Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Gdyby chcieli pokazać możliwości kreatora, to w każdym trailerze, czy na każdym screenie V wyglądałaby inaczej. Zielona, metalowa, garbata, cholera wie. Nie, ta zmiana jest zupełnie po co innego i dlatego w żadnych nowych materiałach nie ma "starej" V.

Mam nadzieję że pokażą ten kreator, i w końcu będzie jakieś potwierdzenie czy preset poleciał całkowicie, czy nadal tam jest.
 
Last edited by a moderator:
Alanah mówiła, że CDPR ma trzy modele jazdy i jeszcze nie wiedzą, który z nich zostanie finalnie zaimplementowany. Myślę, że najlepiej by było wybrać dwa najbardziej dopracowane i pozwolić graczom wybrać ten, który im bardziej odpowiada (o ile da się to zrobić jako prosty przełącznik w opcjach).
 
W przypadku pojazdów to jednak byłoby o wiele bardziej skomplikowane. Nie znam się, ale czy ten model nie musiałby zostać niejako zaimplementowany nie tylko do auta V ale do wszystkich pojazdów, które biorą udział w ruchu ulicznym? W końcu musiałyby chyba inaczej reagować na różne kolizje itp. Stawiam, że raczej zdecydują się na jeden model jazdy, może ten alternatywny dodadzą z czasem w jakimś patchu, gdyby społeczność nie była zadowolona z tego pierwszego.
Ciekawe czy podczas następnych dem udostępnianych dla prasy zaprezentują właśnie te pozostałe modele jazdy.
 
Moim zdaniem Gavin Drea to dobry młody aktor głosowy
. Nie rozumiem hejtu na chłopaka. Ja i tak będę grał dwoma wersjami V na pewno. Jeśli chodzi o głosy to Jackie jest trochę irytujący jak dla mnie.
 
Mnie tylko ciekawi jaki będzie przy pierwszym podejściu podział wyboru grających ze względu na płeć męski/żeński V, fajnie jakby się pochwalili takimi danymi.
Mam takie nieodparte wrażenie iż mimo że CDPR magluje nam od jakiegoś czasu męskiego-V to większość może wybrać przy pierwszym podejściu fem-V/

Sam tak planuje, kolega to już mi dawno to powiedział, taki AJ tez mimo że zawsze wybiera płeć pod siebie, tak w przypadku CP2077 kusi go zagranie fem-v bo robi dużo lepsze wrażenie.
Przy takich wyborach VA owszem jest ważny ,ale nie aż tak jakby się mogło wydawać. Przypomnę jak to było z AC Odyssey gdzie pomimo tego że Kassandra ma zarówno lepszy głos jak i jest kanonicznie główną bohaterką gry to i tak przegrała ze swoim bratem w stosunku 2/3. Rozumiem jednak że to inny setting i bądź co bądź facet może komuś lepiej pasować na miejscu spartańskiego wojownika, tymczasem w CP obie płcie mają równe szanse na zostanie najemnikiem. Myślę że w najlepszym wypadku dla fem V będzie coś koło 50-50. Większość graczy to mężczyźni, a im podobniejsza jest do nas postać tym lepiej się w nią wczuć. Mam wrażenie że gracze przesadzają z krytyką wobec VA mężczyzny. Fakt przesadza trochę z byciem twardzielem i akcentem bad wise guya ,ale sam głos brzmi fajnie (przypominam Geralta ,który brzmiał jak batman). Ciekawe jednak dlaczego redzi nie ostudzili zapędów aktora. Ja na szczęście nie będę miał tego problemu bo polski V brzmi bardzo dobrze.
Post automatically merged:

Jeśli chodzi o marketing to fakt ,że redzi maglują nam mężczyznę przynajmniej dla mnie jest dość oczywisty - Większość graczy to mężczyźni oraz facet lepiej wygląda ze spluwą w dłoni. Dodam ,że kobieta i tak dostała troszkę więcej czasu ekranowego ,a mężczyzna może jej reklamy pozazdrościć. Sądzę jednak, że im bliżej premiery to tym częściej będziemy mogli się przysłuchać żeńskiej V. W końcu gra miała mieć premierę w kwietniu i plan na materiały promocyjne możliwe ,że był taki: Najpierw pokazujemy babkę ,a potem gościa. Podjęto jednak kilka decyzji po drodze i jest jak jest, dlatego się wydaje ,że mężczyzna jest faworyzowany.
 
Last edited:

Podcast i konfrontacja wrażeń z ogrywania CP2077
Dźwięk od 1:15



 
Last edited:
W przypadku pojazdów to jednak byłoby o wiele bardziej skomplikowane. Nie znam się, ale czy ten model nie musiałby zostać niejako zaimplementowany nie tylko do auta V ale do wszystkich pojazdów, które biorą udział w ruchu ulicznym? W końcu musiałyby chyba inaczej reagować na różne kolizje itp.
W Mafiach były dwa tryby: sim i arcade. Niezależnie od naszego wyboru pozostałe pojazdy poruszały się zawsze w ten sam oskryptowany sposób. Na przebieg kolizji również nie miało to żadnego wpływu. W grach wyścigowych jest podobnie. Za pomocą przeróżnych suwaków możemy dostosować model jazdy do własnych oczekiwań, ale nie ma to wpływu na jazdę i osiągi przeciwników komputerowych. Przynajmniej w tych, w które grałem.
 

Podcast i konfrontacja wrażeń z ogrywania CP2077
Dźwięk od 1:15




Na tym podcaście mówią ,że samochodów jest więcej na drodze kiedy biegasz pieszo. Cieszy to,że jest jednak dużo npc i świat wydaję się żywy. Redzi wypuścili filmiki chyba najgorsze jakie mogli z tego b rolla. Miasto wydawało się bardzo puste. Mam nadzieje, że nadal uzupełnią takie szczegóły jak kupowanie jedzenia w sklepikach i siadanie na ławce itp.. Niby detale ale ważne w otwartym świecie imo
 
Mam nadzieje, że nadal uzupełnią takie szczegóły jak kupowanie jedzenia w sklepikach i siadanie na ławce itp.. Niby detale ale ważne w otwartym świecie imo
Z tego to wiem, to tego typu rzeczy można robić podczas interaktywnych dialogów. Widać to zresztą na gameplayach. Dziwne by było, gdyby to były tylko takie kontekstowe animacje, których nie można użyć w trybie swobodnej gry. Myślę, że przynajmniej niektóre obiekty będą pod tym względem interaktywne. Może nie wszystkie, ale np. siedzenia w barach i tym podobne.
 
Ciekawe że w podcaście Alanah powiedziała że swoją fajną snajperkę która przebija osłony i ściany dostała po zabiciu gościa z Psycho Squad (z tego co dobrze zrozumiałem) bo chyba nikt poza nią z ogrywających nie miał i nie chwalił się taką snajperką.
 
Z tego to wiem, to tego typu rzeczy można robić podczas interaktywnych dialogów. Widać to zresztą na gameplayach. Dziwne by było, gdyby to były tylko takie kontekstowe animacje, których nie można użyć w trybie swobodnej gry. Myślę, że przynajmniej niektóre obiekty będą pod tym względem interaktywne. Może nie wszystkie, ale np. siedzenia w barach i tym podobne.

Przecież w Wiedźminie było identycznie, Geralt w dialogach mógł robić to, co w swobodnej grze było zablokowane...
Niestety podejście REDów do otwartego świata jest beznadziejne, bo tylko on ich ogranicza i często nie wnosi do gry nic ponad widoczki i poczucie jakiejś tam immersji w skali makro, bo jak przychodzi co do czego, to mamy tylko ładną makietę.
 
Ciekawe że w podcaście Alanah powiedziała że swoją fajną snajperkę która przebija osłony i ściany dostała po zabiciu gościa z Psycho Squad (z tego co dobrze zrozumiałem) bo chyba nikt poza nią z ogrywających nie miał i nie chwalił się taką snajperką.
To nie był gość z psycho squadu tylko jakiś quest z cyber psycholem. Coś jak kontrakty na potwory z Wieśka.
 
Przecież w Wiedźminie było identycznie, Geralt w dialogach mógł robić to, co w swobodnej grze było zablokowane...
Niestety podejście REDów do otwartego świata jest beznadziejne, bo tylko on ich ogranicza i często nie wnosi do gry nic ponad widoczki i poczucie jakiejś tam immersji w skali makro, bo jak przychodzi co do czego, to mamy tylko ładną makietę.
No tak, ale tutaj mamy w pełni interaktywne cutscenki. Może mi się coś przewidziało, ale czy nie możemy czasem zdecydować odpowiednim przyciskiem, czy nasza postać zrobi to czy siamto?
 
To nie był gość z psycho squadu tylko jakiś quest z cyber psycholem. Coś jak kontrakty na potwory z Wieśka.
No właśnie teraz mi się przypomniała ta sytuacja ze snajperką, ale detali to nie pamiętałem dokładnie, tylko że po gościu zebrane i pamiętałem że psycho...
 
No tak, ale tutaj mamy w pełni interaktywne cutscenki. Może mi się coś przewidziało, ale czy nie możemy czasem zdecydować odpowiednim przyciskiem, czy nasza postać zrobi to czy siamto?


Możemy, problem w tym że to nadal cut scenka, zaprogramowana pod nasz wybór, dokonywany w oknie dialogowym. Obawiam się że nie będzie dedykowanego przycisku do interakcji z takimi obiektami w świecie gry. Ewentualnie wejście w dialog że sprzedawcą będzie dawało taką opcję.
 
Czytałem kilka takich recenzji,że właśnie trochę tej interaktywności ze światem brakowało. Na przykład gość znalazł małą klimatyczną budkę z ramenem ale jedzenia już nie mógł kupić tylko wejść i wyjść.
 
Czytałem kilka takich recenzji,że właśnie trochę tej interaktywności ze światem brakowało. Na przykład gość znalazł małą klimatyczną budkę z ramenem ale jedzenia już nie mógł kupić tylko wejść i wyjść.
Myślę że i tak będzie lepiej niż w GTAV bo tam to dopiero był z tym dramat, wyraźny regres do GTA IV, gdzie w piątce interaktywne były tylko te wnętrza niezbędne aktualnie do zadań... a reszta to makieta.

Słabo ! ale nie przeszkodziło to jakoś recenzentom.
 
Alanah mówiła, że CDPR ma trzy modele jazdy i jeszcze nie wiedzą, który z nich zostanie finalnie zaimplementowany. Myślę, że najlepiej by było wybrać dwa najbardziej dopracowane i pozwolić graczom wybrać ten, który im bardziej odpowiada (o ile da się to zrobić jako prosty przełącznik w opcjach).
Podwojona ilość roboty w przypadku poprawiania bugów które na pewno się pojawią w obu modelach jazdy. Nikt kto nie chce obiecywać gruszek na wierzbie nie poszedłby na taki układ.
 
Top Bottom