CP nie zapamiętuje języka audio

+
Też to zauważyłem u siebie (PS4), tyle, że nie za każdym razem. Zdarza się, że po ponownym włączeniu (normalnym, lub po "sławnym" już crashu CE-34878-0) jest jak było, czyli zapamiętany język angielski, ale zdarza się, że wraca do ustawień defoultowych. I tu nie tylko język, ale także wielkość napisów i inne ustawienia.
 
Ja mam wersje angielską z GOGa i za kazdym razem kiedy odpalam grę, ustawienia języka wracają do domyślnych, czyli wszystkie 3 opcje na angielski.
 
Na Steam też tak mam już pisałem o tym w ogólnym temacie. Ustawiłem sobie na Steamie język gry angielski gra uruchamia się w całości po angielsku dlatego też nie zapominam o zmianie języka napisów w przeciwieństwie do sytuacji gdy wszystko uruchamiało się po polsku. A po wczytaniu gry już języka zmienić nie można, dopiero z poziomu menu głównego.
 
Chyba każdy ma z tym problem. Po prostu gra za każdym razem wraca do domyślnych ustawień językowych klienta, na którym się ją odpala. Liczę, że to zostanie poprawione, bo gram z angielskim dubbingiem oraz polskimi napisami i za każdym razem po włączeniu gry muszę to przestawiać. ;)
 
To fakt u mnie też, preferuje audio po angielsku z polską kinową lokalizacją, a i tak tego nie zapamiętuje gra i za każdym razem muszę ustawiać.
 
Panowie, jest to znany developerom błąd.
Nie ma znaczenia czy gramy przez gog,steam ...
Uzbrajamy się w cierpliwość i czekamy na fix.
 
CP2077 za każdym razem uruchamia się z włączonym polskim dubbingiem i konieczne jest przełączanie języka na inny przy każdym uruchomieniu.
Mam tak samo, zawsze domyślnie mam polski dubbing chociaż gram po angielsku. Wersja z GOGa.
Ja mam wersje angielską z GOGa i za kazdym razem kiedy odpalam grę, ustawienia języka wracają do domyślnych, czyli wszystkie 3 opcje na angielski.
Chyba każdy ma z tym problem. Po prostu gra za każdym razem wraca do domyślnych ustawień językowych klienta, na którym się ją odpala. Liczę, że to zostanie poprawione, bo gram z angielskim dubbingiem oraz polskimi napisami i za każdym razem po włączeniu gry muszę to przestawiać. ;)

Pozwolę sobie na odświeżenie tematu ponieważ korzystając z chwili czasu coś wykombinowałem, aby wam pomóc.

Jeśli grasz przez steam, to wyłącz steam i upewnij się czy nie działa w tle, jest to bardzo ważne.
Jeśli grasz przez gog galaxy, to wyłącz gog galaxy i upewnij się czy nie działa w tle, jest to bardzo ważne.

Jednym słowem steam i gog galaxy ma być wyłączone na amen.

Przejdź do głównego folderu gry, otwórz folder bin i x64
Będąc w folderze x64 uruchom plik cyerpunk2077.exe

Po odpaleniu gry wprowadź zmiany w ustawieniach języka i wyłącz grę, aby sprawdzić czy zapamięta wprowadzone zmiany ;)

Ważne, nie odpalaj steam/gog galaxy.

Ponownie przejdź do głównego folderu gry, otwórz foder bin i x64
Będąc w folderze x64 uruchom plik cyerpunk2077.exe i ciesz się zapamiętanymi ustawieniami :)

Steam i gog galaxy używajcie tylko do zaktualizowania gry, bo grać można śmiało pomijając te wynalazki.

edit
Jak zwykle o czymś zapomniałem.

Zróbcie sobie na pulpicie skrót do pliku cyberpunk2077.exe, bo po co klikać pińcet razy w folderach.
 

Doskonale zdaję sobie sprawę, że można grać bez klienta, tyle że ja wolę właśnie z Galaxy. :) Po prostu lubię osiągnięcia, śledzenie czasu gry oraz savy w chmurze. Galaxy używam praktycznie do każdej gry, niezależnie od platformy, na której została wydana. Wszystko mam ładnie, pięknie pointegrowane. :) Bardzo przydatne narzędzie, jeśli ktoś ma bibliotekę rozsianą po różnych platformach. Ale dzięki za info, że bez klienta język audio się nie zmienia!
 
Niestety uruchamiajac bez Steama lub Galaxy nie naliczy osiągnięć :(
Nie zadałem najważniejszego pytania.
Co mi jako graczowi dadzą zwykłe obrazki przykładowo zdobyte w steam?
Czy przez brak osiągnięć moja gra w cyberpunk coś straci? nie odblokuje czegoś w grze?

Doskonale zdaję sobie sprawę, że można grać bez klienta, tyle że ja wolę właśnie z Galaxy. :) Po prostu lubię osiągnięcia, śledzenie czasu gry oraz savy w chmurze.

Cóż jeden woli grać bez problemów, a drugi obrazki.
Takie gusta, a o gustach nie będę dyskutował :)

(...) Galaxy używam praktycznie do każdej gry, niezależnie od platformy, na której została wydana. Wszystko mam ładnie, pięknie pointegrowane. :) Bardzo przydatne narzędzie, jeśli ktoś ma bibliotekę rozsianą po różnych platformach. Ale dzięki za info, że bez klienta język audio się nie zmienia!

Z mojego punktu widzenia jedyny plus, to integracja z innymi platformami. Minus, to problem z działaniem cyberpunk, jak i po integracji z innymi platformami nie zdobędziesz wszystkich osiągnięć w danej grze.
Przykładowo jeśli zintegruję steam z gog galaxy i będę odpalał cp2077 przez gog galaxy, a nie przez steam, to w gog galaxy nie odblokuję osiągnięć.

edit
Znaczy odblokuję, ale w steam, bo po odpaleniu gry przez gog galaxy i tak odpali się automatycznie steam , a co za tym idzie oprócz steam szpiegował mnie będzie gog galaxy xD
 
Last edited:
Cóż jeden woli grać bez problemów, a drugi obrazki.
Takie gusta, a o gustach nie będę dyskutował :)

Mi jakoś te zwykłe obrazki dają sporo satysfakcji. Co do grania bez problemów, to przestawiające się audio jest tylko drobną niedogodnością. Innych problemów przy graniu poprzez Galaxy nie uświadczyłem.

Minus, to problem z działaniem cyberpunk,

A jakie jeszcze problemy występują podczas grania z Galaxy? U mnie wszystko działa jak należy, nawet biorąc pod uwagę to, że GOG Overlay dla CP2077 jest jeszcze w fazie beta. Żadnych niedogodności nie uświadczyłem.

Znaczy odblokuję, ale w steam, bo po odpaleniu gry przez gog galaxy i tak odpali się automatycznie steam , a co za tym idzie oprócz steam szpiegował mnie będzie gog galaxy xD

Owszem, odpala się Steam, osiągnięcia też są na Steam, ale w podsumowaniu rozgrywki w Galaxy, masz listę osiągnięć w takim samym stylu, jak dla gier z GOG-a. Zaletą jest też to, że można wybrać opcję automatycznego zamknięcia innego klienta przy wychodzeniu z gry. W rezultacie jest on prawie niewidoczny i ma się złudzenie, jakby wszystko działało poprzez Galaxy. :)
 
Ahh te złudzenia.
Wolę żyć realiami, a realia są takie, że podsumowania, o którym wspomniałeś nie wyświetli się w gog galaxy jeśli Cyberpunk 2077 jest kupiony na steam.

1607958742366.png

Ponieważ nie jest to temat, w którym dyskutujemy na team gog galaxy lub steam, to pozwolisz, że na tym zakończę,
 
Ahh te złudzenia.
Wolę żyć realiami, a realia są takie, że podsumowania, o którym wspomniałeś nie wyświetli się w gog galaxy jeśli Cyberpunk 2077 jest kupiony na steam.

Chodziło mi raczej o listę aktywności wyświetlanej po lewo obok statystyk związanych z grą i znajomymi. Zresztą powinny pojawiać się także w podsumowaniu, o którym piszesz, bo w przypadku każdej innej gry ze Steam się pojawiają. Ale faktycznie zostawmy już tę kwestię, bo trochę odchodzi ona od tematu wątku.
 
Chodziło mi (...)
Postanowiłem coś dodać na zakończenie.
Po napisaniu o błędzie z brakiem osiągnięć, a co za tym idzie i szczegółów, których brak widzimy na dodanym w mojej wcześniejszej wypowiedzi zrzucie ekranu po około 40 minutach nagle zaczęło działać.

Chyba ktoś mnie śledzi i szybko naprawia, abym był zadowolony :D

Tym pozytywnym akcentem zakończę już konwersację o gog galaxy i steam.
 
Kombinowalem, kombinowalem i wykombinowalem.... Wersja GOG... W katalogu z gra jest plik o nazwie "goggame-1423049311.info" Otwieramy go w notatniku i w sekcji language zamieniamy "english" lub "polish" i "en-US" "pl-pl" na gwiazke. Tak jak na screenku
2020-12-23 (2).png

Dodatkowo w C:\Users\******\AppData\Local\CD Projekt Red\Cyberpunk 2077 otwieramy plik UserSettings i w nim znajdujemy Language i ustawiamy sobie jezyki jakie chcemy kolejno do audio, napisow, interfejsu. Polski to standardowo pl-pl. Zapisujemy i gra odpala nam sie z tym, co wpisalismy w UserSettings. Mozna tez zapewne w tym pierwszym pliku ustawic language na Polish, a languages na en-US i bedzie ten sam efekt, ale juz nie chcialo mi sie tego sprawdzac, jak dziala dobrze z gwiazdkami.
 
Kombinowalem, kombinowalem i wykombinowalem.... Wersja GOG... W katalogu z gra jest plik o nazwie "goggame-1423049311.info" Otwieramy go w notatniku i w sekcji language zamieniamy "english" lub "polish" i "en-US" "pl-pl" na gwiazke. Tak jak na screenkuView attachment 11109836
Dodatkowo w C:\Users\******\AppData\Local\CD Projekt Red\Cyberpunk 2077 otwieramy plik UserSettings i w nim znajdujemy Language i ustawiamy sobie jezyki jakie chcemy kolejno do audio, napisow, interfejsu. Polski to standardowo pl-pl. Zapisujemy i gra odpala nam sie z tym, co wpisalismy w UserSettings. Mozna tez zapewne w tym pierwszym pliku ustawic language na Polish, a languages na en-US i bedzie ten sam efekt, ale juz nie chcialo mi sie tego sprawdzac, jak dziala dobrze z gwiazdkami.

Wielkie dzięki, działa! Strasznie mnie męczyło to ciągłe zmienianie ustawień audio. Po odpaleniu gry i ustawieniu jeszcze raz opcji językowych tak jak chciałem, gra już więcej ich nie resetowała.
 
A ja mam takie pytanie poniekąd związane z tematem - czy normalne jest aby na polskiej wersji (napisy i dubbing) didżej radiowy włączał się po angielsku?

Kilka razy tak miałem i nie wiem czy to błąd czy zamierzony efekt (rozmowy na ulicach w różnych językach to zamierzony zabieg, ale to)?
 
Top Bottom