Co nowego w Night City? [Aktualizacja 1.2 oczami twórców]

+
To jest może 1% naprawionych błędów.
Moje uwagi i kolejny 1% błędów.
- teleportacja samochodów przed pojazdem gracza
- znikanie pojazdów po obróceniu się do tyłu
- spadające z nieba samochody i zabetonowane samochody
- pozostający na stałe celownik SMART nawet po zmianie broni
- blokada możliwości oddania strzału podczas celowania. Pomaga tylko restart gry.
- grę trzeba restartować po ok. 45 min żeby likwidować bugi związane ze zblokowaniem się wind interkomów czy możliwości podniesienia broni zapadniętej w ziemię. Całe szczęście ta metoda pozwala likwidować bugi związane z fabułą.
- AI przeciwników. Głupi słabi i ślepi
- za mocna broń dająca nawet 500000 dmg. Sasquacz na 2 strzały, a słynny Adam Sasher na 3?????????????
- nadal istniejąca możliwość szybkiego nabijania dolarów, XP i SC.
- crafting!!!! Mając kilkadziesiąt butelek i puszek mogę stworzyć zaawansowaną broń i leki na środku ulicy - idiotyzm
- dublujące się elementy wyposażenia Johnego (tworząc epicki nadal mamy wersję rzadką której nie można usunąć, tworząc legendarny pozostają poprzednie)
- broń Rivera też pozostaje na stałe w ekwipunku
- dziury w mapach
- podczas szybkiej jazdy gra nie nadąża z doczytywaniem otoczenia a gdy zwolnimy natychmiast pojawiają sie inne samochody powodując kolizję a nawet eksplozję
- kupowanie legendarnych schematów na ubrania czyli mamy tylko jedną próbę na ich kupno zazwyczaj na początku gry gdy nie mamy odpowiedniej ilości kasy
- skrzynki z lootem zawierają w większości "połamane grabie" albo MaxDoc 1, czyli generalnie śmieci
- dźwięki otoczenia i chodzenia, albo są albo znikają. Pomaga tylko restart gry.

Zastanawiam się czy ktokolwiek z Redów to czyta czy tylko straciłem 10min życia.

BTW. Obejżałem ten 48 minutowy game play z 2018 roku. Najlepszy komentarz:

"Watching this now is like watching your wedding video after getting a divorce."
 
Last edited:
Znaczy się... spędziłeś w grze kilkaset godzin specjalnie po to żeby ją znienawidzić? Sam nie wiem czy bardziej zaskakuje mnie tu masochizm połączony z nadmiarem wolnego czasu czy jednak upór w dążeniu do celu :shrug:
gra bardzo podoba mi się mimo, że jest tak jakby nieskończona--- wszystko w tej kwestii zostało już powiedziane a mnie irytuje stosunek olewający twórców--- ja jestem prosty chłop więc powiem prosto: maja nas w dupie-- poniał?
 
Ludzie narzekają że Redzi wzięli się za naprawe jakiś pierdół zamiast skupić się na AI.ja wam powiem tak, widać że sztuczna inteligencja w grze to taka prowizorka zrobiona na szybko,i potrzebna jest zasadnicza przebudowa tego systemu. Ale to nie jest tak że przebudują tak to w tydzień czy miesiąc do tego trzeba czasu...dla tych którzy biadolą że nic w tej kwestii nierobią ... zapewniam was że część pracowników dłubie przy tym IA pewnie już od dnia premiery albo i wcześniej.Sa pewne podziały obowiązków jedni ogarniają optymalizację inni naprawiają jakieś błędy w kodzie , błędy graficzne, fizike itp. Niema naprawdę potrzeby by nagle cały zespół rzucił wszystkie swoje obowiązki wszyscy łącznie ze sprzątaczka i zaczęliby tworzyć sztuczną inteligencję było by to zwyczajnie niepraktyczne i głupie...
 
Hej ale dlaczego zarzuty czy uwagi na początku były ok a teraz są czymś dziwnym skoro gra praktycznie jest w bardzo zbliżonym stanie co w dniu premiery?(mowa o PC nie wiem jak to wygląda na konsolach). Cyberpunk aspirował na kolejną grę dekady, marketingowcy lali wodę jak oszalali, dziennikarze co dostawali grę do recenzji rozpływali się co to to nie jest. Ludzie liczyli też pewnie na to że po ogromnym sukcesie wiesia3 studio rozwinie się na tyle że spokojnie da sobie rade. Co do zwrotów wiele osób tak jak ja postanowiło nie zwracać gry bo liczyło faktycznie na porządne patche wywracające niektóre mechaniki i dodające to co zostało powycinane na premierę. A tutaj dostajemy oddalony spawn policji i kilka mniej istotnych zmian. Tak na prawdę w te kilka miesięcy od premiery z najgorszych rzeczy(PC) poprawiono to, że postacie czasami nie dzwoniły telefonami, jakieś misje się zacinały oraz te spadki responsywności pojazdu przy skokach fps. Poza tym że gra ma być naprawiana nie wiemy nic, CDPR nie chce złożyć żadnych wiążących obietnic co do poprawek i wygląda to tak jakby albo nie zdawali sobie sprawy co w grze kuleje albo nie chcieli sobie z tego sprawy zdawać. Było gry nie wypuszczać tak wcześnie to by nie było smrodu ale kasy też by nie było. Poza tym każdy pisze co mu nie działa bo gdyby CDPR miał swoich betatesterów zamiast robić z nich graczy to i bez naszych opinii wiedzieliby co trzeba łatać. Hejt bardzo uzasadniony przy takiej skali produkcji i przy tak pochwalnym marketingu. A wystarczyłoby w wywiadach mówić, że postaramy się aby gra była jak najlepsza ale poprzeczka jest postawiona wysoko i być może wiele elementów będzie kiepskich ale to nasza pierwsza tego typu gra. A tutaj Kijanu Riws, fotki ile jest linijek dialogów czy tam scenariuszy, pracujemy nad żywym miastem, wszczepy będą tłumaczyły teksty ludzi mówiących w innych językach.
Wiedźminowi nie była potrzebna sławna twarz bo gra broniła się sama a tutaj mam wrażenie że Keanu miał odciągnąć uwagę graczy od problemów i niedociągnięć.
Wiedźmin Trzeci miał 20 paczy chyba...:LOL:
 
Jak dla mnie - gra była najfajniejsza na początku; potem pojawiły się przebijające drogę drzewa i inne śmieci. Z którąś łatką to zniknęło - razem z opisami broni z ekwipunku; na szczęście z czasem opisy broni wróciły - razem z przebiciami na drodze. Ostatnia zmiana spowodowała że nie mogę sobie jeździć i słuchać mojego ulubionego radia Vexel Storm bo ryk silnika samochodu jest nie do zniesienia. Czy jest jakaś opcja aby ściągnąć przez gog-a wersję bez poprawek?
Błędy przenikania to bład starego sterownika karty graficznej, a nie łatki, testowane wiele razy tutaj na forum i na FB, nie jeden zgłaszający dziękował za informację. Wystarczyło wgrać najnowsze sterowniki
 
Last edited:
Ale to nie jest tak że przebudują tak to w tydzień czy miesiąc do tego trzeba czasu...dla tych którzy biadolą że nic w tej kwestii nierobią ... zapewniam was że część pracowników dłubie przy tym IA pewnie już od dnia premiery albo i wcześniej.
Dlatego nikt tam u nich nie wpadł na pomysł by dać ludziom znać że planują to przerobić (tja, na pewno), i ich trochę uspokoić.
Seems legit.
 
Skończcie już z tym, wszyscy wiedzą, że narzekanie na niespełnione obietnice, nietrzymanie się terminów i karygodne praktyki markeningowe rodem z memów o Januszach to zwykły, chamski, niczym nieusprawiedliwiony hejt. Powinniście się uczyć od teletubisiów czy innych troskliwych misiów i cieszyć się że w ogóle cokolwiek dostaliście.

Lepiej skupcie się na tym, jak to wspaniale że nagrali 20s filmik o tym że można zmieniać klawisze. Jakby ktoś nie mogł uwierzyć, że to się dzieje naprawdę, powtarzam: filmik o zmienianiu klawiszy sterowania. Nowatorska technologia, pełna imersja.

Mam nadzieję, że po tym jak naprawią minimapę, pojawi się o tym cały odcinek Night City Wire.
 
Skończcie już z tym, wszyscy wiedzą, że narzekanie na niespełnione obietnice, nietrzymanie się terminów i karygodne praktyki markeningowe rodem z memów o Januszach to zwykły, chamski, niczym nieusprawiedliwiony hejt. Powinniście się uczyć od teletubisiów czy innych troskliwych misiów i cieszyć się że w ogóle cokolwiek dostaliście.

Lepiej skupcie się na tym, jak to wspaniale że nagrali 20s filmik o tym że można zmieniać klawisze. Jakby ktoś nie mogł uwierzyć, że to się dzieje naprawdę, powtarzam: filmik o zmienianiu klawiszy sterowania. Nowatorska technologia, pełna imersja.

Mam nadzieję, że po tym jak naprawią minimapę, pojawi się o tym cały odcinek Night City Wire.
Nabrałeś mnie przez chwilę, nie powiem.
 
Przyznaję osobiście że jestem najbardziej szczęśliwym człowiekiem na Ziemi, po 103 godzinach skończyłem Cyberpunka na 100% na I7-4790 i GTX1070 w wysokich detalach mając średnio 45 klatek na sekundę. Miałem może z 5 bugów które zauważyłem. Nigdy nic mi się nie blokowało, wszystkie misje działały. Gra wywaliła mi się raz w 97 godzinie (stąd pamiętam).
Szkoda że nie mam tyle szczęścia w totolotku bo byłbym bogaty.
Co do policji, ja mam odwrotne oczekiwaniu, ten patch spowoduje że policja będzie jeszcze mniej groźna, postulowałbym wydłużenie czasu kiedy policja goni gracza, a nie że wystarcza odjechać ulicę dalej.
Poprawiłbym też ruch drogowy, bo w Night City są niewidoczne granice i jak się zbliżasz do tej granicy (np. na mostach) to samochody czekają aż wejdziesz do następnej strefy i dopiero ruszają. Zauważyłem to gdy ślizgałem się pod berserkiem nabijając 20 poziom Wysportowania.
 

Ludzie narzekają że Redzi wzięli się za naprawe jakiś pierdół zamiast skupić się na AI.ja wam powiem tak, widać że sztuczna inteligencja w grze to taka prowizorka zrobiona na szybko,i potrzebna jest zasadnicza przebudowa tego systemu. Ale to nie jest tak że przebudują tak to w tydzień czy miesiąc do tego trzeba czasu...dla tych którzy biadolą że nic w tej kwestii nierobią ... zapewniam was że część pracowników dłubie przy tym IA pewnie już od dnia premiery albo i wcześniej.Sa pewne podziały obowiązków jedni ogarniają optymalizację inni naprawiają jakieś błędy w kodzie , błędy graficzne, fizike itp. Niema naprawdę potrzeby by nagle cały zespół rzucił wszystkie swoje obowiązki wszyscy łącznie ze sprzątaczka i zaczęliby tworzyć sztuczną inteligencję było by to zwyczajnie niepraktyczne i głupie...
Za post masz plusa, a za Twój nick dałbym Ci i pół litra! 😅😅😅😅
 
Na prawdę nuzące sa te oczekiwania co do wypasionego AI npców w NCity i porównywanie tego z gta, to sa rózne gry to że R* ma doswiadczenie z sandboxami większe to osobna sprawa, podstawowa sprawa jest kwestia nasycenia Night city npcami - w GTA nie widac ich na ulicy nawet 1/3 tego co w Nc oraz sprawa raytraycingu - to jest nowa technologia która póki co zażyna komputery - nie tylko GPU ale i CPU wszystkie testy z gry to potwierdzają po właczeniu rtx CPU mocno musi podkrecic obroty, jesli gra jest pisana pod r traicing domyślnie pisząc kod AI dla npców musisz przyjąc że czesc mocy procesora CPU jest przez to zajęta - nie mozna przyjac że rtx odpalą tylko ci którzy maja kompy za 20k tylko takie za 4-5 k na jakimś i5 8-9 generacji na obsługe kodów npców juz na prawde nie zostanie wiele mocy obliczeniowej - nie mozna tez napisac gry ze słabym AI dla RTX i poprawionym bez RTX wiec efekt jest taki jaki jest i raczej nie zmieni się, nie w night city gdzie tych npców jest od groma w wielu lokacjach - bo takie było podstawowe załozenie wizualna autentycznosc miasta, a nie autentycznosc interaktywna jak w sandboxach - bo to nie jest sandbox tylko świetne rpg i dobra strzelanka. Gry z RTX póki co jesli beda miały mieć dobrze napisany kod AI dla NPC ów muszą opierać sie o mniejsze lokacje z mniejszą ich iloscią - wizja wielkiego otwartego miasta z autentycznie zachowujacym sie wiarygodnym tłumem jest poza zasięgiem obecnych sprzetów domowych,.
 
Przesunęli aktualizacje o miesiąc żeby pochwalić się rewelacyjnymi zmianami jak możliwość zmiany guzików chodzenia z WSAD na strzałki. Byli z tego tak dumni że zrobili osobny film!
Cztery miesiące od premiery. Dwa miesiące od ostatniej aktualizacji. Miesiąc obsuwy. A oni mają czelność robić wielkie halo o dodaniu opcji zmiany klawiszy! Jako ciekawostka mod który pozwalał to zmienić wyszedł 12grudnia! Tak. Zwykły użytkownik z Internetu zrobił taką zmianę dwa dni po premierze ... Wstyd i żenada. Rozumiem że nikt nie wpadł żeby naprawić fragmenty mapy w których auta jeżdżą przez ściany budynku i w nich wybuchają. Albo rozpoczęcie gry jako Nomad i wjechaniu w lewitującego na ulicy faceta, za którego potrącenie giniemy - Idealny wstęp dla nowych graczy niech wiedzą z czym mają doczynienia ... ale przynajmniej mogą sobie teraz zmienić czułość skręcanie autem na wypadek żeby nie uderzyć w inny samochód i nie wpaść pod mape
810eb9bbea04fdb9667079072d02 (1).jpg
 
A jak już wyjdzie patch 1.2 to się w końcu odezwiecie do posiadaczy fizycznych wersji gry na PS4? Staram się zwrócić grę od 14 grudnia, ale nadal czekam kiedy nadejdzie "przełom lutego i marca"
 
Wyraźnie o sprawach wyraźnych. Rozmarzam o bombowo-wystrzałowej reakcji ziomków z NC, która przypominałaby uderzenie pioruna w miotłę. Nużący i jakoby klimatyczny wszędobylski nieład, rodem z symulatora piss-rzeczywistości mógłby poluzować o jedzonko i szoty. Po nocach targa mną zmora, że w kuferku znalezionym na malowniczej cyberpunkowej złej wsi znajduję COŚ zamiast żwirku do kuwety dla kotów. Pandemiczny odwyk objawił dawno zapomnianą sprawność kucharki, co powoduje chorobliwe skojarzenie typu: jedzenie-gotowanie. No chyba, że jak dziadunio w W1 zacznę podjadać aromatycznymi "elfami" z maelstromu. Do przemyślenia. Aaa, kiedyś tatuś w maluchu też woził kontener części do Apollo 13, a jak nie potrzebowaliśmy akurat rakiety to mógł zbudować w trasie, tak jak V, cyber-punkudeńka. Serio;) Wiecznego Cyber Ognia nie ugasi żaden obrzydliwy ciuch ale wciąż zachodzę w głowę, co miał na myśli król Wridanek kiedy patrząc na "cyber-asortyment" powiedział: ludzki umysł nie jest w stanie tego ogarnąć.
 
Last edited:
Lol, odinstalowalem szybciej niz zainstalowalem. W dniu premiery na PC gralem na wysokich wymaganiach bez zadnych problemow (wtedy przestalem grac bo gra jest po prostu nudna i pusta). Teraz chcialem dac druga szanse, bo jednak wywalilem 200 zl w bloto i co? Ustawienia srednie a tekstury laduja sie niemilosiernie dlugo.
Jaki ja bylem glupi, ze kuplem pre-order...
 
Ja tak dla równowagi również tu na polskim forum podziękuję za informacje (fajna, oryginalna forma) i czekam na patch :)
Jak pewnie wielu, i ja mam grze trochę do zarzucenia (głównie w kwestiach technicznych - pomarudziłem tu na forum parę razy), ale wierzę, że studio z czasem naprawi co trzeba. Trzymam kciuki, pozdrowienia!
 
Lol, odinstalowalem szybciej niz zainstalowalem. W dniu premiery na PC gralem na wysokich wymaganiach bez zadnych problemow (wtedy przestalem grac bo gra jest po prostu nudna i pusta). Teraz chcialem dac druga szanse, bo jednak wywalilem 200 zl w bloto i co? Ustawienia srednie a tekstury laduja sie niemilosiernie dlugo.
Jaki ja bylem glupi, ze kuplem pre-order...
Wielki czas pogrzebać komunijny sprzęcior i zapytać katechetkę od informatyki, jaki wszczep przedniego płata pomaga na opisane objawy.
 
Top Bottom