Co nowego w Night City? [aktualizacja 1.3 oczami twórców]

+
Nie uznałbym metra za fake, bo obecność metra wynikała z filmiku z E3, niemniej CDPR wycofał się z tego pomysłu sporo czasu przed premierą, więc nie można tego uznać za niespełnioną obietnicę. Chociaż po czasie należy domniemywać, że wycofali się z tego pomysłu wyłącznie dlatego, że nie byli w stanie zaimplementować tego dobrze w czasie jaki im pozostał.

 
Może ktoś sprawdzić, czy w końcu da się zainstalować więcej niż jedną modyfikację broni do LMG?

Chyba nie widziałem tego w patch notes dotąd, ale aż nie chce się wierzyć, że tak prosty błąd, czyniący tą broń praktycznie bezużyteczną, po 8 miesiącach nadal jest w grze.
Jeżeli chodziło ci o Constitutional Arms Defender to na poziomie bardzo rzadkim ma 4 puste miejsca: na lunetę, na modyfikację lufy i 2 miejsca na modyfikacje.
 
To daj linki, pokaż dowody to uwierzę, bo na razie to gadasz, że to fejki a dowodów nic
Odnośnie tej informacji na temat transportu, trudno podlinkować oryginalnego posta z fałszywą informacją z reddita biorąc pod uwagę, że już nie istnieje, ale odniesienia do niego pozostały na różnych stronach, oczywiście bez sprostowania.



Pamiętam go bardzo dobrze, ponieważ mój znajomy z intera, Snowflakez, wrzucił tego screenshota na zagranicznym forum i jego post został skasowany razem z moją odpowiedzią na niego po tym jak okazało się, że był to photoshop, żeby nie wprowadzał on ludzi w błąd. Posta z tym obrazkiem nie znajdziesz nigdzie na redditcie, ponieważ został on usunięty.

A odnośnie tego, co Paweł powiedział na temat możliwości skończenia gry bez kończenia głównego wątku, tu masz dokładny cytat:

Rozwijając relacje z NPC, twój "V" buduje romanse, przyjaźnie czy animozje z tymi postaciami. A to może wpłynąć na to, co niektóre z nich zrobią w kluczowych momentach fabularnych.
Wątki poboczne pełnią w naszej grze rolę "wątku symultanicznego" - nie musisz rozwijać głównego, by skończyć grę.

Polygamia w odrębnym artykule dopisała do tego własną interpretację, jakoby oznaczało to, że fabułę da się skończyć bez głównego wątku, która potem poszła w świat, ale w samej grze system ten działa dokładnie tak jak to tutaj opisywał.
 
Jeżeli chodziło ci o Constitutional Arms Defender to na poziomie bardzo rzadkim ma 4 puste miejsca: na lunetę, na modyfikację lufy i 2 miejsca na modyfikacje.
Miejsca miał zawsze, a da się w oba miejsca na modyfikacje coś włożyć?

Gdy kończyłem grę jakoś w kwietniu, działał tylko jeden slot, za to wymiennie, tak jak w przypadku celowników.
 
W najnowszym patchu poprawili ruch uliczny, w kolejnym zajmą się pieszymi. Nie wszystko na raz xD
 
Niestety to nie pierwsze kłamstwa Pawełka, sam mówił, że grę będziemy mogli ukończyć nawet bez kończenia głównego wątku fabularnego, czy to też był jego żart?
Chyba miał na myśli, że wielu graczy ukończy Cyberpunka przez "rage quit + uninstall".
Do tego sekretne zakończenie: "Wygraj z korporacją: oddaj płytę z grą na XBOXa / PS4 i zwrócą ci kasę"
Czyli mówił prawdę.
 
W najnowszym patchu poprawili ruch uliczny, w kolejnym zajmą się pieszymi. Nie wszystko na raz xD

Ja jestem ciekawy czy i kiedy poprawią bardzo słabe auta 2D, które znikają i pojawiają jak się patrzy przez Kiroshi, lub też po prostu na miasto, które w oddali miejscami jest puste... Ogromnie psuje to odbiór całości. Poza tym wciąż czekam na detale typu lepsze zachowanie wody i dużo lepsze cienie głównego bohatera, bo to również jest niegodne tak wielkiej produkcji. Możemy jeszcze dorzucić brak odbicia głównego bohatera w większości odbijających powierzchni... lubię Cybera, ale wciąż nie mogę wyjść z podziwu, że tak wielka gra ma aż tak żenujące niedociągnięcia. IMO to kwestia silnika, który sprawia wiele problemów, stąd Cyber prawdopodobnie miał być w 2022 by go w pełni okiełznać. Ale to tylko moje gdybanie.
 
NO W KOŃCU!!!

Poprawiono w pewnym stopniu ruch uliczny:



Bardzo fajnie! Wygląda na to, że powoli zaczynają wpadać te "większe" usprawnienia. Ktoś coś gdzieś mówił, że CDPR porzuca grę i nic już z tego nie będzie? ;)
 
Ja mogę powiedzieć tylko jedno... cieszy mnie i to bardzo fakt tego, że resztki nadziei którą miałem na to że oni tę grę podniosą jednak znajdują swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Ja wiem, że to potrwa, że jest mnóstwo roboty, ale poprawienie ruchu uliczneog mimo że dla wielu jawi się jako pierdoła jest wyrazem faktycznego słuchania krytyki. Bo jeśli nawet nie wszystkim to przeszkadzało to bardzo wielu już tak.
 
Ja jestem ciekawy czy i kiedy poprawią bardzo słabe auta 2D, które znikają i pojawiają jak się patrzy przez Kiroshi, lub też po prostu na miasto, które w oddali miejscami jest puste... Ogromnie psuje to odbiór całości. Poza tym wciąż czekam na detale typu lepsze zachowanie wody i dużo lepsze cienie głównego bohatera
Ja również nieśmiało liczę na usunięcie tych brzydkich aut w oddali (bez konieczności używania moda) oraz poprawę modelu i niektórych animacji V. Podejrzewam jednak, że to niełatwa sprawa...
 
Oooo nareszcie xd
Myślę, że do końca roku hejterzy nie będą mieli się do czego przyczepić bo już na dzien dzisiejszy jest dobrze.
Jest dobrze. Widziałem testy Cyberpunka na PS4 i wypada to bardzo dobrze w porównaniu do tego co było.
Hejterzy znajdą się zawsze. Jak będzie wszystko zoptymalizowane i naprawione to zawsze będzie się można przyczepić w stylu "a dlaczego nie ma takiej funkcji". Nawet teraz są ludzie, którzy mówią że w Wiedźmin 3 jest do bani jako gra RPG. Tacy ludzie będą zawsze, ale pomarzyć zawsze można.
 
Przecież problem ze znikaniem przechodniów lub samochodów, wyświetlaniem odbić czy z lustrami (pochodna odbić) istnieje od Wiedźmina 3. Pamiętam, gdy w czasie produkcji pochwalili się włączeniem do silnika różnych modułów, tam były drzewa, teren ale także był moduł odpowiadający za generowanie obiektów, ale tylko tych widocznych w oku kamery, reszta przestawała istnieć dla silnika. Miało to odciążyć pamięć i poprawić płynność tworzenia środowiska gry. Może i poprawiło, nie wiem, ale na pewno efekty uboczne tego procesu są chyba gorsze od zakładanych zalet. Trudno zrobić odbicia czegoś, czego nie ma.
 
Dlatego powtarzam: moim zdaniem dużo problemów generuje RED Engine.

W ogóle pamiętam jak Kiciński odbierał przed premierą jakąś nagrodę, chyba od onet.pl. Tam wychodząc na scenę powiedział z dość widocznie "zmęczoną", bezradną miną i gestykulacją, że rzucili się z motyką na słońce. Mam wrażenie, że gdzieś tam mógł nawiązywać do tych problemów, m.in. do silnika gry, który po prostu nie daje rady z tak ogromnym i "ciasnym" projektem, abstrahując już od absurdalnych terminów i grzechów zarządu.
 
Może też dlatego, że należy okiełznać, poprawić silnik to patche wchodzą po tak długim czasie. Pozytywne jest to, że usprawnienia w tym silniku już zostaną.
 
Miejsca miał zawsze, a da się w oba miejsca na modyfikacje coś włożyć?

Gdy kończyłem grę jakoś w kwietniu, działał tylko jeden slot, za to wymiennie, tak jak w przypadku celowników.
Sprawdzałem przed chwilą. Idzie włożyć tylko 1 modyfikację. Jak chcę włożyć drugą to jest zastępowana tą pierwszą.
 
Top Bottom