Cyberpunk 2077 Deep Dive — dogłębne spojrzenie na grę

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Obczaj najnowszy materiał wideo o Cyberpunk 2077!



Wciąż Ci mało? W dłuższej wersji wideo twórcy ze szczegółami opowiadają o historii i świecie, w którym odbywa się fabuła gry. W panelu dyskusyjnym udział biorą Miles Tost (Senior Level Designer), Paweł Sasko (Lead Quest Designer), i Philipp Weber (Quest Design Coordinator):


 
Forma tego "Dogłębnego Spojrzenia" mnie bardzo zawiodła.
Tak czy siak były w niej spoilery
jak chociażby to, że Placide nas zdradza
A ciągłe skakanie i brak pozwolenia na oddech sprawiły, że ciężko byłoby mi to nazwać dOgŁęBnYm.

Gra sama w sobie wygląda nieziemsko i już sprawia mi w głowie mętlik, ponieważ nie mam pojęcia w co pójść na pierwszym przejściu.
 
Last edited:
Forma tego "Dogłębnego Spojrzenia" mnie bardzo zawiodła.
Tak czy siak były w niej spoilery
(jak chociażby to, że Placide nas zdradza)
, a ciągłe skakanie i brak pozwolenia na oddech sprawiły, że ciężko byłoby mi to nazwać dOgŁęBnYm.

Gra sama w sobie wygląda nieziemsko i już sprawia mi w głowie mętlik, ponieważ nie mam pojęcia w co pójść na pierwszym przejściu.
Teraz spoilery są też w Twoim komentarzu :)
 
Chyba raczej "Powierzchowne Spojrzenie". Ciężko było przyjrzeć się jakiemuś aspektowi rozgrywki skoro szybko robiono cięcie i pokazywano co innego. Niby pokazano okno rozwoju postaci, ale nadal niewiele wiadomo. Liczę, iż nie będzie tutaj rozwoju rodem z W3, gdzie rozwijamy perki i umieszczamy je na slotach.
 
Teraz jak patrze na strzelanie i jazde, to tak naprawdę zbyt mało tego jest żeby miarodajną opinie mieć o tym. Na motorze jest tylko fragment w tpp gdy nie gazuje, a ze strzelania są tylko urywki. Wydaje mi się że może być trochę lepiej niż zakładałem. Generalnie materiał jest średni przez te cięcia, ale to co zobaczyłem w grze mnie nasyci jeśli historia, postacie i questy będą dobrze napisane i zrealizowane.
 
Za dużo informacji, w zbyt krótkim czasie. Z informacji z E3 dało się mniej więcej dojść do tego jaka jest główna fabuła gry, więc nie dziwię się, że poobcinano materiał. Może następnym razem lepiej pokazać jakąś misję poboczną, gdzie odblokowanych jest więcej umiejętności, tak jak w pierwszym demie.
Model jazdy, strzelanie, umiejętności ponad moje oczekiwania ( co nie znaczy, że nie mogą być lepsze). Najważniejsze, żeby świat w grze, dialogi, zadania były interesujące tak samo jako postacie główne i drugoplanowe.
 
Q&A w porządku. Ten rozbudowany trailer z elementami gry wypada blado. Tak jak Johnny. W trailerze z E3 jako realistyczna nieprześwitująca postać wyglądał znacznie lepiej, przeskoki szumy w wyświetlaniu postaci są super. Czekamy na prawdziwy gameplay z rozgrywki, taki w którym zobaczymy misje poboczne, jazdę motocyklem, palenie gumy, kupno nowego sprzętu dla V,nowy soundtrack z gry, tak ażeby móc poczuć klimat miasta. I jakieś odjechane akcje. Pokażcie jak CP2077 jest cool :)
 
Porażka ten Deep Drive. Pocięty gameplay, szybkie przeskoki, straszny downgrade. W sumie rozumiem dlaczego nie pokazali całego e3, bo wtedy by była gównoburza.
 
Last edited:
Z tego co czytałem, to ten materiał w 4k to tak na prawdę full HD z konwersją do 4k. Czesty zabieg na yt ze wzgledu na dziwne konwertowanie plików na ich stronie
 
Prezentuje się nieźle... i moim zdaniem zbyt wcześnie aby o downgrad'zie dyskutować.

Z tego co pokazali (pod względem wizualnym) grafika była spoko, ale nie zwalała z nóg. Stąd jeśli coś pogorszyli to w małym stopniu (nie tak jak w W3). A rozgrywka i świat prezentują się intrygująco.

Czekam.
 
Przeglądałem sobie ostatnio różne materiały po wyjściu deep dive. Na jednym porównywano grafikę między tym a starszym materiałem i nie było widać różnic. Głębiej nie dociekam, bo mi się podoba.
Owszem, oglądając premierowo streema miałem dziwne odczucia, też mi to wyglądało jakoś słabo, jeszcze dodatkowo moje samopoczucie nie było najlepsze i wszystko tego dnia mi nie leżało (choć to mało istotne), ale dzisiaj załączyłem sobie ten materiał na tv w 4k i... no nie wiem. Mi się podoba.

A rozgrywka i świat prezentują się intrygująco.

Czekam.
Też mi się CP2077 pod tymi względami bardzo spodobał. I jak już to wcześniej gdzieś zaznaczałem - myślę, że pod niektórymi aspektami będzie jeszcze fajniej niż w W3.
 
W sumie trochę przesadziłem z tym strasznym downgrade. Są pewne różnice i możliwe, że jest to kompromis (konsole, czas do premiery, wydajność...).
Sama prezentacja średnio wypadła. Za dużo przeskoków i cięć, trochę chaotyczna. Zdaje sobie sprawę, że dużo osób ciężko pracowało przy niej, ale oczekiwania były inne. Ludzie mieli w pamięci wcześniejszy gameplay i na coś podobnego się nastawiali. Teraz przy tak krótkim materiale zaczynają się głębokie analizy każdej sekundy i spiskowe teorie typu nie pokazali modelu jazdy samochodem, bo jest średni itd.
 
W sumie trochę przesadziłem z tym strasznym downgrade. Są pewne różnice i możliwe, że jest to kompromis (konsole, czas do premiery, wydajność...).
Sama prezentacja średnio wypadła. Za dużo przeskoków i cięć, trochę chaotyczna. Zdaje sobie sprawę, że dużo osób ciężko pracowało przy niej, ale oczekiwania były inne.
Też trochę się zawiodłem, bo taki materiał można było przedstawić na 30-40 minut i wtedy każdy byłby zadowolony. Rzeczywiście wszystko pokazane "za szybko", jakby CDPR nie chciało zdradzać za dużo.

Natomiast chyba wszystko takie jakieś bardziej rozmyte jest, niż w poprzednim gameplayu?

Ja bym się teorii spiskowych nie doszukiwał, ale nasi Rodacy tak mają ;)
 
W sumie trochę przesadziłem z tym strasznym downgrade. Są pewne różnice i możliwe, że jest to kompromis (konsole, czas do premiery, wydajność...).
Sama prezentacja średnio wypadła. Za dużo przeskoków i cięć, trochę chaotyczna. Zdaje sobie sprawę, że dużo osób ciężko pracowało przy niej, ale oczekiwania były inne. Ludzie mieli w pamięci wcześniejszy gameplay i na coś podobnego się nastawiali. Teraz przy tak krótkim materiale zaczynają się głębokie analizy każdej sekundy i spiskowe teorie typu nie pokazali modelu jazdy samochodem, bo jest średni itd.
Model jazdy samochodem był zaprezentowany w zeszłorocznym gameplayu.
 
Co do samej prezentacji. Według mnie dobrze i niedobrze, pokazali bardzo dużo aspektów gry, taki przekrój tego co dostaniemy, łącznie z interface, łamigłówką itd. To jest fajne, materiał do analizy. Czekam aż Madqueen się za to weźmie.

To co jest niefajne - albo raczej zawiodło oczekiwania wielu osób - nie mogliśmy się wczuć w gameplay, bo to właściwie nie był gameplay.

Co do rozmycia grafiki, na screenach grafika nie jest rozmyta tak jak na youtube, tak więc jest nadzieja, że to jednak będzie wyglądało dużo lepiej.
 
Model jazdy samochodem był zaprezentowany w zeszłorocznym gameplayu.
Zgadzam się był pokazany. Jednakże po zamkniętej pełnej prezentacji na e3 dziennikarze podnosili temat modelu jazdy i modelu strzelania i mówili delikatnie, że jest średni. My zobaczyliśmy wycięte kawałki z tej prezentacji i tam nie było tych elementów/były strasznie okrojone. Dlatego teraz są teorie i analizy.
Ciekawym zjawiskiem jest też sam fakt, że każda informacja od CDPR jest obracana przeciwko nim. Z ostatniego tygodnia: brak widoku tpp, usunięcie wyboru płci, informacja, że zobaczymy wycięte 15 minut z pełnej prezentacji. Myślę, że to ostatnie przelało czarę, bowiem tłumaczenie, że nie pokażemy pełnej, bo spojlery było słabym wytłumaczeniem. Szczególnie, że w piątkowym trailerze były takowe jak i sam pełny opis prezentacji z e3 był już dostępny na stronach czy na youtube u osób co były na zamkniętym pokazie. Hype był duży, ludzie poczuli się gorsi i zaczęli dawać upust swoim emocjom i teraz szukają wszystkich mankamentów.
 
Last edited:
Do opinii na temat modelu jazdy i strzelania zachowałbym dystans. Ciężko to ocenić bez trzymania w rękach kontrolera, a o ile mi wiadomo żaden z dziennikarzy jeszcze nie miał okazji w Cyberpunka zagrać.
 
Do opinii na temat modelu jazdy i strzelania zachowałbym dystans. Ciężko to ocenić bez trzymania w rękach kontrolera, a o ile mi wiadomo żaden z dziennikarzy jeszcze nie miał okazji w Cyberpunka zagrać.

W pełni się z tobą zgadzam! :ok:Jest zbyt wcześnie na wyciąganie ostatecznych wniosków.
 
Top Bottom