Cudowny Przewodnik po Gwincie - Błąd

+
Cudowny Przewodnik po Gwincie - Błąd

Witam,

Dziś napotkałem pewien być może błąd w grze. Dokładniej chodzi o zdobywanie losowych kart do gwinta, które można zdobyć od zwyczajnych graczy takich jak handlarze,kowale, płatnerze i są to jednym słowem poboczni gracze. Przed ogrywaniem pozostałych graczy, wykonałem questy z nim związane w Velen (Zadanie: Gwint: Partyjka z Karczmarzami, Gwint: Rozgrywki w Velen), zakupiłem karty u Karczmarza na Rozstajach, Kwatermistrza we Wrońcach, Sprzedawcy we Wrońcach (znajdował się na przeciwko, NPC u którego wykonywałem zadanie na skrzekacza) Sprzedawca w Glińsku (po jego uratowaniu) i ostatniego sprzedawcy we wsi Podgaje (Jest to 30 kart z 47 w Velen). Do tego momentu zliczało mi w książce do gwinta wszystkie karty dobrze i zmniejszała się liczba prawidłowo, pozostało mi 17 kart, które powinno się zdobyć z tych mniej ważnych graczy w Velen jak już wspomniałem wcześniej.

Również karty z lokacji jak Biały Sad, Zamek królewski w Wyzimie, zostały odliczone prawidłowo i zniknęły z książki, problem zaczął się dopiero w Velen.

Gracze w gwinta w Velen, których ograłem żeby zdobyć pozostałe brakujące karty:

W VELEN:

  • SPRZEDAWCA W KONARACH
  • KOWAL W KONARACH
  • YOANNA MISTRZ PŁATNERSTWA W WROŃCACH
  • FERGUS KOWAL W WROŃCACH
  • SPRZEDAWCA WIEŚNIAK W WROŃCACH
  • KWATERMISTRZ W WROŃCACH
  • SPRZEDAWCA W ZALIPIU
  • KOWAL W ZALIPIU
  • SPRZEDAWCA W PODGAJACH
  • PŁATNERZ W PODGAJACH
  • KOWAL GLIŃSK
  • SPRZEDAWCA RUDNIKI
  • WIEŚ JAWORNIKI PŁATNERZ
  • KOWAL W OXENFURCIE
  • PŁATNERZ PÓŁNOCNY OXENFURT
  • SPRZEDAWCA PÓŁNOCNY OXENFURT
  • ZIELARZ PÓŁNOCNY WSCHÓD OD OXENFURTU (WSPOMINA NAM O SKELLIGIJSKIM MISTRZU ZIELARSTWA)
  • KWATERMSTRZ PRZY OBOZIE NILFGARDCZYKÓW (POŁUDNIOWO WSCHÓDNIA CZĘŚĆ VELEN)

Kończąc, tak po wygranej sprawdzałem jaką kartę od tego gracza otrzymałem, sprawdzałem czy ją już przypadkiem nie miałem i dla tego mi nie odlicza, ale tak nie było, mam tylko jedną kartę tego rodzaju co by świadczyło, że powinno w książce pokazywać o 1 mniej kart do zdobycia w Velen. Dla przykład: talia Cesarstwo Nilfgardu - Stefan Skellen, talia Potwory - Imlerith.

Posiadam Wiedźmina 3 + 2DLC, zakupione w wersji pudełkowej, najnowszy patch zainstalowany.

Proszę o pomoc.
 
Ale wiesz że od NPC/sprzedawcy można wygrać nawet dwa razy karty do gwinta choć nie za każdym razem i u każdego.
PS. Tu masz temat o Gwincie.
 
Tak wiem, po wygranej jeden raz, grałem z tym sprzedawcą drugi, trzeci...raz i już nie wygrywałem kart tylko pieniądze i jakieś składniki alchemiczne, rzemieślnicze etc.
Tak jak napisałem wyżej, po wygranej sprawdzałem co za kartę wygrałem i widziałem napisane (x1) czyli że jedna w talii jest karta tego rodzaju, to powinno w książce odliczyć mi, że pozostało mi mniej już do zdobycia w Velen? Owszem zdarzało się, że wygrywało się kartę jak np. Manekin to rozumiem, że nie odliczy, bo już ją mam w talii.
 
Nadal nie rozumiesz w Velen u sprzedawców można wygrać więcej kart niż jedną kartę ale nie więcej niż dwie - jest to grupa Napotkani gracze. By wszystko dobrze liczyło musisz uzupełnić talie o karty które uzyskasz z lokacji Skeilige i KM (możliwe jest zdobycie ich już w Nowigradzie jak nie przegapimy opcji u Lamberta).
 
Witam, wiem że trochę odkopuje temat, Revanche25 twierdzisz, że po wykupie wszystkich kart w Velen i ograniu każdego NPC w Velen, dopiero po uzupełnieniu talii o karty z innych lokalizacji książka Cudowny Przewodnik po Gwincie będzie je poprawnie liczyć?????
 
Nadal nie rozumiesz w Velen u sprzedawców można wygrać więcej kart niż jedną kartę ale nie więcej niż dwie - jest to grupa Napotkani gracze. By wszystko dobrze liczyło musisz uzupełnić talie o karty które uzyskasz z lokacji Skeilige i KM (możliwe jest zdobycie ich już w Nowigradzie jak nie przegapimy opcji u Lamberta).

To podaj lokacje tych sprzedawców u których można wygrać więcej niż 1 karte
 
Cześć,
Właśnie kupiłem wszystkie możliwe karty z Velen, ogarłem każdego kogo się dało - i Cudowny Przewodnik po Gwincie nadal pokazuje mi 4 brakujące karty w Velen ://
Nie wiem totalnie gdzie mam ich już szukać.

EDIT: Czy do brakujących kart Velen mogą się wliczać jakieś nieograne osoby z Novigardu lub innych krain? Brzmi głupio ale nie mam innego pomysłu dlaczego Przewodnik po Gwincie nadal pokazuje 4 karty dostępne w Velen..
 
Last edited:
Wg mnie musiałeś jednak przegapić jakiegoś kupca najpewniej. Kiedyś widziałem listę wszystkich osób z którymi można zagrać, ale to było ściągnięte z jakiegoś anglojęzycznego forum. Jak dobrze poszperasz w googlu, to powinieneś znaleźć.
 
Dzięki za odpowiedź.
Znalazłem tą listę, i wg niej byłem u każdego możliwego kupca do ogrania. Problem jest taki, że jak wygrywa się kartę z kupcem to Przewodnik po Gwincie odlicza to z "Naptokanych graczy" a nie z Velen.. Wg mnie książka pokazuje, jakbym ominął jakieś unikatowe karty - tylko za bardzo nie wiem jak to możliwe :) Barona ograłem przed śmiercią oczywiście.

Będę kombinować, może reszta kart wpadnie w miarę postępu fabuły - na razie zaledwie odnalazłem Triss w Novigradzie.
Jak komuś coś wpadnie do głowy to dajcie znać.
 
Cudowny Przewodnik po Gwincie nie jest dokładną książką, powinieneś traktować ją „mniej więcej” niektóre karty są przypisane do konkretnej mapy a można je zdobyć gdzie indziej chodży taka Triss – jest przypisana do Kaer Morhena a można ją zdobyć w Novigradzie. Tak samo z niektórymi kartami do kupienia może się okazać że jak wrócisz do konkretnego kupca będzie on miał nową kartę do sprzedania – „zabierze” ją komuś innemu. A czasami się zdarza że książka nie aktualizuje się od razu, miałem tak że wygrywałem karty a ich liczba zostawała taka sama, dopiero po jakimś czasie wszystko wracało do normy.
Jak dalej będziesz miał kłopot z jakąś kartą spójrz na tą listę.

 
Cudowny Przewodnik po Gwincie nie jest dokładną książką, powinieneś traktować ją „mniej więcej” niektóre karty są przypisane do konkretnej mapy a można je zdobyć gdzie indziej chodży taka Triss – jest przypisana do Kaer Morhena a można ją zdobyć w Novigradzie. Tak samo z niektórymi kartami do kupienia może się okazać że jak wrócisz do konkretnego kupca będzie on miał nową kartę do sprzedania – „zabierze” ją komuś innemu. A czasami się zdarza że książka nie aktualizuje się od razu, miałem tak że wygrywałem karty a ich liczba zostawała taka sama, dopiero po jakimś czasie wszystko wracało do normy.
Jak dalej będziesz miał kłopot z jakąś kartą spójrz na tą listę.

Wielkie dzięki przyjacielu!
 
Top Bottom