Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Problem w tym, że nikt nikogo nie oszukał. Właściwie to co obiecano w takim Night City Wire, a nie pojawiło się w grze, proszę mnie oświecić?
Proszę bardzo, obiecano:
Imersję, żyjące miasto, wybory w fabule, działającą grę, także na PS4.
Co otrzymaliśmy:
miasto zombi, mnóstwo błędów, niedokończoną grę, policjantów, przechodniów pojawiają się znikąd, znikających i nie reagujących logicznie, mnóstwo atrap na planszy, samochody, ludzie, lokale, automaty itp, liniowość fabuły, dropy, zwiechy.
ps gry na razie nie kupiłem, obserwuję co się dzieje, potencjał jest niewątpliwie.
 
Dziwne, zdawało mi się, że poprzedniego posta napisałem w temacie o bugach, ale coś mi się chyba pokręciło. Chciałbym się tak przy okazji spytać o zadanie Fixer, Najemnik, Żołnierz, Szpieg.
Pomyślałem, że nie będę złodziejom płacił za pokój w hotelu i spróbuje dostać się na ostatnie piętro alternatywną drogą (pod warunkiem że by była). Znalazłem schody przeciwpożarowe i po kilku minutach dotarłem na czwarte piętro od góry, ale to chyba taka ślepa uliczka. Może można się tam dostać tylko z odpowiednimi implantami nóg? Komuś się udało? Bo chyba jednak po coś je zrobili, widzę, że na szczycie jest chyba jakiś taras.
photomode_25122020_175704.png
 
Last edited by a moderator:
Może można się tam dostać tylko z odpowiednimi implantami nóg? Komuś się udało? Bo chyba jednak po coś je zrobili, widzę, że na szczycie jest chyba jakiś taras.
Ja akurat w tym zadaniu chyba
wykradłem kartę dostępu i pojechałem windą, ale z tego co widzę to na spokojnie można tam doskoczyć mając wzmocniony skok. Sam go używam i bardzo ułatwia poruszanie się po lokacjach.
 
Last edited by a moderator:
Hejka. Mam problem. Bo ja tam was ludzie nie rozumiem... Mam pierwszą wersję PS4 i nie rozumiem o co ten ból. Te zdjęcie ze strony gry-online (czy jak im tam) to chyba nie prawdziwe, bo nie spotkałem się jeszcze by mi tak spikselowało obraz. Grafika super, jak na możliwości PS4. Na jakieś szczególne błędy też nie natrafiłem
(niebieskie opakowanie te co na Johnnego mają podobno działać i tłumić go, a mi się w palec wbiły :p)
Fakt, są niedociągnięcia, ale da się to naprawić. Ważne, że wzięli się za ich naprawę i nie olali sprawę tylko wydają aktualizację na bieżąco jak tylko mają okazję. Np. był problem z zapisem, kilka dni(niecały tydzień jak dobrze pamiętam) i była poprawka. A tak z innej beczki....Jedyne co mnie wkurza to ci pseudo redaktorzy, którzy od premiery gry pluli jadem(jak to w Polsce tradycją). Jak się okazało, że sukces i wysoka sprzedaż gry to nagle ich już tak nie bolały błędy...a przy okazji to bym prosił CDP, by wycisnęli więcej z PS4 bo tak cicho działa podczas gry CP2077, że w ogóle jej nie słyszę(tak, mówię na serio. Czyżbym miał wyjątkowy sprzęt?).
Bądźcie wyrozumiali, ludzcy i dajcie CDP szansę. W niejedną grę grałem, pewnie i Wy również graliście od CDP i mam nadzieję że wiecie o tym, że warto.
Pozdro dla wszystkich i Wesołych Świąt!
 
Last edited by a moderator:
Proszę bardzo, obiecano:
Imersję, żyjące miasto, wybory w fabule, działającą grę, także na PS4.
Co otrzymaliśmy:
miasto zombi, mnóstwo błędów, niedokończoną grę, policjantów, przechodniów pojawiają się znikąd, znikających i nie reagujących logicznie, mnóstwo atrap na planszy, samochody, ludzie, lokale, automaty itp, liniowość fabuły, dropy, zwiechy.
ps gry na razie nie kupiłem, obserwuję co się dzieje, potencjał jest niewątpliwie.
Każdy ma inną definicję imersji, żyjącego miasta, wyborów w fabule i działającej gry.
Post automatically merged:
Dziwne, zdawało mi się, że poprzedniego posta napisałem w temacie o bugach, ale coś mi się chyba pokręciło. Chciałbym się tak przy okazji spytać o zadanie Fixer, Najemnik, Żołnierz, Szpieg. Pomyślałem, że nie będę złodziejom płacił za pokój w hotelu i spróbuje dostać się na ostatnie piętro alternatywną drogą (pod warunkiem że by była). Znalazłem schody przeciwpożarowe i po kilku minutach dotarłem na czwarte piętro od góry, ale to chyba taka ślepa uliczka. Może można się tam dostać tylko z odpowiednimi implantami nóg? Komuś się udało? Bo chyba jednak po coś je zrobili, widzę, że na szczycie jest chyba jakiś taras.
Można.
Można kupić pokój, mozna się zakraść (od środka, i od zewnątrz gdzie są te schody, ja tam potem dotarłem w jeszcze inny sposób niż tymi schodami), i chyba też można wszystkich pozabijać, ale tego nie próbowałem. Trochę mało opcji, CDPR powinien się bardziej postarać, to taka ważna misja :ROFLMAO:
Post automatically merged:

Policję też da się wykończyć, aczkolwiek na 50 levelu z legendarnym smartgunem.
Gniazdki znikają a ciała despawnują, jak wszystkich położysz na deski. Dobra strzelanina i dobra muza.
maxtac.jpg
 
Last edited by a moderator:
Na co jak na co, ale na różnorodność przechodzenia misji w Cyberpunku narzekać raczej nie można. Niekiedy mamy prawie tyle opcji co w Deus Exie. Wiadomo, brakuje choćby takiego poruszania się przewodami wentylacyjnymi czy przebijania co słabszych ścian, ale przy tej skali i różnorodności mapy to chyba nikogo nie dziwi. Zresztą podejrzewam, że Cyberpunk te braki może czasami rekompensować innymi rozwiązaniami, o ile się dobrze pokombinuje. Szkoda tylko, że pewnie te różne podejścia do misji nie rodzą różnych konsekwencji - co najwyżej występują trochę inne komentarze fixerów nt. wykonanego zadania. To samo tyczy się tych ważniejszych zadań, nawet z wątku głównego. Jestem gdzieś na końcówce drugiego aktu i póki co jedyny ważniejszy wybór to...
...uratowanie Takemury z hotelu podczas ataku Arasaki. Z tym, że to chyba nawet nie tyle wybór, co po prostu dodatkowa, ukryta opcja.
 
Na co jak na co, ale na różnorodność przechodzenia misji w Cyberpunku narzekać raczej nie można. Niekiedy mamy prawie tyle opcji co w Deus Exie. Wiadomo, brakuje choćby takiego poruszania się przewodami wentylacyjnymi czy przebijania co słabszych ścian, ale przy tej skali i różnorodności mapy to chyba nikogo nie dziwi. Zresztą podejrzewam, że Cyberpunk te braki może czasami rekompensować innymi rozwiązaniami, o ile się dobrze pokombinuje. Szkoda tylko, że pewnie te różne podejścia do misji nie rodzą różnych konsekwencji - co najwyżej występują trochę inne komentarze fixerów nt. wykonanego zadania. To samo tyczy się tych ważniejszych zadań, nawet z wątku głównego. Jestem gdzieś na końcówce drugiego aktu i póki co jedyny ważniejszy wybór to...
...uratowanie Takemury z hotelu podczas ataku Arasaki. Z tym, że to chyba nawet nie tyle wybór, co po prostu dodatkowa, ukryta opcja.
Wypowiem się jak zagram dwoma różnymi postaciami. Na moje oko te elementy RPGowe są dosyć subtelne..
Jest jeden quest z 6th Street, i z tego co mi wiadomo, ten gang w tym queście różnie reaguje na gracza w zależności co wcześniej zrobił.
Miałem tak, że robiłem ten quest w domu lalek, ale potem zacząłem z jakiegoś wcześniejszego sejwa, zrobiłem giga, i pojawiła się nowa opcja dialogowa przy tym łysolu, mogłem go nastraszyć, mówiąc, że zabiłem jego koleżkę. Niektóre questy można inaczej rozwiązać w zależności od twojego fejmu. Po prostu po jednym przejściu nie da się stwierdzić. Co do wyborów fabularnych, to wygląda to tak, że w takim Skyrimie wyborów fabularnych ich nie było wcale, a jakoś nikt nie narzekał, ze to nie jest RPG. Budowanie postaci to nie tylko wybory, i gameplay, ale też wybory dialogowe, w ten sposób tworzysz swoją postać (pamiętasz jak w Wiedźminie był taki moment, że chłopak przyniósł mu list od Yennefer, i wtedy była opcja czy mu dać napiwek czy nie, taki wybór nie ma konsekwencji dla fabuły, ale dla obrazu postaci w twojej głowie). Co do tego przykładu, to chyba nie każdy wybór fabularny musi odbywać się poprzez dialog? Wręcz byłoby to nienaturalne.
Co do samej linii fabularnej, to tak nagrałem się w New Vegas i tam to dopiero było linearnie, aż do bólu, a zakończeń było 4 + wariacje dla poszczególnych frakcji i znowu nikt narzekał, bo wolność w podejściu do zadań i tworzeniu postaci jest pierwszorzędna.
Z chęcia zobaczyłbym coś takiego w Cyberku jak w New Vegas, tzn. ubiory przypisane do frakcji. Jak bys się ubrał jak Tyger Claws, to by cię nie atakowali albo mieliby zmniejszone aggro range. A w przypadku innych gangów większą agresję. Dodałoby to opcji do gameplayu i sposobu rozwiązywania misji.
 
Ja to widzę tak, wychodzi ktoś od REDów i mówi:
To prawda, oszukaliśmy was. Plan był taki że błędy i braki naprawimy i uzupełnimy po wydaniu gry. Nie będziemy przepraszać bo to niewiarygodne. Za rok lub dwa poprawimy co się da. Kto chce grać niech czeka cierpliwie na łatki.
Nie obiecujemy poprawy bo wszyscy tak robią to i my możemy i będziemy, najwyżej sprzedamy firmę microsoftowi za grubą kasę :)
I te nagłówki w artykułach:
CD Pojekt przyznał się świadomego oszustwa swoich klientów!
CD Projekt: Oszukaliśmy was. Nie będziemy przepraszać. Kto chce grać niech czeka.
CD Projekt świadomie oszukał klientów, czy jest sens czekać na Wiedźmina 4?
 
@Chodak
Ale jakie spoilery? Że można skorzystać z schodów? Przecież podałem tylko nazwę zadania, bez kontekstu nie wiadomo nawet o co tam chodzi.
 
@kuba_21 Dyskutujecie sobie o różnych metodach rozwiązania zadania bez otagowania. Jeśli to nie jest spoiler, to nie wiem co nim jest, zdradzenie zakończenia gry?

Spoilery mogą być nie tylko fabularne. Jak ktoś Ci poda wszystkie hasła z krzyżówki, to jej rozwiązywanie nadal będzie frajdą? Czy może niekoniecznie?
 
@Chodak ma oczywiście rację - szczegóły zadań fabularnych, nieważne czy pobocznych, czy głównych proszę odpowiednio tagować. Nie tylko jeśli chodzi o zawartą w nich historie, ale też możliwe sposoby wykonania.
Liczyłem na brak spoilerów chociaż na tym forum, ale najwyraźniej nie ma na to szans.
Niedoczekanie twoje. Przed skończeniem gry dowiedziałem się dzięki uprzejmości forumowiczów o jednej stałej prawie każdego z zakończeń, zobaczyłem screeny z jednego z nich i poznałem zakończenia dwóch wątków pobocznych.
 
A może tak nie będziemy sobie spoilować pobocznych zadań, co? Liczyłem na brak spoilerów chociaż na tym forum, ale najwyraźniej nie ma na to szans.
Szczerze mówiąc nie sądziłem, że ktoś uzna za spoiler to, że można skorzystać ze schodów oraz ukraść wspomnianą wcześniej rzecz. Biorąc pod uwagę to, że mój post został edytowany dopiero dzisiaj to administracji forum też chyba na początku to nie przeszkadzało(albo po prostu nie zauważyli/nie widzieli mojego posta). W każdym razie przepraszam za ten malutki spoiler i następnym razem takie informacje też będę ukrywał.

Co do spoilerów na forów to nie ma szans na nie się nie natknąć. Zawsze znajdzie się ktoś to przywali POTĘŻNYM spoilerem, na szczęście moderatorzy dosyć szybko reagują na takie przypadki. Dlatego też trochę współczuję moderatorom, bo mają oni zwiększoną szansę na poznanie tajemnic gry i mogą sobie niechcący zaspoilerować czasami nawet najważniejsze informacje.
 
Dla nie wtajemniczonych to nawiązań do Ghosta jest znacznie więcej niż ta parada, chociażby Yaiba Kusanagi to podwójny easter egg nie tylko z Akiry (wygląd motoru) ale Kusanagi - wiadomo major..

Szkoda tylko że nie możemy nóg tak ulepszyć aby skakać jak Batou wiele metrów w dół


2:43

No niestety nie ma w grze odrębnej kategorii na wojskowe wszczepy, zresztą Cyber i tak ma poważne problemy z balansem, a jakby jeszcze to doszło!
 
Jeżeli chodzi o kwestię wyborów, to z tego co widziałem w poradniku od REDów, to quest z Flatheadem ma 5 różnych zakończeń/konsekwencji, gdzie sposobów na przejście tego zadania jest z 10, a zacząć go możesz na 3 sposoby. Nie powiem jak widziałem pierwszy raz to rozpiskę - bez czytania oczywiście , to się podjarałem nieziemsko. Niestety w kolejnych zadaniach już nie ma tylu wyborów i chyba dlatego ten quest z maelstornem jest najlepszym zadaniem ze wszystkich. Odnoszę wrażenie, że po tym zadaniu Redzi jakby trochę odpuścili z tymi wyborami i poszli na łatwiznę. Później zrobię zdjęcie i wkleję na forum stronę z tego poradnika, tylko jak zrobić tutaj spoiler ? :D
 
Jeżeli chodzi o kwestię wyborów, to z tego co widziałem w poradniku od REDów, to quest z Flatheadem ma 5 różnych zakończeń/konsekwencji, gdzie sposobów na przejście tego zadania jest z 10, a zacząć go możesz na 3 sposoby. Nie powiem jak widziałem pierwszy raz to rozpiskę - bez czytania oczywiście , to się podjarałem nieziemsko. Niestety w kolejnych zadaniach już nie ma tylu wyborów i chyba dlatego ten quest z maelstornem jest najlepszym zadaniem ze wszystkich. Odnoszę wrażenie, że po tym zadaniu Redzi jakby trochę odpuścili z tymi wyborami i poszli na łatwiznę. Później zrobię zdjęcie i wkleję na forum stronę z tego poradnika, tylko jak zrobić tutaj spoiler ? :D

Używasz tagu

Code:
[spoiler=czego dotyczy spoiler, np. zakończenie gry] treść spoilera [/spoiler]

Lub po prostu klikasz "Wstaw -> spoiler" w edytorze posta :p
 
Top Bottom