Community News 4/2015 - Moc jest w Was silna

+
Community News 4/2015 - Moc jest w Was silna

W czasie suszy szosa sucha. W czasie zimy szosa zaśnieżona. Ale, hmmm, tak w sumie to jednak tylko teoretycznie... Niektóre prawa natury może i zawodzą, nie podlega natomiast wątpliwości, że co najmniej jedno z nich jest pewne i niezmiennie. Jakie mianowicie? Ano takie, że skoro wiedźmińskiemu forum wybił kolejny roczek, najwyższa pora podsumować ostatnie trzysta sześćdziesiąt pięć dni.
Nie ma co mitrężyć, zaczynamy!


Community News 4/2015
Moc jest w Was silna





część 1: NEWSY Z FORUM

Jeśli ktoś chciałby krótko podsumować ostatnie trzy miesiące, mógłby uciec się do lakonicznego stwierdzenia "przyniosły sporo". Nie jesteśmy jednak pewni, czy dwa słowa oddają całą treść ostatnich 90 dni. Dlaczego? O tym przeczytacie w następnych akapitach. Z naszej strony napiszemy tylko, co najbardziej utkwiło nam w pamięci. Otóż doczekaliśmy się pierwszego w historii dodatku do gry z serii Wiedźmin. Ba, tuż za rogiem jest już następny dodatek. Co więcej, Dziki Gon tak się rozpędził w hulaniu po nieboskłonie, że zgarnął za rok 2015 w zasadzie wszystkie nagrody, które były do zgarnięcia. A jeśli jeszcze wam mało, to pomyślcie sobie, że przed nami Cyberpunk 2077...


Się działo

Rok 2015 był bezdyskusyjnie rokiem Wiedźmina, a pracownicy studia zostali wygonieni w świat i ku naszej - fanów - uciesze udzielali się w rozmaitych miejscach i na rozmaitych łamach. Oraz przyjmowali u siebie tabuny rozentuzjazmowanych dziennikarzy.
I tak Marcin Przybyłowicz obszernie opowiadał o tworzeniu muzyki do W3.
Kilku innych redańczyków przypominało sobie i czytelnikom RPS, jak powstawała pierwsza część gry.
Redaktorzy KOTAKU rozmawiali o tym, dlaczego questy w trzecim Wiedźminie są takie fantastyczne.
Robert Purchese, prawie jak rasowy korespondent wojenny, opisał wydarzenia towarzyszące przygotowaniom do premiery i samej premierze W3.
Mogliśmy też obejrzeć kowali w akcji, czyli proces wykuwania mieczy wiedźmińskich.
Stan Just na DevGAMM Conference opowiadał przez ponad czterdzieści minut o tworzeniu postaci i art designie w Wiedźminie trzecim.
Na Film Spring Open Jakub Ben i Igor Sarzyński długo mówili o tworzeniu cutscenek w grze
https://www.youtube.com/watch?v=128ZRfzgm9c
https://www.youtube.com/watch?v=PRKXIYmwDkE
https://www.youtube.com/watch?v=aukIR1KGF1I
PC Gamer , z kolei, pochylił się nad postacią Krwawego Barona i zadaniami z nią związanymi, co zaowocowało całkiem długim artykułem.
W listopadzie Wiedźmin zgarnął niemal wszystkie najważniejsze statuetki na Golden Joystick Award.
A potem poprawił na Global Game Award.


Umarł król, niech żyje król, czy zamieszanie na szczytach władzy

... przeszło raczej niezauważone, ale! Po latach pracy na rzecz community, cierpliwego znoszenia grymasów, pretensji, uwag, próśb, odwołań, a nawet obraźliwych komentarzy (jesteśmy zszokowani!) @Keth postanowił (wzorem wielu innych miłościwie panujących) odpocząć, wyjechać na antypody i mieć wreszcie czas dla siebie, czyli zrezygnować z funkcji leada. W związku z tym proszę wpisywać się do księgi podziękowań (długopis u dozorcy), prezenty słać na Berdyczów i nie zawracać mu już głowy. A nieco poważniej - doceniamy ciężką pracę (często mało widoczną dla osób postronnych) na rzecz forum i wszyscy serdecznie dziękujemy!
Nie obawiajcie się jednak - forum nie zostało całkowicie osierocone i bezradne, jak piesek, co wypadł z sań. Od niemal dwóch miesięcy dzielnie leaduje nam @Vattier, brawurowo wygrywając ściśle tajne głosowanie obietnicą sprowadzenia tancerek Hula i Daniela Craiga (kolejność dowolna). Uprasza się więc o trzymanie kciuków i moralne wsparcie dla nowego leada.


Krótki przegląd modowy

...czyli Geralt i jego nowe ciuchy aka przerobiona zbroja Gryfa

...oraz Geralt po liftingu, czyli jestem jeszcze paskudniejszy i mam więcej blizn

...a także Geralt świeżo po fryzjerze, czyli jakie mam bajeranckie włosy

...i całkiem nowa żmija, czyli Geralt wyrywa gadom łuski

... a wróg Geralta nie może wyglądać nieelegancko

... na koniec wszyscy robią się sentymentalni i odmładzają się hurtowo
 
Last edited:
część 2: SPOŁECZNOŚĆ

Dziki Gon w tym roku się nie postarał i miłośnicy mrozu oraz śnieżnych zamieci musieli znosić dodatnią temperaturę nawet podczas dzielenia się opłatkami i zajadania karpia. Krótko mówiąc, downgrade zimy, zdrada i oszustwo. Przewidując zapewne taką a nie inną pogodę, koleżanka @Pralina86 przygotowała coś co da nam i wiedźminom zimującym w Kaer Morhen chociaż namiastkę tego jak powinna wyglądać ta pora roku. Namiastkę miniaturową, ale wcale nie mniej piękną, w dodatku taką, którą można zabrać ze sobą wszędzie i nacieszyć zmysły mroźną atmosferą nawet na wakacjach. Panie i panowie, czapki z głów – oto wiedźmińskie siedliszcze zamknięte w szklanej kuli.


Kto szuka, ten znajduje, ten ma, co pracuje

Kochamy naszych userów, ale miłość nasza ślepa nie jest - wiemy dobrze, jakie z Was leniuszki. No dobra, z nas też. Jednak czasami błyśnie taka perełka, skarb istny: pracowita, skrzętna forum ozdoba, co to nie musi, a zrobi. Też byśmy tak chcieli... Zacna @eley podzieliła się z nami efektami swojej mrówczej pracy, publikując całą listę tytułów z zakresu słowiańskich legend i wierzeń - bardzo poręcznych i zapewne fascynujących dla każdego szanującego się fana gier o Wiedźminie, który niestrudzenie tropi rozmaite smaczki (fan, nie Wiedźmin). Podziękujmy koleżance zalewem REDpointów, niech nie wyda wszystkich od razu.


Prezent godny wiedźmina

Zastanawialiście się kiedyś nad prezentem dla wiedźmina? Trudna sprawa, bo niby z czego się taki wiedźmin ucieszy... Ktoś z tyłu podpowiada, że z wódki. No dobra, to jest jakiś pomysł - może coś jeszcze? Z bimbru, podpowiada ktoś z drugiego rzędu. Jasne, to też. Ale może jakieś miecze... nie? No racja, po co mu więcej mieczy. Pani w czerwonym kapeluszu sugeruje wiśniówkę. Czy naprawdę nie ma nic poza alkoholem, z czego mógłby się wiedźmin ucieszyć? Cokolwiek, przyjmę pierwszy pomysł, który nie będzie alkoholem. Więc...? Widzę panią w tylnym rzędzie, nowa twarz. Pani @Polly. niech nam Pani powie, z czego ucieszyłby się wiedźmin. Ze skrzyni na wódkę? Z wypalanym wilkiem? Świetny pomysł! Zobaczmy więc to cudo.


Kto czasem odstawia samochód do mechanika, ten wie, iż jest to człowiek ciężko pracujący, umorusany smarem od stóp do głów. Ale tu postuka w silnik, tam wczołga się do rury wydechowej, tu dwa razy kopnie oponę... i samochód naprawiony. Sztuczka ni to techniczna, ni magiczna... ale działa. Naszym forumowym technikiem - magikiem jest kolega @Ukash, którego trud w naprawianie samochodów wiedźmińskich gier użytkowników warto i wypada docenić.


Duble wątków, odchodzenie od sedna dyskusji i pisanie w pierwszym lepszym temacie są dość powszechną sprawą w tak dużej społeczności jak nasza. Czasem winny jest pośpiech, czasem zmęczenie lub zwykłe przeoczenie, innym razem jakiś zły duszek szepcze nam do ucha odwołując się do wewnętrznego leniuszka. Miło jednak wiedzieć, że są wśród nas tacy, którzy potrafią sobie zadać trud przeszukania odpowiedniego działu celem znalezienia pasującego tematu zanim napiszą posta. Specjalne wyróżnienie dla @AndrewXRW, który chcąc podzielić się ciekawym materiałem odgrzebał temat niemal równie stary jak całe forum, a w którym ostatnia aktywność miała miejsce ponad sześć lat temu. Jeśli jeszcze nie oglądaliście serialu o polskim Dywizjonie 303 to zapraszamy tutaj.
 
Last edited:
część 3: CYTATY

Klasycznie już zaczynamy od przypomnienia: "jeśli jakaś wypowiedź na forum zyska wasze uznanie, wystarczy nacisnąć przycisk "raportuj", po czym w treści zgłoszenia wpisać, że to wasza kandydatura do następnego Community Newsa. Takim sposobem i wy możecie decydować o kształcie tego periodyka" :)


Po starej znajomości...

Witam
W zasadzie w tym krótkim poście chciałbym zwrócić uwagę na pewien szczegół, otóż bardzo mnie zdziwiło że w zadaniu Towarzysze broni Nilfgaard do najważniejszej osoby w tym świecie mogę sobie ot tak wejść z bronią i w dodatku go okraść. Do Radowida za każdym razem wchodzimy z obstawą i bez broni a do Emhyra jak do zwykłego chłopka.
Emhyr i Geralt to ziomy z dawnych lat. Przecież wiadomo że Geralt nie rzuci się na ojca Ciri z mieczem... A że mu zwędzi z szafki nilfgardzką cytrynówkę i Rzeź Cintry... cóż ... na biednego nie trafiło
.
* * *
Po dłoniach ich poznacie

To może fałszywa Ciri?
Męskie ma dłonie ta fałszywa Ciri. Nic dziwnego, że Emhyr się na niej poznał.
* * *
Permanentna inwigilacja

Moja gra i moj komputer nie lubia nagich cyckow!
Wywala mi sie wszystko ZAWSZE jak tylko dochodzi do sexu z Shani.
Kontrola rodzicielska czy co? :)
* * *
Ogrzej mnie, (...) rozżaż, rozżaż mnie!

Powinien być śnieg, powinny być świąteczne dekoracje i picie gloggu (nie grogu!). Bo cały ten listopad to jest jakaś jedna wielka pomyłka - zimno, mokro, paskudnie. A taka śnieżna, świąteczna zima jest piękna. Jak tak sobie po powrocie do domu napali w kominku i zrobi gorącej czekolady... (uroki życia na wsi i pracy w domu) albo jak mu wyłączą prąd, więc nie ma odgrzewania, zasypie mu wszystkie drogi i po opał daleko, a komputer bez prądu ani rusz.... (takoż uroki życia na wsi i pracy w domu)
Pójdź w me ramiona, ale zabierz ze sobą kominek, bo nie posiadam.
* * *
I nie ma, że równi i równiejsi

Jest włączony, w dodatku brak możliwości wyłączania, przynajmniej tak od ręki :blink:
Przed zadaniem pytania proszę skorzystać z wyszukiwarki, bądź skorzystać z wyszukiwarki :p
http://www.tenforums.com/tutorials/5918-windows-defender-turn-off-windows-10-a.html
Zamykam temat.
* * *
Być jak Buka

Jak ja Was rozpoznam? o_O Bo mnie rozpoznać łatwo, włożę płaszcz, w którym wyglądam jak niski i szeroki stóg siana.
* * *
Désintéressement

Tak swoją drogą piraci już mają i grają w dodatek..
Piraci interesują mnie tylko jako serial.
* * *
Jeśli nie masz szacunku, to nic nie masz

No bo przecież niższe poziomy trudności są dla leszczy, a prawdziwe ziomy grają tylko na tym jedynym słusznym. Wyobrażasz sobie jaka to siara na dzielni takie obniżenie poziomu trudności tuż przed walką z bossem? ;)
* * *
I see what you did there

Jak zwykle narzekacie.
"Powiedział Iwan."




część 4: PODSUMOWANIE ROKU

Skoro już we wstępie zapowiadaliśmy zdać krótki raport z mijających miesięcy, nie zamierzamy dłużej zwlekać. Oto nasze forumowe lekarstwo dla tych zapominalskich i dawka nostalgii dla tych co wrażliwszych. Zresztą co tutaj ukrywać, emocji w roku 2015 było co niemiara.

* * *

styczeń
Orientalni astrologowie ogłaszają, że rozpoczyna się Rok Wiedźmina. Populacja fanów Geralta zwiększa się. Studio CDP RED ogłasza wymagania sprzętowe gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Populacja fanów Geralta zmniejsza się. Przychody sklepów z podzespołami komputerowymi gwałtownie rosną. Inflacja spada. Cud gospodarczy.

luty
Pojawia się spora ilość materiałów wideo z Wiedźmina Trzy. Lekarze notują masowe zachorowania na wytrzeszcz oczu. Związek Zawodowy Felczerów i Guślarek Polskich we współpracy z Rutkowski Patrol rozpoczyna własne śledztwo. Naprędce sformowana zostaje sejmowa komisja śledcza. Do tej pory nikt nie zlokalizował pacjenta zero, źródła epidemii.

marzec
Można łączyć konto forumowe z kontem GOG.com. Niektórzy się cieszą, niektórzy złorzeczą. Fakt jest natomiast taki, że mamy jeden login i jedno hasło, by rządzić nimi wszystkimi... i w ciemności związać.

kwiecień
Wszyscy przytupują z niecierpliwością. CDP RED ogłasza dwa planowane dodatki do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, a sama gra trafia do tłoczni. Ze sklepów znikają zapasy napojów energetycznych, Polacy masowo drukują formularze urlopowe.

maj
Zapominalstwo zapominalstwem, ale jeśli ktoś naprawdę nie kojarzy, cóż to za wydarzenie miało miejsce w maju 2015... to my takiej osobie przypominać nie będziemy. Nie i już. Kropka. Foch z przytupem.

czerwiec
Nie minął nawet miesiąc od premiery W3, a już ogłoszono, że gracze na całym świecie zakupili cztery miliony kopii. Ech, kto z nas nie chciałby mieć czterech milionów...

lipiec
A sześć milionów to już w ogóle szaleństwo...

sierpień
W sierpniu Wiedźmin 3 zaczął wspierać mody, pojawiło się też narzędzie ModKit. Choć niektórzy chcieliby ujrzeć większe narzędzia, społeczność i tak zaczęła tworzyć naprawdę dobre i dużo wnoszące modyfikacje. Kelner, jeden Geralt w różowej sukience na wynos!

wrzesień
Skoro już o pieniądzach mowa, to we wrześniu dowiedzieliśmy się, że łączny (produkcyjny i marketingowy) budżet Wiedźmina 3 wyniósł ponad 300 milionów złotych. Łezka w oku się kręci, kiedy wspomimy pierwszego Wiedźmina, który przy tej kwocie wydaje się produkcją wręcz garażową. Ech, nostalgia...

październik
W październiku premierę miały "Serca z kamienia" - pierwsze rozszerzenie do gry Wiedźmin 3. Jednocześnie było to pierwsze rozszerzenie do którejkolwiek z gier z serii w ogóle! W zgodnej opinii recenzentów dodatku nie sposób oceniać inaczej jak pozytywnie. Dodatkowe godziny zabawy w uniwersum Wiedźmina są wszak zawsze mile widziane.

listopad
W listopadzie wieść gruchnęła nam ogromna. Tomasz Bagiński, postać znana każdemu fanowi Geralta i nie tylko, nakręci wiedźmiński, polsko-hollywoodzki, film. Od zacierania rąk niektórym odpadły palce, od długotrwałych uśmiechów niektórym popsuły się zęby. Ale na bilet do kina każdy ma już uzbierane. Czekamy!

grudzień
W grudniu zakończyliśmy rok 2015, a Wiedźmin 3 oraz studio CDP RED zostało obsypane nagrodami - i to tak wieloma, że nie wymienimy teraz żadnej, bo musielibyśmy wymienić wszystkie. A to zajęłoby kilka stron. W trosce o amazońskie tropikalne łącza internetowe na tym więc zakończymy.



* * *

Zdawałoby się jeszcze wczoraj był ponad rok do premiery Dzikiego Gonu, wspólnie prowadziliśmy dyskusje o tym, czy ta postać z obrazka to Ciri, czy Geralt zginie, co powrót Yen oznacza dla Triss, dlaczego Novigrad taki mały i skąd ta nienawiść twórców do gnomów? Tymczasem nie wiadomo kiedy 2016 uderzył w nas z subtelnością rozpędzonego Pendolino.
Zatem to dobry moment, by jak tradycja nakazuje życzyć Wam, aby 2016 był lepszy od 2015, by nie zabrakło intensywnych dyskusji na forum, by dodatek Krew i Wino był nawet lepszy niż Serca z Kamienia, by komputery nie świrowały, lagi nie irytowały, konsole się nie psuły, komórki za szybko nie rozładowywały. Szczęśliwego Nowego Roku!

KONIEC






ps.

Jak zapewne pamiętacie, w poprzedniej edycji Community Newsa zorganizowaliśmy mały konkurs polegający na odgadnięciu zmyślonych cytatów. Użytkownik @PATROL wykazał się wtedy niesamowitą spostrzegawczością oraz szybkością, których nie powstydziłby się wyszkolony rycerz Jedi i odgadł wszystko zostawiając całą konkurencję daleko w tyle. Umiejętności te nie przeszły bez echa, a zaburzenia Mocy dotarły nawet do siedziby CD Projektu. Mistrz @theta77 wyczuwając potencjał postanowił nagrodzić zwycięzcę paroma gadżetami, w tym wiedźmińską koszulką, którą PATROL zgodził się zaprezentować na poniższym zdjęciu. Twarz została ukryta ze względów bezpieczeństwa.


Takie spontaniczne nagrody nie zdarzają się codziennie więc postanowiliśmy zadać zwycięzcy kilka pytań. Co miał do powiedzenia sam zainteresowany?

HuntMocy:
Jak udało Ci się wyprzedzić całą konkurencję?​
P ATROL:
Tacy już są Jedi, wiedzą więcej, widzą przyszłość. Pozwoliło mi to szybko zareagować. Żaden moderator mi nie pomagał, nie dał cynku, za co się trochę gniewam, ale jak widać byłem wystarczająco silny Mocą.​
HuntMocy:
Co sprawiło największą trudność w odszukaniu zmyślonych cytatów?​
P ATROL:
Wciśnięcie prawego przycisku myszy by podświetlić je na czerwono. Od pewnego czasu ciężko działa i musiałem się nieco wysilić, by kliknąć. W ruch poszły cegły, książki, łóżko dorzuciło nieco masy, i w końcu się udało.​
HuntMocy:
Jakie odczucia towarzyszyły otwieraniu paczki z nagrodą?​
P ATROL:
Miałem zamiar odpowiedzieć jednym słowem, "pozytywne", ale jednak zdałem sobie sprawę, że Was szanuję i napiszę, że bardzo przyjemne.​

Jak widzicie, chcieć to móc. Z pewnością nie był to ostatni taki konkurs, trzymajcie więc rękę na pulsie, a kto wie, może i Wy traficie do któregoś z kolejnych wydań CN?
 
Last edited:

Ukash

Forum veteran
Dzięki za wspomnienie o mej skromnej osobie w tak zacnym i jakże zgrabnie napisanym temacie :)

Niech Moc będzie z Wami! :victory:
 
Last edited:
Nie ma serka, foch!

Widocznie za mało głupich tekstów... Poprawię się, przyrzekam :p
 
Jak zwykle czytało się przyjemnie. Oby w roku 2016 (głównie z powodu "Krwi i Wina") również nie było tutaj nudno :p

marzec
Można łączyć konto forumowe z kontem GOG.com. Niektórzy się cieszą, niektórzy złorzeczą. Fakt jest natomiast taki, że mamy jeden login i jedno hasło, by rządzić nimi wszystkimi... i w ciemności związać.
I jedno moje, oryginalne konto, którego do dzisiaj nie odzyskałem... Musieliście rozdrapywać stare rany? :crybaby:
 
Nie ma Walca, nie ma okejki
Jak się nie stara, to się nie ma :p

oby Ci się koszulka zbiegła w praniu!! !! !!
No co Ty! Przecie to jakość premium, a nie byle co z bazaru.


@PATROL - niech Ci się dobrze nosi, ale na te koszulki to same zazdrośniki tutaj. Dużo złej energii.

A tak na poważnie, to sympatyczny news (jak zawsze). Cytat o bossie genialny, w imieniu swoim i reszty forumowych leszczy --> dziękujemy!!! :D
 
Dzisiaj na spotkaniu dowiedziałam się, że mój post o książkach został aż tak doceniony (serio, nie zauważyłam na forum i ktoś mnie uświadomił przy gwincie). Jest mi bardzo miło i jestem zaskoczona, że ktokolwiek zwrócił uwagę na moją skromną listę książek. Mam nadzieję, że się przyda. ^^'
Rumienię się i w ogóle.
 
Top Bottom