Community News 3/2013: Who watches the watchmen?

+
Community News 3/2013: Who watches the watchmen?

[color="#323232].[/color]
"[I]Jesień, jesień, liście lecą z drzew.
Jesień, jesień, dzieci liście zbierają na W-F.[/I]"
Tak, to już ten czas, kiedy wygrzać można sobie co najwyżej pomidora na parapecie, a słońce kantuje od rana i nikt z tym nic nie robi. A idźcie! Idźcie do tych Waszych szkół, uczelni i miejsc pracy, idźcie do sklepu po mleko, idźcie do Wyzimy po petardy. Idźcie, gdzie musicie! Ale nie zapomnijcie zabrać ze sobą garstki naszych ciepłych słów od serca - o Was, dla Was, bo Wy... awwwww, jak słodko.
No to już musicie przeczytać. Kto ostatni, ten zgniłe jajo! I pobite gary!



[center][font="Tahoma"]Community News 3/2013[/font]
Who watches the watchmen?[/center]


[font="Tahoma][size="4][color="#FF8C00"]część 1: newsy z forum[/color][/size][/font]



Gamescom, Gamescom never changes
Każdy forumowicz chętnie oddałby nerkę, płuco i ze dwa palce, żeby tylko wkręcić się na prezentację Wiedźmina 3 na dowolnych targach gier. Szczęśliwie się jednak złożyło, że nie było potrzeby uciekać się do tak drastycznych kroków, bowiem, oprócz znanego wszystkim Gowera, brać dziennikarską na forum reprezentuje także Scani. I to on, nie kto inny, był, widział i podzielił się wrażeniami - na forum oczywiście. Za relację pięknie dziękujemy, cieszy nas to niezmiernie, prosimy o jeszcze!
... a tu niespodzianka, wyczekiwane "jeszcze" faktycznie nadeszło - i to w postaci wywiadów. Kolejno: rozgrywka w W3 oraz kreowanie fabuły. Scani, świetna robota! W imieniu całego forum: wielkie dzięki!

* * *
Znacie to uczucie, gdy czytacie/oglądacie jakiś wywiad i włos się Wam na głowie jeży, wiara w ludzkość zanika, a dłoń odczuwa nieodpartą chęć, by spocząć na czole w obliczu zadawanych przez dziennikarzy, wciąż tych samych pytań, o wciąż te same rzeczy? Czyż istnieje lepszy kandydat na przepytującego, niż członek naszej społeczności? Lord-w postanowił wyjść naprzeciw żywotnym potrzebom społeczeństwa i, wykorzystując niecnie moderację, stworzył temat, a w nim kompilację pytań od forumowiczów, których nie zawahał się użyć w konfrontacji z Markiem z Redanii.



Szukajcie, a znajdziecie
Jak książka naukowa bez porządnego indeksu jest trudna w obsłudze, tak forum bez pracy Napoleona byłoby znacznie mniej przydatne. Chcesz wiedzieć, co się mówi i pisze o Wiedźminie w mediach? Pamiętasz, że przecież gdzieś czytałeś o uwzględnianiu wpływu księżyca na nastrój Geralta i jego efektywność w walce, ale za Chiny Ludowe nie pamiętasz, gdzie? Temat, w którym Napoleon pracowicie zbiera i opisuje podrzucane przez forumowiczów (kudosy, kochani) linki jest idealnym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań.

* * *
A potem można jeszcze rzucić okiem w inne, Bardzo Przydatne Miejsce - mianowicie FAQ aktualizowany na bieżąco przez generała Nighty'ego i dopiero wtedy poczuć się w pełni doinformowanym.

* * *
W tym miejscu chcielibyśmy jeszcze raz (albowiem został już wyróżniony w poprzednim Community Newsie) gorąco pochwalić nasze ludzkie Google, tzn. Daniego, który z maszynową niezawodnością rzuca coraz to nowymi linkami do materiałów traktujących o Wiedźminie 3 i nie tylko. Wyrazy uznania: o tutaj.



Polacy nie gęsi, swojego biesa mają
Bywa, że jak pokaże się nowiutki materiał, palce lizać, chcielibyśmy zobaczyć go po polsku. Można oczywiście przetłumaczyć wprost, ale wtedy tekst straci swój urok. Tak było w przypadku tapety z Biesem (Killing Monsters - tydzień 8 ). Tapeta świetna, wierszyk też, ale gdyby znalazł się tłumacz, artysta wręcz, który przetłumaczyłby go na język polski... - i tutaj pojawia się bohater, forumowicz taki jak ja, czy Ty, wykonujący 300% normy. Vojtas, bo o nim mowa, podjął się wyzwania przetłumaczenia wierszyka z tapety i wyszło mu to naprawdę świetnie. Zobaczcie sami!



Problemy eschatologiczne Społeczności a stanowisko moderacji
Z czego składa się dobra gra?
Trudne pytanie, ilu ludzi, tyle zdań, choć z pewnością sporo elementów byłoby zbieżnych... dobra gra to dobra grafika, muzyka, klimat, fabuła, bohaterowie, no... jednym słowem: dobra gra (a, nie to dwa słowa).
Zgadzacie się? Ha. Myślicie zatem, że o dobrej grze wiecie wszystko? Akurat... Dobra gra, moi drodzy, to przede wszystkim odpowiednia waluta i odpowiednie niziołki. I gnomy.
Nie no, ale serio! Tematy to nader ważkie - co tam grafa, co tam muza, co tam dialogi, wszystko to nie ma znaczenia w obliczu tragedii narodowej.
Zaangażowanie w dyskusję jest wielkie, rzec by można nawet, że coraz większe. Padają coraz to nowe (wciąż te same) argumenty, nie brak sporów (coś nowego) i punktów obrazy (gadał dziad do obrazu...). A co my na to? A my na to, tak cicho, cichuteńko... czy premiera TW3 nie mogłaby być nieco szybciej?
Na przykład jutro.



Weźmisz czarno kure...
Według legend i przypowieści głoszonych przez prosty lud, moderator też człowiek, swoje zdanie mieć może. Lecz cóż zrobić, jeśli niebiescy mają różne poglądy i utknęli w kole zapętlającej się argumentacji?
Niektórzy twierdzą, że trzeba plwać przez lewe ramię, dopóty nie usłyszy się dobiegającego z zachodu głośnego krakania. Inni powiadają, że trza w ostępach ostawić misę z miodem i mlekiem, i zdać się na mądrość lasu. Hugomocnik twierdzi, że wystarczy apel o ostudzenie złych emocji. Ponoć działa.



I jeszcze jeden, i jeszcze raz...
Umiesz liczyć? Licz na siebie, jak brutalnie informuje starożytne przysłowie. Okazuje się, że my możemy liczyć także na Hostile'a, który - prócz rozlicznych działań artystycznych, właściwych porządnemu KaOwcowi - czasem sięga po prace nudniejsze, choć nie mniej przydatne. Policzył więc i zebrał do kupy owoce współpracy REDów z Platige Image. Efekt można obejrzeć tutaj.



Po drugiej stronie monitora
Każdy gracz i każdy czytelnik, który zarwał parę razy noc, żeby dokończyć fabułę, zastanawiał się, jak to by było być postacią w grze czy książce. Jak to by było, gdyby żyć w tamtym świecie. Potem myśli gnają przed siebie jak Dziki Gon nocą. Zaczynamy się zagłębiać w rozważania na temat tej alternatywnej rzeczywistości. Zastanawiamy się, jak byśmy żyli, kim byli. A czasem... czasem można dostać całkiem ciekawy efekt takich rozważań. Dzięki SMiki55'emu możemy na chwilę nałożyć filtr Wiedźminlandu na naszą szarą rzeczywistość i spojrzeć na wydarzenia najnowsze z innej perspektywy. Warto, wyszło mu naprawdę świetnie.
 
[color="#323232].[/color]
[font="Tahoma][size="4][color="#FF8C00"]część 2: twórczość fanów[/color][/size][/font]

Dubstep sword?
Nie wiemy, czy pierwsi z pomysłem byli twórcy Saints Row 4, czy Goonik. Ważne jest jedno - wszyscy doszli do wniosku, że dubstepem można zabijać i wyjdzie świetnie. Póki co dostaliśmy jedynie krótki teaser, zapowiedź czego możemy się spodziewać. Nie wiemy, jak Wam, ale my uważamy, że w wersji finalnej autor da porządny drop the bass (czyli po wiedźmińsku - upuści Biesa).


Siała Ulema mak, nie wiedziała jak...
Cisza się długa zrobiła w temacie wiedźmińskich artów. Może to wakacyjny ogór sezonowy, a może pomór, kto wie; lepiej nie wnikać i się cieszyć z tego, co jest. A co jest? A powroty.
Specjalistka od Photoshopowych malunków, Ulema, przybyła znienacka z propozycją koszulkowego wzoru, ale to jeszcze było nic… Nie minęło kilka dni, a dorzuciła swoją wizję rudowłosej kusicielki Geralta. Społeczność jak to społeczność, w mniej lub bardziej oględnych słowach wyraziła zachwyt, podziw i sugestię dosłownie kilku drobnych zmian. Nic wielkiego, doprawdy.
Mistrzyni wirtualnego pędzla podjęła wyzwanie, racząc nas kolejnymi próbami osiągnięcia ideału; bierzcie przykład, oto pokora twórcy. A jak? Tak oto.


...Hostile wiedział, nie powiedział, a to było tak
Powroty, powroty. Ledwo co zrobiło się chłodniej, jesienią zapachniało, człowiek gotów by popaść w marazm. Przeciętny człowiek – tak, ale nie ponadprzeciętny!
Hostile robi nam forum, robi nam dzień, zrobił nam więc i Geralta.
Zachwycona widownia bije brawo, śle kosze kwiatów, a dziewczęta rzucają bieliznę na scenę, bo Hostile rozpoznaje kolory. Myślicie, że to takie nic? Myślcie więc dalej, tymczasem nasz kolega nie może się opędzić od fanek. Co nam jeszcze wyrzeźbisz? Czekamy!



[font="Tahoma][size="4][color="#FF8C00"]część 3: moderatorium[/color][/size][/font]



Biały Wilk powraca... z nowym imagem
Prawie dwa lata temu Scani zaproponował, by odświeżyć stronę wizualną pierwszego Wiedźmina - zmienić interfejs w taki sposób, aby dopasować styl W1 do tego, który widzimy w W2. Po pewnym czasie projekt zarzucono. Ale w przyrodzie nic nie ginie. Inni forumowicze (jest ich tak wielu, że nie będziemy wyliczać, bo moglibyśmy kogoś pominąć) postanowili wystartować z projektem na nowo... i jak do tej pory prace idą im świetnie. Ba, modderzy edytują nie tylko interfejs gry, ale także dokonują retekstur postaci, czy też zmian w menu głównym. Wypada tylko przyklasnąć tej świetnej inicjatywie, a pozostałych forumowiczów zachęcić do zapoznania się z tematem.
W tym wątku grupa robocza omawia dalszy tok prac, dyskutuje na temat projektu i oczywiście radośnie spamuje, na co, z właściwą sobie łaskawością, postanowiliśmy przyzwolić (z chwilą pisania tych słów nabili już 3300 postów!).
Tutaj z kolei znaleźć można krótkie i schludne podsumowanie już ukończonych elementów.

* * *
"Powrót Białego Wilka" ma też konkurencję, nazwaną po prostu "Wiedźmin: ER Retexture". Autorem tejże jest daniel8k. Początkowo prace nad nowymi grafikami do gry pędziły niczym Pendolino na trasie Warszawa - Pruszków, ale później coś się zacięło i pociąg się wykoleił. Warto jednak od czasu do czasu zajrzeć do tematu z modyfikacją, bo to, co zostało zrobione do tej pory, wygląda bardzo smakowicie i obiecująco. Nigdy nie wiadomo, kiedy tempo prac wróci na właściwe tory.


Widziałam orła cień
Fanowskich poprawek do Wiedźmina 1 ciąg dalszy: tym razem SMiki55 oraz Eskadro na tapetę wzięli teksturę redańskich żołnierzy, którzy to w pierwotnej wersji gry nosili na piersiach niepoprawny herb państwowy. Poprawka nie zmienia może gameplayu w sposób drastyczny, ale na pewno zbliża grę do, tak oczekiwanej przez każdego fana, pełnej wierności Sadze. A to już duża rzecz. Dobra robota, panowie!
Detale dotyczące moda wraz z linkiem do pobrania znaleźć można w tym wątku.
 
[color="#323232].[/color]
[font="Tahoma][size="4][color="#FF8C00]część 4: [B]cytaty[/B][/color][/size][/font]

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy na początku nie przypomnieli: jeśli jakaś wypowiedź na forum zyska wasze uznanie, wystarczy nacisnąć przycisk "raportuj", po czym w treści zgłoszenia wpisać, że to wasza kandydatura do następnego Community Newsa. Takim sposobem i wy możecie decydować o kształcie tego periodyka :)

[center][size="6"]* * *[/size][/center]
Co się odwlecze...

Piciamon said:
Rozumiem że wiedźmin zjada kotleta i aktywuje jego działanie dopiero po kilku godzinach, bo zagryzał go ziemniakami które na razie mu wystarczą.
Piciamon said:
Ta. Idziemy do karczmy pijemy 4 beczki piwa i po tygodniu aktywujemy "nietrzeźwość", a po miesiącu kaca. Coś nie widzę tego rozwiązania.

* * *
Choices and consequences

Piciamon said:
Uwaga! Wróżę z fusów!
Premiera będzie, 31 grudnia, a to tylko żeby postawić true fanów przed życiowym wyborem: albo Sylwester, albo wiesiek :D

Ci redzi to jednak geniusze zła ]:->

* * *
Grunt, to być wszechstronnym

Piciamon said:
Zawsze we wszystkich materiałach przedpremierowych Geralt posiadał miecz developera który w zależności od potrzeb miał +50 do wszystkiego albo -50 do wszystkiego.

* * *
Złudzenia rzecz miła

Piciamon said:
[...] Co Ty tam tak długo robisz, ja mam przegrane 111 godzin, a ostatnie kilkanaście spędziłam wałęsając się, mając nadzieję, że może gdzieś jeszcze jest jeszcze jakieś miejsce, którego nie odkryłam...
Piciamon said:
Ja ze swoją żoną jestem już 12 lat i też mi się wydawało, że już każde miejsce odkryłem, a tu co jakiś czas niespodzianka... :harhar:

* * *
Żeby nie było bandyctwa, żeby nie było złodziejstwa, żeby nie było niczego

Piciamon said:
Proponuję wystrzelać wszystkich forumowiczów przed 18-tką. Toż to skandal, że bezczelnie i bez konsekwencji grają sobie spokojnie w grę z PEGI 18.

Dodatkowo proponuję wystrzelać wszystkich od 18-tki wzwyż, bo to skandal, by dorośli grali w gry.

* * *
Ach, te trzecie dna w Wiedźminie

Piciamon said:
Znalazłem dziada który mi bruździł. W opcjach DLC wyłączyłem hotfixa do FCR2 i znów mogę się cieszyć pełnymi półkami. Czuje się jak po przejściu z PRL-u do 3 RP. Koniec z samym octem w sklepach :p

* * *
Co słonko widziało, ale Vesemir już nie

Piciamon said:
Vesemir nie wiedzial, ze ten swiat przemierzaja rowniez giganci machajacy kotwicami. Powazny blad dydaktyczny. Ale niedlugo sie dowie.

* * *
Pójdź, dziecię, ja cię uczyć każę

Piciamon said:
Bo to jest Geralt pozytywistyczny. Niesie pochodnie oswiaty w ciemne mroki zacofanej gluszy. Ja tu uczyl was bede - tak powiedzial.
 
[color="#323232].[/color]
[center][size="6"]* * *[/size][/center]
#jestplan

robert70r said:
Chyba, że masz w domowym zaciszu Lodowca. :p
robert70r said:
Mam psa ... może jak go ogolę i pomaluję na niebiesko będzie wyglądał jak lodowy gigant ... tylko taki, co chorował w dzieciństwie i mu się nie urosło :p
robert70r said:
Hmm... sam się pomaluj na niebiesko. Z resztą - to Twój rodowy kolor xD A potem przyjdę i se cyknę fotkę z Tobą :p
robert70r said:
OK, tylko jak się podzielimy koszulką? :p
robert70r said:
Najpierw Ty będziesz nosił, a serek patrzył, a później zmiana, serek będzie patrzył, a Ty będziesz nosił :D

* * *
No risk, no fun

robert70r said:
Z tego co pamiętam, to do bycia na forum daty urodzenia nie trzeba podawać, tylko jak chce się wejść na stronę główną. A tam, to wybieram cokolwiek, byle było 18+. :p
Nielegalne granie w Wiedźmina, podwanie fałszywej daty urodzenia... Życie na krawędzi. :D

* * *
Iiiii... bojkot konsumencki czas zacząć

robert70r said:
a mnie ciekawi co się stało z ogonem konia idącego z tyłu, w odbiciu w wodzie go nie widać :D
robert70r said:
Jak nie będzie odbicia końskiego ogona, to nie ma mowy, że kupię Wiedźmina 3.

* * *
Wot, dywersant

robert70r said:
Łaziłem między pułkami
robert70r said:
 
[color="#323232].[/color]
[center][size="6"]* * *[/size][/center]
Pytasz i masz, a koń jaki jest, każdy widzi

IwaN said:
Mi tam na razie wystarczy zdjęcie z zakładki System (ewentualnie wnętrza PC) komputera, na którym będzie hulała prezentacja gameplay'owa Wiedźmina 3.

W ostateczności zadowolimy się fotkami jakiś ładnych RED'anek ;) ...
IwaN said:
Też miałem to napisać :)Bo wiadomo wymagania pewnie spadną, ale na czym Wiesiu jedzie teraz :)
IwaN said:
Teraz jedzie na koniu :p

* * *


My tu gadu, gadu, a tam liście trzeba zagrabić, dynie podlać, klasówkę napisać... i to wszystko bez checkpointów!
Tyle więc od nas. Pamiętajcie: co złego, to nie my. Tylko Wy, haha! To Wasze teksty, Wasze działania i Wasze bujne osobowości trzymają to miejsce w obecnym kształcie.
Sami jesteście sobie winni.
No.


KONIEC


ps.
W tym miejscu miał być obiecany wywiad ze zwycięzcą konkursu z poprzedniego Community Newsa, ale rad. zapadł się chyba pod ziemię, bo, mimo wielu prób, nie udało nam się z nim skontaktować. Pogrążamy się w smutku, zwłaszcza, że ledwie parę dni temu, tj. w ubiegłym tygodniu, miała miejsca bardzo ważna rocznica. A czy ty, forumowiczu, zapaliłeś świeczkę?

IwaN said:
Mamy dzisiaj [...] ciekawą rocznicę o której niektórzy mogli zapomnieć ;)

25 września 1268 roku - Pogrom w Rivii; śmierć Geralta i Yennefer.

Proszę o minutę ciszy.
 
Nars said:
grupa robocza omawia dalszy tok prac, dyskutuje na temat projektu i oczywiście radośnie spamuje, na co, z właściwą sobie łaskawością, postanowiliśmy przyzwolić (z chwilą pisania tych słów nabili już 3300 postów!).
Ta... coś czułem, że nas obserwujecie. :p

Uwielbiam Wasze Community News!
 
Pierwsz... eee, niee, spóźniłem się, jednak drugi / Edit: Kurde, nie, trzeci! ;P
Ale miejsce na pudle sobie zaklepałem, napiszę coś, jak już dokończę czytanie ;P


Edit2: No, już po lekturze, jak zwykle świetna robota :) Dzięki za te podsumowania ostatnich miesięcy na forum, bo wiele ciekawych rzeczy przeszłoby niezauważonych przeze mnie ;P
 
O! Byłem w newsie :D

Jako że link odsyła w kosmos, pozwalam sobie zacytować sytuację polityczną Wiedźminlandu XXI wieku:
W Redanii źle się dzieje. Premier gryzie się z prezesem partii opozycyjnej, który porównuje umizgi premiera i przywódców Unii Nilfgaardzkiej do zaborów, w których trzy wieki temu wzięły udział Kaedwen, Temeria i księstwo Roggeveeńskie (zlaicyzowane państwo Zakonu Płonącej Róży). Premier cieszy się, że prezes w końcu przestał ględzić o katastrofie samolotu pod kaedweńskim portem lotniczym Ban Gleán.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Fabioli (dla nieczytających "Wesołego, niewinnego i bez serca" krótkie wyjaśnienie - Nowego Świata, wiedźmińskiej Ameryki) robi co może, by zatuszować wyciek w sprawie PRISMu, i złapać winowajcę, ukrywającego się gdzieś w strefie tranzytowej jakiegoś lotniska w Federacji Kaedweńskiej. Jednocześnie zastanawia się, czy interweniować w tej chędożonej Zerrikanii, czy przeczekać.

Tymczasem gracze czekają na Medyka 3: Światłość Wiekuistą, grę komputerową osadzoną w świecie fantasy, w której kierujemy medykiem Reinmarem z Bielawy. Otwarty świat gry jest o tyle niezwykły, że zamiast biegających wszędzie orków bardzo przypomina świat realny. Oczywiście nie pojawiają się w nim kraje prawdziwe - zamiast Redanii, Temerii czy Nilfgaardu mamy fikcyjne krainy królestwa Polskiego, Czeskiego czy Rzeszy Niemieckiej.
 
szypek26 said:
U mnie link działa bez zarzutu :p
U mnie odsyła stronę dalej :p

BTW:
szypek26 said:
Biały Wilk powraca... z nowym imagem
W tym wątku grupa robocza omawia dalszy tok prac, dyskutuje na temat projektu i oczywiście radośnie spamuje (...).
Wypraszam sobie! Gadanie o swoich dziewojach spamem nie jest :p
 
Biedny Nars. Teraz zamiast spędzać leniwie wieczory, musi w pocie czoła pisać ściany tekstu, na potrzeby community newsa. Tak czy inaczej dobra robota. Aczkolwiek mogliście choć jednym zdaniem wspomnieć o nowym quizie.
 
Po raz pierwszy w CN! :) I jako, że to nie będzie spam to po raz kolejny chciałem podziękować wszystkim newsmanom i każdemu z osobna. Dzięki za współpracę i obyśmy dobrnęli do premiery. :)
 
Hura 2 CM :)
Ale i tak ten tekst z koniem nadal mnie mega śmieszy :p Żeby kilka miesięcy zmieścić w jedną stronę internetową ehh :( to znaczy że nuda huczy na forum od braku nowych informacji.

Michax:
Też miałem to napisać :)Bo wiadomo wymagania pewnie spadną, ale na czym Wiesiu jedzie teraz :) ›››

Wallace:
Teraz jedzie na koniu :p ›››
haha

@Up: I o jeden dzień dłużej żeby zagrać :D
 
Michax said:
@Up: I o jeden dzień dłużej żeby zagrać :D/>

Tylko w tym problem, że nie chce mi się nic grać i prawie całkowicie straciłem zainteresowanie grami... nawet Wieśkiem.
 
NapoleonPL said:
Tylko w tym problem, że nie chce mi się nic grać i prawie całkowicie straciłem zainteresowanie grami... nawet Wieśkiem.
Witamy w klubie zgredów, mamy zniżki na basen ;P
 
Michax said:
A może witamy w klubie wiecznych studentów :D/> Tak to jest jak się nie ma na nic czasu :(/>

Hmmm wieczny student jest piękny, rozrywkowy i towarzyski. :p Ten opis do mnie nie pasuje. xD
 
Top Bottom