Community News 3/2016 - Karty na stół

+
Community News 3/2016 - Karty na stół

Ni stąd, ni zowąd, ni stego, ni z owego,ni z gruszki ni z pietruszki... ni w pięć ni w dziesięć znów nadejszła wiekopomna chwila, by podzielić się z Wami świeżą, soczystą i jeszcze pachnącą porcją informacji z życia społeczności. A w rzeczy samej, foremna to porcja informacji, od klasyków, po rzeczy i osoby zupełnie nowe i unikalne, od spotkań, przez lekcje gramatyki (vol. 2), po karty i futrzaki…

Zapraszamy do lektury.

Community News 3/2016
Karty na stół






część 1: NEWSY Z FORUM

Jak co kwartał, zapraszamy do subiektywnego i całkowicie wybiórczego przeglądu newsów związanych z naszą ulubioną grą

Inside job, czyli Konrad Tomaszkiewicz oprowadza Jacka Gadovskiego po firmie [wideo, PL, 6.07.2016] -

Dwa około półgodzinne filmy, z których możemy się dowiedzieć co o animacjach i systemie dialogów w W3 sądzi Dan zajmujący się animacją zawodowo (uchylmy rąbka tajemnicy - jest pod sporym wrażeniem) [wideo, EN, 14.07.16] https://www.youtube.com/watch?v=Rh2U5Nh1bH4
https://www.youtube.com/watch?v=NFPkl14dAAU

Relacja i nagranie ze spotkania z twórcami na GRACHOffline [wideo, PL, 19.07.2016]

I kolejne nagrody dla studia, tym razem na Develop Awards [tekst, PL, 15.07.2016]

Oraz okazało się, że według serwisu metacritic Wiedźmin 3 jest najlepiej ocenianą grą na komputer ever

Dark Horse szaleje i wydaje album z grafikami z Gwinta. Fani nerwowo sprawdzają portfele. [tekst, PL, 20.07.2016]

Oczywiście Dark Horse to przede wszystkim komiksy i tutaj również nie zwalniają tempa. W sierpniu zapowiedziano start kolejnej mini serii, w której tym razem Geraltowi towarzyszy Ciri. Wydania zbiorczego możemy oczekiwać w maju przyszłego roku.

Nasi znani i lubiani forumowicze zakasali rękawy, i zabrali się za tworzenie dodatku. "Pożegnanie Białego Wilka" soon! [tekst, PL, 27.07.16]

Edycja GOTY w drodze, więc studio kusi zwiastunami.

CD Projekt liczy kasę i wydaje komunikat, w którym informuje, że jest bardzo dobrze [tekst, PL, 25.08.2016]

A fani dostają dodatkowo dziennik developerski o udźwiękowieniu gry

Na GDC Martin Thorzen (technical artist) opowiadał, jak optymalizował grę [wideo, EN, 2.09.2016]


Wszyscy, przy okazji premiery W3, przyzwyczailiśmy się do dowcipów o Geralcie wyskakującym z lodówki (nie, żeby komuś to przeszkadzało, zapraszamy na kawę/herbatę/ciasteczka, w takiej lodówce bywa jednak zimno, może puchaty kocyk?). Nasz bohater występował też w reklamach telewizyjnych, wisiał na naprawdę wysokich budynkach i w ogóle, jest obyty, zblazowany, i proszę ustawić się w kolejce do podpisywania plakatów, o tam, mój menedżer się z państwem skontaktuje, a w ogóle to mam teraz urlop. Aleale, nawet sławnego, widującego się z królami wiedźmina może wyrwać z apatii, znudzenia i urlopu informacja o wylądowaniu na znaczku pocztowym. Wyobraźcie to sobie - wiedźmin hurtem na arkuszach, wiedźmin w klaserach filatelistów, wiedźmin na kopercie wysyłanej do Urzędu Skarbowego czy ZUS. Jednym słowem, zachęcamy w tym roku do wysyłania PIT-ów pocztą.



W ostatnich tygodniach moderacyjne grono powiększyło się o kilka znanych wam postaci - to już wiecie. My, korzystając z okazji, chcielibyśmy oficjalnie zaprezentować wam nowych moderatorów. Oto przed państwem:

@Lotherien - Prywatnie zajmuje się jazdą na rowerze oraz odsłuchiwaniem wiedźmińskich soundtracków (nie jesteśmy pewni, czy robi to jednocześnie). W zasadzie lubi userów i chętnie integruje się przy filiżance kawy bądź innych specjałach. W nowej roli aktywna będzie przede wszystkim na niemieckojęzycznym forum Gwinta..

@PATROL - Zbiera na figurki Prime 1, ale jest leniem, więc szybko mu się nie uda. Wesprzyj go złotówką, bo inaczej przyjdzie w nocy i Cię przytuli. Na forum zajmie się moderowaniem polskojęzycznych forów Wiedźmina, Gwinta oraz Cyberpunka.

@Szincza - Sądząc po forumowym profilu, może mieć coś nie teges na punkcie wilków... ale to tylko pozory. W wolnych chwilach jest bowiem ukrytym knyszożercą (chociaż teraz to już nie bardzo, bo właśnie go wydaliśmy). Od czasu do czasu zachodni wiatr spienione goni fale. Na forum zajmie się moderowaniem polskojęzycznych forów Wiedźmina, Gwinta oraz Cyberpunka.

@Yakin - Wielki fan Gruzji, Krymu i generalnie tego co na wschód od nas. Jak twierdzi tam musi być jakaś cywilizacja, czego gruzińskie wina są najlepszym dowodem :D. Również fan metalowych gwizdków, ale teraz używa plastikowych. Nie przyzna się jednak w jakiej dyscyplinie, bo za dużo tu kibiców ;). W wolnych chwilach szuka dziury w całym, ale podobno jeszcze nie znalazł. Na forum zajmie się moderowaniem polskojęzycznych forów Wiedźmina, Gwinta oraz Cyberpunka.

Gorące brawa dla wszystkich wymienionych za odważne podjęcie nowego wyzwania. Życzymy niskiego laga, wysokiego ban / warn ratio oraz udanego pożycia z użyszkodnikami! May the odds be ever in your favor!






część 2: SPOŁECZNOŚĆ

Kilka Community Newsów temu zastanawialiśmy się nad odmianą przez przypadki słowa "forum". Cóż, historia lubi najwyraźniej zataczać koło, bowiem nie minęło dużo czasu, a brać forumowa zaczęła zazwięcie drapać się po głowach i rozmyślać nad następnymi fleksyjnymi dylematami. A dylematy były to okrutnie i straszliwie srogie. Jak myślicie, jak bowiem odmienić przez przypadki nazwę potwora - leszego? Na nic nasze rozważania, w sukurs przyszła forumowiczom niezawodna koleżanka @eley, dogłębnie analizując temat i przedstawiając rezultaty w formie posta - jak zresztą widać tutaj.
Nie bardzo wiemy, co teraz jeszcze powiedzieć, bo na tak profesjonalne podejście do tematu opadły nam szczęki, więc możemy tylko podziękować koleżance, a was poprosić o nagrodzenie jej RedPointem oraz ciasteczkiem owsianym.
Z ciasteczkami mamy nadzieję, iż trafiliśmy w gusta koleżanki. Zresztą kto nie lubi ciasteczek owsianych?!


Znany temerski zapaśnik, niejaki Naizdup, miał w zwyczaju przed walką wokalizować: "dawaj na ring". Społeczność wiedźmińska zapewne również miała do czynienia z tym porywającym utworem, bowiem pewnego pięknego dnia gromadnie zakrzyknęła dość podobnie: "dawaj na grilla". Innymi słowy, oddolną forumową inicjatywą ogłoszono spotkanie stojące pod znakiem flaszek z eliksirami, smażonej kiełbasy oraz chrupiących bułków. A z jakiej w ogóle okazji? Ano z takiej, że został ujawniony projekt fanowskiej przygody Pożegnanie Białego Wilka (o niej więcej w akapitach wyżej oraz niżej). A tak wspaniały projekt po prostu wypada zagryźć dobrze usmażoną kiełbasą...
 
Last edited:
część 3: GWINT

Jak pewnie wszyscy wiecie, z końcem września miały ruszyć zamknięte testy Gwinta w wersji beta. Te zostały niestety przesunięte na 25 października ku rozpaczy wielu z was. W końcu któż by nie chciał spróbować już swoich sił w walce z innymi graczami? Co się jednak odwlecze to nie uciecze, a dodatkowy czas posłuży dopracowaniu kart i mechaniki.

A czy Ty zapisałeś się już do testów? Jeśli nie to zapraszamy pod ten adres. Pamiętaj, im szybciej to zrobisz, tym większa szansa na pozytywne rozpatrzenie zgłoszenia. Nie ma co mitrężyć, czas ruszać do boju!


Dziennikarze już grali. Vlogerzy również. Część fanów także miała okazję położyć łapki na Gwincie podczas targowych pokazów. A co resztą miłośników Geralta i gier karcianych? Cóż, o nich także pomyślano organizując akcję o wdzięcznej nazwie „Serwery Muszą Zginąć”. W dniach 23 i 27 września odbyły się testy serwerów do udziału w których każdy mógł się zapisać. Oprócz pomocy ekipie odpowiedzialnej za grę, był to też mały przedsmak tego jak obecnie wygląda Gwint, a trochę zmian w nim zaszło. Jednym przypadły do gustu, innym nie, wyraz temu daliście na forum dyskutując o frakcjach, kartach i mechanizmach rozgrywki. Rzucaliście propozycje zmian i zgłaszaliście błędy. Słowem, forum Gwinta rozkwitło, tak trzymać!


A skoro już o forum Gwinta mowa... Naszą społeczność zasiliło wielu nowych użytkowników, a i paru starszych uaktywniło się po dłuższej przerwie. Wśród najaktywniejszych znajdują się chociażby @crazymmogamer, @pawel274, @Keymaker7, @Mag_Urojony czy @Dalthair. Tym, którzy jeszcze nie zajrzeli na forum szczególnie polecamy takie tematy jak Gwint w mediach gdzie znajdziecie odnośniki do ciekawych wywiadów i artykułów, Pytania do twórców (REDzi naprawdę tam odpowiadają! Czasem...) i Wrażenia z akcji 'Serwery Muszą Zginąć', w którym uczestnicy testów podzielili się swoimi opiniami, a także wątek poświęcony Gwent Database - strony, na której zobaczycie wszystkie opublikowane do tej pory karty.

Forum Gwinta stoi otworem także nie zwlekaj, a kiedyś opowiesz wnukom jak to współtworzyłeś pierwsze tematy ;)


Nie można też zapomnieć o Gwincie w wersji analogowej ;) W niedzielę 2 października wrocławska kawiarnia dla miłośników gier Hex zorganizowała turniej tej karcianki. Podobnie jak w Krakowie, także i tutaj nagrody dostarczyła firma CD Projekt RED. Indywidualną tajemnicą poszczególnych uczestników pozostaje to czy do udziału skłoniły ich wspomniane gadżety, chęć pokazania kto tu rządzi czy może darmowe 'piwko pocieszenia'. Faktem jednak jest to że do boju stanęło 14 śmiałków, całkiem nieźle jak na pierwszą edycję turnieju.





Jak nietrudno się domyślić, frakcją którą najczęściej spuszczano łomot było Cesarstwo Nilfgaardu. Przegrani powiedzą pewnie że karty Czarnych są przegięte, ale może po prostu obecność Emhyra var Emreisa działa tak pobudzająco na każdego dowódcę? W końcu kto chciałby zawieść Biały Płomień Tańczący na Kurhanach Wrogów?

Warto jeszcze przypomnieć, że Wrocław jest już kolejnym miastem organizującym rozgrywki Gwinta. Które miasto będzie następne? To już zależy od was.





część 4: TWÓRCZOŚĆ FANÓW

Od premiery Krwi i Wina minęło już kilka miesięcy, historia Geralta dobiegła końca i saga o Wiedźminie dostojnie zmierza ku zasłużonemu miejscu wśród klasyków historii gier. Choć wciąż jest wielu, którzy na nowo rozpoczynają grę i budzą Geralta do przygód kolejny raz, to coraz więcej osób zaczyna spoglądać w dal, za horyzont, wypatrując wieści o następnych grach i przygodach, które przyniosą.
A jednak aktywność twórcza skupiona wokół wiedźmińskiej serii nie ustaje:

* * *

Są tacy, dla których wspomniany koniec nie był wystarczająco satysfakcjonujący, dlatego sami zakasali rękawy. Znani z „Powrotu Białego Wilka” – obszernej modyfikacji do pierwszego wiedźmina - @Rustine, @PATROL, @UncleArtr, i @KALEN_PL postanowili opowiedzieć własny epilog, tym razem przy użyciu narzędzi udostępnionych przy okazji Wiedźmina 2. Przy odrobinie szczęścia projekt ujrzy światło dzienne pod koniec tego roku. Trzymamy kciuki.


Nie zawodzi także @Eskadro, który znów dostarcza fanowski twór godny profesjonalnych rekwizytów. Tym razem na tapetę trafiła szabla Olgierda Von Everec o wdzięcznej nazwie Iris.


O jakości ścieżki dźwiękowej Dzikiego Gonu nikogo nie trzeba przekonywać ( @Lotherien poświadczy) i nie brakuje ludzi chcących oddać jej hołd w postaci własnej interpretacji konkretnych utworów. @sp-ku zasuwa na pianinie z refleksem godnym wiedźmina przy kawałku „Cloak and dagger”.


Niektórych zaś muzyka uskrzydla i inspiruje do tego stopnia, że sami biorą się za komponowanie. Jedną z takich osób jest @Goonik , który nagrał własny, jak sam określa, mini soundtrack mający być podkładem do gry RPG osadzonej w klimacie fantasy. Całość nosi nazwę Naszyjnik Południcy, i posłuchać jej możecie tutaj.


Są także tacy, którzy igłą i nicią posługują się równie sprawnie, co mistrz Hattori młotem i kowadłem, czego efekt zobaczyć można oglądając prezent, który @madhrain otrzymała od swojej wybranki. Ręcznie wykonany Białowłosy powala jakością detali i szczegółów. Może nawet za bardzo.
 
Last edited:
część 5: CYTATY

Klasycznie już zaczynamy od przypomnienia: "jeśli jakaś wypowiedź na forum zyska wasze uznanie, wystarczy nacisnąć przycisk "raportuj", po czym w treści zgłoszenia wpisać, że to wasza kandydatura do następnego Community Newsa. Takim sposobem i wy możecie decydować o kształcie tego periodyka" :)

Przezorny zawsze zabezpieczony

Kiedy będzie krótki gameplay?
Nie planujemy gameplayu z powodu obaw o zarzucenie nam downgrade'u w przyszłości.
Sceny z życia małżeńskiego

Mega! Kupię węgiel i namówię żonę. Albo odwrotnie...
"Namówię żonę i potem kupię węgiel", a nie "kupię żonę i namówię węgiel"
CSI:Cyber

Załącznik 61981
Siemka, kupiłem dzisiaj wiedźmina 2. Instalując pierwszą płytke gdzieś po 3/4 instalacji wyskoczył mi taki komunikat, proszę o pomoc :)
Wsadź następną płytkę...
I am legend

@I_w_a_N
Tzw. zjawisko ''szukania dziury w całym'' :hmm::happy:
Tak zwane "zjawisko Iwana" :D
I am legend 2

A orientujesz się może czy to już działa czy też tylko puścili tą łatkę tylko po to, żeby zmienić numerek wersji gry ? :p
Działa. To znaczy nam działa, Iwanowi nie
Wielkie żarcie

Karczmarzu, czy nie słyszysz?! KASZANKI!!! DAĆ MU KASZANKI! Gotów nam zejść z powodu mizerii
Jak u tego karczmarza można zejść z powodu mizerii, to za kaszankę też bym podziękował :troll:
 
Last edited:
* * *

Ce-en, ce-en i po ce-enie, jak to zwykły mawiać podhalańskie krasnoludy. W oczekiwaniu na kolejne elektryzujące spotkania, angażujące dyskusje, nowe wieści z obozu Redów, żegnamy się z Wami, bo – co zawsze warto podkreślić – tak naprawdę to Wy tworzycie Community Newsy, a moderacja wypełnia jedynie swój skromny, kronikarski obowiązek.

Do następnego razu!

KONIEC



ps.
Każda droga ma swój początek i każdy wywiad też. Ten zaczął się 52.6833 °N 22.0167 °E, a dowiecie się z niego m.in. co ma wspólnego James Hetfield z moderacją AD2016 i dlaczego właśnie Vatt. Zapraszamy do lektury!

Undomiel:
Urodziłaś się w Małkini?​
Lotherien:
Małkinia? A co to takiego?!​
Undomiel:
Taka metropolia za Odrą, kolebka sław. A Ty musisz być sławna, jesteś moderatorką forum Wiedźmina! Co czujesz? Radość? Ekscytację? Poczucie misji?​
Lotherien:
Wolę czuwać w cieniu, sławę oddam za REDziaka. Zabawna sprawa z tym moderowaniem. Nawet przyjemne. Pomijając fakt, iż dla większości userów zmarłam, przyjmując niebieską poświatę. Ale dzięki temu mogę lepiej ich straszyć, więc nadal jest przyjemnie. I z misją.​
Undomiel:
W dodatku o zmarłych można mówić tylko dobrze, zatem podwójny profit: od chwili nabycia kolorku jesteś wobec tego, piękna, młoda, szczupła i bogata. Jak ja. A teraz żarty na bok (akurat) - czy po zmianie strony mocy zmienia się perspektywa oceny wiedźmińskiej społeczności? Powiedz im teraz prawdę!​
Lotherien:
Ależ to oczywiste przecież, iż wiedźmińskie forum ma najlepszych userów. Niezależnie od kolorku czy pory dnia i nocy bez problemu wyrecytuję wszystkie downgrade'owe bolączki, dyskusje na temat zasadności posiadania brody, kiepskiego oświetlenia prowadzącego w ekstremalnych warunkach do ślepoty. Lamenty i marudzenia poprzeplatane okrzykami zachwytu i pochwałami trzy posty dalej. Nie, nic się nie zmieniło. Ale chciałaś bodajże o coś zapytać.​
Undomiel:
Nie, nie, tak tylko sprawdzam. Stała czujność. To może dla niepoznaki opowiesz teraz coś o sobie? Jakieś szkielety w szafie? Ludzie lubią takie smaczki.​
Lotherien:
Siema, jestem Lotherien. Tak, sama wymyśliłam ten nick. Płaczę, jak czytam niektóre posty. Lubię kawę. Szkielet w szafie: Nintendo Wii.​
Undomiel:
Ja mam tylko Kinecta, ale coś nas jednak łączy. Pozwolę sobie zatem podrążyć dalej... Jak trafiłaś na forum Cedepu? Miłość czy nienawiść? Kochaj albo rzuć?​
Lotherien:
Co masz? Jestem zszokowana! Na forum sprowadził mnie nieskonkretyzowany zachwyt nad pierwszym Wiedźminem przed wydaniem edycji rozszerzonej. Wiecie, tym co po uruchomieniu ekranu ładowania można było wstać od kompa, pójść zrobić kawę lub ewentualnie skoczyć na piwo ze znajomymi. Do innego miasta. Wiedźmin był i na zawsze pozostanie mą książkową miłością. CDP RED sprawiło, iż zachwyciła mnie gra. Każda pod całkowicie innym względem. No i przede wszystkim trzeba było w końcu rozejrzeć się za podobnymi entuzjastami. Tylko jeden adres wydawał się moralnie właściwy. Nawet, jeżeli rejestracja nastąpiła dość późno. Czyli jednak miłość. Naznaczona nutką goryczy, ponieważ inaczej byłoby za nudno. #TeamYenn​
Undomiel:
Proszę nie wchodzić na tematy polityczne, bo zostaniesz zbanowa.... znaczy chciałam powiedzieć, że to cudowne, że można tak wspaniale i pięknie się różnić... #TeamTriss... Nie no, żartuję, całą grę starałam się przejść całkowicie neutralnie. A ekran ładowania wykorzystywałam podobnie, ale przy Wiedźminie 2. Wspomnienia, wspomnienia. Ale nie o mnie miało być! Na pewno wielu userów ciekawi, ile nam zapłaciłaś za przywilej zostania Niebieską... nie, wróć, to nie było tak... Jak to się stało, że łaskawie zgodziłaś się moderować?​
Lotherien:
Neutralność jest przereklamowana! Tylko i wyłącznie na czarno!... Ekhm... O czym ja tutaj? Aaa, tak. Nie ma ściemy, z ręką na sercu - nic nie zapłaciłam. To mi zapłacili! Eee, wróć... Ktoś mnie bardzo sympatycznie zapytał. Po chwili namysłu zgodziłam się. Bardzo łaskawie ma się rozumieć!​
Undomiel:
Sympatia to nasze drugie imię. Sympatia i dobroć! To dwa imiona. Sympatia, dobroć i wdzięk! To trzy. Wychodzi więc, że pasujesz do nas idealnie, a parytet płci nadobnej w ekipie zyskał na wadze. Znaczy nie dosłownie, skąd!... może ten wątek zostawmy, a skupmy się jeszcze na jedzeniu, to znaczy na sprawach wielkiej wagi. Kebab czy placek? Wiedz, że @szypek26 czeka na właściwą odpowiedź, a i reszta forum chętnie się dowie, czym można przekupić naszą nową Lady in Blue, kiedy grozi warnem.​
Lotherien:
Zapomniałaś o wyrozumiałości! A to już cztery. Parytet? Znaczy się - my zbieramy torebki i buty, oni puszki po piwie? Szypek ma peszek - odpowiedź właściwa dla mnie to placek. Poza tym, nie można mnie przekupić. Chyba, że ktoś posiada bilety na Metallicę do Kopenhagi w lutym 2017.To mogę poważnie zastanowić się, czy dane łamanie regulaminu nie skończy się tylko pisemnym ostrzeżeniem. Dane kontaktowe w profilu.​
Undomiel:
Skoro placek, to Szypek Twoim przyjacielem będzie i tak, było to pytanie z gatunku podchwytliwych. Nie spodziewałaś się! No ok, o jedzeniu było, o userach było, o jedzeniu było, o Wiedźminie było, o jedzeniu było, o Tobie było... pozostała kwestia najistotniejsza: kto z moderatorów polskiego forum jest Twoim ulubionym i dlaczego właśnie @Vattier? Oraz: kto z moderatorów międzynarodowego forum jest Twoim ulubionym i dlaczego właśnie @Vattier ? 3...2...1...​
Lotherien:
Vatt? Ale, że lead tak? Hmm... Tak, tak - naturalnie Vatt. A na interze @gregski . Rozumie się samo przez się.​
Undomiel:
No niech będzie, zaliczam. To tak na koniec: jeśli @zi3lona nie jest zielona, a Undomiel jest czerwona, to Loth będzie?...​
Lotherien:
Czarna. Zdecydowanie czarna. Bo zielony zajęty.​
Undomiel:
Czarna Mamba? Czarna Wdowa? Czarna Mańka? Czarna Pantera? Ha! Ileż możliwości i jaka wspaniała pointa. Idą piękne czasy, drżyjcie, userzy. I tym optymistycznym akcentem... Serdecznie dziękuję za rozmowę, było mi bardzo miło - i witaj w niebieskim gronie, już jest fajnie, a będzie jeszcze fajniej.​
Lotherien:
Ej, myślałam, iż czytamy TYLKO użyszkodnikom w głowach! Znaczy się userom, bez których żyć nie możemy. Mańka brzmi nawet tak swojsko....Dziękuję Ci również i nie bójcie się userzy! Nie gryziemy, nie warnujemy bez przyczyny. A pernamentny banik to już inna historia!​

* * *


pps.
Pewnie zastanawiacie się, dlaczego ta edycja Community Newsa została wydana z poślizgiem. Na to niezadane pytanie odpowiemy zgrabnym wierszem, a przynajmniej jego fragmentem:

Pani kotka była chora i padła na łóżeczko,
I przyszedł pan doktor: „Jak się masz, koteczko”!
— „Źle bardzo...” — i łapkę wyciągnęła do niego.

Otóż w ostatnich dniach kotka jednej z moderatorek zachorowała, co właścicielce futrzaka uniemożliwiło prace nad forumowymi wieściami. Z kolei reszta ekipy moderacyjnej, obdarzona przecież wielką empatią, również nie poczuwała się do tfforzenia. Na szczęście problemy już zażegnane, kotka miewa się lepiej i - jak sami widzicie - mogliśmy dokończyć prace na newsletterem.
Aaaa ponieważ kotów w internetach nigdy za wiele, oto przed wami sprawczyni całego zamieszania:

 
Last edited:
Nie wierzę. To ktoś jeszcze pamięta o zadymie z brodami krasnoludzic, którą swego czasu rozdmuchałem? :D
 
Mój pierwszy przeczytany na tym forum community news, czytało się super :) brawa dla autora/autorów
 
Bardzo fajny News (Z resztą jak każdy). Fajnie się czytało i gratulacje wszystkim wymienionym i nowym moderatorom :).
 
@Lotherien Czarna Perła *.*
I nie mówię tu o zacnym Kapitanie i jego łajbie, ale o koniach fryzyjskich! Najpiękniejsze!

Mhehehehe, nawet i ja się tam załapałam.
 
@Yakin - Wielki fan Gruzji, Krymu i generalnie tego co na wschód od nas. Jak twierdzi tam musi być jakaś cywilizacja, czego gruzińskie wina są najlepszym dowodem . Również fan metalowych gwizdków, ale teraz używa plastikowych. Nie przyzna się jednak w jakiej dyscyplinie, bo za dużo tu kibiców

@Yakin Czy aby nie w koszykówce? :)
 
I znowu żadnego błyskotliwego cytatu z Wallace`a !



Chwila, chwila, czy to dlatego, że ostatnio znowu byłem cichym strażnikiem i czytałem forum z partyzanta, zamiast na nim pisać? Ale to chyba nie może być tak proste?
 
Top Bottom