Co nowego w Night City? [Aktualizacja 1.2 oczami twórców]

+
1. Baaardzo fajny motyw z "newsami z Night City", ciekawa forma informowania o zmianach, +10 pkt dla Gryffindoru za to. :)
2. Miałem ogromną nadzieję - w trakcie czytania o planowanych zmianach związanych z pojazdami - że pojawi się news o powiększeniu mapki dla kierowców..., taka zmiana zdecydowanie spotkałaby się z bardzo pozytywnym odzewem graczy.
3. Co do NCPD - przyzwoite pójście "drogą środka", skoro nie mamy pościgów, to patrolujący dron i pojawiająca się policja z większej odległości zdecydowanie lepiej sprzyjają realizmowi niż poprzednie sytuacje, co prawda wciąż gracz musi ostro wytężać wyobraźnię żeby poczuć immersję, niemniej poprawka na +. Noo niech będzie, +5 pkt dla Gryffindoru.
4. Pisałem o tym kilka razy, ale wciąż mam nieodpartą pokusę podzielenia się moją refleksją dotyczącą CP77 - dzięki napisanej przez CDPR fabule, dialogach, postaciach etc. po raz pierwszy jako gracz autentycznie "zatęskniłem" za postaciami z gier i możliwością budowania z nimi relacji. Smutek po zakończeniu CP77 porównałbym do smutku nastoletniego bąbla którym byłem w momencie kiedy z Szarej Przystani odpływał Frodo. Oj, łzy się cisnęły do oczu. :D
5. W związku z powyższym: CDPR, trzymam kciuki za dopracowanie gry. Jeżeli poprawkami i zapowiadanym DLC zachęcicie mnie do przejścia gry po raz trzeci to otrzymacie +50pkt dla Gryffindoru, tak że ten, warto. ;)
 
Jak z mema.

Gracze narzekają na system policji, pojawia się za plecami i nie prowadzi pościgów radiowozami.

Patch wjeżdża.

Policja od teraz spawnuje się dalej.

Pora na CSa.
 
Aż mi się piękne czasy przypomniały, kiedy Redzi tworzyli takie tekstowe perełki i człowiek z przyjemnością czytał porządnie sklecone zdania - to taka rzadkość w zalewie pięciowyrazowych postów, ew. wysilonych strumieni świadomości...
Zawsze ceniłam ten humor i fajnie, że on na Jagiellońskiej jeszcze jest, bo to naprawdę rzadki skill.

Więcej poproszę!

Popieram. Forma świetna.

Na szczegółowe wyliczenie zmian przyjdzie zapewne czas.
 
Czy ktoś zauważył że na drugim filmiku pokazującym opcję czułości prowadzenia samochodów na patchu 1.2 gra chodzi o wiele gorzej w porównaniu do 1.12.
 
„Unik przy podwójnym naciśnięciu klawisza ruchu można wyłączyć w ustawieniach sterowania. Unik nadal można wykonać poprzez podwójne naciśnięcie klawisza przełączającego kucnięcie (domyślnie klawisz „C”)

Fajnie, fajnie, ale czy nie lepiej zrobić osobny bind na unik tak jak w Wiedźminie 3? Naciskanie klawisza dwa razy jest zwyczajnie niewygodne. Skoro można to zrobić samemu edytując kilka linijek tekstu w inputUserMappings.xml i inputContexts.xml to dodanie osobnego przycisku do zbindowania w opcjach chyba nie powinno być aż takie trudne?
 
Fajnie... Urocza jest ta komentatornia bolejąca nad działaniem NCPD przeciw zwyrodnialcom mordującym ludzi... przypadkiem. Popiskują, skowyczą i zasnąć z rozpaczy nie mogą. I te porównania, gorzkie żale, wysublimowane gusta, ojej, ojej... Mniejsza o nich. Podoba mi się styl cyberpunk-info zaspakajający wyraźne oczekiwania. To dobrze. Jestem motocyklistką i ignoruję samochodziki ale okay - będzie coś dla Gromowców w bamboszkach. Nie poganiam. Spokojnie czekam z kolejnym wejściem mojej V-PUNK w stylu jak z pierwszej podwózki na akcję przez Padre.
 
Last edited:
System operacyjny Berserkera ma Bug w którym tkwisz w nim wiecznie i nigdy się nie kończy, nie mam pojęcia co go spowodowało ale obstawiam że chodziło ostatnie sekundy trwania tego wszczepu przechodząc w rozmowę po czym w zaladowanie poprzedniego zapisu gry. Berserker nigdy nie schodzi, ciaglę walisz pięściami w ziemie (a pro po nie działa to jak powinno bo nic sie nie dzieje) a no i jestem fanem takiego reportażu news54 i życzę sobie takich więcej. (polecam ignorować tych co nie lubią czytać)
 
Mam nadzieję, że można już wyjść z opcji na PS4. Od 3 miesięcy nic w nich nie mogę zmienić bo przycisk kółka przestaje działac po zmianie czegokolwiek. Wiem, że wersja na PS4 jest lekko mówiąc niedopracowana, ale na litość boską.
 
Wszystko fajnie, tylko czemu w łatce 1.2 nie dostaniemy takiej prostej rzeczy jak mini-mapa oddalająca (pomniejszająca) się podczas jazdy samochodem?

Już szczytem luksusu byłoby uzależnienie tego oddalenia od prędkości jazdy, ale cóż widać pozostaną mody...
 
Policja dalej się spawnuje, tylko trochę dalej i trwa to troche wolniej :D :D spoko, przeszedłem grę na 100% na wersji 1.03 i prędko do niej nie wrócę bo po co ;)
 
No i fajnie, że w końcu jakieś informacje od was. I jeszcze w takiej klimatycznej formie :D Co do zmian to też czekam na pełen changelog, ale widać, że to taki początek drogi do naprawy Cyberpunka. Z niecierpliwością czekam na tą i kolejne aktualizacje. Pozdrawiam też wszystkich członków zespołu :)
 
Nic wielkiego. Policja dalej się spawnuje, tyle, że nie chamsko za plecami, a trochę dalej. Wciąż żałośnie wyglądają te policjanty nadbiegające znikąd. Reszta zaprezentowanych zmian to też czysta kosmetyka. Ciekawe czy wciąż pod klawiszem kucania jest klawisz pomijania dialogów.
Przecież możesz sobie zmienić klawisz do pomijania dialogów. Jedna z pierwszych rzeczy jaką zmieniłem sobie bodaj... W grudniu chyba :shrug:
 
Czy macie zamiar coś dodać możliwość wyboru sterowania na XSX, pad czy klawiatura i myszka ?
 
Na razie to wygląda tak, jakby dopiero tydzień temu zaczęli pracować nad tym patchem...
Post automatically merged:

Dlaczego cywile sami się nie bronią? To Ameryka tam nawet dzieci mają spluwę. Babcia z obrzynem w torebce robi grę. Policja mogła by być ograniczona do konkretnych dzielnic, dalej wolność jak trafisz cywila to na pewno odpowie. To jest Cyber tam nie ma miłych ludzi i bezpieczny jesteś dopiero za pancernymi drzwiami. Spodziewałem się że strzelaniny szybko się eskalują jak przypadkiem trafię "cywila".
Dokładnie tak powinno być.
 
Top Bottom