Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Nawet w trailerze mamy scenę gdzie widać przez okno prawdopodobnie przestrzeń kosmiczną. Coś kiedyś było wspominane, że jedna z misji nas wyniesie ponad atmosferę.
 
Nie wiem, czy zauważyliście, ale na mapie widnieje również coś takiego jak centrum lotów kosmicznych. Pamiętam, że i w CP20 była już możliwość podróży po naszym układzie planetarnym.

Gdzieś już było oficjalne info, że REDzi pracują nad fragmentem gry odbywającym się na Księżycu :)
 
WOW o_O Zwiastun ZNACZNIE lepszy od oryginalnego, i wcale nie chodzi o perfekcyjnie wkomponowaną CIri, ale chociażby o samą muzykę i montaż... Muzyka mniej rozrywkowa, bardziej niepokojąca, nadaje temu niby kolorowemu miastu zupełnie inny klimat, inaczej wpływa na odbiór.
 
Widziałem to kilka dni temu i tak się zastanowiłem w jaki sposób Ciri (i Avallac'h) funkcjonowali przez pół roku w tym świecie? Już sama komunikacja byłaby problemowa, ale zakładam, że dla Wiedzącego bariera językowa to nie problem. Ale musieli tam też w jakiś sposób żyć, mieszkać, zarabiać na najważniejsze potrzeby. Musieli się dostosować.
 
Nie uwierzyłbyś mi, gdybym ci powiedziała.

Jeśli jej nie będzie, to każdy recenzent powinien dawać -2 do oceny.
Ta chwila, gdy szybka fanowska przeróbka robi mi lepiej niż wielomiesięczny wysiłek dziesiątek osób.

Wiesz jak na moje ten trailer REDów był całkiem sprytny, a liczba wyświetleń i popularność owego trailera każe mi przypuszczać że marketingowcy trafili w dziesiątke, choć co mnie zupełnie nie dziwi już previewsy z dema 50 minutowego oddają całkowicie inny klimat gry niż owy trailer. Więc wszyscy co się boją że dostaną cukierową grę politycznie poprawną raczej mogą spać spokojnie ;) . O fabułę też się nie boje, zespół scenarzystów na czele z panem Blachą dadzą nam zapewne fajną dojarzałą fabułę o odcieniach szarości i ciekawe dobrze napisane postacie jak w Wiedźminach czy dodatkach do trzeciej części.
 
Liczba wyświetleń trailera ma tyle samo wspólnego z jego jakością co liczba konsumentów burgerów z budki z jakością serwowanego tam jedzenia. Wybacz, ale takie porównanie jest zupełnie bez sensu. I skoro podobno gameplay pokazuje inny klimat gry, to jaki był cel tego cyberpopowego trailera? Dotarcie do nastolatków?
 
Liczba wyświetleń trailera ma tyle samo wspólnego z jego jakością co liczba konsumentów burgerów z budki z jakością serwowanego tam jedzenia. Wybacz, ale takie porównanie jest zupełnie bez sensu. I skoro podobno gameplay pokazuje inny klimat gry, to jaki był cel tego cyberpopowego trailera? Dotarcie do nastolatków?

A może na przykład to, że wyzwaniem dla nich nie jest stworzenie klimatu tylko poprzez stonowane kolory, ale chcą też pokazać, że potrafią wprowadzić klimat za dnia? No.. Przynajmniej tak można by wnioskować z wpisu Pondsmitha.

Przecież REDzi nie są małą, niskobudżetową firmą.. Naprawdę sądzisz, że przestawienie trailera w takim świetle nie było zamierzone? Nie stoi za tym żaden marketing? Ciężko mi jakoś w to uwierzyć. Zresztą.. Jak najłatwiej sprawić, by coś było na językach? Poprzez kontrowersję. Czy trailer jest kontrowersyjny? Tak, jest. Czy sprawia to, że powstają nowe materiały na yt dotyczące CP77 i całej burzy? Owszem, powstają. Czy o to chodzi w dobrej kampanii reklamowej? Sądzę, że tak.

Oczywiście to są moje spekulacje, a przynajmniej drugi akapit, ale moim zdaniem wydaje się być to logiczne.
 
Liczba wyświetleń trailera ma tyle samo wspólnego z jego jakością co liczba konsumentów burgerów z budki z jakością serwowanego tam jedzenia. Wybacz, ale takie porównanie jest zupełnie bez sensu. I skoro podobno gameplay pokazuje inny klimat gry, to jaki był cel tego cyberpopowego trailera? Dotarcie do nastolatków?

Dotarcie do mainstreamu, co jak widać się udało. Cyberpunk ma zrobić kasę CD Projekt'owi, a nie "flopnąć" jak nowy Blade Runner czy ostatni Deus Ex. Liczba wyświetleń trailerów czy sama jakość trailerów nie ma nic wspólnego z samą jakością produktu i nigdy nie miała i to się tyczy każdej gry, ale jest to dobre narzędzie marketingowe i promocyjne które studio wykorzystało perfekcyjnie. Jeżeli ilość wyświetleń trailera nowego IP jest większa niż Elder Scrollsów 6, czyli jednego z najpopularniejszych settingów w historii gier komputerów który ma już 5 części za sobą, to ciężko nie stwierdzić że marketingowcy studia strzelili w 10ke.
 
Last edited:
A może na przykład to, że wyzwaniem dla nich nie jest stworzenie klimatu tylko poprzez stonowane kolory, ale chcą też pokazać, że potrafią wprowadzić klimat za dnia?
Ja nie z tych, co się dziwią, że świeci słońce i że paleta kolorów nie ogranicza się wyłącznie do mglistej szaroburości. Mnie odrzuciła jego pospolitość. Zawiera w sobie tyle oryginalności, co trailery kolejnych części Call of Duty albo Fify. Widziałeś jeden, to widziałeś wszystkie. Obejrzałem go więcej niż raz tylko i wyłącznie dlatego, że to jest Cyberpunk od redów. Gdyby to był trailer do kolejnego Watchdogs, to wzruszyłbym ramionami i o nim zapomniał.
Dotarcie do mainstreamu, co jak widać się udało.
No tak właśnie nie do końca się udało, bo nie brakuje opinii, że to mało przekonująca wizja jest. Wzrost zainteresowania w stosunku do poprzednich gier jest zauważalny, ale wynika on z samego wzrostu rozpoznawalności studia i narosłych oczekiwań, a nie z jakości samego trailera. Bo nie czarujmy się, trailer nie jest w żaden sposób wyjątkowy. Przypuszczam, że gdyby zrobili pokaz schnącej farby na ścianie, to ludzie też by oglądali.
 
Widziałem trailer . Ot może coś z tego ciekawego będzie , ale jest jeden problem . Całkowicie nie rozumiem dlaczego twórcy ograniczają widok tylko do FPP . Ja nigdy nie lubiłem w takich grach z otwartym światem takiego widoku . Widok zza pleców ma być i koniec ! Jak nie to nie będzie sentymentów , że to gra cdp Red i po prostu nie kupię i nie zagram w grę i tyle . Mam nadzieje , że cdp red jeszcze coś tam z wiedźminem wyskoczy .
 
No tak właśnie nie do końca się udało, bo nie brakuje opinii, że to mało przekonująca wizja jest. Wzrost zainteresowania w stosunku do poprzednich gier jest zauważalny, ale wynika on z samego wzrostu rozpoznawalności studia i narosłych oczekiwań, a nie z jakości samego trailera. Bo nie czarujmy się, trailer nie jest w żaden sposób wyjątkowy. Przypuszczam, że gdyby zrobili pokaz schnącej farby na ścianie, to ludzie też by oglądali.

Gdyby trailer się ludziom nie podobał, to by go z łapkowali w dół. I nie kupuje tego że ilość łapek w górę i w dół nie jest dobrym odzwierciedleniem tego do ilu gustów owy trailer trafił. Gracze jak coś im się nie podoba nie boją się tego pokazać, jak chociażby w przypadku trailera do Battlefielda nowego który miał 50/50 % łapek pozytywnych i negatywnych. Jest coś takiego jak "word-of-mouth" jeżeli jest coś dobre to ludzie przekazują dalej i liczba wyświetleń rośnie i zainteresowanie też, na podobnej zasadzie działa w sumie kino, są filmy które na przykład mają dobry start, ale po opiniach ludzi po krótkim czasie ilość sprzedanych biletów bardzo mocno spada. Są też takie które mogą zacząć średnio, ale dzięki dobrym opinion mają bardzo długie nogi i film potrafi być miesiącami oglądany w kinach i trzymać się bardzo dobrze. W przypadku zwiastunu Cyberpunka liczba wyświetleń ciągle rośnie w ogromnym tempie.


BTW: Dużo osób też ma mgliste pojęcie o tym czym jest Cyberpunk, który można w skrócie opisać słowami "Low Life, High Tech". Robocop oryginalny jest świetnym przykładem kapitalnego filmu cyberpunkowego, gdzie akcja filmu dzieje się głównie w dzień. Problem jest raczej z tym że dużo osób stworzyło sobie w głowie Blade Runnerową wersje cyberpunka z deszczem i nocą i klimatami "noir" które nie mają nic wspólnego z cyberpunkiem.
 
Utopii na tym świecie to nie będzie nigdy. Piszę to ponieważ, dobrze wiem i wy też, że światem rządzą pieniądze ;). O CP77 się mówi teraz i to dość sporo. Lepiej lub gorzej? Tiaaaa. Co nowa gra jakakolwiek to jakaś gównoburza, a później i tak miliony kupują i dają się doić na różne sposoby w trakcie gry. To wiemy również.

CP77 jest teraz na topie, lepszej reklamy nie może być, niż "emocjonalna dyskusja". Nawet tak śmieszna (dla mnie) jak ta o kolorystykę, lub widok pierwszosobowy, gdy nawet nie widzieliśmy gameplaya!

CDPR pomimo tego, że światem rządzą pieniądze, próbuje robić też rzecz (grę) ambitniej niż pozostali, a przynajmniej na to wygląda i tak było w przypadku W3.

Konkludując: trailer ma już bardzo dużo wyświetleń, mówi się o grze sporo, miejmy nadzieję że tak jak w przypadku innych hitowych gier (np fallouty) CDP zarobi również podobne pieniądze. Gier w przypadku których łajnem obrzucali bardziej. Wystarczy pokazać za jakiś czas porządnie gameplay, który zapewne zaora nam mózgi i ludzi to znowu uruchomi.

Idąc dalej to czy CDP wygrał tegoroczne E3?
Trailer jaki tam jest to jest (dla mnie ok), ale rzeczywiście "wydaje się że": misja wykonana.

Może się to komuś podobać lub nie, a ja tylko powtórzę: trzymajmy kciuki by ambicje CDPR zostały wynagrodzone, oraz oczywiście finalny produkt był wzorowy... :D

Przepraszam za te banały, ale taką miałem potrzebe.
 
Hejka! Godzinna konferencja za zamkniętymi drzwiami już za nami. Zastanawia mnie czy w grze będzie (lub w papierowej wersji jest) możliwość okradania kogoś? Wyczytałem na stronie GRY-Online, że będzie można nabyć / kupić (umiejętność) soczewki czy zmechanizowane oko które będą nakreślać trajektorię pocisków, i znów się zastanawiam czy dzięki takim soczewkom będzie można wyciągnąć coś więcej, np. tłumaczenie języków. Zakładając że nie porzucili pomysł sprzed lat i język będzie w grze różnorodny tak by soczewki lub implanty mogły tłumaczyć. Czy będzie można okradać trupa z rzeczy, szczepów czy implantów? Czy trzeba będzie np. targać po kryjomu trupa na czarny rynek by za odpowiednią opłatą rozebrali go na części?
 
O 22:50 Redzi będą na konferencji X-Box, nie napalam się, ale jeśli mieliby jeszcze pokazać jakiś fragment rozgrywki to chyba właśnie tu.

edit. Ktoś ma pojęcie gdzie oglądać tę transmisję? @Alicja.
 
Last edited:
Top Bottom