Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
A co z tym systemem, który szumnie zapowiadano dotyczącym wielu języków w grze i modułów, które by je tłumaczyły? Coś takiego kiedyś zapowiadali... Tak w sumie to to jest moment by zacząć odświeżać sobie zapowiedzi i obietnice twórców.
 
Ciekawe jakie będą opcje poruszania się ostały się w grze, mam nadzieję, że nie jest to tylko skok/podwójny-skok.
Post automatically merged:

A co z tym systemem, który szumnie zapowiadano dotyczącym wielu języków w grze i modułów, które by je tłumaczyły? Coś takiego kiedyś zapowiadali... Tak w sumie to to jest moment by zacząć odświeżać sobie zapowiedzi i obietnice twórców.

Jest w grze, widać to zarówno w Deep Dive jak i w nowym gameplayu (to jest ten efekt zmieniających się w czasie rzeczywistym napisów z języka rozmówcy na angielski).
 
Nie wiem czy zostało to gdzieś wrzucone, ale bieganie po ścianach zostało usunięte.

link
No niestety. Martwi mnie to, bo chciałem za którymś podejściem pójść nieco bardziej w te modliszkowe ostrza, a póki co średnio to wygląda. Nie dość, że łażenie po ścianach odpada, to sama walka wygląda nawet mniej ciekawie od tego co zaprezentowano na E3 2018 (ale to też może kwestia umiejętności V). Ten fragment najnowszego gameplaya gdzie V odcina głowę, to wyglądał szczerze mówiąc jak z jakiejś gry early access.
 
Nie wiem czy zostało to gdzieś wrzucone, ale bieganie po ścianach zostało usunięte.

link
Podejrzewam że wyleciało, bo było źródłem zbyt wielu baboli, wyobraźcie sobie co tam musiało się potencjalnie dziać :ROFLMAO:
Wbijamy się w ścianę aby zaskoczyć z góry przeciwnika, ale nie detekcja kolizji widzi to inaczej i wyrzuca nas jak rakieta w górę, albo zamiast złapać się ściany to lądujemy poza mapą.
 
No niestety. Martwi mnie to, bo chciałem za którymś podejściem pójść nieco bardziej w te modliszkowe ostrza, a póki co średnio to wygląda. Nie dość, że łażenie po ścianach odpada, to sama walka wygląda nawet mniej ciekawie od tego co zaprezentowano na E3 2018 (ale to też może kwestia umiejętności V). Ten fragment najnowszego gameplaya gdzie V odcina głowę, to wyglądał szczerze mówiąc jak z jakiejś gry early access.

Szczerze mówiąc ciężko mi ocenić walkę wręcz, w demie z 2018 było to zaledwie 2/3 ciosy. A według mnie wygląda to całkiem spoko, na pewno podobnie do gameplayu z deep dive, a sam gameplay z kataną przypominał mi dishonored więc może być całkiem nieźle.
Post automatically merged:

Podejrzewam że wyleciało, bo było źródłem zbyt wielu baboli, wyobraźcie sobie co tam musiało się potencjalnie dziać :ROFLMAO:
Wbijamy się w ścianę aby zaskoczyć z góry przeciwnika, ale nie detekcja kolizji widzi to inaczej i wyrzuca nas jak rakieta w górę, albo zamiast złapać się ściany to lądujemy poza mapą.

Prawdopodobnie to było powodem, już nie mówiąc o różnych exploitach.
 
Podejrzewam że wyleciało, bo było źródłem zbyt wielu baboli, wyobraźcie sobie co tam musiało się potencjalnie dziać :ROFLMAO:
Wbijamy się w ścianę aby zaskoczyć z góry przeciwnika, ale nie detekcja kolizji widzi to inaczej i wyrzuca nas jak rakieta w górę, albo zamiast złapać się ściany to lądujemy poza mapą.
Z tego co mi wiadomo, wyleciało tylko bieganie po ścianach. Samo czepianie się ściany za pomocą ostrzy nadal jest w grze. Według Maxa Piersa zrezygnowali z biegania po ścianach po dłuższych testach, ponieważ słabo współgrało z projektem poziomów.
 
Z tego co mi wiadomo, wyleciało tylko bieganie po ścianach. Samo czepianie się ściany za pomocą ostrzy nadal jest w grze. Według Maxa Piersa zrezygnowali z biegania po ścianach po dłuższych testach, ponieważ słabo współgrało z projektem poziomów.
Czyli rozumiem, że teraz działa to tak, że można jedynie np. skoczyć z jakiejś wysokiej krawędzi na ścianę i chwycić się niej ostrzem jak przykładowo czekanem? I rozumiem, że z tej pozycji można następnie spaść w dół lub ewentualnie wykonać egzekucję z powietrza?
Post automatically merged:

Screenshoty od Gameinformera.
 
Last edited:
Myślałem o wykonaniu dokładnie takiej obudowy po tym jak zobaczyłem pudło kolekcjonerki. Kiedy ogłosili konkurs na obudowę to nawet zacząłem to projektować, ale mocno wziąłem do siebie regulamin konkursu i zrezygnowałem z tego pomysłu. Został po nim tylko tylko projekt tylnej części obudowy.
projekt tył.png
 
Co jak co, ale Alanah potraf nakręcić hype, bo widać zwracała uwagę na rzeczy co do tej pory gry nie eksplorowały zbytnio.

Tak się zastanawiam z jednym i od razu zaznaczam że intencje są dobre aby każda płeć była traktowana równo ( a nie żeby ktoś sobie coś zaraz wyobrażał )
Chodzi mi o modyfikacje genitaliów męskiego i żeńskiego V - na to zwróciła uwagę Alanah bo przy męskim V mamy opcje, rodzaje, a przy Fem-v nie.

Tu na takie samo pytanie w internecie Paweł Sasko wyskakuje z taką odpowiedzią:


Więc mam rozumieć że dla żeńskiej Fem-V pojawią się opcje ?

Tak swoją drogą to zamierzam przy pierwszym podejściu zagrać jako Fem-V, główny powód ?
Jak dla mnie Cherami Leigh wypada wręcz jako coś niedoścignionego przy męskim-V i głos jest, świetny.

Popytałem kilka osób i również powiedziały że Fem-V wypada nieporównywalnie lepiej, więc nie jestem sam, tak to widzę.
Zresztą jak poszło info że Judy może mieć preferencje homoseksualne, no to podejrzewam że MASA graczy przy pierwszym podejściu wybierze Fem-V, aby chociaż wystartować do Judy w celu nawiązania bliższych relacji i poznania jej historii.

Jak to Paweł sam powiedział w relacji TVGRY to osoba o bardzo bogatej historii.

Żeńska V z takim głosem ( w wersji kinowej) to petarda której nie mogę się oprzeć, tak to już jest z dobrymi aktorami (aktorkami) w voice-actingu, tak samo mam przy Claudi Black mógłbym słuchać i słuchać....
 
Co jak co, ale Alanah potraf nakręcić hype, bo widać zwracała uwagę na rzeczy co do tej pory gry nie eksplorowały zbytnio.

Tak się zastanawiam z jednym i od razu zaznaczam że intencje są dobre aby każda płeć była traktowana równo ( a nie żeby ktoś sobie coś zaraz wyobrażał )
Chodzi mi o modyfikacje genitaliów męskiego i żeńskiego V - na to zwróciła uwagę Alanah bo przy męskim V mamy opcje, rodzaje, a przy Fem-v nie.

Tu na takie samo pytanie w internecie Paweł Sasko wyskakuje z taką odpowiedzią:


Więc mam rozumieć że dla żeńskiej Fem-V pojawią się opcje ?

Tak swoją drogą to zamierzam przy pierwszym podejściu zagrać jako Fem-V, główny powód ?
Jak dla mnie Cherami Leigh wypada wręcz jako coś niedoścignionego przy męskim-V i głos jest, świetny.

Żeńska V z takim głosem ( w wersji kinowej) to petarda której nie mogę się oprzeć, tak to już jest z dobrymi aktorami (aktorkami) w voice-actingu, tak samo mam przy Claudi Black mógłbym słuchać i słuchać....
Mam wrażenie, że ten głos męskiego V mocno zależy od sceny. Raz brzmi jakby zbyt mocno próbował zgrywać twardziela, a innym razem jest już całkiem normalnie i naturalnie (jak np. tekst o honorze złodzieja). Nieco inaczej ten głos brzmi także w zwiastunie CGI z 2019 roku, a z tego co wiem, to jest ciągle ten sam aktor - Gavin Drea.
Ja sam nie wiem ile będę musiał podejść robić, bo na pewno będę chciał pograć i mężczyzną, i kobietą, spróbować obu wersji językowych, no i rzecz jasna sprawdzić różne tła fabularne postaci (przy czym pierwsze podejście to raczej nomad lub street kid).
 
Ja sam nie wiem ile będę musiał podejść robić, bo na pewno będę chciał pograć i mężczyzną, i kobietą.
Też chce zobaczyć jak wygląda tytuł przy przechodzeniu Fem/Male ale pierwszeństwo ma Fem-V, jednak tylko wersji kinowej.
O ile Dziki Gon wiadomo ze względu na materiał źródłowy najlepiej wypadał w wersji PL, tak CP po polsku no po prostu .... nie... no nie... wszystkie bluzgi zdania jakie do tej pory słyszałem no uszy mi krwawią i czuje że dużo tracę gdybym miał grać w wersji PL.

Nie żeby zaraz jakość lokalizacji była zła, ale tu bardziej chodzi o straty wynikające z tłumaczenia na PL, no po prostu części tekstu się nie przełoży kropka w kropkę, to jak z tekstami z Wiedźmina na Szekspira, tracą ten smak, tą głębie, miejscami drugie dno... chyba każdy wie o co chodzi.
 
Last edited:
Czyli rozumiem, że teraz działa to tak, że można jedynie np. skoczyć z jakiejś wysokiej krawędzi na ścianę i chwycić się niej ostrzem jak przykładowo czekanem? I rozumiem, że z tej pozycji można następnie spaść w dół lub ewentualnie wykonać egzekucję z powietrza?
Wydaje mi się, że będzie można to też połączyć na przykład z wysokim i podwójnym skokiem w celu zajęcia bardziej korzystnej pozycji.

Mam wrażenie, że ten głos męskiego V mocno zależy od sceny. Raz brzmi jakby zbyt mocno próbował zgrywać twardziela, a innym razem jest już całkiem normalnie i naturalnie (jak np. tekst o honorze złodzieja). Nieco inaczej ten głos brzmi także w zwiastunie CGI z 2019 roku, a z tego co wiem, to jest ciągle ten sam aktor - Gavin Drea.
Sceny pochodzą z różnych prologów, stąd też możliwe, że używa nieco innego tonu w zależności od tego czy jesteśmy Dzieckiem Ulicy, Nomadą czy Korpo. Po prologu będzie już raczej bardziej konsekwentny (czyli bardziej zbliżony do wersji z Deep Dive'a).
 
Wydaje mi się, że będzie można to też połączyć na przykład z wysokim i podwójnym skokiem w celu zajęcia bardziej korzystnej pozycji.
Fajnie jakby jednak te skoki dałoby się też wykonywać na boki, już pal licho samo bieganie (chociaż super to wyglądało).

Też chce zobaczyć jak wygląda tytuł przy przechodzeniu Fem/Male ale pierwszeństwo ma Fem-V, jednak tylko wersji kinowej.
O ile Dziki Gon wiadomo ze względu na materiał źródłowy najlepiej wypadał w wersji PL, tak CP po polsku no po prostu .... nie... no nie... wszystkie bluzgi zdania jakie do tej pory słyszałem no uszy mi krwawią i czuje że dużo tracę gdybym miał grać w wersji PL.
Nie żeby zaraz jakość lokalizacji była zła, ale tu bardziej chodzi o straty wynikające z tłumaczenia na PL, no po prostu części tekstu się nie przełoży kropka w kropkę, to jak z tekstami z Wiedźmina na Szekspira, tracą ten smak, tą głębie, miejscami drugie dno... chyba każdy wie o co chodzi.
Rozumiem, ale choć sam rzadko wybieram polski dubbing, to ta próbka ze zwiastuna brzmiała dla mnie całkiem w porządku. Wiadomo, że pod względem odwzorowania klimatu to nie ma porównania z wersją angielską, ale jakimś sposobem czerpałem zabawę z słuchania Jackiego - choćby to jego "Lubię Night City". Może to ten rodzaj guilty pleasure. Sam Kamil Kula wg mnie brzmi zresztą naprawdę dobrze.
A co do tłumaczenia, to Mikołaj Szwed mówił w rozmowie z Polsat Games, że w ich produkcjach (również w przypadku CP2077) najpierw zawsze powstaje wersja polska, a dopiero potem jest tłumaczona na pozostałe wersje językowe. Jest to spowodowane tym, że głównym scenarzystom (nawet jeśli znają dobrze angielski) jest o wiele swobodniej wyrażać się w ich ojczystym języku, co ma wpływ na jakość scenariusza.
 
A co z tym systemem, który szumnie zapowiadano dotyczącym wielu języków w grze i modułów, które by je tłumaczyły? Coś takiego kiedyś zapowiadali... Tak w sumie to to jest moment by zacząć odświeżać sobie zapowiedzi i obietnice twórców.
Już na wielu materiałach to było widoczne.
 
Czyli tak wygląda optymalizacja w wykonaniu redów... ;) Wycinanie bardziej problematycznych mechanik, zamiast szlifowanie aby dobrze zgrywały się z resztą kontentu. Do coraz bardziej wydłużającej się listy wyrzuconych ficzerów niniejszym dochodzi dziś wallrunning. Ciekawe co nam przyniosą kolejne dni...
 
Top Bottom