Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Od niedawna na monitorze pojawiają mi się na pół sekundy jakieś poziome niebieskie linie w różnych miejscach na monitorze. Nie przeszkadza mi to zbytnio, ale zastanawia czemu się tak dzieje ktoś coś wie?
 
Moja karta skończyła żywot rok temu. Od razu i bez zapowiedzi, ale z HDD miałem szczęście, bo walnął w trakcie okresu gwarancyjnego.
 
Od niedawna na monitorze pojawiają mi się na pół sekundy jakieś poziome niebieskie linie w różnych miejscach na monitorze. Nie przeszkadza mi to zbytnio, ale zastanawia czemu się tak dzieje ktoś coś wie?

@Extreme96PL Najprawdopodobniej karta kończy żywot. Mi się pojawiały zielone kropki ;D Po pół roku czasu nie widziałem już nic

To wcale nie musi być wina karty. Równie dobrze może się coś dziać z matrycą monitora, albo kabelkiem. Albo jeszcze czegoś innego. Jeśli w niczym to nie przeszkadza, to bym się na razie nie martwił i nie wykonywał żadnych nerwowych ruchów. W postaci wymiany karty, czy monitora na przykład.
 
To wcale nie musi być wina karty. Równie dobrze może się coś dziać z matrycą monitora, albo kabelkiem. Albo jeszcze czegoś innego. Jeśli w niczym to nie przeszkadza, to bym się na razie nie martwił i nie wykonywał żadnych nerwowych ruchów. W postaci wymiany karty, czy monitora na przykład.
Trochę mnie pocieszyłeś ogólnie wygląda to podobnie jak na tym filmie. https://www.youtube.com/watch?v=wddM521txeA jednak u mnie te kreseczki są niebieskie i nie występują tak szybko oraz są przeważnie po prawej stronie lub na środku nie zawsze też się pojawiają dzisiaj ich jeszcze nie zauważyłem.
 
Zaraza mam ją dopiero 3 i pół roku, dlaczego one wszystkie zaczynają szwankować, kiedy kończy się gwarancja. :(

Moja karta padła po nieco ponad 4 latach uzytkowania, dokładnie na początku września, bez zapowiedzi czy też ostrzeżenia czarny ekran, po resecie artefakty już w biosie, a winda nawet nie chce zaskoczyć gniazdo BGA padłlo, czyli karta już na śmietnik, a takie artefakty w postaci kresek to mogą być kończące się pamięci na karcie, w sumie one padają najczęściej w grafikach.

Ale moze być tak jak Yain mówi jeśli problem się nie pogłebia pod obciązeniem czy po OC karty to raczej nie ona,, może być kabel lub monitor.
 
Last edited:
Moja karta padła po nieco ponad 4 latach uzytkowania, dokładnie na początku września, bez zapowiedzi czy też ostrzeżenia czarny ekran, po resecie artefakty już w biosie, a winda nawet nie chce zaskoczyć gniazdo BGA padłlo, czyli karta już na śmietnik, a takie artefakty w postaci kresek to mogą być kończące się pamięci na karcie, w sumie one padają najczęściej w grafikach.

Ale moze być tak jak Yain mówi jeśli problem się nie pogłebia pod obciązeniem czy po OC karty to raczej nie ona,, może być kabel lub monitor.
Karty nie podkręcałem, bo nie widziałem takiej potrzeby, bo z tego, co wiem ona sama może się podkręcić jak potrzebuje więcej mocy. Jak na razie dzisiaj jeszcze kresek nie ma może to przypadek, ale zauważyłem wczoraj, że po aktualizacji kiedyś geforce experience miałem cały czas uruchomione funkcje udostępniania. Wyłączyłem to w opcjach shadowplaya co zamknęło też jakiś proces od nvidi oraz sprawiło, że nie uruchamia się teraz nakładka od shadowplaya itp. I jak na razie spokój, ale tak jak mówię to może przypadek.
 
Skoro już mówimy o awariach kart, to miałem dość dziwny przypadek z poprzednią. To ten model:
https://www.morele.net/karta-grafic...-ddr5-256b-d-h-d-pci-oc-r7850-2gd5-oc-538779/

W pewnym momencie poczas gry w XCOM2 dostałem BSOD. Po restarcie karta przestawała działać po załadowaniu systemu - czarny ekran. Po odinstalowaniu sterownika od ATI znów działała na domyślnych sterownikach windowsa (Win7). W momencie instalacji jakichkolwiek (starszych, nowszych) sterowników od ATI - znów czarny ekran po załadowaniu systemu.

Teraz mam GTX 970, ale zastanawiam się, co to za problem i czy można to jakoś naprawić. Ten sam problem występował na innym PC, więc na pewno problem karty.
 
Równie dobrze może się coś dziać z matrycą monitora

A bardzo możliwe. Wybacz @Extreme96PL że tak Cię nastraszyłem. Sprawdź ten monitor - najlepiej podłączając do niego inną kartę, albo integrę o ile masz. Tak czy inaczej powinno to jeszcze działać, nawet jeśli to wina karty. :)
 
Last edited:
A bardzo możliwe. Wybacz @Extreme96PL że tak Cię nastraszyłem. Sprawdź ten monitor - najlepiej podłączając do niego inną kartę, albo integrę o ile masz. Tak czy inaczej powinno to jeszcze działać, nawet jeśli to wina karty. :)

---------- Zaktualizowano 21:12 ----------



A bardzo możliwe. Wybacz @Extreme96PL że tak Cię nastraszyłem. Sprawdź ten monitor - najlepiej podłączając do niego inną kartę, albo integrę o ile masz. Tak czy inaczej powinno to jeszcze działać, nawet jeśli to wina karty.
Nic się nie stało poza tym. Przedwczoraj zauważyłem, że od aktualizacji kiedyś geforce experience miałem włączony cały czas opcje udostępniania wyłączyłem to czyli nie pojawia się nakładka shadowplaya ani nie można go uruchomić itp. I wczoraj cały dzień nic się nie działo dzisiaj jak na razie też nic się nie pokazuje może to przypadek a może pomogło nie wiem.
 
Skoro już mówimy o awariach kart, to miałem dość dziwny przypadek z poprzednią. To ten model:
https://www.morele.net/karta-grafic...-ddr5-256b-d-h-d-pci-oc-r7850-2gd5-oc-538779/

Mi padł ten model
https://www.morele.net/karta-grafic...5-4800-wer-oc-overclock-gv-r785oc-2gd-462779/

ale to ewidentnie karta, podczas grania nagle czarny ekran, po restarcie jak pisałem artefakty i windows nie startuje, po wejściu w tryb awaryjny system zaskoczył ale oczywiście kolorowe pasy.

W trybie awaryjnym instalacja sterowników niemozliwa bład sterownika wykrywania, nie widzą sterowniki karty wcale!, sprawdzałem na necie objawy te odpowiadają uszkodzeniu gniazda BGA stąd niemożliwośc zainstalowania sterowników.
 
Przyszła dziś do mnie paczka z Rise of the Tomb Raider 20 Anniversary Edition. Gra wygląda pięknie, ale żeby mieć mój standard >50 FPSów musiałem obniżyć ustawienia graficzne bardziej niż zwykle i uśwadomiłem sobie, że mam już trochę przestarzały sprzęt. Nie dam rady niestety grać na najwyższych możliwych teksturach (co do tej pory się udawało) i musiałem zrezygnować z kilku innych fajnych funkcji. Zastanawiam się więc powoli nad kupnem nowego procesora albo karty graficznej - jedno z tych, bo na obie rzeczy naraz mnie nie stać. Myślę nad Intel Core i5-6600k i GeForce 1060, ale liczę, że trafię na przyzwoitą przecenę 1080.
Które z tych powinno być moim priorytetem? Macie jakieś rady na ewentualnie inny równie dobry sprzęt w lepszej cenie?

Moja obecna specyfikacja:

nVIDIA GeForce GTX 770
AMD FX-8320 Eight Core
7.96 RAM
 
Mój nowy komp to kwestia, powiedzmy, 2 tygodni. Maksymalnie. Jak się toto będzie sprawować - dam znać. :) W zasadzie to już jest. Pozostaje kwestia przelewu dofinansowania i tyle.
 
Zastanawiam się więc powoli nad kupnem nowego procesora albo karty graficznej - jedno z tych, bo na obie rzeczy naraz mnie nie stać. Myślę nad Intel Core i5-6600k i GeForce 1060, ale liczę, że trafię na przyzwoitą przecenę 1080.
Które z tych powinno być moim priorytetem? Macie jakieś rady na ewentualnie inny równie dobry sprzęt w lepszej cenie?

Moja obecna specyfikacja:

nVIDIA GeForce GTX 770
AMD FX-8320 Eight Core
7.96 RAM

Wg mnie w pierwszej kolejności kartę graficzną. Wymiana procesora na podany przez ciebie, wiąże się z koniecznością wymiany płyty głównej i pamięci. Natomiast wydaje mi się, że na konkretną przecenę 1080-tek, to będziesz musiał długo czekać :). Generalnie ceny kart z serii 1xxx szybko nie spadną. Dlatego jeśli na dzisiaj, anie 1070, ani 1080 nie są w twoim finansowym zasięgu, to kupuj 1060-tkę, tylko koniecznie z 6 GB pamięci.
 
Wg mnie w pierwszej kolejności kartę graficzną. Wymiana procesora na podany przez ciebie, wiąże się z koniecznością wymiany płyty głównej i pamięci. Natomiast wydaje mi się, że na konkretną przecenę 1080-tek, to będziesz musiał długo czekać :). Generalnie ceny kart z serii 1xxx szybko nie spadną. Dlatego jeśli na dzisiaj, anie 1070, ani 1080 nie są w twoim finansowym zasięgu, to kupuj 1060-tkę, tylko koniecznie z 6 GB pamięci.

http://www.benchmark.pl/ranking/por...n-vs-nvidia-geforce-gtx-1070-founders-edition
Wygląda na to, że 1070 jest sporo lepsza niż 1060. Więc jak będzie lepiej z perspektywy czasu? Wydać dwa tysiące i mieć na dobrych kilka lat spokój, czy zapłacić dwa razy mniej mając na uwadze krótszy czas "przydatności"?
 
Ja zdecydowanie wziąłbym 1070 jeśli miałbym taką możliwość i miał spokój na kilka lat.

I wiesz co, chyba jednak kupię tą 1070 - w sklepie ojca mojego kolegi (chcę konkretnie tam, bo będę miał zniżkę) cena wynosi 1900 złotych, więc jeszcze jest okej.
http://www.krsystem.pl/index.php?szukaj=nvidia+geforce+1070&kat=0&go=szukanie#start
Tylko tak, wyszukania wyglądają na podobne, ale różnią się producentami i opcją 'bulk'.
Którą brać oraz co to takiego bulk?
 
I wiesz co, chyba jednak kupię tą 1070 - w sklepie ojca mojego kolegi (chcę konkretnie tam, bo będę miał zniżkę) cena wynosi 1900 złotych, więc jeszcze jest okej.
http://www.krsystem.pl/index.php?szukaj=nvidia+geforce+1070&kat=0&go=szukanie#start
Tylko tak, wyszukania wyglądają na podobne, ale różnią się producentami i opcją 'bulk'.
Którą brać oraz co to takiego bulk?

Ja osobiście brałbym jedną z tych trzech . W kolejności Zotac, potem MSI, potem Palit. Kluczowa tu pewnie będzie dostępność w sklepie i cena. Poproś ojca kolegi, żeby ci doradził. Ja bym tylko nie kupował Gigabyte Gaming, bo wielu testerów skarży się na bardzo głośne chłodzenie. A wersja Bulk, to wersja przeznaczona fabrycznie do montażu w gotowych zestawach, bez pudełka, kabelków i całej reszty, którą mają karty przeznaczone do sprzedaży detalicznej.
 
Last edited:
Wyszukiwanie wątków forum wciąż nie działa (chciałoby się rzec - "jak zwykle" ), więc piszę tutaj.

Samsung Galaxy Note7 - jedna z większych wpadek koreańskiego giganta - dalej ma problemy z bateriami (ponoć nawet po ich serwisowaniu) i ich smartfony "wybuchają" lub stają w ogniu. Cóż więc robi w takiej sytuacji firma?

Robi promocję i dodaje do swojej bomby darmowy headset VR :surprise:

Teraz wyobraźcie sobie trzymanie tej potencjalnej zapalniczki przy twarzy, przed oczami. Brawa za pomysł na promocję :scared:
 
Top Bottom