Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Dość odświeżające (i lekko krytyczne) wrażenia MadQueen (..)

I bardzo dobrze bo zawsze coś mozna zrobić lepiej, ciekawe jak finalnie FPP będzie na nią oddziaływać, pozostaje wtedy jeśli studio nic nie pomoże w tym aspekcie, pozostaje wtedy liczyć na moderów, ale kiedy wyjdą i jakie będą mieć możliwości tego nie wie nikt, pewno nawet w studio, sami nie wiedzą jakie wypuścić narzędzia, czy bardziej złożone czy też nie.

No i widać że tytuł wydaje się coraz bardziej prawdopodobny z datą premiery gdzieś w 2020 (zdąże zrobić upgrade budy)
Sam Mike Pondsmith w rozmowie z Yongiem zaznaczyć że poczekamy sobie jeszcze (kilka lat) no to 2020 się łapie na takie określenie.

Chociaż mocno mnie zastanawia tytuł wywiadu AJ - Cyberpunk2077 -Angry Interview E3 2918

- czy tam nie ma podpowiedzi do daty premiery.
Nie daje mi to spokoju ponieważ już wcześniej przy materiale do Wiedzmina3 AJ przemycił w tytule pewne informacje, ktore pózniej sie sprawdziły.
Tutaj data 2918 mogła by sugerowac premierę jeszcze w tym roku, czyli wtedy kiedy się nikt kompletnie nie spodziewa, może Amazon nie kłamał z tym 29 grudnia 2018 to by pasowało 2918...
Aż dziwne że nikt nie zwrócił uwagi na tę date w tytule wywiadu AJ.
 
Last edited:
A skąd on by miał takie informacje? Nie sądzę, by ktokolwiek u redów na 100% wiedział, kiedy gra będzie gotowa. Ale wnioskując po wrażeniach ludzi z pokazu, to chyba wiele jej nie brakuje. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby wyszła jeszcze w tym roku. Przecież to, co było teraz na E3, jest stanem gry sprzed kilku miesięcy zapewne.
 
A skąd on by miał takie informacje? Nie sądzę, by ktokolwiek u redów na 100% wiedział, kiedy gra będzie gotowa.
Oczywiście daty premiery może nie znać ale, sami developerzy mogli podpowiedzieć aby zawarł 2918 w tytule, co to oznacza nie mam absolutnie zielonego pojęcia.
 

Nie tylko Todd, ale widziałem i Hideo Kojime, oraz Warrena Spectora



 
Nawet gdyby data miała się potwierdzić to na pewno by jej nie zdradzili ani jemu ani nikomu innemu ;)
 
Tak, ale to jest do znalezienia na internecie w łatwy sposób. Ja musiałem obejrzeć Hiszpański materiał, który nie był w żaden sposób otagowany z małą ilością wyświetleń, a Todd wpada w środku materiału :) Tak czy inaczej, to są najwieksze nazwiska! Hideo number one!, drugi Spector, a Todd trzeci, chociaż to on teraz trzesie świadtkiem gier.
 
Wypuszczenie gry bez zapowiedzi, albo ogłoszenie premiery tydzień/miesiąc przed? To by dopiero była bomba. Szkoda, że to praktycznie niemożliwe
Można założyć, że mają jeszcze dwa gwoździe programu, bo jeszcze dwa pliki im zostały do wyświetlenia - gk i final. Jeśli gk to gamescom, który jest pod koniec sierpnia i na którym redzi przecież będą, to jeszcze mają później cztery miesiące na pokazanie ostatniego, przedpremierowego materiału. Jakby nie patrzeć, to jest pół roku.
 
Tak, ale to jest do znalezienia na internecie w łatwy sposób. Ja musiałem obejrzeć Hiszpański materiał, który nie był w żaden sposób otagowany z małą ilością wyświetleń, a Todd wpada w środku materiału :) Tak czy inaczej, to są najwieksze nazwiska! Hideo number one!, drugi Spector, a Todd trzeci, chociaż to on teraz trzesie świadtkiem gier.
Na pokaz jak dla mnie to powinni przede wszystkim zaprosić kogoś z Eidos Montreal, chociaż pewnie tak było, bo kilka lat temu jak Eidos było na E3 z Mankind Divided to kilka osób z CDPR poszło na pokazy Deusa.
Wcale bym się nie zdziwił jakby się odwdzięczyli teraz dla Eidos i zaprosili by ich na pokaz CP2077
 
Na pokaz jak dla mnie to powinni przede wszystkim zaprosić kogoś z Eidos Montreal, chociaż pewnie tak było, bo kilka lat temu jak Eidos było na E3 z Mankind Divided to kilka osób z CDPR poszło na pokazy Deusa.
Wcale bym się nie zdziwił jakby się odwdzięczyli teraz dla Eidos i zaprosili by ich na pokaz CP2077

Obiły mi się o uszy jakieś wypowiedzi Eidos'a na temat CP, także coś tam się dzieje ;)

Stoisko CP było chyba ogólnie popularną destynacją, Connor, znaczy się Bryan, też się tam zaplątał:



Można założyć, że mają jeszcze dwa gwoździe programu, bo jeszcze dwa pliki im zostały do wyświetlenia - gk i final. Jeśli gk to gamescom, który jest pod koniec sierpnia i na którym redzi przecież będą, to jeszcze mają później cztery miesiące na pokazanie ostatniego, przedpremierowego materiału. Jakby nie patrzeć, to jest pół roku.

Nadal podtrzymuję, że to niemożliwe ;)
 
Wypuszczenie gry bez zapowiedzi, albo ogłoszenie premiery tydzień/miesiąc przed? To by dopiero była bomba. Szkoda, że to praktycznie niemożliwe ;)

Wiele dużych firm tak robi. Patrz chociażby na poprzedniego jak i najnowszego Fallouta czy najnowszą i poprzednią część Assassin's Creed. Każda z nich miała oficjalną zapowiedź właśnie na E3 i premierę kilka miesięcy później. W przypadku Cyberpunka 2077 bym się nie nastawiał niestety, ale wszystko jest możliwe :)

Można założyć, że mają jeszcze dwa gwoździe programu, bo jeszcze dwa pliki im zostały do wyświetlenia - gk i final.

We wrześniu jest jeszcze TGS więc byłoby niezłe uderzenie: czerwiec -> sierpień -> wrzesień.
 
A skąd on by miał takie informacje? Nie sądzę, by ktokolwiek u redów na 100% wiedział, kiedy gra będzie gotowa. Ale wnioskując po wrażeniach ludzi z pokazu, to chyba wiele jej nie brakuje. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby wyszła jeszcze w tym roku. Przecież to, co było teraz na E3, jest stanem gry sprzed kilku miesięcy zapewne.
Konkretnej informacji mieć nie może, ale jest w stałym kontakcie z devami. Myśle, że te couple years to luźne określenie, które od nich właśnie usłyszał - bo wątpię, żeby sami REDzi przewidywali już dokładną datę premiery.
 
Konkretnej informacji mieć nie może, ale jest w stałym kontakcie z devami. Myśle, że te couple years to luźne określenie, które od nich właśnie usłyszał - bo wątpię, żeby sami REDzi przewidywali już dokładną datę premiery.
"Couple years" oznacza dosłownie parę lat, czyli koło dwóch, jakby nie patrzeć. Myślę, że w grudniu zobaczymy gameplay, jeśli nie od REDów to od tych, którzy robili bootlegi na E3.
 
Bazując na wnikliwej obserwacji CDP i całej branży jestem niemal pewny, że gra wyjdzie do maja 2019. Jeśli Microsoft zapowiada, że nowa konsola jest tworzona, to wyjdzie ona z końcem 2019. Na temat PS5 już od dawna jest bardzo dużo mówione, devkity już zostały rozesłane. Nie ma więc opcji, że będziemy czekać jeszcze 2,5 roku na nową generacje. Jeśli CDP chce zrobić mega biznes na CP77 to muszą wydać grę odpowiednio wcześniej na stare konsole a potem wersję next-genową.

No i jeszcze kwestia dofinansowań rządowych/unijnych, które mają datę realizacji czerwiec 2019. W przypadku Wiedźmina 3 terminy takich grantów były dotrzymywane.:) Pod koniec zeszłego roku osiągnęli duży milestone, zaraz potem pojawił się beep. Wygląda na to, że gra jest już w zasadzie gotowa i zostaje dodać brakującą zawartóść, zebrać feedback z E3, usprawnić co potrzeba, testy, optymalizacja no i oczywiście marketing, który właśnie ruszył.:D
 
Bazując na wnikliwej obserwacji CDP i całej branży jestem niemal pewny, że gra wyjdzie do maja 2019. Jeśli Microsoft zapowiada, że nowa konsola jest tworzona, to wyjdzie ona z końcem 2019. Na temat PS5 już od dawna jest bardzo dużo mówione, devkity już zostały rozesłane. Nie ma więc opcji, że będziemy czekać jeszcze 2,5 roku na nową generacje. Jeśli CDP chce zrobić mega biznes na CP77 to muszą wydać grę odpowiednio wcześniej na stare konsole a potem wersję next-genową.

No i jeszcze kwestia dofinansowań rządowych/unijnych, które mają datę realizacji czerwiec 2019. W przypadku Wiedźmina 3 terminy takich grantów były dotrzymywane.:) Pod koniec zeszłego roku osiągnęli duży milestone, zaraz potem pojawił się beep. Wygląda na to, że gra jest już w zasadzie gotowa i zostaje dodać brakującą zawartóść, zebrać feedback z E3, usprawnić co potrzeba, testy, optymalizacja no i oczywiście marketing, który właśnie ruszył.:D
Wątpię, i mam nadzieję, że nie będą się spieszyć. Zresztą, gdyby tak było, to nie byłoby takiej ogromnej konspiry z tą demonstracją. A gra swoje i tak zarobi. Ja obstawiam zimę 2019 albo wiosnę 2020.
 
No i jeszcze kwestia dofinansowań rządowych/unijnych, które mają datę realizacji czerwiec 2019.

Z tego co czytałem to skorzystanie z rządowego programu GameINN nie oznacza wcale że tytuł musi wyjść do końca czerwca 2019. Oznacza to tylko że musi zostać zaprezentowana realizacja tych postanowień.

Studio musi pokazać realizacje projektu, nie oznacza to wcale przymusu wydania tytułu, no chyba że się coś zmieniło, ale gdyby rząd w zapisie umowy wywierał wpływ na datę premiery, to trochę licha by ta umowa była, bo tworzenie gier to proces trochę nieprzewidywalny, szczególnie przy zamykaniu projektu i poślizg jest czymś normalnym.
 

Wywiad od tvgry. Padła jakaś wzmianka o tym, że postać gracza będzie używała leków, by zniwelować jakieś efekty uboczne wszczepów, ale samej cyberpsychozy nie będzie, ponieważ ograniczałoby to gracza w kwestii kontroli postaci. Podejrzewam, że te efekty uboczne będą się odbijać na statystykach, ale fajnie by było jakby te zmiany były również bardziej zauważalne w samej rozgrywce, np. w rozmowach.
 
Szkoda, że nasza postać nie będzie mogła wpaść w cyberpsychozę. Z tego da się jeszcze wyjść, ale ma to bardzo poważne konsekwencje więc mogliby to jakoś zaimplementować. Poniżej cytat z podręcznika do CP2020:

Jest tylko jeden sposób na to, by nie przekroczyć Krawędzi, a zostać okablowanym - i jest nim właśnie terapia. Psycho Squad zaciąga cię, wrzeszczącego i chwytającego się ścian, i przymocowuje do solidnego metalowego fotela psychiatrycznego. Sondy dezaktywują twe cybersystemy jeden po drugim, a elektrody wprowadzają twą psychikę w braindance. A potem zaczyna się długi, skomplikowany proces dezasemblacji twego umysłu i rekonstruowania go w bardziej przydatnej społecznie formie. Takiej, która na przykład nie widzi przyjemności w zjadaniu trupów.

A nawet jeśli nie, jeśli przekroczenie pewnego progu prowadziłoby to przedwczesnego końca gry to co w tym złego? Przesadziłeś i przegrałeś, sory. Tak to wyglądało w serii XCOM - jeśli za bardzo dawaliśmy ciała w misjach to coraz więcej państw przestawało nas finansować. Jeśli zbyt dużo ich odeszło to kosmici przejmowali kontrolę, a my przegrywaliśmy i trzeba było zaczynać od nowa, ew. wczytać jakiś wcześniejszy zapis i próbować naprawić szkody. Dla niedzielnych graczy to byłby pewnie problem, że grają sobie grają i nagle w połowie przygody pojawia się napis "Game Over", ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby wczytać zapis i spróbować coś zmienić np. podarować sobie kolejny wszczep. Zawsze też mogłoby to być jako opcja do wyboru przed rozpoczęciem gry.
 
Top Bottom