Cosplay - Rynsztunek Świętokradcy

+
Cosplay - Rynsztunek Świętokradcy

Witam wszystkich forumowiczów. Po ukończeniu Wiedźmina 2 na poziomie mrocznym postanowiłem, że wykonam replikę Rynsztunku Świętokradcy. Moim zdaniem jest to najlepiej wyglądający rynsztunek, pasujący do Wiedźmina. Wcześniej bawiłem się w wykonywanie replik broni z jRPG, tym razem chcę wykonać cały kostium. Aktualnie mam skończone Rękawice Świętokradcy, których zdjęcia umieściłem niżej. Czekam teraz na materiały potrzebne do wykonania stalowego miecza i oczywiście przypływ gotówki, ponieważ to droga zabawa. Ukończenie całego rynsztunku zajmie mi zapewne dużo czasu, dlatego postanowiłem zamieszczać w tym temacie każdorazowo nowo wykonane elementy.

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3

Zdjęcie 4
 
Bardzo dobrze to wygląda czekam na korpusik i na całą resztę. Ciekawe jak to się będzie komponować.
 
Dzięki wszystkim za pozytywne komentarze, to zawsze motywuje do dalszej pracy. Od jutra zaczynam pracę przy mieczu i rozpoczynam poszukiwania materiałów na kurtkę/spodnie.
 
"rozpoczynam poszukiwania materiałów na kurtkę/spodnie"

No to, bracie, wystraszyłeś właśnie miejscowe endriagi i nekkery:) Powodzenia, bardzo zgrabnie to wygląda.
 
Te rękawice wyglądają genialnie ;) Z niecierpliwością czekam na to, by zobaczyć, jak będzie wyglądała kurtka

A właśnie, chciałem się spytać, z czego zamierzasz zrobić ten miecz? Z metalu czy z jakichś innych, 'alternatywnych' materiałów? Pytam, bo ostatnio moim nowym hobby jest tworzenie replik samurajskich mieczy z drewna... ;P
 
Wcześniej robiłem repliki broni z płyt MDF i innych "drewnopodobnych" materiałów. Tym razem stawiam jednak na jakość i realizm, więc zainwestowałem w gotową, stalową głownię. Warunki, w których pracuję (mój warsztat to pokój i kuchnia :p) nie pozwalają na obróbkę metalu. Reszta elementów to będzie wielka improwizacja, jak zawsze przy moich pracach.
 
Gościu jesteś wielki jak widać można zrobić coś extra ze zwykłych rękawiczek , powodzenia przy następnych projektach , czekamy na efekt końcowy:D
ps. załóż cały gotowy strój i przefarbuj włosy na biało Geralt jak się patrzy
 
ps. załóż cały gotowy strój i przefarbuj włosy na biało Geralt jak się patrzy

Jeśli jestem w czymś podobny do Geralta, to w dwóch rzeczach - obaj mamy długie włosy oraz "gęby, na widok których przydrożne grzyby same się marynują."

 
A mam jedno pytanie do ciebie. Mianowicie czy zrobisz ten pas na którym Geralt ma pochwy na miecze i miksturki? Bo to też ważny element.
 
Oczywiście. Nie jest to element rynsztunku, ale jakby nie patrzeć bez niego się nie obędzie. Przypuszczam jednak, że może to być jeden z trudniejszych do wykonania elementów. Szczęśliwie REDzi ukazali go ze wszelkimi szczegółami i z pierwszych obserwacji wygląda na poręczny. Ewentualnie trzeba będzie dodać do niego pas, ale będę starał się wprowadzać tylko konieczne zmiany, jak np. zupełnie inne pochwy na miecze. Muszą być w końcu takie, by dało się z nich wyciągać broń zza pleców. Ewentualnie gdyby starczyło czasu i pieniędzy, mógłbym pokusić się o wykonanie takich tylko pokazowych. Niestety moja praca nad mieczem przeciągnie się kilka dni, ponieważ otrzymałem złą przesyłkę i muszę ją reklamować (nieco szkoda, ponieważ przysłali mi piękny Rapier).
 
Nie dziwie się . Własnoręczne złożenie oraz potem założenie zbroi i dobie miecza na pewno daje masę frajdy ;)
 
CZŁOWIEKU!!!!
Niesądziłem że weterani forum Kingdom Hearts udzielają się na takiej stronie xD
Sry za taką uwagę z mojej strony, ale miło spotkać starych znajomych z jednego forum i też miło że nadal doskonalisz swój fach. Tak trzymaj ; >
 
To jest to. Nigdy bym się nie spodziewał, że ktoś zabierze się do takiej roboty. Jak na razie wygląda to super. Miejmy nadzieje, że wszystko będzie po Twojej myśli.

Pozdrawiam,
FriQ
 
Top Bottom