Community News 3/2012 - przybyli z wieściami pod okienko

+
Community News 3/2012 - przybyli z wieściami pod okienko

[color="#323232].[/color]
Szczęśliwi ponoć czasu nie liczą, ale od poprzedniego Community Newsa minęły już ponad dwa miesiące. Szmat czasu, jeszcze więcej nowych postów i aż trzy patche - nietrudno było więc coś przegapić.
Nie trwóżcie się jednak. Przybywamy z pomocą!


[color="#FF8C00"]
Community News 3/2012​
[/color]
przybyli z wieściami pod okienko​

Duży Ustęp Pełen Anonsów​
Ponure przepowiednie, pogłoski czy plotki o zbliżającym się końcu świata kwitowaliśmy dotychczas, co najwyżej, pogardliwym wzruszeniem ramion, względnie machnięciem ręki. Co tam kalendarz Majów, co tam inne bełkotliwe proroctwa person podejrzanej konduity o zadziwiająco skomplikowanych i egzotycznych imionach, trudnych do wymówienia. Śmiechu warte, doprawdy.
I dopiero wydarzenia z ostatnich miesięcy wzbudziły w nas słuszne obawy, zasiały już nie ziarno, ale cały zagon, ba, dorodne sadzonki niepokoju! Jakiż to natłok wydarzeń wprawił w drżenie nasze, dotąd tak beztroskie i urocze w tej beztrosce umysły? Otworzył rozkosznie zaspane i wciąż zamglone wspomnieniem sennym oczy?
Otóż nasi ulubieńcy, rozstający się dotąd z nagrodami chętnie, owszem, acz w miarkowanym tempie i bez pośpiechu, przyspieszyli. Znienacka i bez uprzedzenia, Jakby się czegoś spodziewali. Wiedzieli coś więcej. Przeczuwali.
Rozpoczął się festiwal, wręcz erupcja konkursów, łatek, podziękowań, filmików, wywiadów, konferencji, zaproszeń, komiksów, tapet, backupów, redowych blogów dodatkowej muzyki, papercraftów, modyfikacji... ufff
To nie może być przypadek. Oni wiedzą. I się spieszą.

Papercrafty --- Zrecenzuj Wiedźmina 2 --- Medaliony --- Letnia konferencja --- 5 zaproszeń na konferencję
Poradnik do wygrania --- Film z podziękowaniami --- Backupy --- Łatka 3.1 --- Łatka 3.2 --- FCR Mod 1.6
Komiks na iOS --- Tapeta --- Chór --- Nowa muzyka --- Blogi REDów

Cień nadziei daje nam zapowiedź nowej gry. Nie wszystko stracone?


Wieeeeedźmin... biało-czerwony!​
Rok 2012 to nie tylko rok ER, xBoxa i marzeń o cyberpunku. Wbrew pozorom bowiem życie poza forum istnieje i toczy się dalej, niczym różne okrągłe przedmioty... a bramki są dwie.
Koniec świata będzie albo i nie, ale EURO 2012 odbyło się wbrew ponurym prognozom cyników i niedowiarków, a wśród userów wiedźmińskiego forum znalazło się wielu fanów piłki kopanej. Gmoch i Strejlau mogliby co poniektórym pozazdrościć fachowości w analizach poszczególnych spotkań, a zaangażowanie w temat nie znało granic ni kordonów: starsi i młodsi, damy i huzary - każdy miał coś do powiedzenia w kwestii (cokolwiek krótkiej) gry biało-czerwonych i ich rywali; naszym mottem będzie odtąd na wieki wieków cytat z anonimowego, acz bardzo rozemocjonowanego kibica, którego podsłuchał nieoceniony Wallace: "Polska mistrzem Polski!" Może cedeprojektowi PRowcy wykorzystają potencjał pomysłu do promocji Wiedźmina 3?


Cyberpunk's not dead​
Prawie równo miesiąc temu, tj. 30 maja, miało miejsce ważne wydarzenie - konferencja grupy CDP RED, na której ogłoszono drugą, równoległą do serii "Wiedźmin", markę, nad którą pracuje studio. Chodzi oczywiście o "Cyberpunk", czyli znane, 'papierowe' RPG.
Nie możemy też nie wspomnieć, że my, forumowicze, mieliśmy na konferencji reprezentację. Bassiunia, Witchu8, IwaN oraz Gwyn Cerbin i Garram dzielnie bronili honoru forum, unosząc z placu boju setki zdjęć, godziny filmów, a także kilka autografów i trzy cegłówki. Próba wyniesienia kanapy z Marcinem Iwińskim na pokładzie spełzła już niestety na niczym, być może ze względu na gwałtowny odpór ze strony rzeczonego osobnika. W każdym razie - jeśli, mimo upływu czasu, macie jakieś pytania dotyczące przebiegu konferencji, albo chcielibyście obejrzeć zakulisowe fotki, nie wahajcie się pomarudzić trochę wspomnianej wcześniej piątce w którymś z już zalinkowanych tematów.
Nawiasem rzecz ujmując, kto dobrze przyjrzałby się twarzom na widowni, ujrzałby ze dwie moderatorskie facjaty ;)
Jeśli ktoś natomiast nie oglądał konferencji, ma okazję nadrobić to straszliwe niedopatrzenie, klikając w odnośnik.


Javier Bardem - na wynos poproszę!​
Pewnego wieczora forumowa płeć piękna rozpoczęła serię zachwytów nad przystojnymi aktorami. Ochom i achom (prawie) nie było końca, a brzydsza cześć forum dość roztropnie (oprócz... khem, 'nieroztropnego' serka) przez jakiś czas omijała wątek filmowy, by nie zostać nieopatrznie podduszonym przez rozbuchane damskie fantazje.
Pora na mały rewanż. Swoje opinie na ten temat spisała męska część moderacji, czyli szypek oraz Vatt'ghern. Nie było to łatwe, ale w trakcie pisania bohatersko broniliśmy się przed próbującymi dopaść klawiatury zi3loną oraz Iwoną (obrona przed Undomiel na szczęście nie była już tak absorbująca).

Zdaniem szypka:
Jedni ludzie lubią zjeść sobie czasem kebaba. Inni - w ciemnych uliczkach okradają staruszki. A jeszcze inne osoby w wolnych chwilach ślinią się na forach internetowych, wypisując osoby, które im "robią". Każdy z nas ma swoje kredki, prawda?
Nie mogę jednak napisać, że nastukanie 80-postowej wyliczanki świadczy o pewnych brakach (i nie mam tu na myśli dwóch łyżek witamin za mało na talerzu). Nie wspomnę, że roztropne niewiasty wymieniły bodaj 3/4 hollyłódzkich aktorów, zapewne po prostu kopiując filmwebowy ranking TOP100 - i cieszyć się tylko należy, że nie pamiętały o Bollywoodzie. Nie dam rady napomknąć, że przez te 130 postów śliniły się równie obficie, co bernardyn na widok patyka.
Nijakim sposobem nie przemycę informacji, że niektóre panie, mimo iż są już matuzalemami po trzydziestce, zachowywały się jak dziewczynki z podstawówki, co budziło powszechny niesmak i odrazę u prawie każdego. Zwyczajnie też nie mruknę, że ten 150-postowy spam zaszkodził dziurze ozonowej, bo jak głoszą badania naukowe - feromony psują ozon.
Dlaczego nie napiszę tego wszystkiego? Bo się boję. Zielona ma pewne zdjęcia, których ujawnienie mogłoby mi zaszkodzić, Iwona pracuje w bliskim sąsiedztwie składowiska pocisków artyleryjskich (tj. cegłówek i innych pustaków), a Undomiel jest ruda.
Mogę za to napisać, że, jak mówi starożytne przysłowie: "W każdej chwili, w każdym czasie, wciąż myślała o... rumiankowym papierze toaletowym". Dlatego te blisko 200 postów nikogo nie zmyli - wiadomo bowiem wszem i wobec, że nikt tak jak Vatt'ghern nie robi paniom, nie tylko zresztą na naszym forum.

Zdaniem Vatt'gherna:
A więc, odczekawszy odpowiednią ilość czasu, aż emocje ochłoną i ryzyko podrapania spadnie ze śmiertelnego do jedynie grożącego trwałym kalectwem, zabrałem się do opisania całego toku rozmów. Wyszło mi tego sporo, więc będzie to opis opisu.
W skrócie: pojawiło się mnóstwo nazwisk, z których większości absolutnie nie kojarzę. Nasze drogie panie przenosiły swoją uwagę z jednego pana na następnego, na niemal każdego obficie się śliniąc. Koniec końców stało się też nieuniknione – na celownik wszedł pan Depp. Po dogłębnej analizie można zauważyć, że postacie wyświetlane na ekranach mają konkretny wpływ na nasze panie. Mianowicie – „robią im”. To nie jest mój wymysł, ja cytuję same panie. Jednym robią tylko niektórzy panowie, a innym - niemal wszyscy i to na rozmaite sposoby.
Najchłodniejszą głową wykazała się Erynia, która ośmieliła się nawet skrytykować nietykalnego zazwyczaj Deppa. Następna po niej, tj. Zielona stwierdziła, że potrzeba jej będzie teraz tygodnia, aby „oglądać” nagich panów. Odrobinę dalej jest Bassiunia, która stwierdziła, że aby wszyscy wymienieni panowie jej odpowiednio „zrobili”, potrzebowałaby trzech miesięcy. Na koniec wszystkie przyćmiła Undomiel, której robią wszyscy i wszędzie (niektórzy, jak pan Swayze po 1554 razy, albo jak pan Rickman – nawet z tłustymi włosami, czy pan Bardem swoim „fizysem”), stwierdziła, że życie jest zwyczajnie za krótkie, aby się wyrobić ze wszystkimi (zapewne dlatego specjalnie nas nie ganiała, jak to pisaliśmy). Nawiasem mówiąc, przyznała się, że jak nie ma w filmie ładnego pana, na którego mogłaby patrzeć, to usypia w kinie.
Który z panów wygrał? Postawiłbym na pana Connery’ego, który to bez względu na wiek „robi to” wszystkim naszym paniom. Ale nawet on nie może się równać z Szypkiem, do którego w końcu, choć skrycie, wzdycha cała damska część forum.


Nad rzeką i tam dalej​
Halo, tu radio Moskwa! Uprzejmie donosimy, że po drugiej stronie muru, tj. na forum międzynarodowym trwają prace nad fanowskim tłumaczeniem Sagi.
Obywatelu! Zanim pogardliwie wzruszysz ramieniem i wątrobą, wiedz jedno - tłumaczem jest Cassandra, Greczynka. Co w tym niezwykłego? Cassandra dopiero uczy się języka polskiego, a jednak jednocześnie na własną rękę tłumaczy Sagę. Ojczyzna i Witcherland są dumni, że wspomniana obywatelka dzielnie stawia czoła "grzegrzółkom", "huncwotom" oraz innym przeciwnościom losu.
Forumowicze, swój podziw możecie wyrazić > tutaj
 
[color="#323232].[/color]
[size="4"]
Cycate cytaty​
[/size]
Innymi słowy: uważaj, forumowiczu, co mówisz, bo każde słowo może być twoim ostatnim.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy przypomnieć, że jeśli jakaś barwna wypowiedź zyskała wasze uznanie, możecie nam ją podesłać poprzez przycisk "raportuj" i dopisek z wyjaśnieniem, że wspomniany fragment uznajecie za godny "Cytatów".
Głos ludu też się liczy!

* * *
Narsereg o tym, jak Google potrafi zadziwić:

Narsereg said:
Ona jest chyba za stara. Chciałem udowodnić swoją tezę i wpisałem w guglach "Monica Bellucci no makeup", oto jeden z wyników:


* * *
Kubacho oferuje kolegom pełen serwis. Bez skojarzeń!

Narsereg said:
Narsereg said:
to i ja bym poprosił o przejście tej obrzydłej kałamarnicy http://www.sendspace.com/file/96755y
Proszę, Martwy Kejran Raz: http://www.sendspace.com/filegroup/JHfwvRQBBTcfVuEWs9pzdQ

A może frytki do tego?

* * *
WhiteWarrior okazuje się być dobrze zorientowany życiowo:

Narsereg said:
Narsereg said:
A ja wybrałbym Filippę. Dominująca, sadystyczna lesbijka - ciekawie byłoby ją poskromić.
Taa... Już to widzę


* * *
Tajron8 znalazł dodatkowe zastosowanie dla Naczelnego Złego. Nawet intrygujące:

Narsereg said:
[...]
Letho jest szybki, silny, zna się na znakach, a co najważniejsze jest wielki i świetnie pływa, a więc można go użyć w charakterze tratwy.

* * *
Zi3lona odkrywa tajniki swojej bielizny. Tylko dla odważnych.

Narsereg said:
Narsereg said:
(...) więc darujcie sobie te umoralniające gatki i porozmawiajcie o tym co w temacie :), (...)
Moje gatki absolutnie nie są umoralniające. Mam nadzieję, że na ogół wręcz przeciwnie...
Dbajmy o język, bo całkiem ładny mamy, szkoda kaleczyć ;P

* * *
Garram bywa w życiu nieufny i chyba całkiem słusznie:

Narsereg said:
Narsereg said:
(...)Teraz wszystkie laski na mnie lecą dzięki tej tapecie :D
Ale czy aby nie tapeciary?
 
[color="#323232].[/color]
[size="4"]
Cytaty - na drugą nóżkę​
[/size]
Bo nie zmieściły się były.

* * *
Wallace recenzuje filmy:

Wallace said:
Wallace said:
O. Pierwsze słyszę. Widzę, w zasadzie. Opowiesz trzy słowa?
Ja mogę to opisać w 3 słowach: OMIJAJ SZEROKIM ŁUKIEM.

* * *
O uzdolnieniach artystycznych:

Wallace said:
Niestety jedyny "instrument" na którym umiem grać to... nerwy.


* * *
Jest rzeczą oczywistą, że Wieści z Forum czytało się wam wspaniale. Ale wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Nam skończyła się właśnie pasta do zębów, ciasteczka maślane oraz, co najistotniejsze, natchnienie i wena. Wypadałoby więc kończyć, ku zrozumiałej rozpaczy rzeszy wiernych fanów.

Do następnego razu!
:)

* * *
ps. Żeby nie było wam aż tak smutno, wrzucamy obiecany wywiad z Wallacem, zwycięzcą konkursu z poprzedniego Community Newsa. Mamy nadzieję, że to poprawi trochę humory.

Undomiel
Szeregowy Wallace, do karnego raportu!​
Wallace
Ale co ja znowu zrobiłem? Przecież wyczyściłem dzisiaj korytarz szczoteczką...!​
Undomiel
Czyli nie wiecie, czemu się tu znaleźliście?​
Wallace
Korytarz był gdzieś niedoczyszczony? Albo przez przypadek użyłem szczoteczki generała?​
Undomiel
Czyli nie wiecie.
No dobrze, zacznijmy zatem od właściwego końca, tj. od początku.
Od kiedy przebywacie w tej jednostce?​
Wallace
Dane z książeczki wojskowej podają, że szeregowy Wallace dołączył: 20 czerwca 2007.​
Undomiel
No właśnie! Otóż to!
Powiedzcie zatem, Wallace, dlaczego tu trafiliście! A może nie pamiętacie?​
Wallace
Szeregowy trafił dzięki egzemplarzowi magazynu CD-Action z artykułem o grze komputerowej Wiedźmin, oraz po przeczytaniu pierwszego tomu opowiadań. W cywilu szeregowy rozmawiał o tym ze znajomym, który opowiedział mu o Jednostce Forumowej Zrzeszającej Fanów Wiedźmina :)
Undomiel
Aha! I nie widzieliście w tym, szeregowy Wallace, niczego podejrzanego? Że akurat ten egzemplarz? Że ten kolega?... Proszę zaprotokołować, że szeregowy Wallace nie zachował należytej czujności.
I co tu robicie, Wallace?
I gdzie należyte honory oddawane starszemu stopniem?
Jestem waszym nad-i-pod-głównodowodzącym-generał-sierżantem!​
Wallace
Szeregowy melduje, że w naiwności swej nie zauważył niczego podejrzanego w koledze i tym konkretnym egzemplarzu.
Szeregowy melduje, że w jednostce zajmuje się tajną operacją zwaną S.P.A.M, czyli Mielonka W Puszcze.
Oddawałbym honory, ale trudno pisać, stojąc na baczność
Ale to nie była Wasza szczoteczka?​
Undomiel
Proszę odnotować, że szeregowy Wallace z własnej i nieprzymuszonej woli przyznał się do szerzenia spamu.
Porozmawiajmy po przyjacielsku, Wallace. Tak całkiem szczerze.
Podoba się Wam tutaj?​
Wallace
Szeregowy melduje, że jest to najlepsza jednostka, w jakiej do tej pory służył. Pełna świetnych ludzi i dobrego (czasem absurdalnego humoru). Inaczej nie spędziłbym tu prawie 1/5 swojego życia.
*delikatnie przesuwa wiaderko z wazeliną poza pole widzenia nad-i-pod-głównodowodzącego-generało-sierżanta*
Undomiel
Oczywiście, oczywiście.
Proszę zaprotokołować, że należy przeprowadzić staranny wywiad w kwestii nielegalnych źródeł zaopatrzenia oddziału w wazelinę.
1/5 życia, hę? Prawie nam zaimponowaliście. Prawie.
A co robicie, kiedy nie spamujecie na forum, szeregowy?​
Wallace
Zajmuję się prowadzeniem korespondecji o treści "Jestem zainteresowany państwa ofertą pracy, w załączniku przesyłam swoje CV" oraz regularnymi odwiedzinami w miejscowym PUP. Ale proszę nie podawać tego do wiadomości publicznej :p
A poważnie - to wszystko to, czym poza życiem w jednostce zajmuje się każdy. Czytam książki, przechodzę Wiedźmina po raz 5 (tym razem w wersji EE), wychodzę na przepustki ze znajomymi i oczywiści czekam na Wiedźmina CZY.
Aaaaaaa zapomniałem dodać, że wieczorami biegam po mieście przebrany za wielkiego nietoperza w kilcie i szczerzę kult BATMANA :p
Undomiel
To wiele tłumaczy, Wallace. Zwłaszcza poruszenie wśród płci nadobnej i niezwykle chętne wchodzenie z Tobą w forumowe interakcje. Efekt peleryny, zapewne.
Krótko mówiąc, szeregowy, czujecie się tu, jak u mamy i pozostaniecie z nami na zawsze, wspaniałomyślnie zrzekając się orenowego żołdu na rzecz kocich wdów i sierot?​
Wallace
Myślę, że poruszenie wśród płci przeciwnej powoduje też niezwykłe podobieństwo Brada Pitta do mnie. Wystarczy zgasić światło i wyglądamy niemal identycznie.
Szeregowy planuje pozostać w jednostce tak długo, jak będzie tu chciany. A jak mnie wyrzucą, to zejdę do podziemia i nadal będę tu działał :D
Mój orenowy żołd został pochłonięty przez remont jednostki. Co prawda teraz mam ich 3x więcej, ale tamte miały dla mnie wartość sentymentalną ;)
Undomiel
Szeregowy Wallace, czy przyznajecie się zatem do winy?​
Wallace
Tak.​
Undomiel
Znakomicie.
Proszę zaprotokołować, że szeregowy Wallace, wie jak z nam grać.
Czy zatem wiecie, jaka czeka Was kara?​
Wallace
Domyślam się, że nie będzie to tydzień w SPA z tłumem wielbicielek?​
Undomiel
Dobrze się domyślacie!
Szeregowy Wallace, liczę, że zniesiecie karę tak mężnie, jak przystało na warzywa liściaste!
Proszę zaprotokołować, że szeregowy Wallace został skazany na kolejną 1/5 życia na forum w randze sierżanta Szkota.
Macie jakieś ostatnie słowo, sierżancie?​
Wallace
Undomiel
This is Spartaaaaaaaa!
Znaczy, to jest, chciałam powiedzieć: dziękuję w imieniu reszty Sztabu.
Ku chwale CDPR!
Możecie się rozejść, sierżancie.​

* * *
Teraz to już naprawdę wszystko. Dzięki, że przeczytaliście! :)
 
Zapiszę se w kalendarzu - 02.07.2012 - serek pojawia się po raz pierwszy w Community News xD

P.S: Nie zapomniałem o mojej obietnicy. Znajdę czas, to zrobią Brygidę-LEGO. Nie martwcie się
 
Oczywiście że przeczytałem :p
Świetnie się czytało.(ach ten lizus...)

EDIT:@serek
Dzięki za radę :)
 
Świetne podsumowanie ostatnich wydarzeń na forum.
Można było w niektórych momentach się uśmiać
 

Jimp

Forum veteran
Alcatraz1024 said:
Można było w niektórych momentach się uśmiać
Współczuję poczucia humoru.
W porównaniu z poprzednim Community Newsem to bida.
 
Jimp said:
Współczuję poczucia humoru.
W porównaniu z poprzednim Community Newsem to bida.

No to ja się dołączę do kondolencji, i "powspółczówam" poczucia humoru Tobie. xP

CN świetny, oby tak dalej. Bardzo przyjemna lektura. :]
 
Chciałam tylko sprostować, że nie jestem ruda!!!@#$#%#4^$%, a za matuzalema po 30-tce to ja się tym razem NAPRAWDĘ nie będę odzywać. O!
 
undomiel9 said:
Chciałam tylko sprostować, że nie jestem ruda!!!@#$#%#4^$%, a za matuzalema po 30-tce to ja się tym razem NAPRAWDĘ nie będę odzywać. O!
3mam za słowo xD
 
Narsereg said:
No to ja się dołączę do kondolencji, i "powspółczówam" poczucia humoru Tobie. xP
A czy ja to mówiłem szczerze? To tylko miły ukłon w stronę moderatorów

Często bywa w moim życiu, że muszę śmiać się z rzeczy, które mnie nie śmieszą (oczywiście z dowcipów, żartów - taki właśnie miły ukłon, by rozmówcy nie zrobić przykrości).
I to wniknęło w moje zachowanie w takim stopniu, że często mówię\robię B, a myślę A, by nie urazić, zyskać sympatię rozmówcy.
 
Alcatraz1024 said:
A czy ja to mówiłem szczerze? To tylko miły ukłon w stronę moderatorów

Często bywa w moim życiu, że muszę śmiać się z rzeczy, które mnie nie śmieszą (oczywiście z dowcipów, żartów - taki właśnie miły ukłon, by rozmówcy nie zrobić przykrości).
I to wniknęło w moje zachowanie w takim stopniu, że często mówię\robię B, a myślę A, by nie urazić, zyskać sympatię rozmówcy.

Moderatorzy (tu - sztuk jeden) mają ambiwalentne odczucia. Woleliby już chyba prosto z mostu i przez łeb...

sztuk dwa
dopiszcie i mnie
szypek
 
Alcatraz1024 said:
A czy ja to mówiłem szczerze? To tylko miły ukłon w stronę moderatorów

Często bywa w moim życiu, że muszę śmiać się z rzeczy, które mnie nie śmieszą (oczywiście z dowcipów, żartów - taki właśnie miły ukłon, by rozmówcy nie zrobić przykrości).
I to wniknęło w moje zachowanie w takim stopniu, że często mówię\robię B, a myślę A, by nie urazić, zyskać sympatię rozmówcy.
Uuuuuu... ale cios dla moderatorów ;p mi po takim wyznaniu byłoby przykro ;p

Od cholery żeś się Szypek napisał Fajny pomysł. A co do moderatorów to trochę z tym prawda, że ten niebieski napis, że się jakąś taką niechęć odczuwa gdy się go widzi ;p Pewnie dlatego że wielu ludzi zostało przez was upominanych, i strzeżecie porządku na forum niczym policja na ulicach ;p
 
Swooneb said:
Uuuuuu... ale cios dla moderatorów ;p mi po takim wyznaniu byłoby przykro ;p
Trochę temerskiej żytniej i da się żyć

A tak na poważnie to nikogo nie chciałem urazić, ale tak jest, taki już jestem zimny drań

Więc jeśli któryś z moderatorów został urażony moją wypowiedzią to przepraszam, ale jak wspomniałem wcześniej taki już jestem, lubię mówić innym miłe słowa, prawić komplementy choć czasami są one kłamstwem.
 
Ja bym chciała aby mnie wyłączono z szacownego grona wielbicielek pana Connery’ego. On jest stary i ma siwe włosy na klacie, które zapewne przesunęły mu się z głowy, bo tam ich ma jakoś przymało.

A Wallace to niech się zdecyduje, czy chce być Szkotem czy Batmanem. Jeden chodzi bez majtek, a drugi zakłada je na leginsy zamiast pod. Wszystko w tym temacie bo w następnym Community będzie, że Erynia to tylko o majtkach gada i doszukując się zboczenia u innych sama robi z siebie perwersa (do czego się nawet publicznie przyznałam).
 
Top Bottom