Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Do tego w jednym momencie widać szarą, chyba niewyrenderowaną do końca górę, więc #downgrade.

Nazwijcie mnie dziwnym, ale ja lubię takie małe "przeoczenia". Nie do końca wczytana tekstura, jakiś glicz na gameplayu... To pokazuje, że materiały pochodzą z działającej gry, a nie są jakimś wyizolowanym showstagem.

Co do auta, to fajne, ciekawi mnie, czy te całkowicie opancerzone, nieprzezroczyste "szyby", są stylistycznym wyborem, czy może koniecznością ze względu na promieniowanie, czy cuś.
 
Nazwijcie mnie dziwnym, ale ja lubię takie małe "przeoczenia". Nie do końca wczytana tekstura, jakiś glicz na gameplayu... To pokazuje, że materiały pochodzą z działającej gry, a nie są jakimś wyizolowanym showstagem.

Co do auta, to fajne, ciekawi mnie, czy te całkowicie opancerzone, nieprzezroczyste "szyby", są stylistycznym wyborem, czy może koniecznością ze względu na promieniowanie, czy cuś.
Podejrzewam, że raczej koniecznością ze względu na bandy nomadów, które mogą otworzyć do nas ogień. Bo co dałaby taka ochrona, skoro i tak wyjdziemy z auta, a nie podejrzewam żeby V nosił jakiś ochronny ubiór.
 
Szczególnie na pustyni, miasto widać jak za mgłą przez m in. pył i piasek w powietrzu. Nie jest to poziom może RDR2, ale mi to nie przeszkadza jeżeli właśnie taki mają draw distance. Swoją drogą jeżeli to jest obecna wersji, to tekstury są na bardzo dobrym poziomie, o ile wszystko jest w ten sam sposób zrobione.
 
Ciekaw jestem czy ten gif z autem wrzucili tylko z okazji rocznicy ostatnich przygód Rockatansky'ego czy też może jest to podpowiedź, że na Night City Wire dostaniemy jakiś wgląd w te pustkowia :think:

W ogóle widziałbym materiał w stylu tego z Ghost of Tsushima czyli ukazujący różne aspekty rozgrywki: eksplorację, zróżnicowane podejście do walki, customizację postaci itd. Ech, jeszcze niecały miesiąc i mam nadzieję, że promocja gry ruszy już z kopyta. Jakby nie patrzeć, do premiery zostaną wtedy równo trzy miesiące. Ileż można czekać?

 
Może w związku z obecną sytuacją nagrają dzienniki deweloperskie z domów. Marketingowo byłby to bardzo ciekawy krok. I w końcu niech odpowiedzą na #hot16challenge2, bo zostali nominowani przez techland...
 
Jestem przekonany, że to wzięli pod uwagę, tworząc taki kreator...
Post automatically merged:

Mam swoją teorię( a nigdzie takiej teorii nie widziałem), że Redzi specjalnie stworzyli taki, a nie inny kreator (gdzie rzadko widać naszą postać, właśnie pod......... multka..... Po co mają marnować zasoby na tworzenie jeszcze raz kreatorów, jak ten z CP2077 przecież nada się idealnie, prawda ? :)
 
Last edited:
Ja w zasadzie zastanawiam się tylko nad... rękawami. Jeśli moja V będzie miała modliszkowe ostrza, to czy każdy element odzieży z rękawami, będzie miał te rękawy podwinięte, czy też może nie będę mógł ubrać V w nic co zakrywa przedramiona.
 
Ja w zasadzie zastanawiam się tylko nad... rękawami. Jeśli moja V będzie miała modliszkowe ostrza, to czy każdy element odzieży z rękawami, będzie miał te rękawy podwinięte, czy też może nie będę mógł ubrać V w nic co zakrywa przedramiona.
Nad tym samym zastanawiałem się od dłuższego czasu. Jeszcze pół biedy z dresami, kurtkami i innymi bluzami, bo tam pewnie będzie opcja czy mają być podwinięte czy też nie. Gorzej Jeśli będę nosił pod kurtką coś takiego:
kombinezon.png


Strój nie wygląda na zbyt swobodny natomiast bardzo dobrze przylega do ciała oraz są w nim poprowadzone przewody, zakładam więc ,że nie da się podwinąć rękawów itp. Ciężko dostrzec na tym zdjęciu ,ale wydaje mi się że nanogarota chyba nie została zdemontowana (Strój jest raczej specjalnie dostosowany do netrunnerskich wszczepów i jest wydzielone miejsce na to ulepszenie). Tak czy siak bardzo prawdopodobnym jest ,że wszczepy będą w pewien sposób determinować to co nosimy. Bo takie ostrza modliszkowe czy też ręce goryla (chyba tak się to nazywało), odpadają jeśli chcemy mieć na sobie to wdzianko-ale tutaj też pojawia się inna możliwość. Będzie może kilka wersji tego samego stroju. Czemu miałoby nie być innej wersji dla ludzi stosujących trochę większe modyfikacje? Osobne dla: solo ,technika i netrunnera. Każdy ma to samo zastosowanie ,ale jest dostosowany pod konkretne ulepszenia cybernetyczne.
 
Mnie tylko zastanawia czy można liczyć że 11 czerwca zostaną podane wymagania sprzętowe, chociaż minimalne.
Znam kilka osób które wstrzymują się z wymianą kompa, właśnie do czasu podania wymagań, kolega mocno zastanawia się nad Ram czy 16GB będzie wystarczające "na full" czy jednak dozbroić się w 32GB.

Z dotychczasowych prezentacji i konfiguracji na jakiej to chodziło to jednak klaruje się obraz iż CP2077 "siorbał" tej pamięci więcej niż "średnia" przewiduje, no ale to były znacznie starsze bulidy gry, nie to co niemal ostateczny który zostanie zaprezentowany za miesiąc.

Ja jednak jeśli idzie o wymagania na PC MIN-imalne to zapatrywał bym się w coś takiego

System operacyjny: Windows 10
Procesor: 3.0 GHz Sixl Core CPU: Intel 9400F lub Ryzen 1600AF
Pamięć: 16 GB RAM
Karta graficzna: 4GB Vram NVIDIA GeForce 1650Super / AMD Radeon RX 5500XT 4GB
Miejsce na dysku: 100 GB dostępnej przestrzeni (dysk SSD mocno sugerowany)
 
Zważywszy na to, że gra jest robiona pod obecną generację to wymagania nie powinny być jakieś kosmiczne. Wymagania rekomendowane jakie miał Wiedźmin 3 powinny starczyć do odpalenia CP2077 na niskich, lub średnich. Najważniejsza będzie optymalizacja.
 
Mnie tylko zastanawia czy można liczyć że 11 czerwca zostaną podane wymagania sprzętowe, chociaż minimalne.
Znam kilka osób które wstrzymują się z wymianą kompa, właśnie do czasu podania wymagań, kolega mocno zastanawia się nad Ram czy 16GB będzie wystarczające "na full" czy jednak dozbroić się w 32GB.

Z dotychczasowych prezentacji i konfiguracji na jakiej to chodziło to jednak klaruje się obraz iż CP2077 "siorbał" tej pamięci więcej niż "średnia" przewiduje, no ale to były znacznie starsze bulidy gry, nie to co niemal ostateczny który zostanie zaprezentowany za miesiąc.

Ja jednak jeśli idzie o wymagania na PC MIN-imalne to zapatrywał bym się w coś takiego

System operacyjny: Windows 10
Procesor: 3.0 GHz Sixl Core CPU: Intel 9400F lub Ryzen 1600AF
Pamięć: 16 GB RAM
Karta graficzna: 4GB Vram NVIDIA GeForce 1650Super / AMD Radeon RX 5500XT 4GB
Miejsce na dysku: 100 GB dostępnej przestrzeni (dysk SSD mocno sugerowany)
Co jak co jakoś to chodzić musi i przynajmniej starać się dobrze wyglądać na takim ps4 bądź xone. Mam wrażenie ,że ludzie trochę zbyt wiele oczekują po cyberpunku zwłaszcza w kwestii grafiki. Jak czytam na reddicie posty czy komentarze jak to niektórzy boją się że ich pc za 1000$ nie uciągnie na 1080 p i wysokich to trochu mi się śmiać chcę. Po deep dive zdałem sobie sprawę ,że nie ma powodów do paniki, ani umartwiania się nad tym co będzie. Co do NC Wire to na 75% spodziewam się ujawnienia takich wstępnych wymagań sprzętowych.
 
Jak czytam na reddicie posty czy komentarze jak to niektórzy boją się że ich pc za 1000$ nie uciągnie na 1080 p i wysokich to trochu mi się śmiać chcę. Po deep dive zdałem sobie sprawę ,że nie ma powodów do paniki, ani umartwiania się nad tym co będzie.

Fakt, ale to jak będzie z optymalizacją to już nie wiadomo. Co prawda sam nie miałem najmniejszych problemów z Wiedźminem jak wyszedł, ale pamiętam mamranie internautów że do dziś gra im słabo chodzi, także to różnie może być. Ja kupiłem kompa o jakieś 3K droższego niż początkowo planowałem, na zasadzie "aby starczył mi na dłużej".
I co prawda jeszcze pazurka nie pokazał, bo w to co gram teraz to albo starocie, albo gry sprzed roku lub 2, które na starym mi słabo chodziły przez skopaną optymalizację.

Znam kilka osób które wstrzymują się z wymianą kompa, właśnie do czasu podania wymagań, kolega mocno zastanawia się nad Ram czy 16GB będzie wystarczające "na full" czy jednak dozbroić się w 32GB.

Nie no bez przesady, 32GB ale na co? Nie ma jeszcze takiej gry która by to usprawiedliwiła.
 
Last edited:
Nie no bez przesady, 32GB ale na co? Nie ma jeszcze takiej gry która by to usprawiedliwiła.
Jest, Microsoft Flight Simulator 2020. Co prawda nie jest to typowa gra, ale wciąż się zalicza. :p

A co do samego Cyperpunka to uważam, że jak ktoś grał w Wiedźmina 3 na ultra to we wrześniu będzie mógł liczyć, że gra pójdzie mu na średnich ustawieniach.
 
Top Bottom