Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
https://www.eurogamer.pl/articles/2...wane-cd-projekt-szykuje-mocny-show-na-e3-2019

Na E3 2019 szykowane duże niespodzianki, gra w zaawansowanym stadium rozwoju.



Zapis konferencji CDP (po angielsku)[od 15:40]

To tak na potrzeby potencjalnej dyskusji, szybkie podsumowanie najważniejszych informacji.

Gwint

- mobilna wersja Gwinta ukaże się jesienią 2019 na iPhone'y i Androida w późniejszym terminie
- po Krwawej Klątwie planowane są dalsze dodatki i rozwój gry
- mobilny Gwint nie jest produkcją opartą o jedną z serii CD Projektu, nad którą miał pracować producent gier mobilnych Spokko

Cyberpunk

- prezentacja na E3 ma być jeszcze mocniejsza niż w zeszłym roku i równie ważna co ujawnienie gry w zeszłym roku
- obecna ekipa pracująca nad Cyberpunkiem nie będzie już raczej poszerzana, co najwyżej jedynie w nieznacznym zakresie
- plotki o udziale Lady Gagi w promocji gry zostały oficjalnie zdementowane
- prace nad Cyberpunkiem już są w bardzo zaawansowanej fazie
- są plany wypuszczenie gry na konsole następnej generacji, jeśli tylko będą mieli ku temu okazję, i silnik jest już pod ten cel przygotowany
- podobnie jak przy Wiedźminie 3, część kosztów marketingowych pokryją wydawcy, ale ze względu na rozrastający się rynek cyfrowej dystrybucji, będzie to mniejsza część
- odnośnie wypuszczenia gry na nowo ogłoszone Google Stadia, rozmowy z Google trwają, ale nic nie zostało jeszcze potwierdzone

Niezapowiedziana gra AAA

- prace nad drugą, niezapowiedzianą grą AAA już trwają, ale pracująca nad nią ekipa obecnie jest znacząco mniejsza niż ta od Cyberpunka
- nie będzie to żaden port, tylko zupełnie nowy produkt
- pod kątem budżetu i liczby developerów będzie to raczej produkcja wyraźnie mniejsza niż Wiedźmin 3 czy Cyberpunk, ale nadal najwyższej jakości
 
Myślę, że CDPR zrobi show na E3 2019 gdzie zaprezentują 3 gry - mobilnego Gwinta, CP77 i zajawkę wstępną nowej produkcji i to pewnie w takiej kolejności. Czyli pokazać Gwinta napalonym na Cyberpunka a potem - hej to jeszcze nie koniec. Ktoś gdzieś pisał, że nowa produkcja to może być jakiś horror (chociaż pewnie to wróżenie z fusów). Ja obstawiam grę liniową z 3 osobą, może akurat jakieś horror/fantasy.
 
Nowej niezapowiedzianej gry nie pokażą zdecydowanie za wcześnie, poza tym nie chcą odwracać uwagi od CP2077 to nie miało by sensu.
Coś extra co się szykuje na E3 2019 to może być prezentacja następnej generacji od Microsoftu i nagle przykład powera Next-Gen .. pokaz Cyberpunka 2077 w wersji nieosiągalnej dla starych konsol, a na końcu informacja że premiera Anacondy (czyli następnego Xboxa) wiosna/ 2020 oraz CP2077 jako launch title dla nowej konsoli MS.

Dziękuje i do widzenia i MS pozamiatane ma na E3 ludzie będą lecieć tłumami do sklepu po takiego "bundelka" i MS szczęśliwy i REDzi zadowoleni.
 
Last edited:
Zobaczysz, że pokażą zajawkę tytułu. Coś jak w tym przypadku, albo jak w zapowiedzi TESVI:

Nie odwrócą w ten sposób uwagi od CP a akcje poszybują w kosmos :p
 
Sam fakt, że będzie Gwint mobile daje Ci już dwa. Bo będzie na pewno. A ujawnienie nowego tytułu w 2019, zwiastun w 2020 i premiera w 2021 wydaje się logiczne.
 
Nie wydaje mi się, żeby mobilnego Gwinta pokazywali na E3, tak samo jak na targach nie pokazali Wojny Krwi. Chociaż byłoby zabawnie jakby skorzystali z okazji i wbili szpilę Blizzardowi (najpierw pokazują mobilnego Gwinta udając, że to wszystko z czym dzisiaj przyszli, po czym event zostaje zhakowany i zapuszczają Cyberpunka), to jednak biorąc pod uwagę ostatnią współpracę GOG-a z Blizzardem, raczej byłoby to postrzegane jako zachowanie w złym guście.
 
[...]
Coś extra co się szykuje na E3 2019 to może być prezentacja następnej generacji od Microsoftu i nagle przykład powera Next-Gen .. pokaz Cyberpunka 2077 w wersji nieosiągalnej dla starych konsol, a na końcu informacja że premiera Anacondy (czyli następnego Xboxa) wiosna/ 2020 oraz CP2077 jako launch title dla nowej konsoli MS.
[...]
Jeśli te informacje nie rozmijają się z prawdą, to
[...]
- nie będzie to żaden port, tylko zupełnie nowy produkt
[...]
A przecież CDP zapowiadał jeszcze jedną (poza CP2077) grę triplej z premierą w 2021 roku.

CD-Action said:
Choć prezes CD Projektu przyznał, że jego ekipa jest obecnie skoncentrowana na Cyberpunku 2077, od paru lat rozwija także inny, sekretny projekt. Zgadzałoby się to z deklaracjami studia o wydaniu przed 2021 rokiem kolejnego dużego tytułu RPG.
Źródło: artykuł w CD-Action
 
Last edited:
Wątpię żeby na targach pokazywali coś innego niż Cyberpunka. To jest teraz najważniejsza premiera i raczej nie będą chcieli w żaden sposób odciągać uwagi. Jeśli jednak dostaniemy jakieś materiały wideo to może pojawi się w którymś ukryta klatka uchylająca rąbka tajemnicy? ;) Filmowy zwiastun Cyberpunka zaprezentowany te 100 lat temu zapowiadał Wiedźmina 3 w taki sposób mówiąc o 'nowej grze rpg w świecie dark fantasy'.
 
Ja tam myśle że jakaś wstawka i ukryta wiadomość będzie, wszyscy bardzo lubią ten element i można powiedzieć że to już taka tradycja studia - ukryte wiadomości.

Odnośnie treści co ma być pokazane no to jestem niemal pewien że zobaczymy to co do tej pory nie zostalo pokazane czyli
-Night City w nocy (może w deszczu)
-Walka bronią melee
------

-może nowy środek transportu, może motor króry jest mocno inspirowany Akirą ( a może przejażdzka AV ale wiadomo tylko w formie pasażera)
-Net ... kto wie może zostanie pokazana sieć i jej funkcjonowanie, ale raczej nie wszystko naraz.
 
eśli jednak dostaniemy jakieś materiały wideo to może pojawi się w którymś ukryta klatka uchylająca rąbka tajemnicy?

Nie uchylą, na konferencji wspominali, że takie działanie byłby antybiznesowe.

-Walka bronią melee

Na zamkniętych pokazach była wersja gameplaya, gdzie V walczył(a) kataną, która tworzyła jakieś pole magnetyczne odbijające pociski.
 


Może marka będzie obecna w CP, a może to po prostu zwykły zbieg okoliczności i wszyscy czegoś się doszukują.
 
Zwykły zbieg okoliczności.

Co innego gdyby utwór powstał wyłącznie dla zajawki Cyberpunk 2077, wówczas można by coś spekulować.
A tak...
 
https://www.gamestar.de/artikel/cyb...d-projekt-interview-das-bloedeste,3341870.amp

W Cyberpunk 2077 nie zobaczymy ekranu "Koniec Gry" w sytuacjach innych niż śmierć naszej postaci, co oznacza, że nawet jeśli zawalimy jakiś quest, gra będzie trwać dalej i będziemy musieli żyć z tego konsekwencjami. Oznacza to, że w projektanci zadań muszą niekiedy myśleć w kategoriach "co jest najgłupszą rzeczą jaką mógłby zrobić w danej chwili gracz". Innymi słowy, jeżeli w niektórych zadaniach, gdzie na przykład mamy podążać za naszym celem, zamiast tego postanowimy pójść na obiad, w najgorszych przypadkach może to nawet doprowadzić do śmierci jego lub innej postaci.

Brzmi bardzo ambitnie, aż się trochę obawiam jak Redzi z tego wybrną. Jeśli jednak im się to uda, to może być bardzo ciekawa mechanika, mogą powstać bardzo fajne i niespodziewane konsekwencje.
W sumie to już w Wiedźminie czasami pokazywali, że potrafią przewidzieć niektóre dziwne zachowania gracza. Jak np. to, że Gaetan skomentował, gdy Geralt założył rynsztunek Kota, albo gdy pucybut zauważył, że postać wiedźmina nie ma butów :p
 
Witam serdecznie, dziś przeglądając yt natrafiłem na film z pogrzebu frontmana The Prodigy - Keitha Flinta
Zaciekawił mnie jeden z wpisów pod filmem należącym do użytkownika "Lain" a mianowicie:
"Dear CD Projekt Red, please put a tribute to Keith in Cyberpunk 2077. That would be the greatest thing."
Wg mnie byłoby to niezłym pomysłem, sam wygląd, zachowanie śp. Keitha czy muzyka Prodigy są klimatycznie nieźle "cyberpunkowe". Jakie jest Wasze zdanie?
Pozdrawiam, Robert.
 
Czy się stoi, czy się leży... z drugiej strony to dobrze, bo real life toczy się dalej, a my wysypiamy się tak, jak sobie ścielimy. Chyba, że nas zabiją albo umrzemy z głodu ;).
Możliwe, że REDzi pokuszą się o fejkowe zakończenia - tak, jak było np w pierwszym STALKERze. Czyli podejmując nienajszczęśliwsze wybory dojdziemy do jakiegośtam zakończenia gry nie mając nawet świadomości, że przy lepszym poprowadzeniu fabuły moglibyśmy całość zakończyć inaczej, lepiej, bądź później.
 
Last edited:
Trochę smuteg, że nic się dzisiaj jednak nie pojawiło od Redów. I nawet nie chodzi mi tu o jakiś filmik z wozem V z podłożonym głosem Wojciecha Manna. Pewnie ze wszystkim czekają do E3, echhh...
 
Trochę smuteg, że nic się dzisiaj jednak nie pojawiło od Redów. I nawet nie chodzi mi tu o jakiś filmik z wozem V z podłożonym głosem Wojciecha Manna. Pewnie ze wszystkim czekają do E3, echhh...

W zeszłym roku też niczego takiego nie wrzucali. Myślę, że z powodu poziomu hype'u jaki zbudowali wokół Cyberpunka i kilku sytuacji gdzie ludzie brali pewne rzeczy spoza kontekstu, a potem robili z niczego burzę (tak jak kiedyś ktoś tam sobie ubzdurał na bazie wyjętych z kontekstu słów Adama Kicińskiego w wywiadzie, że Cyberpunk ma być grą usługą, co było wierutną bzdurą, ale weź to potem wszystkim wielce oburzonym wytłumacz) RED-zi podchodzą ostrożniej do promowania Cyberpunku, do tego stopnia, że nawet nie pozwalają sobie na jakieś znaczące żarty z nim związane, które mogłyby zostać potem niewłaściwie odebrane. Póki co dążą do tego, by skończyć i wydać grę, a czas na cyberpunkowe, primaaprilisowe żarty przyjdzie potem.
 
Też mi się tak wydaje. Na razie jest zbyt wiele niewiadomych i atmosfera pewnie zbyt napięta na takie żarty. Przy Wiedźminie jakby nie patrzeć też pozwalali sobie na takie sytuacje, gdy już byli bardziej pewni swoich produkcji. Mimo wszystko trudno będzie wytrzymać do tego czerwca :p
 
Top Bottom