Co sądzicie o ER?

+
Kuzyn dostał wiedźmina równo rok temu .. jako że był u mnie na Wigilii .. rodzinny zjazd .. nudziło nam się , więc odpaliliśmy wiedźmina. Natychmiastowo mnie przyciągnął ! w 2 dni doszedłem do II aktu..27 grudnia kuzyn wyjeżdżał .. grę zabrał : ((29 grudnia dzięki dobrodziejstwu gram.pl miałem swojego własnego wiedźmina za jedyne 99.99 : )Kiedy dowiedziałem się o ER zacząłem węszyć za aktualizacją .. pół dnia pobierałem .. ale warto było ; ) Dawniej pomiędzy poszczególnymi ładowaniami odchodziłem od komputera i robiłem około 20 pompek . Co w godzinkę grania dawało około 200 w seriach :pTeraz, kiedy posiadam ER wszystko ładuje się tak szybko że nie zdążam odejść od komputera .. O zgrozo ! moja forma drastycznie spadła ;P
 
Szczerze mówiąc to liczyłem na więcej, ale wielkim plusem jest dodatkowa sakwa na składniki alchemiczne, chociaż i tak czasami musiałem coś wyrzucać bo brakowało miejsca, minusem jest to, że 2,3 razy wywaliło mnie do systemu co w zwykłym Wiedźminie nigdy się nie zdarzyło.
 
Gwozdziu said:
A ja dopiero zacząłem instalacje rozszerzenia... "Modyfikuję pliki gry, może to potrwać nawet dwie godziny, proszę czekać". OMG mamy XXI wiek, a tutaj takie dwugodzinne okienko bez paska progresu :>
powiedz mi czy twoja wersja to tzn odrazu wersja rozszerzona czy tez osobno posiadasz pudelko z gra i update'em??
 
krótko, w punktach, bo chyba o to chodzi:-stabilność gry +ogólnie jest lepiej, można wyłączyć save`y, -mimo wszystko gra zawiesiła mi się 12 razy w różnych momentach (na całą grę)-grafika, wygląd +część modeli faktycznie wygląda lepiej, trochę większe zróżnicowanie tekstur, ruchów -..a część gorzej. zwłaszcza problemy z szyjami/ brodami (ciągnięcie się,szwy,przenikanie), Geralt jakiś mniej ruchawy -graficzne bugi nadal występują, choć nie tak często (przenikanie, +ogólna optymalizacja się udała, mogłem całą grę przejść na wysokich detalach,wcześniej połowę miejską na medium, bo rwało strasznie.-gameplay +poker nie jest już "dla idiotów". +nowa sakwa +ubogacenie sekwencji walki (szczegóły) -poker przeczy zasadom prawdopodobieństwa (a chyba nie każdy NPC umie "kręcić" kośćmi?) -trudności ze zbieraniem szczątków,ziół,atakiem - Geralt czasem staje i nie reaguje, mimo klikania na czynność. wcześniej tego nie miałem. ogólnie Geralt czasem staje i nie chce iść, trzeba go "poślizgać" ręcznie, z klawiatury, wtedy się odblokowuje. +są nowe przygody z dubbingiemwięcej nowości nie zauważyłemczego mi zabrakło/miałem nadzieję otrzymać w nowej wersji: -chowanie miecza. jedna z najbardziej irytujących rzeczy - Geralt sam decyduje kiedy schować miecz. niedopuszczalne w niebezpiecznej okolicy. powinien być jakiś klawiszowy skrót na blokowanie wyciągniętej broni. nie sądzę, aby taka opcja była strasznie trudna w implementacji. -kości, ale inaczej...rozumiem, ze komputer może mieć "szczęście", bo NPC jest np szulerem i umie przekręcać kości, ale brak mi zróżnicowania "szczęścia" na levele NPCowych graczy. dobry byłby też dodatkowy 'srebrny' talent umożliwiający Geraltowi np. przekręcenie jednej kości na grę. co do rozwiązania tej kwestii w ER mam mieszane uczucia. NPC nie są już głupi, ale mają za dużo "szczęścia". -poprawienie opisów broni,przedmiotów. niektóre nadal nie zgadzają się z faktycznymi (dlatego np wyrzucamy D`yaebla, chociaż jest lepszy niż w opisie w grze - to opis ma skopany) -szybszego wydania "poprawki" ;)podsumowując, jeśli traktować dodatek jako Patch - to jest to bardzo dobry Patch,mimo pewnych niedoróbek - 8/10jeśli przemnożyć ocenę przez wrażenia wynikające z marketingowego szumu, nazywania dodatku Edycją Rozszerzoną - mogę wystawić najwyżej 4/10.na miano faktycznej Edycji Rozszerzonej dodatek zasługiwałby dzięki czemuś faktycznie nowatorskiemu, lub "ekstra", np otwarciu porzuconych questów, których ślady można znaleźć tu i ówdzie (kościogłów,Vertzowie, rozwinięcie wątku Oriego Reuvena, etc..). wprowadzenie nowych side-questów nie naruszyłoby raczej osi fabularno -czasowej, a byłoby miłym i bardziej zachęcającym do ponownego grania akcentem.
 
Ja najbardziej liczyłem na lepszą mimikę, nowe animacje i nową sakwę na składniki alchemiczne. I na tym się nie rozczarowałem. Co do stabilności, jest taka sama, bo jak mi wcześniej wywalało grę bez ER, tak samo wywala mi teraz. Ocena 8/10. Tylko 8 właśnie za tą stabilność (bo w sumie rzadko mi wywala, ale zawsze). Gdyby nie ten problem, byłoby 9.
 
W ER najlepsze jest to, ze sa roznorodne postacie, pod wzgledem kolorystyki. I nie ma bugow, a jak sa, to dzialajace na korzysc gracza :D
 
kilka dni temu skończyłem ponownie Wiedźmina - tym razem na ER.plusy:+ na WILEKI plus zasługuje fakt, że na Viście 64 nie wywalało mnie do pulpitu (trzeba tylko powyłączać antywiry itd.)+ dwie dubbingowane przygody - oby więcej takich+ wersja pudełkowa - za tę cenę warto dla samych komponentów minusy:- zlecenia w V akcie po wykonaniu zostają w ekwipunku- przekuwanie broni - nadal jest bez sensu zrobione, można sprzedać kamienie i miecz do przekucia przed przekuciem ;)- nadal można spotkać lewitujące przedmioty- bugów jest dosyć sporo - ale już nie pamiętam dokładnie wszystkich
 
Właśnie zaczalem instalacje edycji rozszerzonej.Do tej pory nie instalowalem w grze zadnych patchow itp - jest czysta od instalacji. Czy do poprawnego dzialania Edycji Rozszerzonej bede musial sciagac patche?I czy po zainstalowaniu Edycji Rozszerzonej bede mogl kontynuowac dalsza gre, czy trzeba bedzie zaczynac od poczatku? Jestem pod koniec II aktu. Mam 6 sefir.Pozdrawiam!Edit ///Wielkie dzieki :))
 
kotecek said:
Do tej pory nie instalowalem w grze zadnych patchow itp - jest czysta od instalacji. Czy do poprawnego dzialania Edycji Rozszerzonej bede musial sciagac patche?
Nie, ja nie miałem patchy i działało ER.
kotecek said:
I czy po zainstalowaniu Edycji Rozszerzonej bede mogl kontynuowac dalsza gre, czy trzeba bedzie zaczynac od poczatku? Jestem pod koniec II aktu. Mam 6 sefir.
Myślę, że sejwy będą działać.
 
Dwie nowe przygody-dobrze, ale jedna, Cena Neutralności-kiepska. Krótsze czasy ładowania-dobrze, wreszcie nie będę się wgapiał bezczynnie w monitor. Znaczy..jest dobrze, ale mogłoby być jeszcze lepiej.
 

Jimp

Forum veteran
McSloniu said:
Moim zdaniem Edycja Rozszerzona jest świetna! Spodobały mi się oficjalne 2 nowe przygody.
Heh , nie widziałeś jeszcze wszystkiego . Co prawda oficjalne są najfajniejsze.
 
-JIMP- said:
-JIMP- said:
Moim zdaniem Edycja Rozszerzona jest świetna! Spodobały mi się oficjalne 2 nowe przygody.
Heh , nie widziałeś jeszcze wszystkiego . Co prawda oficjalne są najfajniejsze.
Ale niektóre fanowskie przygody im porównują.
 
Nie żałuję że wydałem te osiem dych na ER. W poradniku wszystko pięknie opisane, przygody, nie tylko te oficjalne bardzo urozmaicają grę, nie trzeba samemu instalować żadnych patchy itp.Oceniam na świetnie i idę grać ;p
 
McSloniu said:
Moim zdaniem Edycja Rozszerzona jest świetna! Spodobały mi się oficjalne 2 nowe przygody.
jak to 2 nowe przygody?cene neutralnosci przeszedlem na 1.0, potem wrzucilem 1.4 i gralem w efekt uboczny, wrzucalem tez inne przygody, o te 2 chodzi? :p
 
PikNick said:
PikNick said:
Moim zdaniem Edycja Rozszerzona jest świetna! Spodobały mi się oficjalne 2 nowe przygody.
jak to 2 nowe przygody?cene neutralnosci przeszedlem na 1.0, potem wrzucilem 1.4 i gralem w efekt uboczny, wrzucalem tez inne przygody, o te 2 chodzi? :p
Tak, chodzi o Efekt Uboczny i Cenę Neutralności ;).
 
Top Bottom