Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Czyli tak wygląda optymalizacja w wykonaniu redów... ;)
No w sumie optymalizacja to praktycznie zawsze wycinanie czegoś, chociaż najlepiej aby to były śmieci które zostały pod mapą, a po co ma być liczone coś czego nie widać.
W sumie to mechanikami za bardzo się nie chwalili, więc pytanie ile już wyleciało contentu o którym nie wiemy, bo po prostu nie starczy czasu.
 
Też chce zobaczyć jak wygląda tytuł przy przechodzeniu Fem/Male ale pierwszeństwo ma Fem-V, jednak tylko wersji kinowej.
O ile Dziki Gon wiadomo ze względu na materiał źródłowy najlepiej wypadał w wersji PL, tak CP po polsku no po prostu .... nie... no nie... wszystkie bluzgi zdania jakie do tej pory słyszałem no uszy mi krwawią i czuje że dużo tracę gdybym miał grać w wersji PL.

Nie żeby zaraz jakość lokalizacji była zła, ale tu bardziej chodzi o straty wynikające z tłumaczenia na PL, no po prostu części tekstu się nie przełoży kropka w kropkę, to jak z tekstami z Wiedźmina na Szekspira, tracą ten smak, tą głębie, miejscami drugie dno... chyba każdy wie o co chodzi.

Z tego co wiem, to wszystko było najpierw pisane po polsku, a dopiero potem tłumaczone na angielski. Przynajmniej tak twierdził aktor grający męskiego V w polskiej wersji. Innymi słowy, to polska wersja CP2077 jest "oryginalna", inne to lokalizacje.
 
Czyli tak wygląda optymalizacja w wykonaniu redów... ;) Wycinanie bardziej problematycznych mechanik, zamiast szlifowanie aby dobrze zgrywały się z resztą kontentu. Do coraz bardziej wydłużającej się listy wyrzuconych ficzerów niniejszym dochodzi dziś wallrunning. Ciekawe co nam przyniosą kolejne dni...

Może ten system się po prostu nie sprawdzał, byćmoże przejście wielu poziomów przy użyciu wallrunningu było banalnie proste i można było "przebiec na pałe". Niewiadomo, ale raczej mechanik z gry nie wycina się do optymalizacji, tylko dlatego że jest z nimi konkretny poważny problem w kontekście gameplayu :p
 
Obecne prace to nie tylko optymalizacja silnika, ale również wykrywanie i usuwanie błędów i na tym etapie niestety ale może się trochę zmienić. Faktycznie, wallrunning mógłby zaburzać balans gry względem pozostałych mechanik. Inna sprawa że ten system wiąże się ze sporym oskryptowaniem praktycznie każdej ściany. Bez tego moglibyśmy na przykład przelecieć przez ścianę i znaleźć się w pustej przestrzeni. Jeśli podczas sprawdzania błędów okazało się, że ta funkcja wymaga zbyt wielu korekt, to mogło się to przyczynić do skreślenia jej z dostępnych mechanik w grze. Choć bardzo możliwe, że musieli z tego zrezygnować znacznie wcześniej gdyż na pewnym etapie zauważyli te wszystkie problemy, o których właśnie napisaliśmy.
 
Co ciekawe, podczas dema z 2018 r. Borys przypomina o tym, że jest to wczesna wersja gry i niektóre rzeczy mogą się zmienić właśnie przed fragmentem z bieganiem po ścianach. Wątpię żeby to był przypadek, możliwe że już wtedy ta mechanika sprawiała im nieco kłopotów.
 
A dla mnie ok że nie ma biegania po ścianie. Wg mnie bardziej logiczny wydaje się podwójny skok i czepianie sie ścian niż robienie spider mana czy titanfalla. Mamy uniki również więc walka i tak będzie dynamiczna. Z tego co wiemy to wycieli customizacje samochodów, sterowanie flathedem i właśnie bieganie po ścianie, ale na każdym materiale był zapis work in progress więc dla mnie żadna kastracja bo nic nam nie obiecali...
 
A dla mnie ok że nie ma biegania po ścianie. Wg mnie bardziej logiczny wydaje się podwójny skok i czepianie sie ścian niż robienie spider mana czy titanfalla. Mamy uniki również więc walka i tak będzie dynamiczna. Z tego co wiemy to wycieli customizacje samochodów, sterowanie flathedem i właśnie bieganie po ścianie, ale na każdym materiale był zapis work in progress więc dla mnie żadna kastracja bo nic nam nie obiecali...
Odnośnie customizacji samochodów to od początku mówili, że jest mała szansa na to, że w ogóle coś takiego zaimplementują.
 
Mam wrażenie, że ten głos męskiego V mocno zależy od sceny. Raz brzmi jakby zbyt mocno próbował zgrywać twardziela, a innym razem jest już całkiem normalnie i naturalnie (jak np. tekst o honorze złodzieja). Nieco inaczej ten głos brzmi także w zwiastunie CGI z 2019 roku, a z tego co wiem, to jest ciągle ten sam aktor - Gavin Drea.

Mi się wydawało że to jest inny aktor niż z CGI trailera, ten teraz brzmi jak Jon Bernthal.
Post automatically merged:

Czyli tak wygląda optymalizacja w wykonaniu redów... ;) Wycinanie bardziej problematycznych mechanik, zamiast szlifowanie aby dobrze zgrywały się z resztą kontentu. Do coraz bardziej wydłużającej się listy wyrzuconych ficzerów niniejszym dochodzi dziś wallrunning. Ciekawe co nam przyniosą kolejne dni...

Teraz wiadomo czemu znowu była obsuwa ;D
 
Last edited:
A tego zdjęcia nigdzie nie widziałem wcześniej .... dziwne



Wygląda po prostu na inne ujęcie z ścieżki street-kid-V kiedy jesteśmy zatrzymani na parkingu.
 
A co to za gęba po lewej :D
Post automatically merged:

I koszula wygląda bardzo realistycznie :)
 
A co to za gęba po lewej :D
No co ochroniarz sumo, Fujioki, który widać musi być nieźle nadziany, może jakieś koneksje z Arasaką.
@PATROL
Może i kapitalnie, ale mi to wygląda na RT ON, więc szykujcie portfele ... na Ampere czy Navi21 bo Turingi to może być za mało na CP z Ray Tracingiem w jakiej formie by on nie był.
 
Co ciekawe, podczas dema z 2018 r. Borys przypomina o tym, że jest to wczesna wersja gry i niektóre rzeczy mogą się zmienić właśnie przed fragmentem z bieganiem po ścianach. Wątpię żeby to był przypadek, możliwe że już wtedy ta mechanika sprawiała im nieco kłopotów.
Kurczę, szkoda.
Setting daje sporo pola do popisu, żeby w kreatywny sposób usprawnić mobilność V. Mechanika poruszania się w grze FPP jest dla mnie mega istotna i liczyłem na tyle swobody, na ile to możliwe. Miałem też nadzieję, że opcja cichego eliminowania przeciwników, albo nie eliminowania ich terminalnie postawi dużo mocniej na wertykalną eksplorację, niż granie w buildem stricte nastawionym na rozwałkę. Mam nadzieję, że pojawią się jakieś substytuty, że zostanie wspinaczka, chwytanie się ścian i atakowanie z góry. Równie rozczarowanych tą informacją, co ja zostawiam z filmem poniżej.


Z drugiej strony, żeby być zupełnie fair, ciężko mi wyobrazić sobie taką kontrolę nad ruchem postaci przy modelu strzelania mocniej zbliżonym do Borderlands, niż do klasycznych FPSów. Cyberpunk 2077 od początku miał być erpegiem z perspektywy FPP, więc ufam REDom na tyle, by wiedzieć, że ten ficzer wyleciał, bo pewnie słabo się zgrywał z resztą rozgrywki. Oby któraś z kolejnych edycji Night City Wire mocniej przybliżyła ten element gry.
 
Kurczę, szkoda.
Setting daje sporo pola do popisu, żeby w kreatywny sposób usprawnić mobilność V. Mechanika poruszania się w grze FPP jest dla mnie mega istotna i liczyłem na tyle swobody, na ile to możliwe. Miałem też nadzieję, że opcja cichego eliminowania przeciwników, albo nie eliminowania ich terminalnie postawi dużo mocniej na wertykalną eksplorację, niż granie w buildem stricte nastawionym na rozwałkę. Mam nadzieję, że pojawią się jakieś substytuty, że zostanie wspinaczka, chwytanie się ścian i atakowanie z góry. Równie rozczarowanych tą informacją, co ja zostawiam z filmem poniżej.


Z drugiej strony, żeby być zupełnie fair, ciężko mi wyobrazić sobie taką kontrolę nad ruchem postaci przy modelu strzelania mocniej zbliżonym do Borderlands, niż do klasycznych FPSów. Cyberpunk 2077 od początku miał być erpegiem z perspektywy FPP, więc ufam REDom na tyle, by wiedzieć, że ten ficzer wyleciał, bo pewnie słabo się zgrywał z resztą rozgrywki. Oby któraś z kolejnych edycji Night City Wire mocniej przybliżyła ten element gry.

Ktoś na reddicie zauważył, że w tych wrażeniach była mowa o "wall-running perks" więc nie wiadomo co dokładnie zostało usunięte, trzeba poczekać na więcej informacji podczas kolejnych pokazów lub jakieś Q&A by się o to zapytać.

Tak właściwie to może udałoby się zorganizować taką sesję na forum? Z tego co pamiętam to przy wiedźminie były takie sesje forumowe (na Interze chyba) więc może któryś z Redów znalazłby czas na odpowiedzenie na parę pytań.

 
Z tego co widzę po nowych artach i filmikach to najbardziej nadziani ludzie i corpy to Japończycy. V w głowie na starcie ma chip tłumaczący tylko dwa języki- japoński i hiszpański. Pewnie będzie dużo postaci z tych dwóch grup skoro chip z językami mamy od razu. Japończycy to elita Night City a na przykład latynosi jak Jackie to bardziej biedni mieszkańcy. Pokazuję to cały start street kida gdzie zaczynasz w latynoskim barze.
 
Na Ekranie dostali możliwość ogrania w drugim rzucie. Możliwe, że przy każdym odcinku night city wire będziemy dostawać wrażenia z nowych buildów gry: " I choć tytuł już teraz wygląda imponująco, to jeszcze trzeba w nim sporo poprawić. Pierwsze wrażenie jest pozytywne. Czekam na więcej. Podobno za jakiś czas dostaniemy kolejny gameplay do przetestowania, tym razem już w polskiej wersji językowej. "
 
Z tego co widzę po nowych artach i filmikach to najbardziej nadziani ludzie i corpy to Japończycy.
Japończycy to elita Night City a na przykład latynosi jak Jackie to bardziej biedni mieszkańcy.

Zawsze w Cyberpunku musisz mieć azjatów, i zawsze są wymiataczami.
 
Top Bottom