Community News 4/2016 - Niech Wieczny Ogień będzie z Wami

+
Community News 4/2016 - Niech Wieczny Ogień będzie z Wami

Minął kolejny rok. Wyobrażacie sobie, że to już półtora roku od premiery trzeciej części Wiedźmina? Za nami i podstawowa wersja gry, i dwa dodatki, i kilkanaście patchy. Ależ ten czas leci... A na forum też przecież sporo się działo. A co konkretnie? - Nie martwcie się, zaraz wam przypomnimy.
Nie ma co marnować czasu, zapraszamy do lektury Community Newsa na czwarty kwartał 2016!

Community News 4/2016
Niech Wieczny Ogień będzie z Wami





część 1: NEWSY Z FORUM

Geralt, syty przygód, zasiedział się w Toussaint popijając wino i łaskawie przyjmując laury - na przykład nagrodę za najlepsze RPG (znowu!) na gali The Game Awards.
Zostawmy więc wiedźmina przed kominkiem i sprawdźmy, co tam słychać w naszej ulubionej krasnoludzkiej karciance.
W październiku można było, na przykład, wpaść na Warsaw Games Week i pograć w Gwinta na oficjalnym stoisku firmy.
Powiedzmy, że to taka mała rozgrzewka przed startem zamkniętej bety.
Bo potem, to już poszły konie po betonie i się zaczęło - regularne aktualizacje, czy filmiki instruktażowe w wykonaniu Marcina Momota i Jasona Slama - ten o Systemie postępu i nagród w Gwincie i ten o Nowym systemie nagród i postępu gracza i wreszcie podkręcenie współzawodnictwa, czyli wprowadzenie rozgrywek rankingowych.
A miłośnicy kompozycji duetu Przybyłowicz&Stroiński mogą, od połowy listopada, słuchać muzyki gwintowej w serwisach streamingowych.
W to wszystko wtrącił się lekko zblazowany Geralt, informując, że ludzie go wciąż lubią i też wygrywa w rankingach, haha, dobre to wino!



W ostatnich miesiącach, oprócz bety Gwinta, miała też miejsce inna, ważna dla naszej społeczności, premiera. Mamy tutaj na myśli nową odsłonę forów CD Projekt RED. Premierę tajemniczo zapowiadaliśmy już kilka Community Newsów temu, więc co bardziej spostrzegawczy mogli zorientować się, co w trawie piszczy. Ale całkiem niedawno już dla wszystkich stało się jasne, co jest na rzeczy.
Podczas premiery, jak to czasem bywa, nie wszystko poszło idealnie gładko. Ale nie ma co się martwić - trudności zostały zażegnane, a my idziemy do przodu. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Jak przy każdej innej okazji gorąco zachęcamy do uczestniczenia w życiu społeczności wiedźmińskiej, gwintowej i cyberpunkowej. Z uwagi na specyfikę nowego produktu technicznego (forum, rzecz jasna) zachęcamy was też do zgłaszania błędów występujących na forum (najlepiej tutaj). Na pewno pomoże to w tym, aby forumowało nam się jeszcze przyjemniej. A do czego was nie zachęcamy? Ano do spamowania. Forum mamy nowe, ale moderacja jak była straszliwą, okrutną i krwiożerczą, taką też pozostała ;)



Zimowe przesilenie to ciekawy okres. Każdy ma swoje zajęcie, któremu oddaje się w tym okresie. Ptactwo wygrzewa się w ciepłych krajach, a stłoczeni przy kominku w Kaer Morhen wiedźmini szyją różowe papucie. Z kolei elfy... elfy z uciechą rozwiązują zagadki. I właśnie o zagadkach i innych zagwozdkach traktuje gwintowy konkurs, który właśnie dobiega końca na naszym forum (tutaj link).

Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji wziąć udziału w zabawie, to serdecznie zapraszamy. Musimy jednak uczciwie przyznać, że prawdopodobnie jest już za późno, by zająć wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej i wygrać bułkę z bananem... to znaczy nagrody. Zachęcamy jednak do zabawy dla czystej satysfakcji. Czy jest tu ktoś, kto nie lubi wyzwań?

Pierwsze zadanie konkursowe.
Drugie zadanie konkursowe.
Trzecie zadanie konkursowe.
Czwarte zadanie konkursowe.
Piąte zadanie konkursowe.
Szóste zadanie konkursowe.






część 2: TWÓRCZOŚĆ FANÓW

Była przerażająca Łopata Klucznika , była ostra jak brzytwa Szabla Iris. Jasnym stało się więc, że gdy Eskadro pisze, iż pracuje nad czymś wyjątkowym, spodziewać możemy się spektakularnych efektów. Niewiele wody w forumowej rzece spamu upłynęło nim nasz kolega uchylił rąbka tajemnicy i przedstawił miecz Strzyga. Pomyślicie – jaka wspaniała nazwa dla wiedźmińskiej klingi! Ostra jak zęby i szpony zaklętej Addy! Ale nie! Ha! Ten własnoręcznie wykonany i naznaczony alfabetem naszych przodków miecz przekazany został w ręce naszego ulubionego folk metalowego zaspołu Percival Schuttenbach. Z dobrego źródła wiemy, iż zespół przyjął ten wyjątkowy podarek z radością i zadowoleniem. A Eskadro stał się sławny!
Drogi Eskadro - życzymy Ci tłumu rozwrzeszcznych fanek i wielkich pieniędzy! I kolejnych wyjątkowych projektów.



Mimo iż Gwint nadal jest w fazie testów, nasze forum już na dobre się rozkręciło. Oprócz dyskusji o kartach, taktykach czy nadchodzących nowościach, nie mogło oczywiście zabraknąć twórczości fanów. Dość dużym zainteresowaniem cieszy się tutaj temat Twój pomysł na kartę założony przez Dejv1337. Niektóre Wasze karty mają ciekawą mechanikę, inne są zabawne, a jeszcze inne po prostu świetnie wpisują się w świat Wiedźmina. Część z Was pokusiła się o graficzne przedstawienie swoich pomysłów, a na szczególną uwagę zasługuje tutaj @ KingTezzeret, którego karty wyglądają niczym wyjęte z obecnej wersji gry. Przekonacie się o tym zaglądając do tego posta.

Autor niestety przepadł bez wieści po zaprezentowaniu swoich projektów. Czyżby pracował w pocie czoła nad kolejnymi kartami? A może zagrywa się w Gwinta szukając nowych inspiracji? Jakby nie było, liczymy że jeszcze coś nam przygotuje!
 
część 3: CYTATY

Oto przedstawiamy zbiór twórczości waszej. Czyli od was przez nas dla was. Albo jakoś tak. W każdym razie: cytaty dnia, tygodnia i miesiąca.



W wiedźmina gram nie tylko dlatego, że mi się podoba ale też dlatego, że mi się podoba

W serię tę gram już nie tyle dla rozrywki, co dla rozrywki i dla poszerzania historii

Łaj soł sirious?

Wy sobie śmieszkujecie, a ja w zeszłym roku, zaraz po zakończeniu W3, z kumplem przy piwie tak sie pożarłem o to czy Yen czy Triss, że ten wstał, wyszedł, poblokował mnie na fb, tel nie odbierał itp. Tak mnie za tą Yennefer znienawidził. Dopiero po tygodniu mu przeszło. Jak widzicie jest to poważna sprawa, ta gra potrafi niszczyć przyjaźnie

Hipsteryzm level hard

Iwan miał problemy z W3 zanim to było modne xD

Ekstremalne sytuacje wymagają ekstremalnych środków

Qlimax1990;n7071970 said:
(...) sam jestem informatykiem i nie wiem co to może być ale wiem że format naprawi wszystkie wasze problemy związane z gwintem

Przysłowia mądrością narodów

Anglad47FM;n7123620 said:
Jak to mówią "Raz na kozie raz pod wozem"

Rite of passage

froget67;n7233850 said:
Za kolejne 9 będziemy pełnoletnimi forumowiczami, jakieś atrakcje z tego tytułu?
Szincza;n7234630 said:
Mogę ci zaoferować perma bana jako swoistą metaforę osiągnięcia dojrzałości i opuszczenia ciepłego, rodzinnego domu w celu zmierzenia się ze światem własnymi siłami.

It's official

W_Wallace;n7289710 said:
Ooo, ranking! Teraz będę miał oficjalne potwierdzenie, że jestem lamą :p
 
* * *


Za nami - jak policzyli amerykańscy naukowcy - 365 dni, 5 godzin, 48 minut i 54,5 sekundy wspólnych chwil. Gdyby przyjąć, że dziennie przybywało choćby tylko 10 postów na forum, to łącznie daje nam to ponad trzy i pół tysiąca Waszych wypowiedzi. Co najmniej! Bez Was nie byłoby Redowego Forum; to Wy tworzycie fantastyczną, zgraną Społeczność. I, choć niektóre historie się kończą, to tak długo, jak będziecie tu zaglądać i dzielić się swoimi przemyśleniami, wrażeniami i propozycjami - wielka przygoda z CDPR będzie trwać.
Moderatorzy Forum (to my!) dziękują Wam niniejszym za zacny klimat, za zaangażowanie, za pełne pasji dyskusje, za radosny i przynoszący wiele uśmiechu spam, a także za krytyczne uwagi ze szczerego serca płynące, dzięki którym wiemy tak my, jak i całe Studio, co jeszcze można zrobić lepiej. I - że warto.



Kochani - pora się też pożegnać z nieco wyeksploatowaną formułą, jaką są "Community Newsy". Chwilowo zawieszamy temat, dając i sobie, i Wam chwilę odpoczynku... a może i okazję, żebyście sami zapragnęli tworzyć własne podsumowania tego, co w duszy Społeczności gra. Tym bardziej, że okołoforumowe spotkania w realu stały się już tradycją. I Wy tam byliście, piwo nad Wisłą piliście, a co jeszcze zrobicie, to nam opowiecie. Prawda?
No, to jesteśmy umówieni.
Trzymajcie się ciepło!
Do Siego Roku!


KONIEC
 
Ostatni akapit (a w zasadzie dwa) brzmi jak jakieś epitafium, czy tylko mi się wydaje? A może to dlatego, że w głośnikach właśnie leci muzyka, którą grali jak Titanic tonął?

 
Last edited:
szypek26;n7402280 said:
Podczas premiery, jak to czasem bywa, nie wszystko poszło idealnie gładko. Ale nie ma co się martwić - trudności zostały zażegnane, a my idziemy do przodu. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
I to jest jeden z tych momentów, gdy zaczynasz się zastanawiać, jak bardzo pojemny jest zwrot "eufemizm" i czy da radę jeszcze zawrzeć w sobie podobne zdania.
 
Last edited:
sserek;n7403120 said:
W sumie po co następne CNy, skoro i tak tam mnie nie ma? xD

Zawsze możesz poiwedzieć że jesteś tak dobry że mnie nie umieścili w CN bo brak równorzędnego forumowicza, który dorówna klasą, swoista legenda spamu i pisania bez sensu, zanim powstało określenie Troll i Spam.

 
Forumowicze zapomnieli, jak się daje RedPointy, a?
Taki ładny CN, a wy nic.

:drunk:
 
Stawiam garść nieco przesuszonych orzechów oraz poszczerbiony kubek, że jedną z przyczyn może być fakt, że ruch na forum zamarł, co znacznie przerzedziło szeregi potencjalnych punktodawców. A jak już ktoś zajrzy, to konieczność logowania wymazuje te resztki chęci.
 
raison_d_etre;n7404210 said:
Stawiam garść nieco przesuszonych orzechów oraz poszczerbiony kubek, że jedną z przyczyn może być fakt, że ruch na forum zamarł, co znacznie przerzedziło szeregi potencjalnych punktodawców. A jak już ktoś zajrzy, to konieczność logowania wymazuje te resztki chęci.

CNa poza mną i łącznie z tobą skomentowały cztery osoby.
Redpointa wrzuciłem tylko ja i Patrol.
:comeatmebro:
 
szypek26;n7402310 said:
No, to jesteśmy umówieni.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w karnawale 2016. Także musisz mieć lub pożyczyć kieszonkowy wehikuł czasu. :)
 
sserek;n7403120 said:
W sumie po co następne CNy, skoro i tak tam mnie nie ma? xD

Formuła na razie się wyczerpała, ale nie powiedziane, że kiedyś się nie napełni :p. Więc możesz się starać nadal ;).
 
robert70r;n7404770 said:
No co? Ja dałem. ;)

I ja dałem niech niebieskim będzie głupio, zawsze można powiedzieć chciałem dać.... ale forum zabugowane hehe.

Ruch zamarł, bo za bardzo nic się nie dzieje w temacie REDowych produkcji, jeden shoot z CP wystarczyłby aby rozgrzać forum.
 
Last edited:
W_Wallace;n7408550 said:
Dobra, wydało się, nie mogę tego dłużej ukrywać ... Community News zmienia nazwę na Wallace News i w całości będzie poświęcony mnie :D
Przecież takie coś już było kiedyś wieki temu. A zwie się nekrolog.
 
@sserek nie denerwuj Szkota... ;)
A ja, tak w ogóle gram w GRĘ i cieszę się jak mały chłopiec, o!


Wallace News i w całości będzie poświęcony mnie

Wallace News... A kiedy kolejny odcinek? :p
 
Last edited:
Top Bottom