Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
A może przy poziomie jaki sobie firma założyła, to wg ich standardów i planu pracy jednak jest to pre-alpha? Przecież tylko sami twórcy wiedzą na jakim etapie jest gra. I ponieważ zdają sobie z tego sprawę nawet w przybliżeniu nie mówią o dacie premiery.
Tak sobie teraz pomyślałem to moze być w tym dużo prawdy, każda firma może mieć własne ściślej określone standarty co jest pre-alfą->alfą a co powiedzmy goldem.

Dla CDPR obecne stadium to może być pre-alfa, ale dla takiego EA to może było by już blisko do bety, przecież wydanie Andromedy w takim stanie jakim była to nie było normalne, i założe się że REDzi tytułu w takim stanie jak miała Andromeda nie wydali by do sprzedaży.
 
Dokładnie to miałem na myśli. Nikt z nas nie wie jaki poziom końcowy produktu Redzi sobie założyli. Być może jest tak wysoki w porównaniu do obecnych gier, że to co w przypadku innych produkcji jest na etapie bety lub wyższym, tutaj na takim etapie nie jest. Poza twórcami nikt nie wie jakich elementów w grze im jeszcze brakuje i ile to faktycznie pracy jeszcze wymaga. Skoro twierdzą, że to co pokazują dziennikarzom to alfa i dlatego nie chcą tego jeszcze pokazać szerzej, to trzeba im wierzyć. Aczkolwiek mam nadzieję, że w końcu i my będziemy mogli zobaczyć materiały bezpośrednio z gry, gdy studio już uzna, że może się nimi podzielić. I wtedy będzie można dyskutować bardziej rzeczowo na temat np. fizyki niż na podstawie kilku screenów.
 
Ja tylko pozwolę sobie tutaj przypomnieć video z alphy Wiedźmina 2:


Jak to ma się do finalnego produktu (i ile rzeczy zmieniono/poprawiono) mamy w tym momencie porównanie, więc skoro CP w tym momencie nie jest jeszcze nawet w alfie (a już wygląda jak wygląda i robi na oglądających duże wrażenie), to ja bym tutaj nie szarżowała z czarnowidztwem i hasłami o mydleniu oczu.
 
Poza tym trzeba powiedzieć sobie jedno, materiałów z stanu Pre-alpha z zasady się nie pokazuje, a jeśli już to w ściśle określonym celu.
Wystarczy sobie wpisać w YT fraze pre-alpha i większość materiałów będzie albo z tytułów early acces albo materiał będzie upubliczniony w celu rekrutacji pracowników na zasadzie "patrzcie mamy fajny pomysł ale potrzebujemy więcej pracowników"
Materiałami pre-alpha w zasadzie nie reklamuje się gier, nie na darmo R* pierwszy gameplay z RDR2 zamieścił na dwa miesiące przed premierą.
Oczywiście CDPR nas nie będzie tak katować w oczekiwaniu na gameplay, bo tytuł wymaga dość obszernej kampani reklamowej (w końcu to nowe IP i trzeba wiele rzeczy wytłumaczyć) ale najwcześniej myślę że można oczekiwać gameplayu za rok na E3 2019, albo najpózniej pod koniec przyszłego roku.
Niestety może wielu z nas rozumie doskonale co to "work in progress" i Pre-alpha ale znalazło by się wielu "mądrzejszych" którzy wytykali by błędy, oraz co mają naprawić, może by i powstały memy na miarę "Sorry my face is tired" a nie ma nic goszego w kampanii reklamowej niż taki negatywny viral który się rozkręca, tytuł praktycznie wtedy ma pozamiatane.
 
O kurde, nawet nie myślałem, że po latach będzie tak miło znajome nicki zobaczyć. :eek: Mi to wygląda na jakieś base64, a jeśli mam racje to pewnie będą screeny. ;)
 
Ostro hakują, trzeba czekać.

 
Super uczucie, zgadzam się :) Miło widzieć znajome osoby znowu na forum!
Wydaje mi się albo zapamiętałem Cie jako Niebieskiego, a i oczywiście miło znów widzieć. :D

Oby tylko zostali na dłużej, bo znowu dyskusja umrze bez nowych argumentów :(
Jak znowu nie zostanę poddany brutalnej cenzurze której dawniej nie było to z chęcią wrócę do off-topic'u... :D Muszę tę parę lat przerwy nadgonić w spamie, bo moja ilość postów nie robi już wrażenia. :( W końcu został mi miesiąc na dokończenie magisterki... trzeba coś z tym czasem zrobić. :rolleyes:
 
Top Bottom