Community News 1/2015: Za rok, za dzień, za chwilę

+
Community News 1/2015: Za rok, za dzień, za chwilę

Nowy Rok zleciał nam jak z górki i już pora szczotkować zajęcze słuchy, nie szczędzić rzeżusze szeptów (a teraz powiedzcie to szybko kilka razy).
Zanim więc ozdobicie owalne owoce kurzych amorów wszystkimi kolorami tęczy, zanim polejecie ulubioną sąsiadkę z trzeciego piętra symboliczną cysterną wody, zanim nałożycie kożuchy i baranie czapy, by pospacerować w te piękne wiosenne dni – pochylcie się chwilę nad lekturą forumowych wieści, jak zwykle świeżych niczym zeszłoroczny śnieg, jak zwykle wdzięcznych, bo o Was.
Nie mówimy, że będzie warto.
Nie mówimy, że będą niezapomniane.
Ale wszystko jest lepsze od obierania jajek ze skorupki i siekania szczypiorku na kilogramy, prawda? PRAWDA?!


Community News 1/2015
---Za rok, za dzień, za chwilę---




część 1: NEWSY Z FORUM



Strzeżcie się! Oto nadciąga czas wilczego głodu. Czas oszczędzania i ciułania. Czas chleba i pasztetu... Dziki Gon już niedługo pędzić będzie po nieboskłonie. Serwisy branżowe zaczynają zagęszczać publikacje, a i Redzi łaskawszą ręką wydzielają nam informacje na temat gry. Nic więc dziwnego, że i na forum zaczyna się ruch. Cóż więc takiego - na trochę ponad miesiąc przed premierą gry - robią użytkownicy?

  • Jedni przygotowują zapasy łakoci i wykupują z okolicznych marketów napoje energetyczne oraz dezorodanty. W końcu spocony gracz to kiepski gracz.
  • Niektórzy forumowicze, w towarzystwie rodziny, spacerują po okolicy, podziwiając widoki. Nie mogło być jednak tak prosto. Okazuje się, że nawet tak piękne okoliczności przyrody mógł dotknąć sławetny downgrade.
  • Mamy też użytkowników, którzy realizują się w komiksie artystycznym. Wiedźmińskie poczucie humoru to jest to - w końcu co gorsze: Biały Wilk, czy Dziki Gon?
  • A jeszcze inni oddali się medytacji, w spokoju czekając na premierę gry.
Każdy sposób jest dobry. Czekajmy więc razem. To już tuż, tuż!


* * *
Nie mówmy hop...

RED nie zawsze prokrastynuje, nie zawsze jest niekończące się soon, oj, nie zawsze. Na początku lutego Społeczność dowiedziała się, że bliska jest fuzja cedeprojektowego forum z portalem GOG w zakresie kont użytkowników. Reakcje były różne, bowiem komjunity rychło odkryło słaby punkt pięknego planu, a mianowicie możliwą blokadę ich kont i przepadek nicków.
No i się zaczęło.
Projekty nagrobków cudzych (co raczej normalne) i własnych (co odrobinę niestandardowe), pożegnania na wieki… to jeszcze nic. Okazało się bowiem przy okazji, jak wierną mamy społeczność i jak zdesperowaną. Niektórzy w duchu godzili się nawet z możliwością stania się szynką, , byle z nami pozostać. A jak to się wszystko skończyło… o tym w następnym odcinku


* * *
...póki nie przeskoczymy. Wtedy już można.

W poprzednim odcinku: Leoncio powiedział Lucii, że podły Don Pedro to nikt inny, jak jej własna matka. A na forum zapanowała zgroza i żałoba, bo bliski był Merge Zagłady.
I stało się.
Operacja się udała, pacjent przeżył, a jeśli nawet zyskał gdzieś dodatkową trzecią nogę, to, doprawdy, drobny detal.
No dobrze. Kłamiemy.
Zamiast ulubionego naszego cheddara mamy syczącego ssereka. Myszoskoczka tajemniczo zmutowała w Myszokotkę. Iwan dostał ataku spacji. Lonerunner nareszcie dopadł wymarzonego Necroscopa, a kilku userów obudziło się z cyfrowym sufiksem, jak na przykład mrruczit (który zresztą nie narzeka, więc w czym problem?). I żeby nie było, nie musicie już łamać sobie palców na Vattghernie, bo od 9 marca moderuje Wam miłościwie swojski Vattier.
Wszyscyśmy równi przed GOGiem. Pocieszające, prawda?
Reklamacji nie uwzględnia się.
Rozmowy kontrolowane.


* * *

Reflektorami po oczach

Proces tworzenia gier wymaga dużo czasu i koncentracji. Oznacza to, że developerzy nie mają czasu na sen, a w ostatnich miesiącach przed deadlinem wodociągi miejskie podmieniają wodę płynącą rurami do firmy na kawę.
Oczywiste jest więc, że developerom nie można przeszkadzać, ale fani i tak nie dają za wygraną. Prawdziwy fan po prostu musi obadać, co developer trzyma w lodówce, czy ogląda curling i jaki przycisk na klawiaturze lubi najbardziej.
Większość pytań nie doczekuje się odpowiedzi, a przed otwartym szturmem na developerów hamuje ludzi jedynie armia gargulców przed firmą.
Moderatorzy z sąsiedztwa (pieszczotliwie nazywanego Interem) wykazali się więc inicjatywą i w celu dostarczenia fanom kilku ciekawych odpowiedzi na pytania z życia REDa potraktowali jednego z devów światłem z najmocniejszego reflektora, który udało im się kupić ze zrzuty ze sprzedanych wcześniej nerek. Oślepiony dev nie mógł kontynuować pracy przez następne pół godziny, więc nic nie stało już na przeszkodzie, aby udzielił paru informacji.
Efekt przesłuchania MilezZa (Milesa Tosta) przez Kinleya możecie znaleźć przetłumaczony przez gregskiego tutaj, lub w oryginale tutaj.
Doszły do nas także plotki, że reflektora nie udało się skonfiskować, więc może niedługo uda się upolować jeszcze jakiegoś REDa, życzymy kolegom powodzenia!


"Cóż tam, Panie, w gamedevie? REDania trzyma się mocno" - czyli subiektywny wybór materiałów związanych z Wiedźminem, sukcesywnie i pracowicie dostarczanych przez forumowiczów*

  1. Jeśli lubicie słuchać jak twórcy opowiadają o tworzeniu różnych aspektów gry (i opowiadają długo), zapraszamy do wysłuchania wykładu Pawła Świerczyńskiego, wygłoszonego dla studentów Wydziału graficznego warszawskiej ASP - Jak w Wiedźminie
  2. Wiedźmin? Z czym to się je? - wszyscy niezaznajomieni z uniwersum i głodni wiedzy (oraz fani, fani są najważniejsi!) mogą zaspokoić ciekawość dzięki krótkiemu filmowi opisującemu Świat Wiedźmina
  3. W styczniu poznaliśmy także datę premiery gry The Witcher Battle Arena
  4. Jeśli chcecie zapoznać się całą masą dziennikarskich wrażeń z grania w Wiedźmina 3, zapraszamy do tematu z linkami.
  5. "Bo to, co nas podnieca, to czasem też jest seks", dlatego też - między innymi - o tym aspekcie gry możemy przeczytać w wywiadzie z Marcinem Iwińskim
  6. Gdybyście kiedyś mieli fantazję zajmować się grami, mamy dla Was kolejną bardzo długą rozmowę z jednym z REDańczyków, Markiem Madejem, koncept artystą.
  7. Prawie dwie godziny, więc proponujemy zaopatrzyć się w gorącą herbatę i przekąski.
  8. Zanim zostaniesz sławny, możesz podpatrzeć, jak robią to inni. Na przykład, jak najlepiej ustawić się do zdjęcia na okładce. Albo do kilkudziesięciu zdjęć - jednym słowem, zapraszamy do zapoznania się z wiedźmińskimi okładkami z całego świata.
  9. W marcu odbyła się konferencja PAX East i, oczywiście, nie mogło na niej zabraknąć naszego starego znajomego. Fani mogli obejrzeć siedmiominutowy fragment gry okraszony komentarzem twórców.
  10. Udział studia w PAX East zaowocował również panelem z udziałem Damiena Monniera i Milesa Tosta. Początek 0:23:30.
  11. I znowu Damien Monnier odpowiadający na Twitterze na pytania fanów - te najciekawsze zebrał portal DualSHOCKERS.
*bo kochamy barokowe tytuły, barokowe tytuły są cool





część 2: SPOŁECZNOŚĆ

Opowiadania, ankiety i zażarte dyskusje, każdy sposób jest dobry na powiększanie puli własnych osiągnięć. Nie musisz być Son Goku aby przekroczyć próg 9000, dziewczynką z przepowiedni żeby chwalić się starszą krwią czy Geraltem aby przetrwać próbę traw. Oto kilka przykładów na poparcie powyższych słów:

@Yakin:


@I_w_a_N:


@szemrany:


@Esterad_Thyssen:


@sebogothic


Jak widać, niektórym brakuje też osiągnięć za recydywę czego przykładem są prace autorstwa @Ɲecroscope:




Czyżby sugestia dla nas? ;)

Specjalne wyróżnienie należy się też koledze @Rustine, który w pocie czoła wyłapał wszystkie prima aprilisowe kotki jakie zalęgły nam się na forum 1 kwietnia. Rustine i 40 kocich rozbójników - historia z życia wzięta i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Tuż za nim była koleżanka @__Saskia__, która z pomocą wysokopoziomowego zaklęcia prywatnej wiadomości wspierała Rustine'a w szukaniu i liczeniu tych małych urwisów. Chwała im i sława po wsze czasy* czego wyrazem niech będzie wspomnienie ich zacnych imion w tym wydaniu Community Newsa.

*A przynajmniej do wypuszczenia kolejnego odcinka CN kiedy to ustąpią miejsca nowym bohaterom ;p

* * *

W tych trudnych czasach wszyscy jesteśmy Jaskrami

A już z pewnością @Koreon, który skomponował swój własny hymn forumowy, w którym porusza nas wspomnieniem obsuwy, przywołuje spam będący ucieleśnieniem forumowej pogoni za gameplayem, oraz przepowiada nadchodzący czas trailera. Po ostrożnej analizie akceptujemy hymn, ponieważ znaleźliśmy w nim bigos.

* * *

"Rodzina, nie cieszy, nie cieszy gdy jest" śpiewali onegdaj Starsi Panowie i może nawet mieli trochę racji. Choć, można poczynić śmiałe założenie, że gdyby posiadali brata, takiego jak ma @Hostile, treść utworu byłaby nieco inna. Jakimż to zatem czynem ów szlachetny krewniak naszego forumowicza mógłby zmienić losy polskiej piosenki kabaretowej? Najlepiej zobaczcie sami, roniąc przy okazji łzy wzruszenia oraz (nie obawiajmy się przyznać!) zazdroszcząc i brata, i prezentu.

* * *

Wszyscy od dawna wiemy, że forum uczy, forum radzi, forum nigdy nas nie zdradzi. Ale, prócz tego, forum jest również czujne jak żuraw, forum nie przegapia, nie pomija i nie zapomina. Forum dostrzeże, uwieczni i unieśmiertelni. W tym kwartale, na przykład, @adventus.219 unieśmiertelnił naszego znanego i powszechnie lubianego Community Managera, czyli Marcina oraz jego okrągłą kolekcję orenów, tfu, Redpointów. O, tutaj można obejrzeć.
 
Last edited by a moderator:
część 3: TWÓRCZOŚĆ FANÓW



Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej. Wszedł do karczmy, zamówił piwo dla wszystkich. Zapłacił, na stół rzucił wizytówkę i wyszedł. Tak zrodziła się legenda Białego Wilka.
Dobra robota podobno reklamuje się sama. Ale zleceniom też trzeba czasem pomóc, zwłaszcza że czasy przecież parszywe. Gdyby Geralt z Rivii potrzebował wizytówki dla siebie, czy też przyjaciół, z pewnością zrobiłby dobry użytek z projektu, który przedstawił nam @mellowmind. My reklamować więcej nie będziemy. Ale zajrzeć warto.


Dobrej muzyki nigdy za wiele. Forumowa Kapituła Dobrej Muzyki z ukontentowaniem przyjęła więc wieść, że na forum pojawiło się kilka nowych utworów inspirowanych znaną nam wszystkim franczyzą. @Solan7, bo to o nim mowa, przygotował cztery kawałki, w których doszukać się można czegoś nieuchwytnego, acz wiedźmińskiego. Nie ma co marnować czasu, nie ma co lać wody. Zapraszamy do słuchania.


Dobry prezent nie jest zły. Ale jeśli prezent jest wiedźmiński, to i tym lepiej. Taki właśnie podarunek otrzymała jedna z nas, @Harami, która niedawno obchodziła swoją własną Próbę Traw. Nie wiemy co prawda, czy mutacje przebiegły bezboleśnie, ale na pewno możemy pochwalić ręcznie wykonany zestaw eliksirów. Składamy gratulacje zręczności manualnej i pomysłowi autorce prezentu, czyli kuzynce koleżanki Harami. A teraz idziemy na jednego... A teraz idziemy Mewę pić!





część 4: CYTATY

Klasycznie już zaczynamy od przypomnienia: "jeśli jakaś wypowiedź na forum zyska wasze uznanie, wystarczy nacisnąć przycisk "raportuj", po czym w treści zgłoszenia wpisać, że to wasza kandydatura do następnego Community Newsa. Takim sposobem i wy możecie decydować o kształcie tego periodyka" :)


Wielki Brat i Siostra Nieco Mniejsza
@zi3lona rozwiązała mój problem w ciemno i od ręki. @szypek26 namierza problemy telepatycznie.
Strach bać się Niebieskich na tym forum.
* * *
Może byś tak, Damian, wpadł pohejtować?
Właśnie coś mało się ostatnio dzieje w karczmie i wizimie...
Ludzie są zajęci hejtowaniem w innym tematach :p
* * *
Człowiek, który (po)wiedział za dużo
Opowiedz mi na privie jak było. Obiecuje, że nikomu nic nie powiem, masz moje słowo.
Mojego nie masz, ale też możesz powiedzieć.
* * *
Prokrastynacja, level: master
Ej ja nie mogę się uczyć, bo jestem zajęty czekaniem na materiały :(
* * *
Dysonans poznawczy
Fajnie, w oddali widać jakieś sarenki, na niebie ptaki, a jeden sobie przycupnął obok Geralta. :) Świat będzie tętnił życiem.
Ciało, który spoczywa pod drzewem, raczej temu przeczy.
 
Last edited:

* * *
Oczywista oczywistość
Utopce nie pływają.
No ba. Jakby pływały, to by się nie utopiły.

* * *
Ciekawi mnie jaka grafika będzie na średnich detalach :)

* * *
Co robi pochodnia w Wiedźminie?
Pali się?

* * *
Żelazna konsekwencja
Cały czas używałam nie tego kodu co trzeba.
Jakiego? xD
Nie tego, co trzeba xD
* * *
Życie, życie to paradoks
[…]Przy czym monitory 29 cali mają wysokość ekranu wyświetlania tylko 28 cm. Są więc wąskie, ale szerokie[/B

A oprócz tego niskie, ale wysokie, krótkie, ale długie i lekkie, ale ciężkie.
:D
* * *
Ostatnie pożegnanie
Zebraliśmy się w ten marcowy poranek żeby pożegnać Lycosę, która odeszła do kalwiaturowego nieba. Chciałbym podziękować @Marcin Momot za cudowne chwile z nią spędzone. Klawiatura wymiatała, ja nadal ssałem na arenie. Uczcijmy jej pamięć minutą ciszy.
* * *
Serio do mnie mów, mów serio
@Tarathelion: Post Raison'a jest chyba w całości ironiczny, a nie na serio. Przynajmniej ja tak to widzę.
Tylko ten jeden czy wszystkie jego posty? Mam nadzieje,że wszystkie
* * *
Dieta, ach dieta, koniec z hurtem, czas na detal
skoro bandzior z nadwagą jest wyzwaniem.
Chyba dla dietetyków ;)
.
* * *
 
Last edited:
Teraz sekundka na poważnie (tak, czasem nam się zdarza) - bywa, że podczas interwencji zwracamy uwagę, aby przypadki łamania regulaminu zgłaszać raportami zamiast spamować na forum. Nie bywa natomiast, żebyśmy dziękowali za raporty (bo w końcu raporty działają jednostronnie). Chcieliśmy więc w tym miejscu podziękować Wam wszystkim, którzy ślecie raporty.
Najwyraźniej widoczne jest to w przypadku wątku z linkami. Niemal każdy komentarz i dubel jest przez Was wyłapywany z oszałamiającą prędkością i dostajemy mnóstwo niezwykle cennych raportów. To dzięki nim wątek ten jest tak sprawnie oczyszczany, a czas naszej reakcji osiąga minimum.
Każdy Wasz raport jest czytany i rozpatrywany, więc wysyłajcie!
Dziękujemy raz jeszcze!

* * *

Czas leci, zima za nami, więc aż chce się wystawić głowę przez okno i w spokoju kontemplować piękne okoliczności przyrody w postaci wichur, deszczy, gradów i tornad. Wiosna!
Ostatnie dni na forum przyniosły niepokojącą zmianę trendów. Forumowicze zamiast skupić się na rzeczach ważnych, takich jak obiektywna i skrupulatna krytyka trawy, zaczęli wykazywać alarmujący wzrost optymizmu w związku z nowymi screenshotami, opiniami o optymalizacji nowszych buildów gry i skromnego Q&A Damiana, wywołując min. zakłopotanie u @eustachy_j23. Zatem - co zrozumiałe - moderacja z rosnącą obawą patrzy na okolice premiery (która jak się okazuje, jest za mniej niż półtora miesiąca).
Nie pozostaje nic innego, jak się pożegnać z nadzieją i obawą wyczekując najbliższych dni. Widzimy się po premierze!



KONIEC



PS
Był taki dzień... Dzień, w którym moderatorzy przemówili ludzkim głosem. Jednocześnie w tym samym dniu niektórzy forumowicze popadli w ciemną otchłań szaleństwa. Co by tu dużo nie mówić - pierwszego kwietnia, czyli w Prima Aprilis, forum splątało ludziom języki. Jak to przecież w życiu bywa - człek chce rzec jedno, a mówi drugie. Chce pokierować turystę na Gdańsk, a pokazuje palcem na Zakopane. Idzie do sklepu po mleko, a wraca z piwem. Albo konsolą. Dziwna to rzecz, ale w tym chaosie jest metoda - konwersacja toczyła się żwawo, mchem nie porastając. Generalnie forumowicz pokazał, że twardy jest (nie miętki!) i nie da się stłamsić byle kotowi, nawet takiemu całkiem uroczemu. Rozmowy o budyniu, Częstochowie i kartofelkach trwały do białego rana.
Poniżej, a ku uciesze waszej i naszej, prezentujemy co bardziej smakowite (słowo klucz: "kebab") kąski. Zapraszamy do konsumpcji, prosimy nie pluć na monitor.

Zebrane dzięki wytrwałej pracy forumowiczów:
Robienie pomidorów z bekonu gry niewątpliwie fajny ficzer. Nie trzeba było by męczyć się z takim o na przykład FRAPSem w tle.
* * *
Widziałem też jakieś nagrody dla gry rosół zamiast MMO roku. Pewnie niedopatrzenie.
.
* * *
sernik w którym chodzisz małym zającem i się szkolisz. Byłoby świetnie.
* * *
Nie pokrólikajmy w paranoję. Amen.
* * ** * *
Podsumowując początek dnia:
.
* * *
Oj, gwiazdy w kebaby powinny bankowo się pojawić. Zanieczyszczenie świetlne w serniklandzie jest znikome, więc widoczność gwiazd w kebaby powinna być bardzo dobra. Skoro mamy takie wspaniałe skyboxy za dnia, to nie widzę przeszkód, żeby kebabny nieboskłon prezentował się równie okazale.
* * *
bardzo chciałbym, żeby sałata w wersji finalnej na ustawieniach ultra prezentowała się tak:
* * *
Czy mi się wydaje, czy na pomidorach są nowe chrzane? Ten buraczkowy wygląda prawie identycznie jak z jedynki :D Na to czekałem! :D
* * *
To nie sałata się pogorszyła, zawsze taka była
Później jest już tylko ciemność, dressing, co kebabą łomocą i na końcu yt.
* * *
Nie wiem dlaczego tak jest, ale nie zawsze szczegółowość decyduje o wrażeniu, że sałata jest na wysokim bekonie.
* * *
Bzdura. Po pierwsze gra wygląda ślicznie i jak najprawdziwszy rosół.
* * *
Ogólnie sałata mniej więcej na bekonie
* * *
Czyli tak naprawdę jedynym elementem dzięki którym można krzyczeć jajko jest ten pan z Dzikiego Gonu gdzie jego skorupka w dużym przybliżeniu wygląda beznadziejnie.
* * *
GosuPL said:
Pytanie, chcecie kiełbasa w kąpieli ? ;-)
Tak, zdecydowanie :D
* * *
"Mogę powiedzieć że walka w sernikie 2 wyznacza zupełnie nowy bekon, bekon dotąd nie osiągnięty w żadnej grze rosół"
"gra bedzie jednym z najlepiej wyglądających rosółów"
* * *
Gta stałe 30 kalorie - bez jakichkolwiek skrólikkow, LoU 60 kalorie. Obje gry chodzą bardzo płynnie
* * *
Mam nadzieję, że kebabne widoczki nad zbiornikami wodnymi będą wyglądać chociaż w 80% tak ślicznie jak tutaj
* * *
Może w tym miesiącu jakieś pomidory dostaniemy... Oby.
Fajne porównanie pomidorów sprzed miesiąca:
Akurat ten pomidor wygląda całkiem nieźle.
To jest mój pomidor na ultra, ale bez uberpróbkowania.
Czego? Nikt tu nawet nie napomknął, że te pomidory są kogoś innego.
pomidory są z neogafa, więc są legitne
Miotaj pomidorshoty :)
Rustine, ty tak serio? Wysnuwasz równie dalece idące wnioski na podstawie garści pomidorów?
* * *
jeśli sam nie jesteś mistrzem chrzana to nie wymagaj tego od zająca
* * *
Trudno uwierzyć, że gra się legendarnym mistrzem chrzana, skoro bandzior z nadwagą jest wyzwaniem.
* * *
Wszystko się rozchodzi o odpowiedni biskup. Nie powinno być tak, że ktoś na wyższych bekonach trudności rozwiązuje każdą walkę wykokszonym budyń.
Jesteście w stanie założyć po dmg, jaki zadaje chrzan że bekon trudności był reprezentacyjny
* * *
Wspomniałem o obrażeniach chrzana, bo te liczby w oczywisty sposób świadczą o reprezentacyjnym bekonie trudności w najnowszym gameplayu. Same obrażenia budyń jak i fakt, że diabelnie łatwo wywołuje on efekt podpalenia natomiast już nie powodują wysunięcia tych samych wniosków, co mnie osobiście nieco bawi.
* * *
Reagują, szamoczą się, próbują osłaniać rękami, krzyczą. Całkiem udany zestaw animacji, zważywszy na to, że zając celuje miotaczem w okolice twarzy.
* * *
No łatwo, ale gdzie tu problem? budyń to taki trochę miotacz ognia/napalm. Jakbyś czymś takim dostał, też byś się szybko zapalił.
* * *
Zresztą nazwa budyń wywodzi się pewnie od angielskiego budyńte czyli zapalić...
* * *
Poza tym, w Sadze budyń nie był tak potężny. Jeśli dobrze pamiętam to nadawał się do przepalania więzów, czy lutowania garnków.
* * *
Jakby walczył chrzanem z olejem na bekonie prezentacyjnym, to nic byśmy z tej walki nie uświadczyli.
 
Last edited:
Co było w Krakowie zostaje w Krakowie (rany po maczetach, kompromitujące fotki).

Dokładnie :D. Istnieje jescze na tym świecie jakaś hierarchia :D. Jak widać są równi i równiejsi :D.

News forumowy jak zwykle trzyma poziom :). Nieźle się uśmiałem i też nadrobiłem nie mało :). Gratuluje i oby tak dalej.

Do następnego :D.
 
Kolejny Community News i kolejna dawka dobrego humoru oraz ciekawych informacji :)

To teraz trzeba czekać na kolejny :D
 
Last edited:
Miło poczytać co forum zmalowało od ostatniego CN :) Dzięki za umieszczenie mojego skromnego cytatu :) Oby więcej i częściej tego!!
 
Top Bottom