Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Trafiłem w 10?, sebogothic na portalu cd-action napisałeś:

Czuję się jak relikt poprzedniej epoki. Kiedy ja chodziłem do szkoły to nikt na lekcjach biologii nie kwestionował faktu, iż są dwie płcie: kobieta i mężczyzna. Nie słyszałem nic o binarnej bądź niebinarnej płci.

Tutaj tego nie napisałeś ale pomyje na gameplay wylewasz także w mojej teorii musi coś być.
No i co jedno z drugim ma wspólnego? Nawet gdyby Redzi nie próbowali być poprawni politycznie to i tak ten gameplay by mi się nie podobał, bo miał mało wspólnego z klasycznym gameplayem. Najwyraźniej nie mając innych argumentów czepiasz się jak rzep psiego ogona zupełnie drugorzędnych kwestii. O Wiedźminie 3 też miałem i mam w wielu aspektach krytyczne zdanie. I co? Też zarzucisz, że to z tego powodu, iż w nie ma wyboru płci?

PS. Sprawdziłeś już na Wikipedii czym jest antysemityzm?
 
Last edited:
Hej, czy nowy gameplay pokazuje grę z włączonym RTX czy bez? Odniosłem wrażenie, że tam nie było RTX.
 
Uuu to słabo, bo poprzedni gameplay według mnie wyglądał lepiej. Argument, że gra jest nieskończona do mnie nie przemawia, bo porównuję z wersją jeszcze starszą, więc chociażby ze względu na sam RTX powinno to wyglądać lepiej.
 
A w ogóle to jest kolejny numerek Red Engine, czy ten sam (oczywiście udoskonalony pewnie), który napędzał W3?
 
Z tym, ze numerek numerkowi nie równy. Z RE1 na RE2, to w pewnym sensie był bardziej downgrade niż rozwój, pozwalający na odpalenie gry na poprzedniej generacji konsol. RE3 to już potężny krok naprzód, bo nowy moduł strumieniowania, otwarty świat, nowy render (czy renderer), system mimiki itd. Jednak największym skokiem jest własnie z RE3 na RE4, poza oczywistymi oczywistościami (zmiana settingu, nowe mechaniki, strzelanie, jeżdżenie, tłumy, itd.) to swego czasu Marcin Iwiński wspomniał, że RE4 w porównaniu do RE3, to w zasadzie 90% nowego kodu.
 
Uuu to słabo, bo poprzedni gameplay według mnie wyglądał lepiej. Argument, że gra jest nieskończona do mnie nie przemawia, bo porównuję z wersją jeszcze starszą, więc chociażby ze względu na sam RTX powinno to wyglądać lepiej.
Te urywki gameplayu wyglądały lepiej niż rok temu
Był RTX i było go widać, tylko że technika jest dalej na etapie rozwojowym (i to w tej początkowej fazie) obecne karty są o wiele za słabe aby pociągnąć gry oparte na kompleksowym wykorzystaniu RT, więc najczęściej gry odnoszą się do jednego max dwóch efektów z możliwości RT i bardzo szybko się to nie zmieni.

W CP2077 RT będzie wykorzystany do odbić w czasie rzeczywistym, i to było widać w tej szatkownicy
-ujęcie z automatem choćby
-lub walka z Sasquatch
-odbijające się niektóre elementy na biurku Placida
w przypadku CP najczęściej RT może występować na gładkich metalicznych powierzchniach, wypolerowanych, lub po prostu w kałużach.

Mając na uwadze że tytuł ciągle się tworzy to pewne elementy mogą się jeszcze zmienić, moze do czasu premiery wyjdą RTX3000 ? może CDPR zwiększy zakres działania RT ?
Wszystko jedna wielka niewiadoma.
 
No to kompleksowe zmiany. Powiem szczerze, że aż tak nie widać tego, myślałem że mocno podrasowany silnik W3, gdzie grafika w zapowiedziach tej gry robiła wtedy większe wrażenie*

*nawet po downgrade
 
No to kompleksowe zmiany. Powiem szczerze, że aż tak nie widać tego, myślałem że mocno podrasowany silnik W3, gdzie grafika w zapowiedziach tej gry robiła wtedy większe wrażenie*

*nawet po downgrade


Każdy ma inne odczucia, dla mnie niektóre ujęcia z tej szatkownicy prezentują wyśmienitą grafikę, ale ten zlepek pokazuje tez co innego.
Poziom grafiki w CP2077 jak w każdym większym sandboxie będzie bardzo nierówny, momentami będzie wyglądać fenomenalnie, a kiedy indziej bardzo przeciętnie, i Wiedźmin3 miał dokładnie tak samo.
Dziki Gon potrafi wyglądać bardzo dobrze jak i słabo, jednakże tam gdzie wygląda lepiej to bardziej zasługa designu danych lokacji świata niż warstwy technicznej, w CP będzie zapewne podobnie.
Dla mnie te całe narzekanie na grafikę obecnie w CP jest lekko niezrozumiałe, tytuł wygląda dobrze, trzeba pamiętać o SKALI projektu, to nie The Order 1886, a duży złożony świat.
 
Te urywki gameplayu wyglądały lepiej niż rok temu.
To kwestia subiektywna, rok temu wrażenie zrobiły na mnie sceny z początku gampleyu, czyli wejście do meliny złoli, ratowanie kobiety z wanny, przylot Trauma Team. Wyglądało to naprawdę dobrze, dużo szczegółów, fajne światło. W obecnym gampleyu nie było niczego co by mnie zaskoczyło, za to jest jakiś taki rozmyty.

Co do walki z Sasquatch, rzeczywiście, odbija się jej postać w posadzce kiedy leży na ziemi.
 
Last edited:
Dla mnie te całe narzekanie na grafikę obecnie w CP jest lekko niezrozumiałe, tytuł wygląda dobrze

W pełni się z Tobą zgadzam. Stwierdzam po prostu, że jak pierwszy raz zobaczyłem biegająego Geralta to przyznam że powiedziałem "wooooooow", a przy CP - grafika jak grafika, niczym się nie wyróżnia, nie stanowi na żadnym polu przełomu. To nie są odczucia towarzyszące gameplayowi Watch Dogs chociażby (oczywiście abstrahując od tego, jak się to skończyło :)). No i też zachwytów nad oprawą graficzną raczej nie ma. Krytykę jednak z drugiej strony uważam za przesadę, ja nad pikselami nie pochylam się z lupą, wielkiej różnicy nie widzę, w życiu bym tego nie nazwał downgradem.
 
Poza tym należy pamiętać też że na wizualia znacznie wpływają konsole, takie podstawowe Playstation4 czy Xbox.
Tytuł zapowiada się na ogromny i złożony, a trzeba jakoś to wszystko zmieścić w 8GB jakie do dyspozycji mają developerzy. Oczywiście na PC bardziej zaszaleją developerzy karty mają znacznie więcej Vram, sam ram też potaniał i 16GB można dorwać nawet i za 300zl a jak ktoś chce 32GB to i znajdzie niezły zestaw za 700zł.

Osobiście jeśli już jesteśmy przy aspekcie technicznym tytułu, najbardziej mnie ciekawą wymagania CPU, z uwagi na mocno zurbanizowany charakter, wiele samochodów, NPC-ów, duży draw-distance, ciekawią mnie wymagania wobec procesora na PC. Chciałbym takich tłumów jak na pierwszej prezentacji, to istotny element imersji, a jak wiadomo o imersji to REDzi gadają bez przerwy i wszystkie decyzje usprawiedliwiają właśnie imersją.
Oczekują więc że centrum będzie zatłoczone i będzie żyć z wieloma NPC, jak chociażby mamy obecnie w azjatyckich metropoliach.
 
Grafika w nowym gameplay CP2077 jest po prostu rozmyta. Nie wiem czy to jest zabieg artystyczny czy wynika z czegoś innego, ale porównajcie sobie chociażby z nowym gameplay Dying Light 2, gdzie wszystko jest ostre i kontrastowe, to zobaczycie o czym mówię.

Czy to dobrze czy źle, nie wiem, okaże się w grze. Grafika komputerowa zwykle nie wygląda jak film właśnie przez wysoki kontrast i ostrość, przez to też sprawia wrażenie troche sztucznej, właśnie komputerowej. Może takie rozmycie podczas gry będzie się sprawdzało, a może to jeszcze zmienią.

Poza tym należy pamiętać też że na wizualia znacznie wpływają konsole, takie podstawowe Playstation4 czy Xbox.
Należy też pamiętać, że CP2077 również jest pisany na nowe konsole i nie wyobrażam sobie aby nie podbili jakości grafiki (wiadomo, że będzie dostępny wyższy FPS i rozdzielczość).
 
Należy też pamiętać, że CP2077 również jest pisany na nowe konsole i nie wyobrażam sobie aby nie podbili jakości grafiki (wiadomo, że będzie dostępny wyższy FPS i rozdzielczość).
Jest też możliwość że do czasu wydania wersji na PS5/Scarlett wersja PC będzie tylko trochę ładniejsza od konsolowej, a stosowna next-genowa łatka wyjdzie dopiero przy premierze na next-geny.
Visaul parity w czystej postaci, aby gracze konsolowi nie poczuli się jak drugi sort.
(osobiście bardzo bym tego nie chciał)
 
Obawiam się, że nie ma innej możliwości. Wydanie gry na PC która będzie wyglądała tak jak na konsolę nowej generacji, w momencie kiedy te konsole są jeszcze niedostępne, wywołałoby spory hejt ze strony konsolowców i to przy premierze gry. Już widzę te śmieszne obrazki porównujące obie wersje i nabijające się z konsol.
 
Odpaliłem ostatnią prezentacje na naprawdę porządnym Tv 4K z hdr i szczerze jestem zawiedziony gra wygląda jak dla mnie po prostu słabo,świat wydaje się płaski brak nim naturalności,żeby nie było wziąłem pod uwagę napis u góry ekranu ,że to nie finalna wersja jednak pozostaje niedosyt,dla mnie to wszystko wygląda jak gra przed 2-3 lat i robi średnie wrażenie , druga sprawą która mnie intryguje to ,że redzi pokazali najmniej zaludniona dzielnice, brakuje przejazdu przez centrum miasta lub pokazania większej jego części , albo chłopaki maja cos do ukrycia albo to celowy zabieg i efekt finalny rozłoży na łopatki : )
 
Dłuższej rozgrywki nocą w Night City jeszcze nie pokazali także myślę, że najlepsze jeszcze przed nami.
 
Top Bottom