Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+

Fajny materiał. Gościu odnosi się do tłumów (wciąż obecne po wyjściu z mieszkania V gęste i ciasne). Plus sprawdza granice gry. Na tą chwilę np. można się rozebrać maksymalnie do futurystycznych szortów/majtek i można świecić goła klatą, co więcej enpece nie pozostają bierni na ten wygląd i wyrażają oburzenie, albo składają niemoralne propozycje... Ładowanie wszystkich punktów w jeden atrybut mija się z celem.
 
Last edited:
Zaraz po 20. rusza cykliczny podcast który krąży między Madqueen, Triple S League, LastKnownMeal a NeonArcade no i coś (może ktoś ciekawy się zjawi) a gośćmi byli już chociażby sami REDdzi czy często ktoś z Talsorian Games też gości więc kto ciekaw to
 
Dość długi materiał od Jesse Cox. Nie znałem go wcześniej, ale okazuje się, że "trzyma" z Redami już od jakichś 10 lat (okres powstawania Wiedźmina 2). Ktoś go zna jego kontent mógłby powiedzieć, na ile jest rzetelny? Bo podejrzewam, że skoro pojawia się gościnnie w grze, to może być mu po prostu głupio krytykować zbytnio pewne mechaniki (ale może się mylę, bo dopiero zabieram się za oglądanie).
edit. Obejrzałem i choć większość materiału to są śmieszki i podśmiechujki, to jednak można się paru rzeczy dowiedzieć:
  • Niestety (dla mnie) potwierdziło się, że wróci rozwiązanie z Wiedźmina 3 z "czerwonymi czaszkami", o czym będzie decydować różnica leveli. Nie lubiłem tego rozwiązania, bo psuło immersję, ale może w tym uniwersum będzie się to dało jakoś łatwiej wytłumaczyć.
  • Z pojazdu mamy trzy widoki: FPP, TPP z bliska oraz TPP z nieco dalszej perspektywy.
  • Gdy Jesse wjechał na zamknięty teren śledztwa NCPD, to ci otworzyli ku niemu ogień.
  • Zależnie od tego, czy trafimy w lepiej lub gorzej opancerzoną część ciała przeciwnika, tym zadamy mu mniejsze/większe obrażenia.
Ogólnie cały materiał jest bardzo pozytywny, nie zauważyłem żeby Jesse cokolwiek skrytykował - zresztą coś podobnego podejrzewałem. W mechaniki, które budzą największe wątpliwości, po prostu się nie zagłębiał. Model jazdy jest dla niego podobny do tego, co zna z innych tytułów, przy czym zastrzega, że kiepsko sobie radzi z autami w grach.

Na discordzie mówią, że nie można podróżować metrem to jest prawda?
Post automatically merged:

Czyli co to będzie tylko ozdoba wypełniacz miasta, i w takim razie nie będzie jakiś tunelów pod miastem?
To chyba będzie po prostu system szybkiej podróży, tyle że do samego metra raczej nie wejdziemy. W ogóle widziałem, że na reddicie trochę osób to przeżywa, nie za bardzo wiem dlaczego. Ale tam to z zasady zwykle niektórym puszczają wodze fantazji co do tego, o czym będzie ta gra.
 
Last edited:
Na discordzie mówią, że nie można podróżować metrem to jest prawda?
Post automatically merged:

Czyli co to będzie tylko ozdoba wypełniacz miasta, i w takim razie nie będzie jakiś tunelów pod miastem?
 
Też mi się wydaje, że metro jako takie jest w grze i tak jak to było już dawno powiedziane, służy do szybkiej podróży. Co nie zmienia faktu, że wycinka trwa w najlepsze...
 
Niestety (dla mnie) potwierdziło się, że wróci rozwiązanie z Wiedźmina 3 z "czerwonymi czaszkami", o czym będzie decydować różnica leveli. Nie lubiłem tego rozwiązania, bo psuło immersję, ale może w tym uniwersum będzie się to dało jakoś łatwiej wytłumaczyć.

Ja liczę na to że tym razem będzie to bardziej kreatywne i czaszki to nie milion HP i obrażeń, a po prostu przeciwnicy naszpikowani wszczepami i mocną bronią, którzy będą w naszym zasięgu, ale trzeba będzie się z nimi nagimnasgykować i walka będzie mega trudna.

Co do metra, nie rozumiem w takim razie po co je dodawać?
Ogólnie mam wrażenie że Radzi mają straszny problem w budowaniu interaktywnego świata który nie jest makietą. Masa sklepów, z czego tylko % jest interaktywny, masa elementów otoczenia jak ławki, czy to metro, które są tylko ozdobą, itd. gdzie możnaby jednak iść w ślady Bethesdy i sprawić że te elementy są po to by z nich korzystać nawet dla samej immersii (Tym bardziej że w W3 komendanci można sprawić że sporo otoczenia staje się interaktywne).
 
Ktoś chyba gdzieś pisał, dlaczego Zagrajnik czy arhn.eu nie zostali zaproszeni na hands-ony. Wygląda na to, że Zagrajnik jednak zagrał :)


75576346_3369991719730003_6203926855785842223_o.jpg
 
Jeśli idzie o to kto jeszcze był zaproszony na event z ogrywania CP2077 no to się okazuje że dziś swoje łapska na tytule położyli redaktorzy z PurePC.pl.
Tym samym w najbliższym czasie należy spodziewać się relacji również może bardziej pod kątem hardware'owym ?
 
Z tego co czytałem na IGN angielskim to dziewczyna pisze,że gdy chodziła pieszo to jest więcej samochodów widocznych na drodze. Redzi pewnie robią to co GTA aby nie blokować gracza zabierają trochę ruchu drogowego. Ma to sens ale na demie było chyba troszkę za pusto.
Cieszy, że strzelanie ogólnie na plus u wszystkich teraz tylko walkę wręcz dopracować.
 
Nie wiem czy dobrze rozumiem tzn. że gra rozpoznaje czy gracz jest samochodzie czy nie? I w zależności od tego dostosowuje ruch uliczny?
 
Nie wiem czy dobrze rozumiem tzn. że gra rozpoznaje czy gracz jest samochodzie czy nie? I w zależności od tego dostosowuje ruch uliczny?
To by było dość sprytne i logiczne rozwiązanie biorąc pod uwagę że tytuł ma chodzić na Xone/PS4 (jazda samochodem przez miasto to coś co najmocniej ciśnie CPU) jednak tylko w przypadku konsol, na PC mógłby być większy ruch ale na tyle żeby była możliwa jazda samochodem płynnie, jednak z uwagi na wąskie ulice Night City może być z tym problem.
W taki wypadku jazda samochodem może zakłócać nam wizerunek żyjącej metropolii
 
To by było dość sprytne i logiczne rozwiązanie biorąc pod uwagę że tytuł ma chodzić na Xone/PS4 (jazda samochodem przez miasto to coś co najmocniej ciśnie CPU) jednak tylko w przypadku konsol, na PC mógłby być większy ruch ale na tyle żeby była możliwa jazda samochodem płynnie, jednak z uwagi na wąskie ulice Night City może być z tym problem.
W taki wypadku jazda samochodem może zakłócać nam wizerunek żyjącej metropolii

No to w takim razie bad design, skoro ulice są wąskie i mało ruchu na nich jest. No chyba że zrobili to świadomie, i taki był zamysł. Takiego Los Santos chyba nie przebije pod tym względem.
 
Top Bottom