Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Niech dadzą możliwość odtwarzania własnych kawałków (MP3) w grze i wówczas wszyscy będą zadowoleni :) .
 
Muzyka oryginalna dodana przez twórców będzie zdecydowanie najlepsza. Zakładam że pozwoli ona jeszcze bardziej oddawać klimat poszczególnych scen z gry. Jeśli chodzi o "jazdę dowolną" poza zadaniami to jestem podobnego zdania. To miasto musi mieć swoją specyficzną oprawę dźwiękową.
 
W GTA Vice City czy San Andreas była możliwość dodawania własnych utworów, ale nigdy z niej nie skorzystałem, radia w grze i utwory dobrane przez autorów były idealne. Do tej pory są to gry z jednymi z najlepszych ścieżek dźwiękowych.

Cyberpunk, musisz je przebić, bo będzie 1/10 :D
 
O muzyke jestem w miare spokojny, bo mam dziwne przeczucie że współpracujących może być kilku i pewno zaskoczymy się pozytywnie.

Bardziej bym się martwił o dźwięki broni palnych, energetycznych, aby nie były zbyt miałkie i bez głębi, bo w demie ewidentnie brak im p****cia, strzelając shootgunem musi się czuć że w zwarciu to ma kopyto i jest to siła w zwarciu, coś jak dubeltówa z DOOM wiadomo o co chodzi, sam dźwięk już nam sugeruje moc broni, chyba że wyciszona to co innego.
 
Co do odtwarzania własnych utworów, to na 99% bym nie skorzystał, ale najlepszy wybór to mieć wybór

Z drugiej strony, jest coś takiego jak pilnowanie spójności wizji i przekazu, więc zrozumiem, jeśli REDania się na to nie zdecyduje. Na tej samej zasadzie w Wiedźminach nie możemy wybrać wyglądu protagonisty.
 
Wiecie może czy Geoff Keighley śledził na twitterze, strony CP77, CD-projektu, czy Witchera? Dałbym sobie rękę uciąć, że widziałem go zawsze w gronie obserwujących, którzy lubią ten sam kanał - teraz go nie widzę.
 
Mam nadzieję, że CeDeP podpatruję "Love, Death and Robots" na Netflixie i zgarnie nieco chwalebnego klimatu z tej antologii animacji do Cyberpunka 2077.
 
Mam nadzieję, że CeDeP podpatruję "Love, Death and Robots" na Netflixie i zgarnie nieco chwalebnego klimatu z tej antologii animacji do Cyberpunka 2077.

Zabawne, że o tym wspomniałeś... bo właśnie skończyłem oglądać wspomnianą serię.

Nie wszystko jest tam w klimatach cyberpunk i nawet nie wszystko jest bardzo mroczne/futurystyczne ale kilka rzeczy im ewidentnie wyszło. Może nawet coś byłoby warte wzorowania się przez RED'ów.

P.S. Love, Death and Robots to temat na inną dyskusję..
 
https://www.eurogamer.pl/articles/2...er&utm_medium=social&utm_campaign=socialoomph
Stare plany pozostają bez zmian i Redzi ciągle planują wydać do 2021 roku dwie gry RPG z segmentu AAA. Pytanie na jakim etapie są prace nad drugim projektem. Bo przecież Cyberpunk to póki co priorytet, więc jeśli wydadzą go np. w następnym roku to by znaczyło, że drugą grę chcą zrobić w jakiś rok, albo 2-3 lata (zależnie od kiedy zaczęły się prace i jak bardzo przeciągnie się termin wydania). Nie brzmi to zbyt prawdopodobnie, ale z jakiegoś powodu potwierdzają ten termin. Chyba, że ten drugi projekt nie będzie aż tak duży jak te dotychczasowe.
A może CP2077 trafi do nas już w tym roku? :p
 
Cyberpunk to póki co priorytet, więc jeśli wydadzą go np. w następnym roku to by znaczyło, że drugą grę chcą zrobić w jakiś rok, albo 2-3 lata (zależnie od kiedy zaczęły się prace i jak bardzo przeciągnie się termin wydania). Nie brzmi to zbyt prawdopodobnie, ale z jakiegoś powodu potwierdzają ten termin. Chyba, że ten drugi projekt nie będzie aż tak duży jak te dotychczasowe.
A może CP2077 trafi do nas już w tym roku? :p

Nie ma najmniejszych szans na CP w tym roku, cały czas myśle że całkiem realna jest wiosna za rok, ale ostatecznie może się okazać jesień, a i też niewykluczony jest 2021 bo jak wiadomo najtrudniejsza jest końcówka i ostateczne szlify a i równie często mogą wyskoczyć nowe babole które wcześniej nie były obecne.

Jeżeli skala projektu jest duża, ba! jest większa niż Dziki Gon to ja się nie spinam ani trochę na ten rok, może w przyszłym, przynajmniej na spkojnie zrobie sobie gruntowną modernizacje, aby na premierę nie płakać że coś nie chodzi.
 
https://www.gamestar.de/artikel/cyb...-so-komplex-wie-in-the-witcher-3,3341861.html

Philip Weber i Miles Tost na niemieckim podcastcie zdradzili, że zadania w Cyberpunku 2077 będą od 3 do 5 razy bardziej złożone niż te w Wiedźminie 3. Jako przykładu ich usprawnionego podejścia do questów podali zadanie, w którym
gracz zostaje zmuszony do rzucenia broni. Cały sens zadania opierał się na tym, że postać gracza zostaje rozbrojona i zaprojektowali różne sposoby na wykaraskanie się z tarapatów, ale potem ktoś zaproponował, iż to od grającego powinno zależeć czy rzuci tę broń, czy nie. Ostatecznie więc musieli przeprojektować całe zadanie, żeby uwzględnić również tę opcję.

Dodali też, iż znacząco usprawnili organizację i współpracę członków zespołu od projektu zadań, co powinno pozwolić uniknąć problemów z Wiedźmina 3, takich jak nadużywanie wiedźmińskich zmysłów (co winią na braki w powyższych w przypadku Dzikiego Gonu), dzięki czemu zadania w Cyberpunku mają być bardziej zróżnicowane i ogólnie lepsze.

Co do tego fragmentu wypowiedzi, to na reddicie Phillip Webber sprostował/wytłumaczył, że chodziło mu o to, że teraz jako projektant questów musi rozważać nowe możliwe rozgałęzienia zadania, które wynikają z różnych umiejętności postaci. Dlatego będziemy mieli często więcej opcji na zakończenie questa (w niektórych przypadkach od 3 do 5).

Tu jest całość:
Hey, Quest Designer Philipp here (not Lead, but I'll take that as a compliment ;)). As a bit of context, since this was taken from a German podcast, and some things might get lost in translation: What I was saying was that as a quest designer, I now have to consider the different new opportunities we offer (like using Netrunning Skills, etc.) and how using those often gives you more (as an example, 3 to 5 in some cases) ways how to solve a quest or challenges within a quest. This naturally makes quest designs more complex in some areas, but it's honestly great fun to do. I hope this cleared this statement up a little. :)
 
Witam, nurtuje mnie pewna kwestia od dluższego czasu. Jak wiadomo Cyberpunk 2077 jest kierowany do dorosłego odbiorcy stąd w grze ma występować między innymi nagość a co za tym idzie sprawy łóżkowe. Wiem że twòrcy o tym mówili, wiem że nie bali się tego w jakiejś namiasce pokazać na 48 minutowej rozgrywce. Jest tylko jeden problem... Amerykańskie ESRB oraz rynek konsolowy. Niedawno była niemała afera z grą Devil May Cry 5 na konsole PlayStation 4 gdzie ocenzurowano gołe damskie pośladki. Ponadto wszystko wskazuje na to że z roku na rok w grach ogółem jest coraz mniej seksu i nagości. Stąd moje pytanie do CD Projekt... Niewątpie w ogromny potencjał komercyjny waszego najnowszego dzieła ale co gdyby to niewystarczyło żeby przeciwstawić sie cenzurze i najwiekszej zmorze naszej branży? Wydacie wersje ocenzurowane na konsolach oraz bez cenzury na PC (Steam, gog) badz podejmiecie jakąś medialna walke z wlascicielami PS4/Xo czy też samym ESRB? Bo przyznam sie szczerze że boje sie o to. Nie wyobrażam sobie Cyberpunka bez seksu i nie chce widzieć scenariusza w ktorym bedziecie zmuszeni do usuniecia rdzenia tego świata jakim niewatpliwie jest... Seks. (na rowni ze wszczepami i brutalnoscia czy wulgarnoscia)
 
Niedawno była niemała afera z grą Devil May Cry 5 na konsole PlayStation 4 gdzie ocenzurowano gołe damskie pośladki.

To była jakaś dziwna decyzja Sony, bo cenzura dotyczyła tylko wersji Playstation 4 i tylko na zachodzie. W Japonii oraz na pozostałych platformach (PC, Xbox One) nie było cenzury.

Wiedźmin nie był nigdzie cenzurowany z tego co wiem więc raczej bym się nie martwił na zapas.
 
To była jakaś dziwna decyzja Sony, bo cenzura dotyczyła tylko wersji Playstation 4 i tylko na zachodzie. W Japonii oraz na pozostałych platformach (PC, Xbox One) nie było cenzury.

Wiedźmin nie był nigdzie cenzurowany z tego co wiem więc raczej bym się nie martwił na zapas.
Nagość była cenzurowana np W prologu Yen nie była naga (miała bieliznę);P
https://naekranie.pl/wp-content/uploads/2015/05/Cenzura1.jpg
https://naekranie.pl/wp-content/uploads/2015/05/Cenzura2.jpg
 
Istnieja pewna teoria że ESRB w zeszłym roku zaostrzyło rygor wzgledem seksu czy nagości. Wskazówek jest naprawde wiele... Red Dead Redemption 2 praktycznie bez jakiejkolwiek nagości czy spraw łóżkowych i slynne prostytutki w tejże grze którym Arthur mógł odmawiać na dwa sposoby... Co najzabawniejsze, żeby prostytutka ci zaproponowała seks to najpierw trzeba ostro pofiltrować. Czyż to nie wyglada jak znamie szerszego mechanizmu ktory zostal z gry wyciety? Zresztą, Rockstar sam przyznał że watek milosny zostal wyciety tyle tylko że nie sprecyzowali co mieli na mysli mowiac o wycietym watku milosnym. Poszlaki na prostytutkach sie nie koncza... Ta gra w dialogach po prostu kipi erotyka. Arthur kilka razy podkresla że lubi ladacznice, że burdele nie sa mu obce oraz że lubi po prostu kobiety ale jakos w grze seksu nie uswiadczymy. A mowimy tu o grze od Rockstar Games gdzie wcielamy sie w bandyte na Dzikim Zachodzie. Dalej, Assassins Creed Origins i panny bez stanika oraz jak sie nie myle jakies mizerne ale jednak sceny seksu. Kolejna czesc, rok pozniej, panien bez stanika już nie uswiadczysz. Kurde, chcialbym aby to była tylko glupia teoria ale prawda jest taka że cała branża jest uzależniona od ranting ESRB17+ i watpliwe, azeby Cyberpunk nie miał z ta klasyfikacja problemów. Stąd moje wczesniejsze pytanie bo ogladajac gameplay Cyberpunka czlowiek dochodzi do wniosku, że Redzi robia gre dla ludzi za siebie odpowiedzialnych a nie amerykańskich niepełnoletnich maturzystów. PS. Co do DMC5... To wydawca odpowiada za ranting. Prawdopodobnie przez pomylke cenzura dotarla tylko do posiadaczy gry na ps4. Ale kto wie? Moze to zwykla glupota... Miejmy nadzieje. PSS. Ta bielizna Yen... To bodajze turecka wersja gry xd.
 
Last edited:
Wiedźmin nie był nigdzie cenzurowany z tego co wiem więc raczej bym się nie martwił na zapas.

Był cenzurowany między innymi w krajach arabskich i w Japonii pod kątem nagości oraz przemocy (mniejsza ilość krwi, mniej brutalne rozczłonkowywanie przeciwników), ale poza tymi krajami był nieocenzurowany.

Co do cenzury DMCV, winy nie ponosi tutaj ESRB, a raczej amerykański oddział Sony, który ostatnimi czasy zaczął otwarcie cenzurować zawierające nagość japońskie visual novele wydawane na zachodzie w wersji na PS4, w celu "przystosowania ich do tutejszych standardów". DMCV jest pierwszym przypadkiem, gdzie jawna cenzura wystąpiła w dużej i popularnej produkcji tylko w wersji na PS4 i poza Japonią (gdzie wersja na PS4 podobno takowej nie zawierała). Istnieje teoria, że "kastracja" RDR2 i najnowszego AC wiąże się właśnie z zaostrzonymi standardami Sony, tyle tylko że w tych przypadkach zostało to rozciągnięte na wszystkie platformy, żeby potem nie było, iż na PS4 sprzedaje się obciętą wersję gry. Nie wiem na ile jest w tym prawdy, ale jeżeli oddział Sony w USA faktycznie za kulisami wymusza tak drastyczne zmiany, wątpię, że Cyberpunk przejdzie bez żadnych problemów i w takiej sytuacji cenzura może się także przełożyć na inne platformy (bo Sony będzie naciskało żeby wszystkie wersje były takie same jak ta z PS4).
 
Top Bottom