Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Jest cały temat poświęcony temu zagadnieniu, ale żadne ankiety czy petycje nie sprawią, że twórcy zmienią zdanie. Musisz się z tym pogodzić.
 
Gracze zapewne stworzą jakieś mody na kamerę, ale zapewne będzie to wyglądać równie naturalnie jak poniżej :p ...


Ja w sumie mam tylko za złe RED'om tylko to, że przerywniki też zobaczymy z tej perspektywy :(.
 
Gracze zapewne stworzą jakieś mody na kamerę, ale zapewne będzie to wyglądać równie naturalnie jak poniżej :p ...


Ja w sumie mam tylko za złe RED'om tylko to, że przerywniki też zobaczymy z tej perspektywy :(.
Jak przejdziesz grę to pewnie powiesz inaczej. Moim zdaniem to i trochę źle i trochę dobrze ,ale było o tym dużo rozmów i nie ma co przywracać oklepanego tematu.
 
Oficjalny przewodnik po grze.
 
Last edited:

John Mamais opowiada o technologicznych aspektach gry.

Z takich ważniejszych rzeczy:

- technologia strumieniowania z Wiedźmina 3 została przebudowana na potrzeby Cyberpunka 2077, ponieważ samochodem gracz porusza się dużo szybciej niż konno, co wymusza jednocześnie szybsze wczytywanie w locie świata gry i do strumieniowania horyzontalnego dochodzi strumieniowanie wertykalne, jako że, w przeciwieństwie do płaskiego świata Wiedźmina 3, w Cyberpunku występują również otwarte do eksploracji wysokie budynki oraz duże wysokości

- symulacja tłumów w świecie gry jest dużym technologicznym wyzwaniem i jest to coś nad czym jeszcze nie skończyli pracować. W przeciwieństwie do tłumów z Wiedźmina 3, gdzie ludzie byli do siebie podobni, zarówno pod kątem wyglądu, jak i sposobu poruszania się, w Cyberpunku wszyscy ludzie w tłumach mają być na swój sposób unikalni

- nad implementacją ray tracingu zaczęli pracować około roku temu. Ma być widoczny między innymi w świetle emitowanym przez reklamy, neony, przy cieniowaniu i światłach postrzeganych z daleka

- gra ma również posiadać zaawansowane efekty związane z cieniami, zarówno z tymi długimi, jak i z tymi rzucanymi przez obiekty oraz nowy system symulacji fizyki Houdini, który będzie wykorzystywany przy efektach cząsteczkowych, płynach, tkaninach, itd. Pracują także nad nowym, ulepszonym systemem oświetlenia globalnego
 
Mogę poprosić kogoś, kto był na pokazie na PGA o bezpośrednie porównanie grafiki, oświetlenia, tekstur, animacji itd starego gameplaya z nowym pokazywanym na targach? Bo ja mam wrażenie, że wygląda to mniej realistycznie, tekstura skóry jest bardziej plastikowa i świecąca i wszystko jest jakieś rozmyte. I o ogólne wrażenia na temat polskiego dubbingu. Czy zbiry (animalsi) gadają z charakterystyczną teatralną chrypą, w W3?
 
To nie gra ,a materiały. Z aktualnego stanu gry widzieliśmy tylko screeny i jakieś poszatkowane badziewie nazwane "deep" dive.
Tak właściwie to z aktualnego stanu gry nie widzieliśmy nic, ponieważ nawet te pokazywane obecnie demo pochodzi ze starszego buildu gry. Jak gra będzie wyglądać ostatecznie okaże się, gdy dziennikarze dostaną grę do przetestowania, co będzie miało miejsce kilka miesięcy przed premierą, czyli zakładając brak opóźnień, w styczniu albo lutym.
 
Ja myśle, ze dostaną najwcześniej w marcu - nie wysyła się do redakcji wersji gry, która nie jest skończona by dziennikarze „rozjechali” grę w recenzjach.

jesli chodzi o grafikę, to już dawno pisałem, ze coś się zmieniło na gorsze. Obawiam się, ze obecne konsole są za słabe do pokazania max możliwości silnika Redów i obcinają grafikę, by to w ogóle było grywalne. Jednocześnie powstaje pewnie wersja na nowe konsole. Oczywiście gracze PC będą mieli lepiej ale nie spodziewanym się fajerwerków.
 
Najgorzej jeśli gracze PC dostaną wersję z obecnych konsol - tak aby "nie denerwować" największej grupy odbiorców, a PC dostanie jedynie ray-tracing od nVidia (czyli jak w przypadku W3 hairworks - zasobożerny bajer dla wąskiej grupy odbiorców).

Drodzy RED'zi - proszę, dajcie chociaż na PC tekstury w wysokiej rozdzielczości, dobre wygładzanie krawędzi i cienie przyzwoitej jakości (nie tylko dla wąskiego grona użytkowników kart z ray-tracing) oraz HDR.
Czy to naprawdę tak dużo?
 
Nie wiem jak to wyglada z punktu game devu , ale czy trudno dodać takie opcje do ustawien grafiki, żeby każdy był zadowolony?
 
@dani168
Materiał z PGA to ten sam fragment co Deep dive, ale po polsku. Różnica była może w kilku detalach jeśli chodzi o zakres przedstawionego materiału.
Po jednorazowym zobaczeniu ciężko ocenić i porównać wszystko na temat grafiki. Nie wiem czy materiał bazował na jakiejś nowszej wersji gry, ale wyglądało to całkiem spoko. Jak dla mnie wyglądało lepiej to niż materiał udostępniony z Deep dive. Nie wiem czy to kwestia kompresji, czy czegoś innego, ale materiał prezentowany wydawał mi się wyraźniejszy.
Jak dla mnie to na ten moment najbardziej przeszkadzającym w odbiorze elementem jest sposób poruszania się (kamera). Mam wrażenie jakby V poruszał się na wózku, a nie o własnych nogach.
Polski dubbing to kwestia indywidualna. Mi się podoba. Z pewnością będzie sporo frajdy słyszeć po polsku to co się dzieje dookoła. Nawet jadąc motorem można usłyszeć komentarze skierowane w naszą stronę.
Jeśli chodzi o to jak wypadł Żebrowski, to dla mnie trochę mało było jego kwestii bym ocenił. Inna sprawa - jestem fanem Keanu.
Ogólne wrażenie - bardzo na plus. Dla mnie w odbiorze wyszło lepiej niż we wspomnianym Deep dive, mimo iż widać że to jeszcze nie jest ostateczna wersja gry.
 
Ja myśle, ze dostaną najwcześniej w marcu - nie wysyła się do redakcji wersji gry, która nie jest skończona by dziennikarze „rozjechali” grę w recenzjach.

Wydaje mi się, że Shavod-owi chodziło o "Hands-On Event" jak w przypadku W3 (jeżeli dobrze pamiętam to były 3 takie eventy: w styczniu 2015, jakiś miesiąc przed premierą oraz przy okazji Krwi i Wina). Co do recenzji to zakładam, że powtórzą sytuację z wiedźmina, czyli embargo zostanie zniesione na tydzień przed premierą.

Nie wiem jak to wyglada z punktu game devu , ale czy trudno dodać takie opcje do ustawien grafiki, żeby każdy był zadowolony?

To zależy jak duże są różnice, ponieważ takie zabiegi mogą znacznie podnieść koszty i nakład pracy (masz wtedy dwie wersje gry do testowania i optymalizacji).

Jak dla mnie to na ten moment najbardziej przeszkadzającym w odbiorze elementem jest sposób poruszania się (kamera). Mam wrażenie jakby V poruszał się na wózku, a nie o własnych nogach.

Jak myślisz czym mogło być to spowodowane, np. brakiem ruchów kamery, brakiem animacji, itd. A jak jest z dynamiką rozgrywki (w porównaniu do innych gier FPP lub dema z 2018)? Co z efektami dźwiękowymi, w deep dive były one strasznie przytłumione.
 
@dani168
Materiał z PGA to ten sam fragment co Deep dive, ale po polsku. Różnica była może w kilku detalach jeśli chodzi o zakres przedstawionego materiału.
Po jednorazowym zobaczeniu ciężko ocenić i porównać wszystko na temat grafiki. Nie wiem czy materiał bazował na jakiejś nowszej wersji gry, ale wyglądało to całkiem spoko. Jak dla mnie wyglądało lepiej to niż materiał udostępniony z Deep dive. Nie wiem czy to kwestia kompresji, czy czegoś innego, ale materiał prezentowany wydawał mi się wyraźniejszy.
Jak dla mnie to na ten moment najbardziej przeszkadzającym w odbiorze elementem jest sposób poruszania się (kamera). Mam wrażenie jakby V poruszał się na wózku, a nie o własnych nogach.
Polski dubbing to kwestia indywidualna. Mi się podoba. Z pewnością będzie sporo frajdy słyszeć po polsku to co się dzieje dookoła. Nawet jadąc motorem można usłyszeć komentarze skierowane w naszą stronę.
Jeśli chodzi o to jak wypadł Żebrowski, to dla mnie trochę mało było jego kwestii bym ocenił. Inna sprawa - jestem fanem Keanu.
Ogólne wrażenie - bardzo na plus. Dla mnie w odbiorze wyszło lepiej niż we wspomnianym Deep dive, mimo iż widać że to jeszcze nie jest ostateczna wersja gry.
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, ale mi chodziło o porównanie tego zamkniętego dema deep dive z 45 minutowym gameplayem z zeszłego roku.
 
Wydaje mi się, że Shavod-owi chodziło o "Hands-On Event" jak w przypadku W3 (jeżeli dobrze pamiętam to były 3 takie eventy: w styczniu 2015, jakiś miesiąc przed premierą oraz przy okazji Krwi i Wina).
Właśnie o to mi chodziło. Demo Wiedźmina 3 dziennikarze dostali do ogrania na kilka miesięcy przed premierą i na tym etapie gra była już zoptymalizowana, toteż materiały jakie wówczas dostaliśmy przedstawiały jak gra wyglądała w dniu premiery. Zgaduję więc, że z Cyberpunkiem sytuacja będzie podobna i tak samo dostaniemy kompletny obraz poziomu oprawy graficznej 2077 jaki zobaczymy już w samej grze na początku przyszłego roku.

Odnośnie jakości oprawy graficznej w Deep Dive, już wielu z tych, którzy widzieli pełną prezentację, zwróciło uwagę, że materiał filmowy został wrzucony w niższej jakości, przez co gra wygląda wyraźnie gorzej niż w rzeczywistości. Niektórzy teoretyzują nawet, że było to zamierzone działanie w celu zaniżenia oczekiwań odnośnie jakości oprawy, tak aby uniknąć kolejnej kontrowersji z downgradem na premierę.
 
Właśnie o to mi chodziło. Demo Wiedźmina 3 dziennikarze dostali do ogrania na kilka miesięcy przed premierą i na tym etapie gra była już zoptymalizowana, toteż materiały jakie wówczas dostaliśmy przedstawiały jak gra wyglądała w dniu premiery. Zgaduję więc, że z Cyberpunkiem sytuacja będzie podobna i tak samo dostaniemy kompletny obraz poziomu oprawy graficznej 2077 jaki zobaczymy już w samej grze na początku przyszłego roku.

Wydaje mi się, że W3 w maju wyglądał lepiej niż w materiałach ze stycznia więc może czeka nas jakiś minimalny upgrade.

Odnośnie jakości oprawy graficznej w Deep Dive, już wielu z tych, którzy widzieli pełną prezentację, zwróciło uwagę, że materiał filmowy został wrzucony w niższej jakości, przez co gra wygląda wyraźnie gorzej niż w rzeczywistości. Niektórzy teoretyzują nawet, że było to zamierzone działanie w celu zaniżenia oczekiwań odnośnie jakości oprawy, tak aby uniknąć kolejnej kontrowersji z downgradem na premierę.

To całkiem możliwe, ale w materiale widać było także parę błędów (co jest oczywiste na tym etapie produkcji) z cieniami więc to pewnie też miało wpływ na jego odbiór.
 
Jak myślisz czym mogło być to spowodowane, np. brakiem ruchów kamery, brakiem animacji, itd.
To nie jest pytanie do mnie ;)

A jak jest z dynamiką rozgrywki (w porównaniu do innych gier FPP lub dema z 2018)? Co z efektami dźwiękowymi, w deep dive były one strasznie przytłumione.
Dynamika jest spoko. Po części będzie to też należeć do ciebie, tego na jakich emocjach będzie tobie bardziej zależeć poprzez wybór sposobu przechodzenia gry. Fajnie było to pokazane na tym materiale (mimo iż to był ten sam fragment rozgrywki co deep dive).
Powiem Wam tak - chcecie rozwalać, to idziecie w solo i możecie rozwalać rękoma drzwi, wyrywać ciężkie działa i rozwalać wszystko na swej drodze. Pamiętacie to ciężkie działko, które V wyrwała? Oglądając to na żywo fajnie było widać jak rozpadają się elementy wystroju, donice... Taki sam efekt był na naszych oponentach. Bardzo podobał mi się efekt, jak przypakowani animalsi, korzystając z jakiegoś wzmocniania/uleprzenia "pędzili" w stronę V. Jeśli miałbym to porównać do czegoś, to na myśl przychodzi mi matrix. Ten bieg był tak trochę podobny do tego rozmycia.
Kiedy nasz oponent był pod ciężkim ostrzałem to czułem, że pakuje się w niego sporo kul. W wyniku czego po chwili mógł stracić np. całą rękę.
Jeśli chcemy działać po cichaczu to jest już inny klimat a i przy hakowaniu trzeba uważać. Jeśli będzie tak jak się zapowiada, to będzie fajniej niż w Deus Ex. Hakowanie wiąże się z tym, że będziemy namierzani. I jak wynikało z tego co powiedział Burza46 - jeśli ktoś nas dorwie w sieci to może nam zrobić z głowy taki toster, że mózg się spali na węgiel. Podczas prezentacji nieudana próba hakowania zakończyła się ostrzeżeniem ze strony Placida.

Jeśli chodzi o efekty dźwiękowe to oglądając to w przygotowanej sali wszystko było spoko. Dźwięk nie był przytłumiony, chyba że V schodził z motoru, to muzyka z radia robiła się przytłumiona ;). Swoją drogą na prezentacji było widać, że mamy do dyspozycji kilka stacji radiowych.
 
Top Bottom