Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Nie wiem czy już ktoś wypowiadał się na temat nowego HUDu ale moim zdaniem wygląda dużo lepiej niż w poprzednich materiałach. Duża w tym zasługa dodatkowych kolorów i animacji. Przełamanie wszechobecnej czerwieni zielenią, niebieski, czy żółty font dodają stylu. Dodatkowo minimapa prezentuje się dużo lepiej i wszystko wydaje się do siebie idealnie pasować. Dla mnie zmiana zdecydowanie na plus i mam nadzieję, że finalnie będzie jeszcze lepiej.
 
Nie wiem czy już ktoś wypowiadał się na temat nowego HUDu ale moim zdaniem wygląda dużo lepiej niż w poprzednich materiałach. Duża w tym zasługa dodatkowych kolorów i animacji.
Lepiej nie powiem, ale czy nie najlepszym wyjściem było by danie suwaka kolorów i wybieramy sobie jaki chcemy mieć HUD ?
Może to głupie, ale od przybytku głowa nie boli, na pierwszym gameplayu było po prostu za bardzo monotematycznie, wszędzie była magenta jakby T-mobile sponsorowało HUD


Nowa podaganka od Alany, w sumie to dzieli się wrażeniami i spostrzeżeniami z kolejną osobą.
 
Last edited:
Natrafił ktoś na informację, czy korporacja taksówkowa Delamain AI nadal jest w grze? Bo idąc tokiem rozumowania redów w wycinaniu kontentu, wydaje się być zbędną, kiedy mamy tyle możliwości przemieszczania się i punktów szybkiej podróży. Dodatkowo podczas jazdy furą można włączyć tryb combat mode, co w poprzednim trailerze miało miejsce właśnie w taksówce.
 
Natrafił ktoś na informację, czy korporacja taksówkowa Delamain AI nadal jest w grze? Bo idąc tokiem rozumowania redów w wycinaniu kontentu, wydaje się być zbędną, kiedy mamy tyle możliwości przemieszczania się i punktów szybkiej podróży. Dodatkowo podczas jazdy furą można włączyć tryb combat mode, co w poprzednim trailerze miało miejsce właśnie w taksówce.
Nie wiem czy jako taxi ale ten program Delamain ma aktora głosowego i podobno jest to ważna postać dla fabuły. Z tego co Alanah mówiła pod koniec dema i przed infiltracją bazy Arasaki dostaniemy jakiś rozmawiający opancerzony samochód.
 
przed infiltracją bazy Arasaki dostaniemy jakiś rozmawiający opancerzony samochód.

KITT, czy to ty?

 
Nie wiem jak u Was, ale jak dla mnie GOL wraz z tvgry trochę straciły na wiarygodności po ostatniej "recenzji" tych 4 godzin grania w Cyberpunka. Nie tylko chodzi o mocno krytyczne nastawienie, ale o samo przygotowanie się do materiału. Sam Rojo przygotował się do tematu dużo lepiej, miał dużo więcej ciekawych informacji i świetnie wytłumaczył (szczególnie w tym QA, który niedawno wrzuciłem) co, jak i dlaczego. Nieoceniona w tym względzie jest oczywiście Alanah, która przekazała mnóstwo bardzo przydatnych informacji, ale chociażby IGN, czy Kotaku przygotowały się wg. mnie do tematu bardziej szczegółowo i detalicznie niż GOL.
 
Dla mnie to bardziej wygląda porównanie jak

Normalny zrzut ekranu vs bullshoot

Ja mam pewne déjà vu...

Zapowiedzi...



A na premierę będzie tak...




A tak nie narzekając po próżnicy, mnie najbardziej bolą kolejne "ficzery" i zmiany kierunku w wizji Cyberpunk 2077.

Widok z oczu bohatera może być spoko (tym bardziej, z praktycznego punktu widzenia, przy rozgrywce w sporej części we wnętrzach), to już przetrawiłem. Jednak cierpi na tym customizacja naszej postaci, którą zobaczymy tylko w wybranych lustrach (przy włączanej opcji przeglądania się - coś jak w Death Stranding). Początkowo mogliśmy oświadczać wygląd naszej postaci w przerywnikach z zewnętrznej kamery (jak widzieliśmy na pierwszym prezentowanym game-play), ale jak się okazało z "jakiś powodów" (wiadomo jakich - z powodu oszczędności - i niech twórcy nie wpychają nam tego kitu o ile fajniej jest obserwować operacje wszczepu implanta oka z perspektywy oczu naszego bohatera, bo to tylko jeden przypadek, który służy za wymówkę do setek innych akcji, które fajniej oglądałoby się z dynamicznej kamery) ten "ficzer" wypadł.

To już był, w moich oczach, pierwszy poważny zgrzyt (i coś, co trudno będzie przeboleć). W tym momencie ta cała wizualna customizacja naszej postaci mogłaby wylądować w koszu, albo sprowadzić się do prostej decyzji wyboru płci (oraz ewentualnie koloru skóry).

Kolejne, już mniej spektakularne acz ciekawe, informacje zyskujemy w tym roku.

Na przykład nie ma już możliwości przemieszczania się po ścianach (i używania do tego celu ostrza).
Poniekąd kłuci się to z, tak wcześniej promowaną, konstrukcją świata, która miała być bardziej wertykalny (wiadomo, wszelkie budynki itp. dają ku temu możliwości), a gracz mobilny. Jednym słowem miał być taki Titan Fall (prawie Dying Light). Tym czasem nie wyszedł przeciętny Boardelands (w nieco bardziej realnym wizualnym sosie). Niezaprzeczalny minus.

Teraz dowiadujemy się, że nie będzie możliwości podróży metrem (co prawda pokazanej jedynie w debiutanckim trailerze) oraz customizacji pojazdu (tym już RED'zi się oficjalnie chwili i wyszło... teraz już wszyscy wiemy co). Podróż metrem byłaby fajnym uzasadnieniem szybkiej podróży (w sumie metro albo taxi) - nawet jeśli tylko wsiadalibyśmy do środka i obraz byłby zaciemniany (ewentualnie wgrywana jakaś krótka cutcenka, maskująca czas potrzebny na wczytanie się obszaru docelowego).

Za brakiem odpicowywania bryki jakoś nie płaczę (nie jest to w końcu NFS: Underground, a wyścigi nie stanowią tutaj esencji rozgrywki), ale tutaj ukazuje się pokrętne rozumowanie RED'ów. Otóż naszą postać możemy odpicować wybierając nawet pięć (PIĘĆ?!?) rodzajów włosów łonowych (WTF? bardziej bezmyślnej opcji w kreatorze postaci jak żyję nie słyszałem), plus dziesiątki innych rzeczy (które będziemy oglądać jedynie okazjonalnie w lustrze - a ciekawe gdzie poza kreatorem zobaczymy te owłosienie łonowe :p ).
Za to samochód, który realnie możemy obejść dokoła (nie mówiąc już o możliwości oglądania go z zewnątrz przy prowadzeniu) i nim "szpanować" po mieście nie będzie podlegał naszym personalizacją.




Coraz bardziej odnoszę nieodparte wrażenie, że gra Cyberpunk 2077 miała już kilka wcieleń (lądujących potem w koszu i zaczynania projektu niemal od "zera" ) i z każdym z nich staje się produkcją coraz bardziej generyczną. Jadącą jedynie na niezmiernie rozpędzonym hype train'ie oraz dawnej reputacji studia.

Powiem tak, nie chcę aby ten pojazd się rozbił ale sami maszyniści co rusz dorzucają do pieca, jednocześnie wciskając pręty w szprychy własnej maszyny.
W ostatecznym rozrachunku jakaś katastrofa jest nieunikniona.


 
Last edited:
Nie wiem jak u Was, ale jak dla mnie GOL wraz z tvgry trochę straciły na wiarygodności po ostatniej "recenzji" tych 4 godzin grania w Cyberpunka. Nie tylko chodzi o mocno krytyczne nastawienie, ale o samo przygotowanie się do materiału. Sam Rojo przygotował się do tematu dużo lepiej, miał dużo więcej ciekawych informacji i świetnie wytłumaczył (szczególnie w tym QA, który niedawno wrzuciłem) co, jak i dlaczego. Nieoceniona w tym względzie jest oczywiście Alanah, która przekazała mnóstwo bardzo przydatnych informacji, ale chociażby IGN, czy Kotaku przygotowały się wg. mnie do tematu bardziej szczegółowo i detalicznie niż GOL.
Nie ma na to chyba polskiego słowa na to, ale jest angielskie "contrarian". Zresztą Wiedźminowi dali 8/10 z tego co pamiętam.
Kotaku miało dobre artykuły.
GOL swoje widzimisię i często lubią narzekać, zawsze mnie bawiła ich nienawiść do Bethesdy, a najbardziej do Fallouta 3 ( w opozycji do New Vegas). Może CD Projekt jest dla nich nowym obiektem do przedrzeźniania, bo wiadomo, że Bethesda już się skompromitowała, więc nie ma sensu kopanie leżącego. Kto jeszcze robi RPGi w tym momencie jeśli chodzi o AAA (bo Bethesda szybko nie wyda nowych tytułów single, jeden koleś od nich zapowiedział, że tak gdzieś koło 2025...), kogo mógłby hejtować GOL?
 
Początkowo mogliśmy oświadczać wygląd naszej postaci w przerywnikach z zewnętrznej kamery (jak widzieliśmy na pierwszym prezentowanym game-play), ale jak się okazało z "jakiś powodów" (wiadomo jakich - z powodu oszczędności - i niech twórcy nie wpychają nam tego kitu o ile fajniej jest obserwować operacje wszczepu implanta oka z perspektywy oczu naszego bohatera, bo to tylko jeden przypadek, który służy za wymówkę do setek innych akcji, które fajniej oglądałoby się z dynamicznej kamery) ten "ficzer" wypadł.

To ja powtórzę, to co zdarzyło mi się napisać kilka miesięcy temu. Sceny i cutsceny projektowane pod widok z pierwszej osoby wymagają od producentów więcej wysiłku i znacznie mniej błędów wybaczają. Boli mnie coś, kiedy czytam, że trzecioosobowe cutsceny wyleciały przez cięcie kosztów, bo to totalna bzdura. Dużo trudniej projektuje się przerywnik, który jest interaktywny, gracz ma kontrolę nad kamerą, nie można zmieniać oświetlenia w ramach ujęć, nie można wprowadzać łatwo postaci zza kamery, trzeba kombinować i się napocić, zbudować dynamikę takiego dialogu/cutsceny bez możliwości operowania kamerą, ustawić światła tak, by o każdej porze dnia wszystko było czytelne i wyglądało atrakcyjnie. Rozumiem smutek i żal po trzecioosobowych wstawkach, też je uwielbiam, ale argument o cięciu kosztów jest totalnie bezpodstawny.
 
Wiadomo w ogóle jak według pierwotnego zamysłu miała wyglądać podróż metrem? Faktycznie mieliśmy spędzać w nim określoną ilość czasu potrzebną na dotarcie z punktu A do punktu B czy też miał to być jedynie krótki filmik maskujący doczytywanie lokacji na wzór tego co zaserwowano w Spider-manie?



Jeśli to drugie to w sumie żadna strata. Jeśli zaś to pierwsze to faktycznie był potencjał na różne losowe sytuacje typu bójki z bandziorami itp.
 
Wiadomo w ogóle jak według pierwotnego zamysłu miała wyglądać podróż metrem? Faktycznie mieliśmy spędzać w nim określoną ilość czasu potrzebną na dotarcie z punktu A do punktu B czy też miał to być jedynie krótki filmik maskujący doczytywanie lokacji na wzór tego co zaserwowano w Spider-manie?



Jeśli to drugie to w sumie żadna strata. Jeśli zaś to pierwsze to faktycznie był potencjał na różne losowe sytuacje typu bójki z bandziorami itp.
Nie wiadomo nawet czy taki system w ogóle istniał kiedykolwiek w grze.
 
Czyli co, kolejna burza w szklance wody? Ludzie uczepili się zwiastuna pokazującego scenę w metrze sądząc, że będzie podróż metrem, a kiedy twórcy stwierdzili, że nie to nagle 'jak to? miało być! znowu nas oszukaliście!'?
 
Teraz dowiadujemy się, że nie będzie możliwości podróży metrem (co prawda pokazanej jedynie w debiutanckim trailerze) oraz customizacji pojazdu (tym już RED'zi się oficjalnie chwili i wyszło... teraz już wszyscy wiemy co). Podróż metrem byłaby fajnym uzasadnieniem szybkiej podróży (w sumie metro albo taxi) - nawet jeśli tylko wsiadalibyśmy do środka i obraz byłby zaciemniany (ewentualnie wgrywana jakaś krótka cutcenka, maskująca czas potrzebny na wczytanie się obszaru docelowego).

A to czasem metro nie zostaje w grze ale jako FT, ala ostatni Deus Ex? Mi się wydawało że tak.

Otóż naszą postać możemy odpicować wybierając nawet pięć (PIĘĆ?!?) rodzajów włosów łonowych (WTF? bardziej bezmyślnej opcji w kreatorze postaci jak żyję nie słyszałem), plus dziesiątki innych rzeczy (które będziemy oglądać jedynie okazjonalnie w lustrze - a ciekawe gdzie poza kreatorem zobaczymy te owłosienie łonowe :p ).

Tak samo wybieranie rozmiaru Wacka. Niby możesz, ale po co skoro podobno maksymalnie możesz do majtek się w grze rozebrać, lol.
 
A to czasem metro nie zostaje w grze ale jako FT, ala ostatni Deus Ex? Mi się wydawało że tak.



Tak samo wybieranie rozmiaru Wacka. Niby możesz, ale po co skoro podobno maksymalnie możesz do majtek się w grze rozebrać, lol.
Podobno jest opcja wyboru czy chcemy aby nasza postać nosiła w trakcie gry bieliznę, czy nie. A tak w ogóle opcje ustawienia owłosienia łonowego lub rozmiaru wacka jako przykłady na "bezsensowność" kreatora są mocno nietrafione, biorąc pod uwagę, że w każdym momencie możemy spojrzeć w dół i zobaczyć nasze ciało.
 
Top Bottom