Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
A ja mam pytanie - czy grafika w CP2077 będzie wywoływała takie ahy i ohy wśród youtuberów jak RDR2? :)

Pewnie na najwyższych detalach z włączonymi wszystkimi graficznymi bajerami w rozdzielczości 4K będzie to najładniejsza gra na rynku z widokiem FPP.
 
A ja mam pytanie - czy grafika w CP2077 będzie wywoływała takie ahy i ohy wśród youtuberów jak RDR2? :)
Po tym, jak prezentuje się gameplay deep dive, zaryzykuję stwierdzenie, że nie. Nic mnie specjalnie nie urzekło w oprawie graficznej. Wszystko jest mało ostre, tekstury skóry ciemnoskórych postaci świecą się jak plastik, bardzo słabe rozmyte cienie i wiele innych mankamentów. Początek, po wyjściu z budynku z Placidem wygląda graficznie słabo, na pewno nie nextgenowo i w wielu miejscach gorzej niż w zeszłorocznym gameplayu. Ale cóż, tak to wychodzi jak się robi vertical slice, dla marketingowych korzyści. Ja już wiedziałem, że będzie średnio kiedy pokazali krótki fragment gameplayu na E3, przy okazji ujawnienia daty wydanie gry. Nie zbliżyło się to nawet na moment do jakości jaką nam pokazywali na screenach.
 
No właśnie, również mam podobne wrażenia jak @dani168, do wydania gry jeszcze trochę czasu, a już można ponarzekać patrząc na to co robi konkurencja.

Pod koniec 2020 roku możemy mieć małą rewolucję w wydajności sprzętu. AMD zaskakuje Ryzenami (podobno dopiero się rozkręcają), Intel mocno obniża ceny procków i zapowiada własną kartę graficzną. Prawdopodobnie pojawi się nowa seria GPU Geforce 3000 która ma pozamiatać obecne RTX. No i wychodzą konsole nowej generacji.

Dlaczego to piszę? Jeśli na pół roku przed premierą CP2077 grafika nie wyrywa butów, to co będzie za półtora roku?
 
Nie zdziwiłbym się gdyby to co pokazano na deep dive okazało się wersją zdowngradowaną ,bądź na średnich ustawieniach graficznych. Wymagania i oczekiwania są tak wysokie ,że może po prostu chciano je zmniejszyć taką grafiką.
 
Jak skończył Wiedźmin 3 pamiętamy...
Nie napalam się na jakąś zrewolucjonizowaną graficznie grę, ot coś co wygląda na grę z ostatnich lat.
 
Bardziej napalam się na gameplay i ciekawie poprowadzoną fabułę. Graficznie nie spodziewam się efektu wow , bo w takiej grze nie jest to najważniejsze
 
Im gorsza grafika tym mniejsze wymagania sprzetowe więc nie ma na co narzekać.
CP2077 to jest gra AAA więc wymagania sprzętowe i tak będą istotne. Co stoi na przeszkodzie żeby podczas grania zmniejszyć jakość grafiki do low, jeśli nie posiadamy topowego sprzętu? No chyba, że kogoś boli dolna część ciała, że inni grają na ultra, a on nie może.

Dla mnie gry AAA takie jak CP2077 powinny wyznaczać nowe standardy nie tylko pod zwględem rozgrywki, ale też wyciskać ostatnie poty ze sprzętu, bo co ma to robić jeśli właśnie nie takie gry? benchmarki? kto kupi mocną kartę graficzną dla benchmarku? Gry AAA to także pokaz technologiczny, przedsmak tego co będzie standardem za kilka lat. Oczywiście gra powinna działać w słabszych ustawieniach i nadal dobrze wyglądać, ale to chyba nie jest problem.
 
Jak będzie działać na średnim sprzęcie, a pazur pokazywać dopiero na topowych komputerach to będzie super. A byłoby idealnie, gdyby była napisana tak, że pełnię możliwości osiągnie na sprzęcie, który dopiero wyjdzie, ale tego już ani się nie spodziewam, ani nie oczekuję.

Zresztą, moim zdaniem gry Redów nie grafiką do tej pory zachwycały i CP też nie musi zachwycić. Ale kiedyś to się zmieni. Ta gra już wkrótce wyjdzie, powstaje powoli pytanie jaki będzie kolejny projekt?

Świat gamingu czeka na tę grę, presja jest duża, ale jeśli CDPR dostarczy, to może wskoczyć jako organizacja na zupełnie inny poziom - oby tak było i oby tego nie zmarnowali. Miejsca na prestiżowych listach nie wzięły się znikąd.
 
Kolejny projekt to będzie zapewne dodatek/dodatki do CP 2077, które przedłużą żywotność gry na 2021/2022 (że nie wspomnę o planowanym komponencie on-line).
Jednak zapewne już teraz (czy raczej już od pewnego czasu) powstają koncepcje kolejne wielkiej gry od RED'ów.

Miejmy tylko nadzieję, że będzie to coś związane z Wiedźminem :) ...
 
Po cyberpunk i rozszerzeniach do niego na pewno następnym projektem będzie nowy wiedźmin. Jestem tego pewny.
 
Też uważam, że wcześniej czy później pojawi się Wiedzmin. Redzi zrobili z Wiedzmina markę więc nie ma mowy o porzuceniu go, zapewne to samo będą chcieli zrobić z Cyberpunkiem, z resztą w którymś z wywiadów wspominali o tym.

To co mnie ciekawi, to jak chcą rozwijać CP2077, mam na myśli multiplayer.
 
Co do nowego Wiedźmina, to na pewno już przy nim dłubią w małym zespole. Nikt nie puści pary z ust, ale wizja gry na pewno się krystalizuje a ile już nie jest gotowa. Co do multiplayera, to na pewno będzie w nim tryb story. Za multiplayer odpowiada zespół wrocławski i Digital Scapes studio z Kanady. W CDPR Wrocław pracują quest designerzy z techlandu, pisarz odpowiedzialny za fabułę do COJ Gunslinger itd. Będzie wiele trybów rozgrywki ale tryb story będzie moim zdaniem bardzo ważny.
 
Czy CP2077 będzie wspierał format 21:9? Wiem że Wiedźmin wspiera, ale tutaj mowa o widoku z pierwszej osoby.
 
Jeszcze nic na ten temat nie wiadomo. Może bliżej premiery razem z wymaganiami Redzi podadzą i tą informację.
 
Mam pytanie do znawców CP2020. Czy istnieją w lore jakieś narzędzia, możliwości aby wyeksportować Johnnego z "głowy" V do np. nowego ciała stworzonego specjalnie dla niego? Coś w stylu Wolfenstein the new colossus?
 
Mam pytanie do znawców CP2020. Czy istnieją w lore jakieś narzędzia, możliwości aby wyeksportować Johnnego z "głowy" V do np. nowego ciała stworzonego specjalnie dla niego? Coś w stylu Wolfenstein the new colossus?
Arasaka pracowała nad czymś takim dla Saburo Arasaki, gdy ten leżał na łożu śmierci, czyli technologią, która pozwoliłaby na upload jego świadomości do Sieci i następnie przeniesienie jej do nowego ciała, ale na etapie Cyberpunka 2020 Saburo jeszcze nie kopnął w kalendarz, więc nie wiadomo na ile ten plan wypalił. Jako że Saburo pojawił się w pierwszym demie jako jeden z bohaterów dzieciństwa i wiele wskazuje na to, że Morgan Blackhand również wystąpi w grze (ale już w fizycznej postaci), można założyć, że Saburo również pojawi się w grze, najprawdopodobniej jeszcze w postaci SI.
 
A co jeśli świadomość Saburo znajduje się razem z Alt Cunningham za Black Wall? Nie wiem czy istniało poza soulkillerem jakieś specjalne oprogramowanie do przenoszenia świadomości do netu więc może nawet Arasaka użyła zmodyfikowanego programu do ocalenia świadomości szefa. Choć bardziej prawdopodobne wydaje mi się ,że przez te 57 lat zdążono stworzyć już w miarę jako tako działającą technologie klonowania i Saburo będzie osobą fizyczną- Ewentualnie będzie mieć ciało-maszynę.

Mnie za to interesuje czemu przez te 57 lat nie wymyślono aby te wtyczki sprzęgowe (kabel w nadgarstku) nie były bezprzewodowe. Chodzi o bezpieczeństwo podczas korzystania z tego urządzenia? (chodzi mi to czy aby ktoś nie przechwytywał sygnału). Jeśli gadam pierdoły to nie bijcie dość średnio się na tym znam.
 
Last edited:
Top Bottom