Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Myślę, że sporo bo widać to właśnie choćby na tej ich ostrożności.

Moim zdaniem to jest właśnie jeden z powodów dla których obecnie pokazali CP2077 tylko prasie i wybranym ludziom, a nie szerokiemu gronu graczy. Sporo z "ficzerów" (nie tylko graficznych) może (i zapewne tak się ostatecznie stanie) wylecieć z wersji finalnej.
Prasa zrobi im reklamę, a gracze nie "spalą na stosie" (z powodu zawiedzionych obietnic) po premierze gry.
 
Ostatnio może nie byłem zbyt wylewny w pisaniu postów, ale pewna chęć powiedzenia czegoś od siebie we mnie rosła. Trochę drażniło mnie wylewanie na Cyberpunka, że jest za mało...
...no właśnie jaki? Przecież to nie jest Deus Ex, Blade Runner, Matrix, tu nie mieliśmy oczekiwać klimatu Noir. To jest Cyberpunk 2077, oparty na wcześniejszym CP 2020. I tu jako wyznaczniki brało się styl życia postaci, które były definiowane w tzw. "zasadach Cyberpunka". Przynajmniej ja tak to sobie układam i stwierdziłem, że warto o tym wspomnieć i zaznaczyć.
W wyniku tych rozważań zmiksowałem trailer, w którym uwydatniłem trzy cechy, o których pisałem (myśląc o zasadach CP)
1) Styl ponad Istotą
2) Poza jest wszystkim
3) Żyj na Krawędzi

 
Last edited:
@Sylwin - Twój filmik jako zajawka jest genialny. Jeśli trajler REDów jest śmietanką wyciągniętą z gry, to Twój jest masłem z tej śmietanki.
:p
 
Fajna przeróbka :) Ten żółtawy tint kojarzy mi się Innocence i Human Revolution co jest oczywiście na plus.


 
1) Styl ponad Istotą
Świetny montaż, ale możesz rozważyć zmianę tłumaczenia.
Po angielsku, ta zasada brzmi "style above essence", nie "style above being". "Istota" w tym przypadku nie odnosi się do formy życia, a do wewnętrznej esencji. Chodzi o to, że to co widoczne na zewnątrz góruje nad tym, co wewnątrz. "Jak cię widzą, tak cię piszą".
 
Nope. Mnie takie teledyskowe składanki sklejane w rytmie muzyki nie bardzo podchodzą. Ten odbieram jako nadmiernie chaotyczny i wręcz na siłę dostosowany do dźwięku, co zdecydowanie nie wyszło na dobre. Jestem naturą kontemplacyjną, mnich buddyjski poziom siódmy, więc ja osobiście już wolę ten redowy, chociaż też nie jest szczytem moich marzeń. Właściwie to daleko mu do szczytu. Ale przynajmniej ma jakąś kompozycję.
Porównując do treści pisanej, to tak jakby ktoś wziął kilka zdań i nie tyle pomieszał szyk wyrazów, co jeszcze dodatkowo pociął na kawałki same wyrazy i wszystko to wymieszał dodając lepiszcze w postaci szybkoschnącego kleju.
 
Last edited:
1) Styl ponad Istotą
2) Poza jest wszystkim
3) Żyj na Krawędzi
Świetny montaż, ale możesz rozważyć zmianę tłumaczenia.
Po angielsku, ta zasada brzmi "style above essence", nie "style above being". "Istota" w tym przypadku nie odnosi się do formy życia, a do wewnętrznej esencji. Chodzi o to, że to co widoczne na zewnątrz góruje nad tym, co wewnątrz. "Jak cię widzą, tak cię piszą".

W oryginale jest:

1) Style over Substance
2) Attitude is Everything
3) Live on the Edge
 
@Chodak @dfeekt
Pomyślę, bo faktycznie tłumaczenie wziąłem tak jak napisał HuntMocy (tłumacząc sobie z naszego na ichni) i to może nie do końca oddaje pełnie znaczenia.

@raison d'etre
Na prawdę, zdziwiłbym się gdybyś napisał w inny sposób, ale szanuję :)

Dzięki za miłe słowa.
W razie czego, filmik zamieszczę również w twórczości fanów, gdzie będzie można komentować sam materiał filmowy. W tym temacie chciałem podzielić się swoją opinią uzewnętrzniając/wzmacniając ją poprzez stworzony filmik.
 
Co nie zmienia faktu, że takie jest oficjalne tłumaczenie ;)
Z polskiego na angielski? Oficjalne tłumaczenie CP2020? Bo nie ogarniam...

Wiem, zmyliło cię, że cytowałem po polsku, a odnosiłem się do tłumaczenia na angielski w filmiku. ;)

[E:] To już wyjaśnię. @Sylvin Zrobił zwrotne tłumaczenie na "style above being" i wrzucił do filmiku. Mi zaświtało, że to nie halo, ale podałem błędny oryginał. Natomiast @dfeekt jest chyba naszą cyberpunkową omnipedią i podał faktyczne prawidłowe, oryginalne brzmienie tej i dwóch pozostałych kardynalnych zasad CP.
 
Last edited:
Kondzio
Najgorszy materiał z tego gatunku jaki widziałem, czysty rakowy clickbait, nie mam pojęcia jak można takie coś wrzucać, no ale o gustach się nie dyskutuje.
Wyglądało że ucieszył sie nie z pokazu, a z figurki.... no żenada.... pany jak gra naszej reprezentacji na mundialu.

Ciekawe czy na Gamescom publika coś dostanie, czy znowu prasa będzie mieć pokaz z tego samego kawałka rozgrywki ale jednak z innymi decyzjami, bo tak się wszystko zapowiada.
 
Top Bottom