Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Za krótko było bym się wypowiadał jakoś wylewnie w tym temacie. Jedni przeciwnicy atakowali nas z bliska, inni z daleka. Trzeba było się chować, czasem dorwać przeciwnika stojącego za filarem, czy uważać na innych biegnących w naszą stronę. Musiałbym zobaczyć to raz jeszcze, albo sprawdzić na dłuższym fragmencie.
 
Mimo wszystko wygląda na to, że walka będzie zróżnicowana i w miarę ciekawa. Zwłaszcza, że mamy chyba dostać dość sporo narzędzi do radzenia sobie z przeciwnikami, fajnie by było gdybyśmy właśnie musieli kombinować jak podejść do każdego z nich. A rozumiem, że na temat tego, jak wrogowie reagują np. na nasze próby hackowania (np. psucie sprzętów czy wyłączanie kamer) też nie możesz się jeszcze zbytnio wypowiedzieć?
 
A rozumiem, że na temat tego, jak wrogowie reagują np. na nasze próby hackowania (np. psucie sprzętów czy wyłączanie kamer) też nie możesz się jeszcze zbytnio wypowiedzieć?

Nie do końca rozumiem co masz na myśli. Nie było sceny w której ktoś fizycznie by nas przyłapał na hakowaniu jeśli o to pytasz, natomiast namierzył nas inny netrunner, którego zablokował Placide. Gdyby nie to, to mógłby nas zabić.
 
O coś takiego mi właśnie chodziło. Zastanawiam się też czy to był taki skrypt zrobiony pod misję, czy może normalnie działający system.
A z tym fizycznym przyłapaniem to miałem na myśli, jaka była np. reakcja Animalsów, gdy któryś z nich zobaczył zmiażdżonego sztangą kolegę. Ale rozumiem, że demo było zbyt krótkie, by móc wyłapać takie sytuacje.
 
A z tym fizycznym przyłapaniem to miałem na myśli, jaka była np. reakcja Animalsów, gdy któryś z nich zobaczył zmiażdżonego sztangą kolegę. Ale rozumiem, że demo było zbyt krótkie, by móc wyłapać takie sytuacje.

Nie było tam żadnego innego Animalsa akurat :). Ale jak zhakowaliśmy robota bokserskiego i ten znokautował/zabił jednego z nich, to reszta się zbiegła zobaczyć co się stało z gościem :).
 
Mimo wszystko wygląda na to, że walka będzie zróżnicowana i w miarę ciekawa. Zwłaszcza, że mamy chyba dostać dość sporo narzędzi do radzenia sobie z przeciwnikami, fajnie by było gdybyśmy właśnie musieli kombinować jak podejść do każdego z nich. A rozumiem, że na temat tego, jak wrogowie reagują np. na nasze próby hackowania (np. psucie sprzętów czy wyłączanie kamer) też nie możesz się jeszcze zbytnio wypowiedzieć?
Kombinacji na pewno będzie sporo. Przedstawiono nam parę możliwości silnego Solo, i Netrunnera. W przypadku tej drugiej postaci częściej będzie można się skradać i hakować. Będą elementy otoczenia, które można hakować zdalnie wyłączając kamery, zarządzając funkcjami robotów, czy przyrządów do ćwiczeń, co było pokazane na też na ostatnim filmiku. Zapewne będzie takich możliwości znacznie więcej. Wcześniej pisałem o tym, że silny Solo może wyrwać ciężką giwerę i samemu bawić się w człowieka demolkę. Netrunner może ją zhakować i wtedy ona sama wykonuje za nas ciężką robotę, a my możemy przykładowo zająć się pozostałymi, których nie dosięga nasza automatyczna giwera. Naszych przeciwników również da się hakować i zmusić ich do odstrzelenia sobie głowy, czy wysadzenia granatem. Możemy też wyciągnąć z nich cenne dla nas informacje. Posługując się nanoprzewodami możemy cicho załatwić przeciwników od tyłu, czy też w otwartym starciu jako całkiem mocną broń, którą możemy wręcz rozcinać naszych oponentów.
Ja lubię się skradać w grach. Tych elementów będzie więcej. Jak już cichaczem załatwimy przeciwnika to możemy schować jego ciało, zrzucając go do zsypu na śmieci. Istnieje również możliwość przejścia gry bez zabijania. Co uważam też za fajną opcję. Tak przechodziłem kiedyś Deus Ex: HR i to była naprawdę fajna odmiana. Takiej opcji nam już nie pokazano i może dobrze. Z jednej strony trzeba przyznać, że to jest mniej efektowna opcja, z drugiej strony to jednak tu trzeba się trochę więcej nagłówkować i znaleźć możliwość jak tego dokonać. Tu największa frajda płynie właśnie z tego by dokonać tego samemu.
Każdy sposób przechodzenia gry będzie dawać sporo frajdy i na pewno tych możliwości, czy umiejętności jakie dostaniemy wraz z rozwojem będzie znacznie więcej. Na ten moment ciężko mi się zdecydować jakim stylem będę chciał przechodzić grę. Każda możliwość kusi.
 
Ja na pewno wybiorę jakąś kombinację netruunnera i technika, bo opcja skradankowa przemawia do mnie dużo bardziej. Nie lubię strzelanek i styl grania polegający na eliminacji wszystkich wokół jest bardzo daleki od moich upodobań. Jeśli w grze tylko była taka opcja, to zawsze szedłem w stronę perswazji i dyplomacji, więc opcja przejścia gry bez zabijania kusi mnie najbardziej. Ciekaw tylko jestem jak zostanie wtedy rozwiązana kwestia bossów, bo o tym na pokazie nie wspomniano. Czy to przypadkiem nie będzie się wiązało z mniejszymi punktami doświadczenia, albo coś podobnego.
 
Myślę, że starcia z bossami będą zachowane w mniejszym bądź większym stopniu, tylko dostaniemy możliwość pozostawienia naszego przeciwnika przy życiu. Być może będzie można rozwijać umiejętności pomagające nam "rozwiązywać problemy" w bezkonfliktowy sposób: sztuka dyplomacji, ogłuszanie, czy hakowanie na takim poziomie by kogoś nie zabić i oczywiście lepsze możliwości skradania się. Są różne możliwości... Może za jakiś czas będzie ten sposób omówiony przez redów.
 
Ciekaw tylko jestem jak zostanie wtedy rozwiązana kwestia bossów, bo o tym na pokazie nie wspomniano. Czy to przypadkiem nie będzie się wiązało z mniejszymi punktami doświadczenia, albo coś podobnego.
Na poprzednich pokazach powiedzieli, że walkę z Sasquatch dało się ominąć poprzez skradanie, więc starcia z bossami nie będą raczej wymuszone tak jak w Buncie Ludzkości. A co do kwestii dystrybucji doświadczenia, z tego co pokazali wynika, że główne punkty doświadczenia będziemy otrzymywać tylko za kończenie zadań, zaś zależnie od naszego stylu rozgrywki w ich trakcie będziemy otrzymywać punkty doświadczenia z tym właśnie stylem związane, które umożliwią nam ulepszenie połączonych z nim umiejętności. Czyli hakując dostajemy punkty doświadczenia do drzewka hakowania, a zabijając wroga ze strzelby do drzewka powiązanego z posługiwaniem się strzelbami, itd. W takim przypadku ominięcie walki z Sasquatch prawdopodobnie oznaczałoby ulepszenie umiejętności poruszania się po cichu.
 
No właśnie mam nadzieję na takie rozwiązanie, choć po tym co @Alicja. i @Burza46 mówili na pokazach nie wydaje mi się, żeby punkty doświadczenia były przypisane do konkretnego drzewka. Powiedzieli, że możemy swoją postać kształtować właściwie dowolnie i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zmienić kierunek rozwoju w trakcie gry. Gdyby punkty doświadczenia były sztywno przypisane do drzewek, to byłoby to raczej trudne.
 
No właśnie mam nadzieję na takie rozwiązanie, choć po tym co @Alicja. i @Burza46 mówili na pokazach nie wydaje mi się, żeby punkty doświadczenia były przypisane do konkretnego drzewka. Powiedzieli, że możemy swoją postać kształtować właściwie dowolnie i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zmienić kierunek rozwoju w trakcie gry. Gdyby punkty doświadczenia były sztywno przypisane do drzewek, to byłoby to raczej trudne.
Za poziomy doświadczenia dostawać będziemy zarówno punkty atrybutów, jak i punkty umiejętności. Rdzeń umiejętności rozwijamy poprzez praktykę, ale wraz z jej rozwojem odblokowujemy związane z nią perki, które wykupujemy za punkty umiejętności. Maksymalny poziom umiejętności do jakiego możemy ją rozwinąć poprzez praktykę zależny jest od poziomu odpowiadającego jej atrybutu. Tak to przynajmniej powinno działać w teorii.

Ale tak z innej beczki:

Pojawiła się druga część wywiadu AusGamers z Johnem Mamaisem, tym razem o projektowaniu otwartego świata i postępie prac nad grą.


- John wspomina, że zawartość w otwartym świecie Wiedźmina 3 zaczęli implementować dosyć późno, w przeciwieństwie do Cyberpunka, w którym dążą do tego aby wszystkie poboczne aktywności, wydarzenia oraz historie, na jakie można natknąć się w trakcie eksploracji, stanowiły integralną część świata, nadając mu głębszy kontekst i stwarzając więcej możliwości do budowania swojej postaci poza wątkiem głównym. Ogólnie uważa, że w porównaniu do Wiedźmina 3, otwarty świat Cyberpunka 2077 jest "dużo bardziej zajebisty".

- odnośnie zadań pobocznych określanymi jako Opowieści Ulicy, są to zlecenia wykonywane poza wątkiem głównym dla różnych gangów i stronnictw w świecie gry, które pozwalają nam na zwiększenie naszej reputacji z tymi grupami, co odblokowuje kolejne zlecenia, nowe historie w otwartym świecie, specjalnych handlarzy oraz inne korzyści związane z danym gangiem

- w większości przerywników filmowych zachowamy kontrolę nad naszą postacią lub kamerą

- w grze nie zaimplementowano jeszcze wszystkich "ficzerów" i nie jest w pełni grywalna od początku do końca. Chociaż ciągle jest testowana, nieustannie dodawane są nowe rzeczy, co prowadzi do różnych problemów blokujących postęp prac, z którymi muszą sobie poradzić. Obecnie planują zaimplementować wszystko jeszcze przed końcem 2019 roku
 
Ciekawe jak opowieści ulicy wpłynął na główny wątek fabularny. Gdy w takim poboczniaku staniemy przeciw jakiemuś gangu to skojarzą nas podczas ważniejszego zadania i będą nam najpewniej utrudniać.
 
Ciekawe czy jeszcze w tym roku doczekamy się jakichś oficjalnych materiałów od Redów, np. fabularnego zwiastuna na silniku gry. Może na TGA 13 grudnia?
 
Przynajmniej powinniśmy. Już dość długo czekamy ,a drobny prezent przed świętami raczej by wszystkich uszczęśliwił.
 
Ciekawe czy jeszcze w tym roku doczekamy się jakichś oficjalnych materiałów od Redów, np. fabularnego zwiastuna na silniku gry. Może na TGA 13 grudnia?
Na TGA mogą coś pokazać, ale jeśli tak, to wątpię, że będzie to coś treściwego. Odnoszę wrażenie, że TGA dla REDów nie ma wysokiego priorytetu. Wiedźmin 3 dostał dwa krótkie i na szybko sklecone zwiastuny, a w zeszłym roku w ogóle imprezę zignorowali. Jeżeli więc pokażą Cyberpunka na TGA, pewnie również będzie to jakiś krótszy materiał.
 
Przypomnę, bo widocznie nie do wszystkich dotarło.

Dyskusja o nieopublikowanych oficjalnymi kanałami materiałach na oficjalnym forum studia jest złym pomysłem. Kilka postów poleciało, następne takie próby będą karane warnem, a w późniejszej konsekwencji - banem.
 
A ja mam pytanie - czy grafika w CP2077 będzie wywoływała takie ahy i ohy wśród youtuberów jak RDR2? :)
 
Top Bottom