Co nowego w Night City? [Aktualizacja 1.2 oczami twórców]

+
@sebogothic Miałem dokładnie takie same odczucia wobec gry gdy ją przechodziłem. Brakowało mi w niej głębszej i bardziej różnorodnego rozwoju postaci, a nie tylko procentowe zwiększanie statystyk jak chociażby w Path of Exile. Trochę tak jakbym grał w Fallouta 4 z trochę lepszą grafiką i dużo lepszą fabułą. Starałem się także zbytnio nie przejmować bugami, ale w niektórych momentach a szczególnie gdy wykonujesz zadania główne i nagle bumm jakiś glitch który rujnuje ci całą rozgrywkę imersję i budowane napięciem przed czymś wielkim. Tak sobie teraz myślę że Cyberpunk byłby o wiele lepszą grą gdyby był grą liniową bez otwartego świata, ewentualnie otwarty świat coś na zasadzie The Last of Us. Gra wtedy byłaby bardzo intensywna i nie byloby bugów związanych z otwartym światem albo byłyby niezauważalne.
 
@sebogothic No to już na wstępie nie widzę pola do dogadania się, bo jednym z najbardziej szkodliwych dla mnie zjawisk obecnych czasów jest tak zwana wolność słowa i wypowiedzi, która stanowi ulubioną przykrywkę dla agresywnej retoryki. Której to retoryki przykład masz niżej pod swoim postem i jeśli takiej formy bronisz, to nie pogadamy wcale ;)
Wolność słowa i wypowiedzi stanowi szkodliwe zjawisko?
 
Hej drodzy REDzi,
Czytam wszędzie że łatka słaba i mało wnosi, że cztery zmiany wprowadzone przez dwa miesiące to kpina z graczy.
Czy ja żyję w alternatywnym świecie i nie dostałem jeszcze łatki ani pełnej listy zmian tylko ledwie zapowiedź zbliżającego się patcha 😏😏?
 
Hej drodzy REDzi,
Czytam wszędzie że łatka słaba i mało wnosi, że cztery zmiany wprowadzone przez dwa miesiące to kpina z graczy.
Czy ja żyję w alternatywnym świecie i nie dostałem jeszcze łatki ani pełnej listy zmian tylko ledwie zapowiedź zbliżającego się patcha 😏😏?
Patch jeszcze nie wyszedł a co do zmian to te cztery zmian to tylko raczej te najważniejsze. Patch z pewnością będzie większy i naprawi dużo więcej mniej lub bardziej znaczące bugi.
 
Hej drodzy REDzi,
Czytam wszędzie że łatka słaba i mało wnosi, że cztery zmiany wprowadzone przez dwa miesiące to kpina z graczy.
Czy ja żyję w alternatywnym świecie i nie dostałem jeszcze łatki ani pełnej listy zmian tylko ledwie zapowiedź zbliżającego się patcha 😏😏?
Nieee, to na razie tylko krytyka czegoś, czego jeszcze nikt nie widział i co ma być zresztą szczegółowo przez CDPR wypisane.
 
Tak sobie teraz myślę że Cyberpunk byłby o wiele lepszą grą gdyby był grą liniową bez otwartego świata, ewentualnie otwarty świat coś na zasadzie The Last of Us. Gra wtedy byłaby bardzo intensywna i nie byloby bugów związanych z otwartym światem albo byłyby niezauważalne.
Ja również miałem taką refleksję parę razy. Wrażenie rozmachu pewnie byłoby mniejsze i zabrakłoby przyjemnej świadomości, że poruszamy się po otwartym świecie bez ekranu ładowania przy zmianach lokacji, ale bardzo możliwe, że unikniętoby niektórych technicznych problemów. Wówczas pewnie dostalibyśmy coś mocno zbliżonego do nowych Deus Ex-ów, które o ile pamiętam pod względem technicznym wypadły jednak zgrabniej, a i klimat był świetny, i właściwie niewiele stracił przez obecność zamkniętych mniejszych map.
Z drugiej strony, Redzi postanowili zaryzykować czymś innym, co też ma swoje plusy. Szkoda tylko, że nie wszystko zagrało...
 
Nazywanie wszystkiego hejtem zrobiło się modne. Natomiast tutaj może chodzić o oburzenie ze względu na brak pacha i szczegółowych informacji.
 
Nazywanie wszystkiego hejtem zrobiło się modne. Natomiast tutaj może chodzić o oburzenie ze względu na brak pacha i szczegółowych informacji.
Ludzi oburza do przesady wszystko, mojego kumpla który w CP nawet nie grał i zna go tylko z YT oburza to jak ja śmiem twierdzić że mi się Cyberpunk podoba.
Patcha nie ma ale będzie, wtedy się oceni jego zawartość a nie teraz, na podstawie zapowiedzi.
 
No generalnie chyba nikt nie sądzi, że REDzi w takiej sytuacji kiedy tyłek im płonie informowaliby w zapowiedzi patcha o pomniejszych usprawnieniach a te największe zachowali w tajemnicy aż do wypuszczenia patcha. Dlatego ludzie już krytykują bo spodziewają się że to są najbardziej spektakularne zmiany jakie nadejdą w tym patchu.

Proponuję na chłodno oceniac drugą stronę, choć wiem że to nie jest proste, ale gdy emocje biorą górę to sens dyskusji gdzies ulatuje.
 
generalnie co by Redzi teraz nie zrobili, to i tak zawsze już będzie źle.Nawet gdyby wydali teraz patch który eliminuje wszystkie błędy,poprawia zepsute mechaniki i jeszcze daje nowe rozwiązania, wogóle same oh i ah.To by ludzie i tak narzekali
 
generalnie co by Redzi teraz nie zrobili, to i tak zawsze już będzie źle.Nawet gdyby wydali teraz patch który eliminuje wszystkie błędy,poprawia zepsute mechaniki i jeszcze daje nowe rozwiązania, wogóle same oh i ah.To by ludzie i tak narzekali
Nie, wtedy by wszyscy zmienili retorykę na " od początku wiedziałam że REDzi to naprawią" a krytykujący wszystko by w magiczny sposób znikli
 
generalnie co by Redzi teraz nie zrobili, to i tak zawsze już będzie źle.Nawet gdyby wydali teraz patch który eliminuje wszystkie błędy,poprawia zepsute mechaniki i jeszcze daje nowe rozwiązania, wogóle same oh i ah.To by ludzie i tak narzekali
To tylko Twoje zdanie, oczywiście już REDzi stracili możliwość hypowania swojej gry i być może to już nie wróci do takiego poziomu do jakiego by chcieli ale po zadowalających poprawkach ludzie by REDom odpuścili moim zdaniem.

To nie jest tak że ludzie mają zbyt wygórowane wymagania, moim zdaniem trzeba trochę wymagać od studia które robi tak duże gry. Nie można zakładać że po tym jak stworzyli wiedźmina i po tych hucznych zapowiedziach night city REDzi nie potrafią tworzyć gier z otwartym światem "więc im odpuśćmy bo to nie GTA".

REDzi mieli dużo problemów z otwartością świata w CP2077 i to widać, ale aspirują do bycia w ścisłej czołówce studiów produkujących gry AAA, więc powinni tak to sobie rozplanować żeby to działało jak należy, zwłaszcza że budżet mieli prawie nieograniczony biorąc pod uwagę przedsprzedaż CP2077. Źle to rozplanowali przy jednoczesnym zapewnianiu że jest super i teraz zbierają żniwa swoich czynów.

I dopóki gra nie dogoni ich zapewnień to gracze będą narzekac, a gracze wcale nie mają wygórowanych wymagań względem gier AAA z otwartym światem, być może na to co REDzi pokazali na premiere wymagania są rzeczywiście wygórowane, ale to co REDzi pokazali w tych mechanikach to jest amatorszczyzna jakaś i wątpię żeby kiedykolwiek to był pierwotny zamysł.

Myślę że REDow zabiła rotacja ludzi w firmie.

Nikt wcześniej nie robił takich złożonych systemów na RED engine, ludzie którzy byli specjalistami od silnika odeszli do innych studiów, i przyszli nowi którzy nawet nie byli pewni czy te systemy da się do Red engine zaimplementować sensownie bo jeszcze silnika nie znali, a to nie jest tak że się takiego silnika uczy 2 tygodnie, to są miesiące pracy zanim się dobrze pozna taki silnik.
 
Ja nie mam nic przeciwko krytyce Cyberpunka szczególnie że jest w tej grze co krytykować, ale niech to będzie krytyka konstruktywna.
Bo często bywa tak że ktoś mi pisze że to jest "gówno nieukończone nawet w połowie" i że "GTA San Andreas jest lepsze" a ja na to używam merytorycznych argumentów by to zanegować i słyszę w odpowiedzi "bo jesteś fanboyem CDPR" . No nic dobrego o tej grze nie wolno napisać, bo się jest fanboyem, po Cyberpunku wolno tylko jechać.
 
Mnie zastanawia teraz jedno - czy info o tej łatce (jeszcze podane w taki makertingowy sposób) nie ma na celu podtrzymania uwagi ludzi nad poprawkami, na które jeszcze przyjdzie nam poczekać. I to poczekać zdecydowanie dłużej niż pierwotnie zapowiadano...

Teoretycznie mają jeszcze półtora tygodnia roboty, ale nie zdziwię się jak 1.2 wyjdzie w połowie kwietnia.
Naprawdę skończmy z tymi teori
Gracze tracą zainteresowanie Cyberpunkiem 2077



Chyba potwierdza się to co mówiłem - pewnie stąd akcja promocyjna łatki, której jeszcze nie widać...
gracze nie zdali matury z matmy. COD i Valhallę wydano w listopadzie, drugi miesiąc przypadł na Boże Narodzenie. poza tym z jakiego pułapu startowała Valhalla? 1% sprzedanych gier w stosunku do pierwszego miesiaca, jeśli chodzi o Cyberpunka to jest ilość rzędu 100-200 tysięcy szt. sprzedanych miesięcznie...
Post automatically merged:

Ja nie mam nic przeciwko krytyce Cyberpunka szczególnie że jest w tej grze co krytykować, ale niech to będzie krytyka konstruktywna.
Bo często bywa tak że ktoś mi pisze że to jest "gówno nieukończone nawet w połowie" i że "GTA San Andreas jest lepsze" a ja na to używam merytorycznych argumentów by to zanegować i słyszę w odpowiedzi "bo jesteś fanboyem CDPR" . No nic dobrego o tej grze nie wolno napisać, bo się jest fanboyem, po Cyberpunku wolno tylko jechać.
No na przykład dzisiaj oglądam sobie filmik:
I zastanawiam się nad tym co w podstawowych aspektach gry jest skopanego, jeśli wszystko jest tak piękne.
A tak na serio to wolałbym jakąś dyskusję nt. co właśnie kuleje w tych elementach, które miały ciągnąć grę, a tutaj trzeci miesiąc biadolenia nt. policji ,od ludzi, którzy ewidentnie nie rozumieją zasad rządzących uniwersum, nie rozumieją uniwersum, nie rozumieją samej gry i roli ich postaci w grze i świecie, co za tym idzie, nigdy nie powinni zakupić takiej gry :)) Ignorancja jest posunięta do tego stopnia, że Redzi przy łatkach muszą korzystać z lore, żeby niektóre zakute łby wreszcie zrozumiały (przy czym robią to chyba kąśliwie) choć trochę jak działa policja w NC (bo to, że zagłębili się w lore eksplorując świat gry to szczerze wątpię).
 
Last edited:
którzy ewidentnie nie rozumieją zasad rządzących uniwersum, nie rozumieją uniwersum, nie rozumieją samej gry i roli ich postaci w grze i świecie, co za tym idzie, nigdy nie powinni zakupić takiej gry :))
No więc wytłumacz mi czemu policja ścigająca przestępców jest niezgodna z uniwersum.
 
Cztery "istotne zmiany wielkiej łaty" oczekiwanej od miesięcy?
W żołnierskich słowach wygląda to tak (żeby nie ściemniać posłużę się cytatami):

1) Oddział szybkiego reagowania NCPD reaguje za szybko?
Zmiany powinny pomóc z problemem NPC-ów pojawiających się za plecami postaci i stworzą wrażenie, że policja potrzebuje trochę czasu, by dotrzeć na miejsce zdarzenia, kiedy ktoś zgłosi przestępstwo.

2) Śmiertelne wypadki drogowe zbierają najwyższe żniwo w historii
Analizując opinie dotyczące naszego modelu kierowania pojazdami, zauważyliśmy, że gracze mieli najwięcej problemów z szybkością sterowania.

3) Wyścigowy Rock&Roll
W pewnych sytuacjach nasz pojazd mógł utknąć lub zawiesić się na elementach otoczenia Night City. Teraz dodaliśmy funkcję odblokowania pojazdu.

4) Aktualizacja sterowników neuroprocesorów albo śmierć
Unik przy podwójnym naciśnięciu klawisza ruchu można wyłączyć w ustawieniach sterowania. Unik nadal można wykonać poprzez podwójne naciśnięcie klawisza przełączającego kucnięcie (domyślnie klawisz „C”)

Ad.1 Nadal zero logiki, "przestępstwem" jest samo celowanie w NPC, choćby całkowicie z ukrycia, przestępstwem również jest przypadkowe postrzelenie przechodnia, choćby w obronie własnej przed bandytami, przestępstwem również jest potrącenie przechodnia... a za każde "przestępstwo" grozi Ci śmierć, niczym osławione i obśmiane zabicie kurczaka w TES Skyrim. Dlaczego gra rzekomo o klasycznej linii RPG, nie pozwala na "ścieżkę zła"... jak się okazuje w mieście bezprawia jesteśmy wyrzutkiem który nie może być "zły". Opóźnienie reakcji Policji jest chyba najprostszą kosmetyczną zmianą i aż dziw bierze że trzeba było czekać na nią 4 miesiące. i nie zmieni w sposób znaczący rozgrywki.

Ad.2 Czy ktoś z REDów grał w taką grę jak RAGE lub RAGE2, naprawdę spróbujcie a dowiecie się dlaczego "zarzuca" pojazdami. Po prostu brakuje akceleracji. Obecnie na świecie królują pojazdy z przednim napędem, zaś wszystkie pojazdy w CP zachowują się jak tylno napędowe, każda zmiana kierunku jazdy powoduje nadsterowność. Oczywiście pojazdy wirtualne nie mają fizycznego napędu i tak samo jest RAGE2 ale dodanie krótkotrwałego przyspieszenia powinno w sposób naturalny i intuicyjny "prostować" kierunek jazdy, tak jak to czynią pojazdy przednionapędowe przy dodawaniu prędkości "ciągnąc" pojazd. Dodanie akceleracji wzbogaciłoby doznania z jazdy i jednocześnie pozwoliłoby na "prostowanie" kierunku jazdy, szkoda że wpadliście na tak ułomny pomysł żeby "osłabiać sterowalność pojazdu.

Ad.3 Całkowicie "bez-jajeczny" (to tak a propos Wielkanocy) i niepotrzebny dodatek. Obsłuży tylko nieliczne sytuacje bez wpływu na wpadnięcie do wody, zatarasowanie pojazdu lub jego uszkodzenie. Podpowiem Wam co robiłem jak coś się stało z moim pojazdem... wzywałem drugi pojazd, ot i zagadka rozwiązana. Naprawdę w temacie pojazdów YT ugina się od zabawnych zdarzeń zaobserwowanych CP, ale nikomu nawet nie przyszłoby do głowy "rolować" auto, które zawisło na krawężniku.

Ad.4 O tym problemie pisałem już 12 grudnia. Ale Forum jak powtarzają admini służy graczom... a REDzi pewni nawet tu nie zaglądają. Nie tylko przypadkowe "spady" ale przede wszystkim zaskakujące "wyskoki" podczas skradania, demaskujące pozycję naszej postaci i niweczące całe misterne pozostawanie w ukryciu... a Wy wstawiacie wyłączanie uników właśnie pod klawisz "C" odpowiadający za pozostanie w ukryciu. Powiem szczerze że gorszego klawisza na całej klawiaturze nie mogliście wybrać. Teraz jak będę chciał na chwilę wychylić się "zza węgła" nacisnę dwa razy klawisz C i tym samym włączę lub wyłączę "uniki"... a będzie chociaż na ekranie jakaś kontrolka informująca mnie że muszę uważać bo mam włączone uniki? Do "zalet" klawisza "C" należy też osławione "przewijanie tekstu" zatem kolejne wielokrotne naciskanie klawisza C spowoduje kilkukrotne włączenie i wyłączenie się uników... naprawdę kto wpadł na ten szatański pomysł żeby użyć C do "sterowania" unikami
 
Last edited:
od ludzi, którzy ewidentnie nie rozumieją zasad rządzących uniwersum, nie rozumieją uniwersum, nie rozumieją samej gry i roli ich postaci w grze i świecie, co za tym idzie, nigdy nie powinni zakupić takiej gry
Fakt, nikt nie wie, iż Mike Pondsmith wykoncypował to tak, że policja w Night City teleportuje się za plecy delikwenta. Wam kury szczać prowadzać a nie w Cyberpunka grać!
 
Top Bottom