Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Mi akurat podoba się ta stylistyka, ale każdy pod tym względem może mieć swoje upodobania.
Dla mnie ta gra będzie się wyróżniać na tle produkcji, które w tym gatunku często bywają ciemne, zamglone i brudne. To przecież nie jest wyznacznik czy to wiarygodności świata, czy klimatu jaki musi być w każdym filmie, czy w grze.
Dla mnie Cyberpunk to świat, w którym panuje epoka neo-kiczu.
Ten świat, stworzony przez M. Pondsmitha, czerpie z kiczu i gra to świetnie odzwierciedla.
Metropolii w słonecznej Kalifornii też nie wyobrażam sobie inaczej. Same ciasne i małe uliczki z wszechobecnym smogiem, który byłby gęsty niczym mgła, nie pasowały by do tego świata i nie dodawały by mu realizmu.
 
Last edited:
Mi podobała się wizja przedstawiona w concept artach lecz mimo tego ,że była bardzo wyrazista to jednak zbyt przerysowana jak na moje gusta. Z aktualnych gameplayów faktycznie da się spostrzec różnicę i jak dla mnie to jest to lepsza stylistyka. Podoba mi się że jednak postawiono na coś bardziej stonowanego i przyziemnego bo można mieć wrażenie jakby faktycznie byłoby to miasto jednocześnie naszej przyszłości. Czy to wygląda sztucznie? Moim zdaniem nie. Podejście jest może trochę mainstreamowe ,ale w gruncie rzeczy nadal jest to cyberpunk. Przy tym wygląd postaci odpowiada mi (zwłaszcza Royce i Placide)
 
Nie jestem specjalnie zaskoczona, ta cisza ostatnio była mocno podejrzana, ale i tak troszkę mi smutno, że obsuwy to ciągle taki powszechny proceder. Trudno, niech to przynajmniej solidnie dopieszczą.

tumblr_8d317401f319c77f4afbd0f0a9c93c53_9cb4aacb_640.jpg
 
Ja tam automatycznie zakładam obsuwę. Oczywiście wolałbym zagrać w kwietniu, ale rozumiem. Zbyt częste się stało wydawanie gier AAA w opłakanym technicznie stanie.

Staram się skupiać na pozytywach; nowa generacja kart zdąży zadebiutować, więc będzie czas na upgrade, plus we wrześniu jest realna szansa, że uda się wziąć urlop. :p
 
Ja tak się nawet cieszę, bo staram się w tym przypadku patrzeć nie tylko na interesy moje- jako gracza, ale też na interesy firmy. Premiera w kwietniu oznaczałaby walkę z takimi blockbusterami jak Final Fantasy Remake itd. Jedyne czego szkoda, to pracowników. Kolejne mordercze pół roku, bo nie oszukujmy się, końcowy okres produkcji w branży kreatywnej to niesamowita mordęga i eksploatacja.
 
Czyli jednak obsuwa, i to gruba, bo prawie półroczna...
Już się nastawiałem, że jak będzie jakaś obsuwa, to tylko na jesień, bowiem większe tytuły raczej rzadko ukazują się latem.

Teraz tylko zastanawia mnie czy dziennikarze nadal otrzymają grę do ogrania na początku roku, tak jak planowano. Niby nie wydaje się to prawdopodobne, ale pomimo opóźnienia premiery Wiedźmina 3, tego typu impreza odbyła się w styczniu zgodnie z wcześniejszym planem.
 
Jak myślicie, jak mocno jutro runą akcje spółki na giełdzie? Bo, to że będzie to tąpnięcie, to raczej pewne...
 
Tak mi się wydawało, że jak na to co słyszeliśmy o stanie prac nad grą, to kwiecień był zbyt wczesny. Ciekawe czy może teraz na polepszenie nastrojów wśród graczy puszczą jakiś sensowny materiał.
 
Nie jestem smutny z tego powodu. Niech zrobią wszystko na tip top. Nawet niech robią wersje na nowe konsole. Choć kupiłem EK na PC to zapewne kupie nowego Xboxa lub PS5 i zapewne dokupiłbym również CP w tej wersji. Jednym słowem skoro przenoszą to znaczy że trzeba przenieść.
 
Szkoda. Domyślałem się że może być obsuwa ale ,że tak długa... Do września to zdążę przynajmniej uzbierać coś jeszcze na lepszy sprzęt ale i tak wolałbym zagrać na wakacjach. Przynajmniej produkt będzie jeszcze bardziej dopracowany i przy okazji zbliży się premiera nowych konsol.
 
Trochę szkoda, ale może to nawet lepiej. Te pięć miesięcy to całkiem sporo czasu na poprawki, a w dzisiejszym klimacie wydawanie mocno zbugowanych gier nie kończy się najlepiej.

Zostaje tylko mieć nadzieję, że uda się przez to uniknąć albo chociaż zminimalizować crunch.
 
Ja tam nie jestem smutny ani specjalnie zaskoczony od pewnego czasu już sobie do głowy wbijałem że kwiecień to zbyt blisko się wydaje (ale zakładałem obsuwę o 1-3 miesiące! ale nie pół roku!)

Plus całej sytuacji taki że do tego czasu wyjdzie następna generacja grafik, procesorów (może?) i każdy do premiery powinien się dozbroić.
W moim przypadku została do wymiany tylko grafika więc do września zapewne już dostaniemy nową serie zarówno od Nvidii jak i AMD.
 
Jak to szło. ''Prace idą zgodnie z planem''?
Widać, że po w3 nic się nie nauczyli. Trzeci rok z rzędu na e3 z tą samą grą. To chyba jakiś rekord.
 
Jak to szło. ''Prace idą zgodnie z planem''?
Widać, że po w3 nic się nie nauczyli. Trzeci rok z rzędu na e3 z tą samą grą. To chyba jakiś rekord.
Do rekordów to jeszcze daleko, poza tym tytuł jest na ostatniej prostej więc nie ma co dramatyzować.
A wiadomo domknięcie jest najtrudniejsze bo im więcej testujemy w celu wyeliminowania baboli tym więcej ich wychodzi, a niektóre to potrafią wręcz rozmontować tytuł, dlatego nie ma tytułów bez błędów sęk w tym aby zostawić te możliwie najmniej szkodliwe.
 
Wystarczy sobie przypomnieć tak zabugowane tytuły jak Arkham Origins, AC: Unity, czy Fallout 76 żeby uświadomić sobie, że lepiej poczekać. Gdyby nie to jak niedopracowane tytuły potrafiły wychodzić ostatnimi laty to może i byłbym zawiedziony, ale kiedy CDPR stawia sprawę jasno i chce wydać bardziej dopracowaną grę kosztem przedłużenia prac to jestem spokojny i daję im kredyt zaufania.
 
Wystarczy sobie przypomnieć tak zabugowane tytuły jak Arkham Origins, AC: Unity, czy Fallout 76 żeby uświadomić sobie, że lepiej poczekać. Gdyby nie to jak niedopracowane tytuły potrafiły wychodzić ostatnimi laty to może i byłbym zawiedziony, ale kiedy CDPR stawia sprawę jasno i chce wydać bardziej dopracowaną grę kosztem przedłużenia prac to jestem spokojny i daję im kredyt zaufania.
100% Racja. I jeszcze jedno z czego nie wszyscy mogą zdawać sobie sprawę, tytuł jest jeszcze większy niż Dziki Gon, więc to największy tytuł w historii studia jaki tworzą.
Dodatkowo jest to tytuł w FPP a studio do tej pory nie tworzyło rozgrywki w takiej perspektywie, z całą masą nowych rozwiązań więc

DAJMY IM CZAS !
 
Top Bottom