasilacz będzie nadal ok.
 
Last edited:
Dla mnie wybór jest prosty :). Ale to twój sprzęt :). Zwracam tylko uwagę, że wersja K nawet nie kręcona i tak jest trochę mocniejsza od zwykłej.
 
Dla mnie wybór jest prosty :). Ale to twój sprzęt :). Zwracam tylko uwagę, że wersja K nawet nie kręcona i tak jest trochę mocniejsza od zwykłej.
I chyba tak zrobię. Ale coś za coś, bo kasy mi braknie (koszyk był cenowo praktycznie ustalony na moje maksimum w tym miesiącu :p). Więc zamówię se na razie tylko SDD, a za miesiąc dokupię HDD :p Inaczej to bym musiał głodować xD

Zasilacz powinien uciągnąć i5-6600k. Pytanie tylko czy uciągnąłby procek po podkręceniu. No ale chyba na początku i tak nie będzie większego sensu podkręcać, bo nawet bez tego wszystko będzie ładnie hulać.
 
Zasilacz wystarczy spokojnie, nawet po podkręceniu proca. Zawsze większość mocy zjadały karty graficzne, a nowe modele są dużo mniej prądożerne niż seria 9xx, o starszych już nie wspominając. Ja osobiście bym na razie zrezygnował z chłodzenia jeśli procek nie będzie kręcony, a wziął jednak dysk. Ale to już moje osobiste preferencje, bo ja nie kasuję raz zainstalowanych gier :).
 
Zasilacz wystarczy spokojnie, nawet po podkręceniu proca. Zawsze większość mocy zjadały karty graficzne, a nowe modele są dużo mniej prądożerne niż seria 9xx, o starszych już nie wspominając. Ja osobiście bym na razie zrezygnował z chłodzenia jeśli procek nie będzie kręcony, a wziął jednak dysk. Ale to już moje osobiste preferencje, bo ja nie kasuję raz zainstalowanych gier :).
Jednak jest szansa, że uda mi się jeszcze trochę kasy skombinować :p Więc będzie można wszystko pozostałe naraz kupić (mobo, karta i monitor już kupione). Więc i5-6600k biorę, no i może jakiś lepszy zasilacz. Ten co wybrałem ma dobre oceny, ale jednak jest dość tani (215zł), więc może lepiej dopłacić 100zł i wziąć coś lepszego?
 
Ostatnio stwierdziłem sobie a wyczyszcze zasilacz skoro gwarancja się skończyła to nic nie tracę, jak na ponad 5 lat pracy nie był jakoś specjalnie brudny ,jeszcze posłuży.


Tylko tydzień temu padła mi grafika i cóż jakiś czas bede siedział na integrze w oczekiwaniu na Vege/Volte które już na CP 2077 powinny wystarczyć.... cięzka próba ale przyszłe karty Volta/Vega myślę że uciągną dzieło REDów i tytuły Pro/Scorpio
 
Last edited:
@sserek Ja bym jeszcze dorzucił trochę do zasilacza, aby był modularny, serio serio, ja mam kabli dość, i najlepszy bedzie wybór na odczepiane kabelki, a np w dobrej cenie można wyrwać takiego

Seasonic G-Series G-550 (SSR-550RM F3) modularny gold plus do wyrwania już za 379zł to jest bardzo dobra cena jak za Seasonica czyli naprawdę konkretny zasilacz i do tego modularny, dla pojedyńczej karty wystarczy aż miło

Pamiętaj składanie komputera zaczyna się zawsze od dobrego zasilacza i na nim NIGDY się nie oszczędza.
 
Nom chyba się zdecyduję :p Skoro i tak robię zakup na 5 lat minimum by stykało, to te 100zł różnicy to prawie nic :p
 
Last edited:
Top Bottom