Co sądzisz o kucyku Geralta w drugiej części gry?

+
Gdyby było możliwe wpakowanie tego do gier to już napewno firmy typu crytek by to wykorzystały. Wiedźmin nie stawia aż tak bardzo na technologie grafiki, ale i tak pod tym względem jest na dobrym poziomie, zwłaszcza wśród RPG.
 
Z tego co kojarzę to są to po prostu możliwości DirectX'a 11. Problem w tym, że same włosy działają na najnowszym GF'ie w około 30 klatkach na sekundę. Jeśli doda się do tego modele postaci, otoczenie, itp. to raczej nie ma co napalać się na takie włosy w najbliższym czasie :).
 
Nie wyolbrzymiajmy. W2 może wyjść w 2010 roku, a wtedy komputery mogą być już zdecydowanie mocniejsze. Poza tym, zawsze można to wykorzystać jako opcję dla szybszych komputerów w przyszłości, dzięki czemu gra będzie lepiej wyglądać już po premierze. Osobiście jestem przeciw wprowadzaniu efektu tylko po to, żeby dobrze wyglądał na opakowaniu. Ale taka teselacja albo te włosy wyglądają naprawdę świetnie. Poza tym, nie wyobrażam sobie innej gry, w której taka opcja mogła by debiutować. Długie włosy Geralta to idealna sposobność do takich premier.
 
assassin2601 said:
Nie wyolbrzymiajmy. W2 może wyjść w 2010 roku, a wtedy komputery mogą być już zdecydowanie mocniejsze. Poza tym, zawsze można to wykorzystać jako opcję dla szybszych komputerów w przyszłości, dzięki czemu gra będzie lepiej wyglądać już po premierze. Osobiście jestem przeciw wprowadzaniu efektu tylko po to, żeby dobrze wyglądał na opakowaniu. Ale taka teselacja albo te włosy wyglądają naprawdę świetnie. Poza tym, nie wyobrażam sobie innej gry, w której taka opcja mogła by debiutować. Długie włosy Geralta to idealna sposobność do takich premier.
Niestety nie wyolbrzymiam, jestem realistą. Choć przyznaje, że chciałbym się mylić bo możliwości DX11 wyglądają świetnie.
 
Ale poczekajmy na odpowiedź REDów, ile to kosztuje. Chociaż może dzięki współpracy z Nvidią dadzą jakiś rabat... ;)
 
assassin2601 said:
Ale poczekajmy na odpowiedź REDów, ile to kosztuje. Chociaż może dzięki współpracy z Nvidią dadzą jakiś rabat... ;)
Co tam REDZI, ile ja bym się musiał wykosztować na nowy sprzęt... :p
 
Te włosy to raczej możliwości Psyhx'a a nie DX11. No i nowych kart oczywiście. A w grach takich włosów szybko nie będzie. Obstawiam, że jakieś 3-4 lata.
 
zwierzch said:
Te włosy to raczej możliwości Psyhx'a a nie DX11. No i nowych kart oczywiście. A w grach takich włosów szybko nie będzie. Obstawiam, że jakieś 3-4 lata.
Myślę, że nawet za 3-4 lata będzie trudno osiągnąć taki poziom w grach. Niestety postęp graficzny nie jest już tak szybki jak jeszcze 6-7 lat temu, kiedy można było z łatwością odróżnić grę sprzed roku od nowej tylko po wyglądzie. Teraz jest z tym ciężko. Taki Crysis wyszedł pod koniec 2007 a nadal jest jedną z najładniejszych gier na rynku. A to przecież już ponad dwa lata.
 
Mi osobiście kucyk się bardzo podoba. Dużo osób narzeka, że to nie jest według sagi Sapkowskiego, bo tam nosił opaske, ale przecież Wiedźmin 2 odbywa się dobrych kilka lat po wydarzeniach z sagi a jak wiadomo moda z czasem się zmienia;]
 
Tutaj jest demo Nvidii z 2004 roku:http://www.youtube.com/watch?v=9K8masjDBrIi nieco nowszy:http://www.youtube.com/watch?v=j--doYxx58s&NR=1A tutaj przegląd dem Nvidii z ostatniej dekady. Widać, że symualcja włosów w real-time pojawiła się już w 2001 roku:http://www.pcgameshardware.com/aid,676851/Nvidia-All-tech-demos-from-Porsche-Boxster-to-Bugatti-Veyron/Knowledge/Więc, syrenka pływała z real-timową fryzura już 6 lat temu, a ktoś widział takie bajery w grach? Nie, bo nawet kilkanaście generacji kart graficznych dalej, taka symulacja jest zbyt kosztowna by stosowac ja w grach (kosztowna obliczeniowo).
 
Czytałem niedawno że Geralt ostatecznie nie będzie miał kucyka. Jeśli tak to bardzo dobrze. Może Ktoś potwierdzić?
 
Tak, w finalnej wersjii gry Geralt nie będzie mieć kucyka. A co do tematu, dla mnie mógłby mieć taką fryzurę, gdyby jeszcze była dobrze zrobiona. Bo ta z filmów to wygląda jak włos od szczotki ;D
 
Feriash said:
Tak, w finalnej wersjii gry Geralt nie będzie mieć kucyka.
A skąd takie przypuszczenia? Czyżby ktoś z rodzinki robił w REDzie? :pCDA proszę się nie podpierać.
 
Nightbring3r said:
Nightbring3r said:
Tak, w finalnej wersjii gry Geralt nie będzie mieć kucyka.
A skąd takie przypuszczenia? Czyżby ktoś z rodzinki robił w REDzie? :pCDA proszę się nie podpierać.
Chciałbym :DNo po prawdzie to racja, CDP nie współpracowało z CDA podczas tworzenia ich artykułu.
 
Mi na początku ten kucyk wydawał się kompletnie zbędny,że stara fryzura Geralta jest w porządku,ale...po ok.2 godz.(o dziw)przyzwyczaiłem się już do tej fryzury.Ale mi i tak obojętnie jaka będzie fryzura,ważne żeby gra była wspaniała :beer:
 
Top Bottom