Crash to desktop w ekwipunku

+
Crash to desktop w ekwipunku

Cześć,

Ostatnio wróciłem do W3 i nagle zacząłem mieć problem z wyrzucaniem do pulpitu przy wchodzeniu w ekwipunek.
Wcześniej nie miałem tego problemu grając na tej samej konfiguracji sprzętowej:

AMD FX 8350 4.0 Ghz
EVGA NVIDIA GTX 970
16 GB RAM DDR 3

System zmieniłem z Win7 na Win10.
Poprzednio grałem w wersję 1.30.

Crash następuje tylko i wyłącznie przy wejściu w ekwipunek. Nie za każdym razem, mam wrażenie, że im dłużej gram, tym częściej. Przy dłuższym posiedzeniu (2 godziny i więcej) średnio co 20 minut.

Poniższe sugestie znalezione w sieci nie zadziałały:

- wyłączenie limitu klatek
- wyłączenie v-sync
- wyłączenie wibracji w kontrolerze

Próbowałem:

- instalować grę (w wersji GOTY) kilkukrotnie od nowa, z GOG Galaxy i bez, jak również wielokrotnie weryfikować pliki grę za pomocą Galaxy.
- kasować savy i zaczynać grę od nowa

Lista obecnie używanych modów:

- Unification Patch
- FCR 3 - wersja z godna z Nitpicker Patch
- Nitpicker Patch
- Complete Animations
- All NPC Scabbards
- Tatoo
- NoStairRolling

Do tego UBER Fidelity Suite - ale już sprawdziłem, że po odinstalowaniu błąd nadal występuje.

Osobiście kojarzę, że po premierze gry sporo osób narzekało na tego typu problem, a mi czasem gra crashowała w przypadku zbyt długiego pobytu w ekwipunku. Natomiast takiego braku stabilności nie doświadczyłem nigdy dotąd grając w W3.

Pomocy!

[EDIT:] Dodam jeszcze, że gram od nowa, bo widziałem też sugestię, że przyczyną problemu może być zapis gry z ponad 1500 godzinami rozgrywki.
 
Last edited:
Problem wydaje się rozwiązany przez zmianę ustawienia wyświetlania z pełnego ekranu na okno bez ramek.
Nie lubię tego ustawienia i poprzednio nie musiałem z niego korzystać, ale wydaje się działać, a performance jest akceptowalny.
 
Niestety... po dwóch dniach kolejny crash, i od tego czasu znów regularnie.
Ma ktoś jakieś pojęcie o co może chodzić?
 
Rozumiem, że sam mam sobie pomóc.
Co więcej, widziałem podobny wątek z 2017 na angielskim forum, zamknięty przez moderację, podczas gdy nic nie wskazywało pokrewności problemu.

Szincza HuntMocy Przepraszam, ale czy mogę prosić jakieś stanowisko wobec tego? "NIe mamy zasobów do wsparcia" będzie OK, po prostu będę wiedział na czym stoję.
 
Robiłem wcześniej szybki research, ale nie znalazłem innych rozwiązań niż te, których już spróbowałeś. Zazwyczaj problemem były zapisy, w które ingerowało kilka łatek i rozpoczęcie nowej gry na jednej, stabilnej wersji go eliminowało.
Druga sugestia, z którą się spotkałem to "odpowiedzialne zarządzanie ekwipunkiem" jakkolwiek śmiesznie by to nie zabrzmiało. Ponoć trzymanie przy sobie dużo mniejszej ilości przedmiotów też czasem pomagało.

Spróbuj jeszcze odinstalować sterowniki do karty i zainstalować je na czysto.
 
Chodak;n10879341 said:
Rozumiem, że sam mam sobie pomóc.

Jeśli nikt nie odpowiada to pewnie dlatego że nikt nie zna konkretnego rozwiązania. Tematów nierozwiązanych jednak nigdy nie zamykamy, a jeśli się tak zdarzy z jakiegoś powodu to wystarczy napisać do któregoś moda z prośbą o otwarcie.

Sam z podobną sytuacją się nie spotkałem więc pomóc nie umiem.
 
Chodak;n10879341 said:
Rozumiem, że sam mam sobie pomóc.

Możesz też spróbować porad, które skutkowały przy ogólnych crashach jak obniżenie taktowań karty na przykład. Skoro jednak to wszystko zaczęło się po zmianie systemu, to może tutaj leży pies pogrzebany :(. Niestety nie przychodzi mi do głowy żadne inne rozwiązanie oprócz tych wymienionych wyżej :(.

 
Na razie nic nie pomaga. Czy myślicie, że starsze sterowniki do karty mogą dać radę?
Aha, wersja z GOG Galaxy praktycznie gwarantuje wystąpienie tego błędu... no więc nadal nie polecam.
 
Chodak;n10883111 said:
Na razie nic nie pomaga. Czy myślicie, że starsze sterowniki do karty mogą dać radę?
Aha, wersja z GOG Galaxy praktycznie gwarantuje wystąpienie tego błędu... no więc nadal nie polecam.

Być może u Ciebie - Ja gram od dawna wyłącznie poprzez Galaxy, śmieci w ekwipunku noszę tyle, że pomimo dość szybkiego komputera (i7 4770k, 16 GB RAM, GTX 1060, system i gra na SSD) przy otwarciu inventory gra zastanawia się sekundę-półtorej dłużej, niż przy każdym innym oknie, jednak ostatni raz Dziki Gon mi się wysypał jak padała mi poprzednia grafika (GTX 770). Sterowniki mam najnowsze.

Sprawdź komputer jakimś benchmarkiem. Pograj kilkanaście minut w jakąś inną bardzo wymagającą produkcję, przy czym włącz takie ustawienia, by komputer się solidnie spocił (nieważne, że przy tym będziesz miał 15 klatek - nie o to tu chodzi). Jeśli benchmark przejdzie bez błędów, a przy innej, bardzo wymagającej grze komputer się nie wysypie, to przynajmniej wykluczysz usterkę sprzętu.
 
Wroobelek;n10884491 said:
Sprawdź komputer jakimś benchmarkiem. Pograj kilkanaście minut w jakąś inną bardzo wymagającą produkcję, przy czym włącz takie ustawienia, by komputer się solidnie spocił (nieważne, że przy tym będziesz miał 15 klatek - nie o to tu chodzi). Jeśli benchmark przejdzie bez błędów, a przy innej, bardzo wymagającej grze komputer się nie wysypie, to przynajmniej wykluczysz usterkę sprzętu.

Wydaję się, że mogę wykluczyć usterkę sprzętu. Odpaliłem w 3DMark benchmarki Time Spy i Fire Strike. W obu przypadkach wynik był akceptowalny (zielony). Gram w Vermintide 2 na wysokich ustawieniach w rozdzielczości 2560x1080. Spróbuję jeszcze odpalić Kingdom Come na jakichś ultra ustawieniach, niemniej Dziki Gon jest jedyną grą, która mi regularnie crashuje, i to zawsze tylko przy jednej czynności (wejście w ekwipunek) - poza tym gra jest doskonale płynna.

Widząc, ile jest na sieci wątków dotyczących dokładnie tego błędu i to również w przypadku wersjii GOTY, jestem praktycznie pewien, że winna jest gra, a być może jej współpraca z Win10. Ewentualnie któryś z modów (skłaniam się ku FCR 3, bo to duży overhaul, którego poprzednio, przy stabilnej grze, nie używałem).

Poza tym bardzo mnie dziwi to, że po zmianie pewnego ustawienia (np z full screen na borderless window) przez dłuższy czas problem przestaje występować, po czym powraca.
 
Chodak;n10907061 said:
[...] Ewentualnie któryś z modów (skłaniam się ku FCR 3, bo to duży overhaul, którego poprzednio, przy stabilnej grze, nie używałem).
[...]

Być może dobrze kombinujesz, bo poza tym modem spełniam wszelkie inne warunki determinujące wystąpienie tego błędu - a jednak go nie doświadczam.
 
Wroobelek;n10912421 said:
Być może dobrze kombinujesz, bo poza tym modem spełniam wszelkie inne warunki determinujące wystąpienie tego błędu - a jednak go nie doświadczam.

Byłby to trochę przypał, jeśli mod Flasha (członka REDanii) to powodował, ale w sumie mody to mody. Muszę sprawdzić, choć to właśnie ten mod zainspirował mnie do powrotu do gry...
 
W ogóle w pierwszej kolejności powinieneś wywalić paczkę z modami i sprawdzić, czy bez niej problemy dalej występują.
Mody to zewnętrzne oprogramowanie, twórcy nie mogą ci zagwarantować, że gra z nimi będzie działać jak należy.
 
Top Bottom