Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Jedno co mnie smuci to jednak pustki na ulicach, mało wozów przechodniów jeszcze mniej (z tego co zostało pokazane).
Watch_Dogs jedynka przy Night City to miasto lepiej wykonane pod tym względem o kilka klas.

Przez te wszystkie pustki na ulicach leci cała imersja która jest tak ważna dla studia, serio, trochę to trąci i wygląda jak krok w tył.
 
Też póki co zauważyłem, że zagraniczne wrażenia bardzo pozytywne, a u nas też pozytywne, ale w umiarkowanym tonie. Można się było tego spodziewać, bo tak samo było z Wiedźminem 3.


Ja tam się jaram. Najbardziej zwracam uwagę na environment, ogólny otwarty świat i fabułę, a to zapowiada się naprawdę świetnie. Widać piniondz :) A jeśli chodzi o bugi, czy niektóre pomniejsze mechaniki, to myślę że przez ten parę miesięcy zbiorą krytyczne głosy, wyselekcjonują i naprawią niektóre rzeczy. Więc keep calm everyone.

Btw w jakimś niemieckim artykule, lub materiale wideo było podobno powiedziane, że pracują jeszcze nad modelem jazdy. Nie wiem na ile to prawda, ale to też jest pozytywna informacja jakby nie patrzeć. Myślę, że na premierę Cyberpunk będzie poziom lepszy, choć i tak niektóre elementy wyglądają naprawdę super.

PS. Mnie się trochę nie podoba interfejs. Zbyt dużo informacji na ekranie co jest chaotyczne. Fajnie jakby to jeszcze poprawili.
 
Gameplay z braindance'u nie był najszczęśliwszym wyborem na pierwszy epizod moim zdaniem. Lubię takie elementy detektywistyczne (w tym przypadku od razu przypomniało mi się Detroit) i ten ficzer na pewno wypadnie fajnie w grze, ale jak na pierwszą prezentację trochę meeeh, zbyt statyczny gameplay wybrali, wolałabym zobaczyć więcej fragmentów z origin stories V, bo imho lepiej pokazują z jaką grą mamy do czynienia. Muzyka, modele, klimat i dialogi na ten moment bardzo na plus, design naprawdę wow. Broń nadal nie ma 'kopa' i to widać, ale przeżyję jeśli jazda samochodem i walka nie będą idealne. O, no i model Silverhanda poprawiony :) Także do wyboru fragmentu mam zastrzeżenia, ale całość bardzo na plus, hype train goes choo-choo!
 
Czytam hands ony i GOL najbardziej krytycznie, czyli 8,5/10 3 Wiedźmin 3 najlepszy. Ale nie o tym, na chwilę obecną podobno najgorszy element to walka wręcz i po tych pokazowkach to wygląda bardziej na mordobicie niż walkę, jak na moje tu powinni popracować bo wygląda dziwacznie i na poprzednich trailerach wypadło moim zdaniem lepiej (parowanie, itp.), dalej podobno to o co ludzie się obawiali, czyli strzelanie i prowadzenie pojazdów wypada dobrze, choć podobno auta mogłyby być jeszcze minimalnie mmniej "przyklejone", ale tu myślę że do premiery będzie super. No i największy zawód jak dla mnie, czuli lvl gating... Mam nadzieję że nie będzie to W3 z przeciwnikami zrobionym z kamienia, bo kilka lvli więcej i zrobią to bardziej kreatywnie (silniejsi przeciwnicy, to cybernetyczne maszynki do mięsa, robiące z nas kaszankę, dzięki lepszym wszczepom), tym bardziej że broń ma mieć staty (błagam nie pistolet na lvl 1- 10 dmg i na 30-100000000000000000 dmg).

Z drugiej strony environment podobno jest niczym Keanu, słyszałem porównania do gier liniowych jak TLoU2 tylko tak kilkadziesiąt razy więcej. A graficznie mam wrażenie że mamy upgrate, mam nadzieję że to się nie zmieni.
Co tu jeszcze, szkoda że w customizacji nie ma podobno sliderów, z drugiej strony nasza przeszłość działa jak Originsy z Dragon Age, no cóż idę czytac/oglądać dalej. Jest hype.
Post automatically merged:

Jedno co mnie smuci to jednak pustki na ulicach, mało wozów przechodniów jeszcze mniej (z tego co zostało pokazane).

Nie wiem jak z pojazdami, ale SkillUp mówił że tłumy są zbliżone do tych z pierwszych trailerów (powiedział że może z 10% mniej ludzi)
 
Last edited:
Ja tam się jaram.
Ja również, jedyne co mnie zaniepokoiło to puste ulice, gdy jedziemy samochodem i kilka pomniejszych rzeczy. Mam nadzieję, że do premiery większość słabszych rzeczy uda się poprawić i będziemy mieli do czynienia ze świetną grą.
 
GOL najbardziej krytycznie, co mnie trochę zdziwiło. Przejrzałem parę kolejnych wrażeń i są dużo bardziej pozytywne. Poza tym są trochę sprzeczne informacje o tym tłumie. Niektórzy piszą, że ten tłum był, niektórzy (jak GOL) że było go zdecydowanie mniej i świat nie był tak żyjący... cóż, zobaczymy. Ciężko stwierdzić póki co.
 
i837CmR.jpg

Dzieciak na ulicy? Z tego co słyszałem to będzie można wedle swoich zachcianek dokonywać masakry na npc, a coś takiego wobec dzieci jest dosyć wrażliwym tematem w branży.
 
Bardzo podobaja mi sie cutscenki dialogowe, ale minusem jest rzeczywiscie puste miasto. Na brak ludzi nie zwrocilem uwagi, ale brak samochodow na ulicach sie dosc mocno rzuca w oczy.
Post automatically merged:

GOL najbardziej krytycznie, co mnie trochę zdziwiło. Przejrzałem parę kolejnych wrażeń i są dużo bardziej pozytywne. Poza tym są trochę sprzeczne informacje o tym tłumie. Niektórzy piszą, że ten tłum był, niektórzy (jak GOL) że było go zdecydowanie mniej i świat nie był tak żyjący... cóż, zobaczymy. Ciężko stwierdzić póki co.
Z tego co pamiętam to z W3 było bardzo podobnie.
 
Jest opcja, że te tłumy zostały po prostu w tym demie ograniczone ze względu na niezakończony proces optymalizacji gry. Póki co jeszcze czytam i oglądam wrażenia, ale wg mnie na ten pokaz mogli wybrać bardziej interesujący fragment gameplayu. Oglądaliśmy tak naprawdę przez cały czas tę samą scenkę z różnych perspektyw i tutorialem przewijania wideo w tle :/
 
Prawdopodobnie jest mało osób na ulicy ponieważ gameplay jest nocą a nie za dnia tak jak ten 48 minutowy z 2018 roku
 
Prawdopodobnie jest mało osób na ulicy ponieważ gameplay jest nocą a nie za dnia tak jak ten 48 minutowy z 2018 roku
Nie przesadzaj w metropoliach życie toczy się 24h, a już tym bardziej taakie miasto powinno żyć w nocy jeszcze bardziej.

Niech po prostu na PC dadzą suwak traffic i zagęszczenia NPC i będzie indywidualna sprawa każdego, jak chce grać i na ile sprzęt mu wyciągnie.
Wiadomo konsole ledwo zipią, ale na PC powinno być jeśli idzie o to, znacznie znacznie lepiej, i te pustki na ulicach kłują w oczy najbardziej.

Rozumiem że natężenie ruchu zmienia się w zależności od pory dnia, ale to właśnie w nocy życie powinno kwitnąć na ulicach najbardziej w takiej metropolii.
 
Prawdopodobnie jest mało osób na ulicy ponieważ gameplay jest nocą a nie za dnia tak jak ten 48 minutowy z 2018 roku
Nie no, akurat w przypadku Night City to nie powinien być argument. Zresztą ogrywający mieli 4 godziny czasu, na pewno grali o różnych porach dnia.
 
Przypomniało mi się że taka dyskusja z liczbą NPC w mieście była także przy okazji jakiegoś gameplayu z Wiedźmina 3 gdzie gracz wjeżdża do Novigradu :p Ostatecznie Novigrad w gotowej grze nie prezentował się źle pod tym względem.
 
Top Bottom