Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Myślę, że nie o to mu chodziło mówiąc "fał". Raczej chciał doprecyzować pisownię, byśmy nie spodziewali się ksywy pisanej jako "Wi". Postać będzie nazywała się V, a nie Wi, a w języku polskim słownie pisownię da się doprecyzować jedynie poprzez podanie polskiego brzmienia zapisu. Myślę, że V będzie w każdym języku czytane jako "wi", a nie "fał".
W języku polskim stosuje się wymowę litery V jako "fał" oraz "we". REDzi powinni wybrać drugą opcję.
W polskiej wersji będzie to 'fał'. To żart?
Hm. W języku polskim literę V czyta się z niemiecka "fał" co ludzi osłuchanych z językiem angielskim może razić.
Może REDzi zdecydują się w polskim dubbingu używać jednak "vi" nie "fał", by obłaskawić anglofilów?
Zresztą kogo razi język polski to gra po angielsku.
 
Nie wygląda mi to na doprecyzowanie pisowni tak szczerze mówiąc. Ale z drugiej strony on mówi o tym, że to nie był pokaz grany na żywo, tylko z odtworzenia. Przynajmniej tak ja zrozumiałem jego wypowiedź. A z kolei na przykład na Polygamii piszą, że na pewno było grane.

W języku polskim stosuje się wymowę litery V jako "fał" oraz "we". REDzi powinni wybrać drugą opcję.
Nigdy się chyba nie spotkałem z taką wymową. Ale to nie zmienia faktu, że podobnych zbitek się nie przekłada, bo obcojęzyczna wymowa jest nieodłączną częścią formy. W Polsce, z tego co się orientuję, raczej nikt nie używa takich ksywek, a jeśli już jakiś młodzian postanowi być cool, to i tak robi z siebie dżejdżeja, a nie jotjota.
 
Pokaz na bank był realizowany w języku angielskim, więc nie wiem skąd Kondzio miałby wziąć ksywę wymawianą "Fał". Pisze się V (fał), wymawia "wi" - dla mnie proste.
 
nie wiem skąd Kondzio miałby wziąć ksywę wymawianą "Fał

Skoro była na pokazie mowa o polskim dubbingu to ktoś z zaproszonych mógł zapytać o polską ksywę protagonisty. Oczywiście dopóki REDzi nie podadzą tej informacji oficjalnie, nadal pozostaje to plotką.
 
A ja po informacji że na E3 była pre-alfa jeszcze bardziej sie utwierdziłem w przekonaniu że tytuł wyjdzie w 2020.
Owszem pewno bulid z E3 nie był najnowszy możliwy, ale patrząc jak poprzednio było z Dzikim Gonem prezentacja na E3 2013 była za zamkniętymi drzwiami ( i premiera 2lata pózniej) i też była pre-alfa, to data premiery gdzieś w 2020 wydaje sie jak najbardziej sensowna
(może 20/7/7 ?)
 
Takie coś na oficjalnym profilu CP:
Lizzy Wizzy, młoda, kontrowersyjna gwiazda, jest wokalistką zespołu Lizzy Wizzy and the Metadwarves, a jednocześnie jedynym pełnoprawnym człowiekiem w składzie.

Ogromna ilość ubogich i bezdomnych to jeden z największych problemów Night City. Miasto żyje jednak przepychem, którego doświadczyć mogą wszyscy za pomocą technologii braindance. Jej użytkownicy mają dostęp do wszelkich namiastek luksusu, wraz ze związanymi z nimi emocjami, co nierzadko prowadzi do silnego uzależnienia. Aktorzy zatrudniani są do odgrywania sztucznych wspomnień, a celebryci są całkowicie pozbawieni prywatności - każdy może wejść w ich skórę za pomocą technologii braindance. Pojawia się również popyt na ekstremalne doświadczenia - czarny rynek Night City kwitnie.

Samurai - legendarna kapela rockowa, której muzyka nawoływała do buntu i walki z systemem.

Jak dla mnie, bardzo fajne detale ze świata. Cieszy, że kampania marketingowa skupia się na zapoznaniu graczy ze światem Cyberpunka i jego wizją REDów.


SD
 
Nie wygląda mi to na doprecyzowanie pisowni tak szczerze mówiąc. Ale z drugiej strony on mówi o tym, że to nie był pokaz grany na żywo, tylko z odtworzenia. Przynajmniej tak ja zrozumiałem jego wypowiedź. A z kolei na przykład na Polygamii piszą, że na pewno było grane.


Nigdy się chyba nie spotkałem z taką wymową. Ale to nie zmienia faktu, że podobnych zbitek się nie przekłada, bo obcojęzyczna wymowa jest nieodłączną częścią formy. W Polsce, z tego co się orientuję, raczej nikt nie używa takich ksywek, a jeśli już jakiś młodzian postanowi być cool, to i tak robi z siebie dżejdżeja, a nie jotjota.
W szkole miałem nauczycielkę, która na v mówiła "we" i nam też tak kazała wymawiać. Jednak teraz używam "fał".
Babka też "Ż" pisała jako "Z" i ja też tak teraz piszę:p.
Wiadomo jak cool to i dżejdżej... Jakby był w dechę to byłby Maćko z Bogdańca...
 
Witam, orientuje się może ktoś jaki będzie język orginalny gry ?

W szczegółach... z kolegą dyskutujemy nad językiem orginalnym w Cyberpunku2077, kolega ma zamiar grać w 'orginalny' język w którym gra będzie wydana, i mówi, że będzie to język angielski. A ja z kolei, że będzie to język polski tak jak w wiedźminie.

Ja z kolei mówię, że orginalna wersja gry będzie polska, i się o to spieramy.

Więc moje pytanie brzmi... Czy wie ktoś jaki będzie język 'orginalny' Cyberpunka ?
 
Witam, orientuje się może ktoś jaki będzie język orginalny gry ?

W szczegółach... z kolegą dyskutujemy nad językiem orginalnym w Cyberpunku2077, kolega ma zamiar grać w 'orginalny' język w którym gra będzie wydana, i mówi, że będzie to język angielski. A ja z kolei, że będzie to język polski tak jak w wiedźminie.
Według mnie na 99.9% będzie to język angielski, CP stworzony jest przez Mike'a Pondsmitha dzieje się w CA w USA więc myśląc tak na chłopski rozum no innego wyboru nie ma niż ten język.
 
Według filmiku MadQueen, kreator postaci nie będzie miał sliderów, dostaniemy tylko po parę gotowych modeli twarzy i budowy ciała :cry: Możliwe, że to tylko placeholder, skoro pokazane demo nie było nawet wersją alpha, ale jeśli nie, to mi będzie bardzo, bardzo smutno.

 
Według filmiku MadQueen, kreator postaci nie będzie miał sliderów, dostaniemy tylko po parę gotowych modeli twarzy i budowy ciała :cry: Możliwe, że to tylko placeholder, skoro pokazane demo nie było nawet wersją alpha, ale jeśli nie, to mi będzie bardzo, bardzo smutno.

Raczej myślę, że to pod wersję demo było aby szybko postać zrobić (pokazując przy okazji, że w tym miejscu będzie kreator postaci) i grać.
 
A ja z kolei, że będzie to język polski tak jak w wiedźminie.

Każdy Wiedźmin był oryginalnie najpierw nagrywany po angielsku, a potem polscy aktorzy nagrywali swoje kwestie słuchając wersji angielskiej. Teraz będzie tak samo. Chyba, że chodzi ci o to w jakim języku powstaje scenariusz, ale tutaj już na 100% odpowiedzieć nie mogę, bo nie wiem. Zakładam jednak że po angielsku.
 
Według filmiku MadQueen, kreator postaci nie będzie miał sliderów, dostaniemy tylko po parę gotowych modeli twarzy i budowy ciała :cry: Możliwe, że to tylko placeholder, skoro pokazane demo nie było nawet wersją alpha, ale jeśli nie, to mi będzie bardzo, bardzo smutno.
Trochę dziwne w dzisiejszych czasach w tego typu grze. No cóż, mi przynajmniej odpadnie spędzanie dwóch godzin na kompulsywnym dopieszczaniu wszystkich szczegółów.
 
Trochę dziwne w dzisiejszych czasach w tego typu grze. No cóż, mi przynajmniej odpadnie spędzanie dwóch godzin na kompulsywnym dopieszczaniu wszystkich szczegółów.

Nawet bardzo dziwne, więc mam nadzieję, że to tylko placeholder, inaczej będzie ciężki smuteczek.
 
Pojawia się coraz więcej wrażeń z pokazu w Warszawie. Szczególnie ciekawy jest ten na Polygamii, bo autorka tekstu twierdzi iż siedziała obok pracownika firmy, który faktycznie grał. Kłóci się to z tym co mówił bodaj Kondzio jakoby było to puszczone nagranie.

http://polygamia.pl/cyberpunk-2077-juz-widzialam/

Poza tym z grubsza to samo co zawsze. Osobiste odczucia z pokazu + opis zaprezentowanych zadań i walk.
 
Trochę dziwne w dzisiejszych czasach w tego typu grze. No cóż, mi przynajmniej odpadnie spędzanie dwóch godzin na kompulsywnym dopieszczaniu wszystkich szczegółów.

To nie byłoby takie dziwne, przecież nawet jeśli gra jest w pierwszej osobie, nadal będą przerywniki filmowe, w których dane będzie nam zobaczyć postać i dzięki budowaniu modelu bohatera z ograniczonej liczby elementów łatwiej będzie dopasować do niego różne animacje, w tym twarzy. Bethesda w swoich grach czymś takim się nie przejmuje, animacje w Mass Effectach były mocno ograniczone (a w Andromedzie wyglądały tragicznie), ale wydaje mi się, że REDzi chcieliby żeby tego typu elementy gry stały jednak na poziomie.
 
Pojawia się coraz więcej wrażeń z pokazu w Warszawie. Szczególnie ciekawy jest ten na Polygamii, bo autorka tekstu twierdzi iż siedziała obok pracownika firmy, który faktycznie grał. Kłóci się to z tym co mówił bodaj Kondzio jakoby było to puszczone nagranie.

Niezłe kogo oni tam wpuszczają, słuchając wielu wrażeń z E3 2018, czy to IGN/Gameinformera/Madqueen za każdym razem było podkreślane że demo było ogrywane przez developera i naprawdę nigdzie poza tym Kondzio nie spotkałem się z stwierdzeniem że demo było odtworzone.

Bardzo fajne wrażenia przekazał Danny O'Dwyer ktory stwierdził że jeżeli CDPR dostarczy nam całą grę na poziomie tego dema to czeka nas największy przelom w game-devie od 15-20lat czyli mocno powiedziane.

Właśnie nikt nie wrzucał Danny'ego a jego zawsze dobrze się słucha


Fajnie by było dostać wrażenia Quaza, wiadomo fachowe materiały na poziomie, dodatkowo doświadczenie Tomka jako MG prowadzącego sesje CP2020 więc spojrzał by na demo z nieco innej strony niż większość.
 
Last edited:
Nie chce mi się oglądać drugi raz Kondzia, ale czy on nie powiedział o tym "odtworzeniu", w kontekście, że po prostu gameplay został rozegrany w taki sam sposób co na E3?
 
To nie byłoby takie dziwne, przecież nawet jeśli gra jest w pierwszej osobie, nadal będą przerywniki filmowe, w których dane będzie nam zobaczyć postać i dzięki budowaniu modelu bohatera z ograniczonej liczby elementów łatwiej będzie dopasować do niego różne animacje, w tym twarzy. Bethesda w swoich grach czymś takim się nie przejmuje, animacje w Mass Effectach były mocno ograniczone (a w Andromedzie wyglądały tragicznie), ale wydaje mi się, że REDzi chcieliby żeby tego typu elementy gry stały jednak na poziomie.
No cóż, jeśli na jednej szali stoją suwaki w kreatorze postaci, a na drugiej jakość animacji i mimiki postaci, to ja wybieram to drugie.
 
Ale w takiej sytuacji customizacja postaci tak naprawdę ma niewiele sensu i trochę nie chce mi się wierzyć, że wprowadzając taki ficzer jak CC naprawdę ograniczyliby nam wybór do 4-5 presetów i wyboru koloru włosów/tatuaży ;)

No cóż, jeśli na jednej szali stoją suwaki w kreatorze postaci, a na drugiej jakość animacji i mimiki postaci, to ja wybieram to drugie.

A to się rozumie samo przez się ;)
 
Top Bottom