Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Dobra to ja rzucę co nieco od siebie i mam nadzieje że zastanowicie się nad pewnymi kwestiami.


Było by bardzo fajnie gdyby przy instalacji CP 2077 był wybór jaki chcemy obraz lub pliki gry ściągać spakowane czy też nie.
Dla części może to się wydać niedorzeczne, ale niektórzy mieszkają w kiepskim położeniu jeśli idzie o szybszy net, do tego z limitem.
Dlatego opcja czy chcemy ściągać bez kompresji ale za to powiedzmy jest 110GB i instaluje się szybciej, czy powiedzmy pliki skompresowane 40GB ale instalacja zajmie czas, dla kogoś z nowszym PC i nowym CPU pod maską dekompresja nie będzie problemem, więc fajnie gdyby taka opcja na premierę była.

Dobrze by było gdyby wymagania (przynajmniej minimalne) zostały podane nie na ostatnią chwile, tydzień przed premierą ale powiedzmy już w lutym. Sporo ludzi czeka na zmianę części, mały tuning właśnie pod CP2077.
Sam mam dwóch takich znajomych.

Ciekawy pomysł z wyborem kompresji, wiesz może czy jakieś studio to już oferuje (przyznam, że sam nigdy na to nie zwróciłem uwagi)?

Z podaniem wymagań stawiałbym na marzec, w lutym pewnie będą jeszcze ostro pracować nad optymalizacją i bugfixami. A miesiąc to całkiem sporo czasu na zrobienie zakupów i montaż. Mnie osobiście bardziej martwi to, że CP może wymagać Windows 10 (jak na razie jest to jedyny obsługiwany system wypisany na GoGu) bo przesiadka z jednego systemu na drugi to zawsze sporo bałaganu (już nie wspominając o kosztach).
 
Wie ktoś czemu kołnierz na kurtce raz jest niebieski, a innym razem pomarańczowy?

View attachment 11024558View attachment 11024561
W kreatorze postaci z poprzedniego dema można było ustawić kolor światel na kołnierzu. W obecnej wersji gry wygląda na to, że nie będziemy już koniecznie zaczynać rozgrywki w kurtce Samuraia, więc możliwe, że będziemy mogli to sobie jakoś ustawić podczas samej gry.
 
To dobrze bo już myślałem, że wywalili pomarańczowy całkiem, a jednak bardziej mi się podoba.
 
Takie figurki na razie zostały pokazane te trzy, około 100 zł od sztuki, a ten Johnny grający na gitarze około 150 zł i to jest taka większa statuetka chyba bez ruchomych elementów bo te dwie pozostałe to tak zwane action-figure
CP1.jpg

CP2.jpg

CP3.jpg
 
Do premiery już tylko 3 miesiące bez paru dni. Trzymam kciuki, żeby nie było przesunięcia daty:)
Ja liczę że w tym tygodniu pokażą wreszcie coś/ujawnią. Już dawno nic nie pokazywali. Mam też nadzieję że ujawnią w końcu wymagania systemowe.
 
W sumie to ja na nic w styczniu nie liczę, natomiast w lutym spodziewam się podania wymagań sprzętowych choćby minimalnych, bo rekomendowane to zapewne będzie maks ile można mieć na ten moment czyli coś pokroju

9900K/3700X lub inny 8rdzeniowy/16 wątkowy CPU
32GB Ram
2080TI
100GB miejsca na dysku
SSD mocno sugerowane

A no i jedna sprawa to że tytuł będzie mieć wsparcie dla 21:9 ultrawide to już zapowiedziane, ale taka prośba aby to było pełne wsparcie łącznie z cut-scenami wyświetlanymi poprawnie, trochę irytuje kiedy wszystko wyświetla się poprawnie a cut-scenki lecą w 16:9,

Ps. Tak na marginesie to się nawet spodziewam obsuwy do 3m-cy, znaczy jestem na to przygotowany.
 
Last edited:
Ja liczę że w tym tygodniu pokażą wreszcie coś/ujawnią. Już dawno nic nie pokazywali. Mam też nadzieję że ujawnią w końcu wymagania systemowe.
Obecnie trwa ARG (Alternate Reality Game) związana z Cyberpunkiem 2077. Niedawno kilku YouTuberom Redzi wysłali koperty z zagadkami i wskazówkami do opublikowania, których rozwiązanie doprowadziło do tej strony.


Lilayah powiedziała, że coś nowego związanego z tą ARG zostanie opublikowane w drugim tygodniu stycznia 2020, czyli wychodzi, że w tym. Może prowadzić to do czegoś większego związanego z grą.
 
Właśnie sobie czytam o tych puzzlach. Ponoć odkryli dwie cyfry 2 i 7 i jutro mają pozostałe, ostatnie zagadki. Piszą też że 10.01 mogą coś pokazać, ale marketing CDPR jest strasznie randomowy i tak naprawdę nie wiadomo co i jak:)
 
Cisza jednak. Ciekawe kiedy w ogóle możemy się spodziewać czegoś. Byle wcześniej niż 16 kwietnia.
 
Pokażą, nowy cosplay albo figurki :D. Tak mi obrzydzili swoim marketingiem( a raczej jego brakiem dla szerszego grona), że spokojnie czekam na 16.04 :)
 
Powiem szczerze, że jestem trochę zawiedziony ilością materiałów jakie są udostępniane. Niby 4 miesiące do premiery a głośno nie jest...
 
Pokażą, nowy cosplay albo figurki :D. Tak mi obrzydzili swoim marketingiem( a raczej jego brakiem dla szerszego grona), że spokojnie czekam na 16.04 :)
Fakt faktem. Niby mistrzowie marketingu ale strategia polegająca na milczeniu trwającym miesiące jest co najmniej gówniana.
 
Takie porównanie z reddita. Aż się z nostalgii łezka w oku kręci.
Looking back at Witcher III ( just from their YTube channel, major trailers, probably a lot of missing in between),:
  • Jun 10, 2013 : Debut Gameplay trailer
  • Aug 14, 2013 : Killing Monsters video
  • Dec 9, 2013 : Wild Hunt - VGX Trailer
  • Jun 5, 2014 : Sword Of Destiny Trailer
  • Aug 13, 2014 : Downwarren” gameplay ( about 6 minutes live gameplay)
  • Aug 19, 2014 : Live Gameplay ( 35 min)
  • Oct 24, 2014 : ”The Trail” ( Opening Cinematic )
  • Dec 5, 2014 : Elder Blood Trailer
  • Jan 26, 2015 : Gameplay Video ( 15 minutes or so)
  • Mar 7, 2015 : PAX East Gameplay ( bit less than 8 minutes)
  • Apr 10, 2015 : Official Gameplay Trailer ( very "Rockstar-like", featuring same narrator)
  • May 7, 2015 : Rage and Steel trailer
  • May 11, 2015 : Xbox One Gameplay ( about bit less than 6 minutes)
  • May 14, 2015 : Launch Cinematic ( that video with the vampire chick, from Blood&Wine)
  • They also had some lot of interviews, lore videos, invited popular Ytubers for events ( two times, I think), etc, etc.

Now compare that to CP2077:
Teaser in 2013 E3 trailer video in 2018 48 min Gameplay in 2018 E3 trailer in 2019 Deep Dive in 2019
 
Cóż cała ta cisza oznacza zapewne że w studiu w tej chwili ciężko za....ją aby się wyrobić na premierę ale coś mi się zdaje że może być mała obsuwa... kto wie może na sierpień.

Takie same przeczucie miałem na początku 2015 że przesuną Dziki Gon (kto ciekaw może poszperać na forum pewno znajdzie) i się stało niedługo przed premierą z lutego 2015 zrobił się maj 2015.

Taki stan rzeczy mógłby się spodobać Nvidii/Amd które zapowiadają nowe grafiki dopiero na 2H/2020, więc pewnie skorzystali by na tym... ale to tylko moje myśli nikt nie musi się z tym zgadzać.
 
Właśnie tak przypominałem sobie, na ile miesięcy przed planowaną datą premiery ogłoszono obsuwę Wiedźmina 3. W marcu 2014 przesunięto pierwszą datę premiery z listopada na luty 2015 r. Ponad pół roku. Przy kolejnej obsuwie był to już krótszy okres, bo w grudniu 2014 r. zapowiedziano, że gra ukaże się w maju następnego roku. Także przesunięcie Cyberpunka rzeczywiście nadal jest dosyć możliwe.
 
Top Bottom