Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
MMA jest dosyć popularne w Polsce,w kraju gwiazdą jest mistrz freak dywizji Pudzianowski

O nie, są znacznie lepsze sposoby na easter eggi niż MMA i cały cyrk KSW jak ja nienawidze tych parodii sportu... zresztą to jest future i da się coś lepszego wymyśleć, a Pudzian już był w Wiedzminie2 wystarczy mu jeden udział.
 


Czyli:
a) podstawowe atrybuty fizyczno-społeczne będą rozwijane podczas przechodzenia na wyższe poziomy oraz przez cyborgizacje,
b) poziomy umiejętności będą rosły na skutek używania tychże - strzelania, hackowania, craftingu (tutaj potwierdzamy istnienie craftingu, wszyscy się cieszą),
c) perki, czyli dodatkowe specjalne umiejętności czy właściwości, nabywać się będzie dzięki ulicznej reputacji z dodatkiem zwykłego xp
 
Last edited:
Ucichło coś, a non stop pojawiają się różne informacje
Ucichło, bo to nie są informacje, nad którymi warto by się dłużej rozwodzić, a redzi nic konkretnego nie rzucają, same ogólniki. Po aktywności w postach o trailerze widać, jak bardzo ludzie są zainteresowani informacjami przez nich podawanymi.
Rzeczywiście, zaskakujący jest fakt, że gra redów oparta na Cyberpunku 2020 będzie podejmowała tematy społeczno-polityczne. No nie jest. Zaskakującą informacją, wartą wypisanych liter, by było coś przeciwnego. A tak to ktoś tam machnął artykulik o tym, że jutro wzejdzie słońce. To samo z tym drugim. Aż do dzisiaj nie wiedziałem, że gra będzie korzystała z mechnik papierowego systemu.
Sezon ogórkowy, a o czymś pisać trzeba. Jak nie kolejny artykuł pod tytułem Wszystko co wiemy o ..., to właśnie takie pseudonewsy.
Jeśli to ma być początek tej wielkiej kampanii informacyjno-reklamowej, na którą miały iść miliony, to start jest iście żółwi.
 
Ucichło, bo to nie są informacje, nad którymi warto by się dłużej rozwodzić, a redzi nic konkretnego nie rzucają, same ogólniki. Po aktywności w postach o trailerze widać, jak bardzo ludzie są zainteresowani informacjami przez nich podawanymi.
Rzeczywiście, zaskakujący jest fakt, że gra redów oparta na Cyberpunku 2020 będzie podejmowała tematy społeczno-polityczne. No nie jest. Zaskakującą informacją, wartą wypisanych liter, by było coś przeciwnego. A tak to ktoś tam machnął artykulik o tym, że jutro wzejdzie słońce. To samo z tym drugim. Aż do dzisiaj nie wiedziałem, że gra będzie korzystała z mechnik papierowego systemu.
Sezon ogórkowy, a o czymś pisać trzeba. Jak nie kolejny artykuł pod tytułem Wszystko co wiemy o ..., to właśnie takie pseudonewsy.
Jeśli to ma być początek tej wielkiej kampanii informacyjno-reklamowej, na którą miały iść miliony, to start jest iście żółwi.

Prawdziwe wydatki na promocje to tak z miesiąc, dwa przed premierą, do tego czasu wydatki na kampanie nie są duże bo większość informacji jest komunikowana przez internet, no i ewentualnie jakiś budżet przeznaczony na trailery... Dopiero nie daleko premiery się zaczynają reklamy w telewizji i tym podobne na które idzie gruba kasa.

Jako że najprawdopodobniej nie dostaniemy prawdziwego gameplaya na gamescomie, to ciekawe czy dostaniemy trailer.. A jeżeli tak to czy będzie to cinematic od Platige/Digic skupiający się na lore i fabule czy też trailer na silniku gry pokazujący troche gameplaya, bo też pierwszy trailer nie dał nam w ogóle gameplaya, i prawie w ogóle fabuły.
 
Jako że najprawdopodobniej nie dostaniemy prawdziwego gameplaya na gamescomie, to ciekawe czy dostaniemy trailer.. A jeżeli tak to czy będzie to cinematic od Platige/Digic skupiający się na lore i fabule czy też trailer na silniku gry pokazujący troche gameplaya, bo też pierwszy trailer nie dał nam w ogóle gameplaya, i prawie w ogóle fabuły.

Ja tam absolutnie na nic nie liczę w związku z gamescom, max to kilka nowych zdjęć, a to i tak nic pewnego, zbyt wczesny etap produkcji, zbyt mało czasu minęło od E3, może dostaniemy coś na TGA ale to i tak myślenie życzeniowe,
 
Last edited:
Wracam właśnie z GryOffline. Jak wiadomo był tam panel poświęcony Cyberpunkowi. Można było go oglądać na twitchu, z tego co zaobserwowałem był stream ale jeśli ktoś nie widział to pokrótce streszczę tutaj co ów panel zawierał.
Bodajże trzech redaktorów z TVGry dywagowało na temat swoich odczuć po obejrzeniu słynnego już gameplaya z E3. Dwóch z nich widziało go w LA a jeden w REDzie w Warszawie miesiąc później. Najciekawszym tematem, który był poruszony to pewnego rodzaju spór czym z perspektywy oglądanego gameplayu jest Cyberpunk, RPG z elementami FPS czy FPS z elementami RPG. Dało się zauważyć, że pomiędzy redaktorami jest pewna różnica zdań w tej kwestii. Następnie rozpływano się w temacie grafiki, która według wszystkich bezdyskusyjnie jest prześliczna, choć nieco (minimalnie) odbiega od tego co pokazał nam zwiastun. Następnie jeden z redaktorów podniósł temat poruszania się samochodem po mieście i jego obaw że w finalnej grze, tak jak było to w gameplau, jazda "mało ingeruje w świat". To znaczy podczas jednej z pokazanych misji jazda samochodem była przemieszczeniem się z punktu A do B, a po drodze nie minęli nawet jednego przechodnia (potem dodali, że w sumie jechali autostradą więc...). Pojawiły się tutaj porównania do GTA5 gdzie masakra na chodnikach jest codziennością. Oczywiście wszyscy założyli, że to był przygotowany na targi fragment rozgrywki a świat do premiery na pewno się wypełni i tego typu "problemów" finalnie w grze nie będzie. Potem było kilka porównań do Deus Exa i pełne uznania opisy walki, która jest bardzo zręcznościowa i złożona. Przyszedł czas na pytania publiczności ale tutaj było dość standardowo i nie wiele się już dowiedziałem. W pamięć zapadło mi wyznanie jednego z widzów, który powiedział mniej więcej, że świat Wiedźmina 3 był słaby, bo jeździło się po mapie z punktu A do B i lewelowanie było złe bo on wolałby gdyby było oparte głównie na zabijaniu potworów a nie głównie na dostawaniu punktów za wykonane zadania...... No cóż.

To by było na tyle. W sumie jeśli ktoś czytał wszelkie artykuły ludzi oglądających gameplay Cyberpunka na E3 lub oglądał na youtube ich vlogi na ten temat to nic nie stracił. No może poza darmowym piwkiem i kiełbaską z grilla :D.

EDIT: Aha w sumie nie napisałem najważniejszego. Ogólna konkluzja redaktorów brzmiała: "Jeśli ta gra finalnie będzie taka jak ten gameplay to pozamiata na rynku gier niezależnie z czym będzie musiała w danym czasie konkurować".
EDIT2: Jeszcze słowo na temat muzyki, którą będziemy mogli w Cyberpunku usłyszeć. Podobno świetna. Na potrzeby gry nagrano nawet utwory postaci z uniwersum opisane w podręczniku oryginalnego, papierowego Cyberpunka.
 
Last edited:
Hej ! Tak sobie dumam i myślę ,że fajnie gdyby twórcy tak wielkich produkcji jak Cyberpank dali szanse początkującym producentom muzycznym i gdzieś na stronce zamieścili dział do którego można by było wysyłać swoje utwory .
 
Niewiele wynika, bo jeszcze najwyraźniej nikt nie rozszyfrował przekazu?

Lubię takie kampanie marketingowe. Przypomina się promocja The Secret World.
Bardzo smętna ta kampania moim zdaniem. Na Gamescomie pokazywano po raz kolejny fragment z E3. Przynajmniej tak mi się wydaje, bo nikogo to chyba nie obeszło. O redach w sieci jest głośno, ale z zupełnie innego powodu.
Poziom zaciekawienia CP77 jest niski, a próby zbudowania atmosfery oczekiwania wyglądają mało poważnie jak dla mnie. Ten pseudohackerski styl wzbudza we mnie raczej lekkie zażenowanie, a nie zainteresowanie. Ktoś tam się stara i robi co może, ale z pustego i prorok Lebioda nie naleje. To nie czasy, gdy na forum powstawało kilkanaście stron dziennie przy analizie skrawka screena z powstającego Wiedźmina. Nie ma tej dodatkowej warstwy, która pozwalała z pasją wgryzać się w każdy skrawek informacji i roztrząsać, czy czarny jest aby na pewno odpowiednio czarny. Teraz mam wrażenie, że Cyberpunk jest tworzony w zupełnym oderwaniu od graczy zainteresowanych tematem, w jakiejś szklanej wieży. Może i dla samego procesu tworzenia to lepiej, ale zainteresowania się w ten sposób nie zbuduje, nawet wypuszczając do sieci viralowe wrzutki.
 
Dla mnie osobiście to moze być irytujące, jeśli na następnej dużej imprezie znowu będą tylko wywiady w zasadzie o tym samym i kilka nowyh zdjęć, na dłuższą metę to może zniechęcić, to ja już wolę aby siedzieli cicho i robili, a hype niech rozkręcają jak będzie jakieś mięsko do pokazania ( czyli najwcześniej pewno na przyszłe E3 - 2019)



Ps A jak juz macie wrzucać zdjęcia przez jakiś czas to dobrze by było aby zawsze był choć jeden GIF - przecież to takie narzędzie do reklamy i memów, aż się prosi o jakiegoś gifa z przeładowania broni, lub też z sytuacji pod którą można wiele pociągnąć.
 
Na moje, to jeszcze się nie rozpoczęła właściwa kampania promocyjna. Na tą chwilę wygląda to bardziej na coś w stylu chęci przekazania nam informacji, że wszystko idzie w dobrą stronę, ale jest jeszcze sporo roboty do wykonania i dlatego nie chcą nas nakręcać na zbyt wiele, bo na to jeszcze przyjdzie czas. Jeśli tak jest, to faktycznie nie dziwię się, że budowanie zainteresowania wygląda w ten sposób.
@raison d'etre twoje porównywanie do Wiedźmina są w mojej opinii zupełnie nietrafne. Pamiętam jak to wyglądało przy każdej części gry. Tworzenie kampanii przy pierwszym Wiedźminie, a tworzenie tego teraz przy CP2077 ma niewiele cech wspólnych. Wtedy Wiedźmin był czymś nowym i CP2077 jest teraz też czymś nowym. Cała reszta to przepaść.
Przy wiedźminach czekało się na screeny bo zawsze wiedzieliśmy co z nich możemy wyłapać. Tu jest trudniej, bo to trochę inny świat, mniej znany. W przypadku Wiedźmina, pisząc na forum większość osób zapoznawała się z książkami, z tematyką około-grową, około-książkową. Tematyka książkowa w przypadku Cyberpunka, mam wrażenie, że wypada słabiej w naszym kraju. Do podręczników, które kiedyś wyszły nie każdy chce sięgać, bo to nie to samo co opowieść, która wywołuje w nas emocje i posiada postacie, z którymi możemy się zżywać. W książkach w tym gatunku nie każdy ma obeznanie. Łatwiej sięgnąć do twórczości z dużego i małego ekranu. Sam uważam, że jest to dobry punkt wyjścia.
Szukanie takich smaczków - powiązań i nawiązań do świata gry, później pisanie na ich temat to jest ten hype, jaki się budowało przy W1. Początki nakręcania siebie przed wyjściem gry wychodziło od samych graczy, którzy chcieli żyć tym tematem i go budować. Nie było to w żaden sposób kierowane przez redów. Nie licząc tego, że raz na jakiś czas dostaliśmy jakieś nowe screeny, które można było wziąć pod lupę, ale to jest.
 
Przy wiedźminach czekało się na screeny bo zawsze wiedzieliśmy co z nich możemy wyłapać. Tu jest trudniej, bo to trochę inny świat, mniej znany.
Z tym się jak najbardziej zgadzam, ale to właśnie od tego powinni redzi zacząć przedstawianie swego nowego świata ogółowi graczy. Opowiedzieć o mieście, o ludziach, o bohaterach i złoczyńcach, o polityce, sztuce, o wszystkim, co składać się będzie późnej na tworzywo fabularne gry. I to nie w formie tych pokracznych, trzyzdaniowych notek, tylko należało przygotować jak najwięcej krótkich filmów z oczywiście M. Pondsmithem w roli narratora. Przecież tyle czasu na to było. A oni zawracają odwłok jakimiś bipami i bzdurnymi zagadkami w roli substytutu czegoś sensownego. Teraz już nawet publiczne pokazanie dema z targów nie wywoła większej reakcji. Na to dobry moment już dawno minął.
Wiedźmin dorobił się swojego statusu właśnie dzięki tej dodatkowej warstwie. To ona pozwala przyciągać coraz to kolejnych fanów gier i książek. Bez tego CP77 będzie po prostu grą redów. Nie wyjdzie poza swój ogródek.
Post automatically merged:

https://polygamia.pl/geralt-nigdy-by-tak-nie-postapil-cyberpunk-2077-wywiad/
Dość interesujący wywiad. Nic nowego, standardowe - wiem ale nie powiem, ale we fragmentach daje nadzieję, że może jednak kiedyś w końcu coś się ruszy z tym przedstawianiem świata.

Już w pierwszym zwiastunie Cyberpunka 2077 można było zobaczyć mnóstwo drobnych elementów, które mogli rozpoznać najwięksi fanatycy oryginalnego systemu RPG, na którym bazuje gra. Była chociażby gala magazynu Chrome czy kurtka z logo zespołu Samurai. W demie mogliśmy usłyszeć w radiu piosenkę Johny’ego Silverhanda. Czy w pełnej grze można się spodziewać większej liczby takich nawiązań?


Jak najbardziej. Między innymi dla tego w ogóle zdecydowaliśmy się na tę licencję. Ma ona tak wiele materiału, który możemy wykorzystać, tak dużo ciekawych rzeczy. Już nawet w tym trailerze, jeżeli obejrzeć go klatka po klatce, można znaleźć więcej tego typu szczegółów. Są tam rzeczy, których prawdopodobnie nikt jeszcze nie zauważył.
Nie zdradzę też żadnego sekretu, jeżeli powiem, że z pewnością pokażemy w tym temacie jeszcze więcej, zanim gra ukaże się w sprzedaży. Oczywiście dodajemy też zupełnie nowe, własne rzeczy, inspirowane oryginalnym Cyberpunkiem.
 
Last edited:
Top Bottom