Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
A jak to wygląda w wersji pudełkowej? Czy kod, który jest w środku przyślą też wcześniej na maila?
 
Najbardziej boję się bugów i glitchy bo jest ich pewnie masa skoro na każdym nowym trailerze je widać.
 
A jak to wygląda w wersji pudełkowej? Czy kod, który jest w środku przyślą też wcześniej na maila?
Na pewno nie, będziesz uzależniony od dostawy. Ja zamówiłem wersję fizyczną i mam nadzieję, że wyślą na czas. Wiedźmina pamiętam, że odbierałem w dzień premiery bezproblemowo.
 
Najbardziej boję się bugów i glitchy bo jest ich pewnie masa skoro na każdym nowym trailerze je widać.
e tam, czego tu się bać. Dopiero za drugim przechodzeniem Wiedzmina budynki przestały doczytywac mi się 5 metrów ode mnie :p sama historia i gra na tym aż tak dużo nie straciła
 
Swoją drogą to na kiedy obstawiacie premierę cinematic trailera? Kilka dni przed premierą gry, czy może całość będzie do zobaczenia po odpaleniu gry?
Ja przypuszczam, że pojawi się jeszcze przed premierą gry. Zabawnie byłoby gdyby dali to w cyber monday, czyli w najblizszy poniedziałek ;P
 
Spodziewam się jeszcze 2 zwiastunów. CGI, który jest filmem startowym przy Cyberpunku (jak Yennefer na polu bitwy w Wiedźminie) oraz w dniu premiery zwiastun startowy.

Wiedźmin miał taki, oryginału nie ma na YT bo chyba wygasły prawa do muzyki.
Post automatically merged:

Istnieje szansa, że Knajpa był filmem startowym, ale to się okaże.
 
Last edited:
Pewnie jakoś za tydzień wypuszczą cinematica, na premierę albo w przeddzień premiery launch trailer. Poza tymi dwoma zwiastunami stawiam że wyjdzie coś jeszcze, bo przy tej kampanii reklamowej to byłoby dziwne, gdyby skończyli w tak "standardowy" sposób :v

Poza tym może będą kolejne spoty TV, z tymi poprzednimi zaliczyli trochę falstart.
 
Najbardziej boję się bugów i glitchy bo jest ich pewnie masa skoro na każdym nowym trailerze je widać.
A czego tu się bać? Zrobiłeś sobie obraz CP2077 jako nadgry, substytutu realnego świata, którego nie dotyczą bolączki obecne w grach? Bugi mniejsze czy większe są w każdej grze, nieraz są naprawiane, a nieraz są obecne już na stałe, ewentualnie naprawiane przez fanów. Byłoby głupotą sądzić, że tak duża gra jak CP2077 uniknie jakichkolwiek bugów. Gry trzeba brać takie jakie są: z dobrodziejstwem inwentarza. Praktycznie każda gra w jaką teraz gram ma mniejsze bądź większe bugi. Tak samo jak w książce mogą się zdarzyć literówki, w filmie czy serialu błędy w montażu, tak samo i w grze nie zawsze wszystko zadziała, bo świat, fizyka generowane są w czasie rzeczywistym. Skrypt się nie odpali, ragdoll zwariuje, tekstura mignie, takie sytuacje w grach to chleb powszedni, ale ostatecznie nie wpływają na wrażenia z samej gry o ile nie były zbyt dotkliwe i częste.

Adam Badowski o uniwersum Cyberpunka.
Wywiad fajny, ale ludzi uczulonych na spoilery ostrzegam. Nie ma tutaj bezpośrednich spoilerów, ale pada kilka kwestii, które mogą zdradzić w jakim kierunku podąży fabuła.
 
Last edited:
A tu co nieco o muzyce wraz z głównymi kompozytorami.
Wywiad fajny, ale ludzi uczulonych na spoilery ostrzegam. Nie ma tutaj bezpośrednich spoilerów, ale pada kilka kwestii, które mogą zdradzić w jakim kierunku podąży fabuła.
Dzięki za ostrzeżenie, ale i tak obejrzę. Raczej wątpię aby miałoby być tam coś czego wcześniej bym się nie domyślił.
 
Istnieje szansa, że Knajpa był filmem startowym, ale to się okaże.

Nie sądzę, bo tam jednak był domyślny V używany w kampanii marketingowej. Obstawiam, że jeśli gra w ogóle będzie miała jakieś intro, czy to w CGI czy też na silniku gry to albo będzie to ogólny filmik o świecie albo jakiś skrót historii Johnny'ego, ew. koncert Samuraia.
 
A czego tu się bać? Zrobiłeś sobie obraz CP2077 jako nadgry, substytutu realnego świata, którego nie dotyczą bolączki obecne w grach? Bugi mniejsze czy większe są w każdej grze, nieraz są naprawiane, a nieraz są obecne już na stałe, ewentualnie naprawiane przez fanów. Byłoby głupotą sądzić, że tak duża gra jak CP2077 uniknie jakichkolwiek bugów.
Myślę, że nikt poważny nie oczekuje, że gra będzie wolna od błędów i w domyśle chodziło o strach, że ich ilość będzie na tyle duża, by była mocno zauważalna. Losowe sytuacje, które opisałeś są domeną ogółu gier, owszem, ale generalnie powinny zdarzać się rzadko, by możliwie jak najrzadziej wybijać z doświadczenia. I nie jest to też jakiś niemożliwy do osiągnięcia stan.
W moim przypadku ilość błędów to również, w kontekście obsuw, największa obawa.
 
Akcji #nocnepremiery Inpostu ciąg dalszy.
FB_IMG_1606424400337.jpg
 
Dotyczy to tylko zamówień złożonych po 23 listopada. Jeśli ktoś kupił grę w media expert wcześniej to nie dostanie paczki o północy :p Nice one.
 
Podsumowanie wczorajszej konferencji finansowej:

- kopie recenzenckie będą rozsyłane już niedługo i embargo na recenzje zostanie zniesione przed premierą, ale jeszcze nie podali konkretnego dnia

- największa intensyfikacja działań marketingowych ma się rozpocząć na początku grudnia

- okres pracy zdalnej w studiu, ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, zostanie przedłużony do marca 2021

- odnośnie planów dotyczących przyszłych produkcji, które nie są związane z Cyberpunkiem, Adam powiedział, że niektóre zespoły już skończyły nad nim pracę i przeszły do pracy nad innymi rzeczami, ale na razie marketingowo skupiają się wyłącznie na 2077, dlatego plany dotyczące przyszłych produkcji ujawnią dopiero w pierwszym kwartale 2021, po premierze, żeby nie odwracać uwagi od ich najnowszej produkcji

- odnośnie błędów, Adam Kiciński powiedział, że w tak dużej grze niemożliwe jest ich kompletne wyeliminowanie, ale wierzą, iż ich poziom zostanie na tyle zminimalizowany, że nie będą one rzucały się w oczy. Wiele błędów z buildu ogrywanego ostatnio przez media było spowodowanych pewnymi "ogólnymi ficzerami" i są one już naprawione

- odnośnie sieciowego Cyberpunka, ponownie podkreślił, że nie nazywają go "trybem multiplayer", ponieważ jest to odrębna i duża produkcja tworzona przez oddzielny zespół, chociaż bazuje na konceptach z Cyberpunka 2077. Opowiedzą więcej o planach z nim związanych w pierwszym kwartale przyszłego roku, kiedy to ogłoszą również strategię na przyszłe lata

- odnośnie wersji na bazowe PS4 i Xboxa One, powiedzieli, że chodzi nieco gorzej niż na mocniejszych wersjach tych konsol, ale zaskakująco dobrze, biorąc pod uwagę rozmiar świata

- odnośnie dodatków, plany z nimi związane nie ulegają zmianie, ale z powodu opóźnienia zdecydowali, iż ujawnią je dopiero po premierze gry, a nie przed, jak wcześniej zamierzali

- na temat ciągłych opóźnień premiery i związaną z tą utratą zaufania, Adam odpowiedział, że będą starali się dostarczać kolejne gry na czas i zasugerował, iż mogą wstrzymywać się dłużej z podawaniem konkretnych dat premiery, ograniczając się bardziej do sugestii. Szczegóły związane z tym nowym podejściem również podadzą na początku przyszłego roku

- gra przeszła już pełną certyfikację ze strony Sony i Microsoftu w momencie osiągnięcia statusu Gold. Wprawdzie patch premierowy również będzie musiał przejść przez certyfikację, ale będzie to już o wiele prostszy i szybszy proces

- odnośnie wycieku, chociaż nagranie dalej krąży po sieci, to niewiele ono pokazuje i niczego praktycznie nie spoileruje, więc nie ma czym się martwić
 
Last edited:
Szczerze? Jakoś nie jara mnie ten multiplayer. CP2077 to gra, którą kupuję dla wątku głównego z nadzieją, że jest to gra z dość dużym współczynnikiem replayability. Co do wycieku to natrafiłem na irytujący 4-minutowy fragment w którym gościu jeździł po pustyni, rozwalał wszystko na swojej drodze i śmiał się wniebogłosy podniecony faktem, że już gra.
 
- odnośnie wersji na bazowe PS4 i Xboxa One, powiedzieli, że chodzi nieco gorzej niż na mocniejszych wersjach tych konsol, ale zaskakująco dobrze, biorąc pod uwagę rozmiar świata

Mam wrażenie, że za rok, czy tam kiedyś ktoś od Redów otwarcie powie, że robienie Cybera na "starą" generację konsol było błędem.
 
Dlaczego? Robili tą grę z myślą o tych konsolach. To nigdy nie miał być next gen. Zresztą jak zapowiadali CP2077 to nawet PS4 i XONE jeszcze nie było. Poza tym byliby głupi gdyby rezygnowali z ok. 160 mln posiadaczy PS4 czy XONE.
 
Top Bottom