Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Dlaczego Redzi mają zmienić filozofię podejścia do mimiki postaci w dialogach? Pewnie by mogli zrobić dopieszczoną wersję angielską (a tak będzie zwyczajnie bardzo dobra), ale czy Niemcy, Japończycy, Francuzi, Rosjanie, Polacy płacą mniej za grę?

To trochę jak z liczbą aktorów głosowych. Na interze widziałem narzekania na to, że w chińskiej wersji wystąpić ma "jedynie" 150 aktorów, co znaczy, że liczba ta będzie podobna dla każdej wersji językowej, w tym angielskiej, a oczekiwali liczby na poziomie RDR2, w którym wystąpiło ich 500. Oczywiście ignorują przy tym taką różnicę, że Rockstar nagrywa tylko jedną pełną wersję językową na cały świat, więc jasne, że może sobie pozwolić na więcej aktorów głosowych w wersji angielskiej, podczas gdy CDPR nagrywa Cyberpunka w 11 językach, czyli zakładając, iż w każdej z nich wystąpi zbliżona ilość aktorów jak w chińskiej, wyszłoby na to, że do pracy nad grą i tak zatrudniają już ponad 1000 aktorów na całym świecie.
 
Czy istnieje mozliwosc by CDPR dodal do gry mozliwosc grania w 3 osobie?

Nie i temat był już wałkowany 100 razy. Widok z oczu nie jest jakimś tam widzimisię tylko świadomą decyzją artystyczną wspierającą pomysł w pełni interaktywnych przerywników filmowych i dialogów.
 
To trochę jak z liczbą aktorów głosowych. Na interze widziałem narzekania na to, że w chińskiej wersji wystąpić ma "jedynie" 150 aktorów, co znaczy, że liczba ta będzie podobna dla każdej wersji językowej, w tym angielskiej, a oczekiwali liczby na poziomie RDR2, w którym wystąpiło ich 500. Oczywiście ignorują przy tym taką różnicę, że Rockstar nagrywa tylko jedną pełną wersję językową na cały świat, więc jasne, że może sobie pozwolić na więcej aktorów głosowych w wersji angielskiej, podczas gdy CDPR nagrywa Cyberpunka w 11 językach, czyli zakładając, iż w każdej z nich wystąpi zbliżona ilość aktorów jak w chińskiej, wyszłoby na to, że do pracy nad grą i tak zatrudniają już ponad 1000 aktorów na całym świecie.
Tego, że RDR2 jest jedynie w wersji angielskiej to nawet nie wiedziałem, przyznam się :), bo nie grałem. Produkcji obu gier nawet nie porównywałbym, bo RDR2 wyszło tylko na Playstation, wersję PC dodali po jakimś czasie. Takie "eksluziwy" to trochę inna kategoria, a niekoniecznie wychodzą lepiej od gier na wszystkie platformy.
 
Red Dead Redemption, zarówno jedynka jak i dwójka nie są grami ekskluzywnymi. Obie wyszły na konsole Sony i Microsoftu, dwójka dodatkowo na PC.
 
Tego, że RDR2 jest jedynie w wersji angielskiej to nawet nie wiedziałem, przyznam się :), bo nie grałem. Produkcji obu gier nawet nie porównywałbym, bo RDR2 wyszło tylko na Playstation, wersję PC dodali po jakimś czasie. Takie "eksluziwy" to trochę inna kategoria, a niekoniecznie wychodzą lepiej od gier na wszystkie platformy.

Niby gry Rockstara wychodzą na wszystkie platformy, ale jednak dopiero po jakimś czasie, gdzie developerzy mogą "na spokojnie" nad nimi pracować, a nie w tym samym czasie. Dlatego też wg. mnie taki CDPR ma nieco trudniej od np. Rockstara i Naughty Dog, mimo że paradoksalnie to jest wciąż młoda i mniej doświadczona firma, z wciąż mniejszymi zasobami ludzkimi (od Rockstara). To też mnie napawa dumą. Ambicja Redów, że mierzą aż tak wysoko jak najwięksi w tej branży i w zasadzie już obok Nich stoją, (a nawet pod pewnymi względami Ich wyprzedzają), a jednak nie mają aż tak dużych zasobów ludzkich i mniej doświadczenia.
 
Niby gry Rockstara wychodzą na wszystkie platformy, ale jednak dopiero po jakimś czasie, gdzie developerzy mogą "na spokojnie" nad nimi pracować, a nie w tym samym czasie. Dlatego też wg. mnie taki CDPR ma nieco trudniej od np. Rockstara i Naughty Dog, mimo że paradoksalnie to jest wciąż młoda i mniej doświadczona firma, z wciąż mniejszymi zasobami ludzkimi (od Rockstara). To też mnie napawa dumą. Ambicja Redów, że mierzą aż tak wysoko jak najwięksi w tej branży i w zasadzie już obok Nich stoją, (a nawet pod pewnymi względami Ich wyprzedzają), a jednak nie mają aż tak dużych zasobów ludzkich i mniej doświadczenia.
Co by nie mówić o Redach to odwagi i ambicji im nie brakuję.
- ich pierwsza gra z perspektywy pierwszej osoby
- pierwszy raz system jazdy samochodami
-zupełnie przemodelowany system dialogów
-zapraszanie do współpracy gwiazdy aktorstwa i muzyki
-zupełnie nowe IP i setting (nie klimaty słowiańskie a mieszanka kultur w amerykańskim mieście)
Mają ogromne jaja i to trzeba szanować. Mogli iść dalej z Wieśkiem 4 i nie ryzykować za bardzo.
 
Co by nie mówić o Redach to odwagi i ambicji im nie brakuję.
- ich pierwsza gra z perspektywy pierwszej osoby
- pierwszy raz system jazdy samochodami
-zupełnie przemodelowany system dialogów
-zapraszanie do współpracy gwiazdy aktorstwa i muzyki
-zupełnie nowe IP i setting (nie klimaty słowiańskie a mieszanka kultur w amerykańskim mieście)
Mają ogromne jaja i to trzeba szanować. Mogli iść dalej z Wieśkiem 4 i nie ryzykować za bardzo.


No i ja to mega szanuje :)
PS. MIESIĄC! :cool:
 
Red Dead Redemption, zarówno jedynka jak i dwójka nie są grami ekskluzywnymi. Obie wyszły na konsole Sony i Microsoftu, dwójka dodatkowo na PC.
Jeśli tak, to zwracam honor.Jak wcześniej pisałem nie grałem, a rozważałem jedynie jak pojawiła się wersja na PC, w momencie premiery takiej wersji nie było. To też trochę zmienia postać rzeczy, bo z perspektywy produkcji, wydania gry mają łatwiej. Z drugiej strony to po pół roku hype opada, dodatkowo jest już pełno letsplayów itd. na necie, nie jest to już żadna nowość.
 
1603109500991.png

Nie kojarzę tej sceny z NCW, ale widać tu chyba wybuch atomówki, która rozwaliła w 2023 roku centrum miasta. Może to fragment jakiejś sesji braindance?
 
Pewnie kolejny gościnny występ internetowego celebryty ;)

Ten ziomek to ogólnie jeden z popularniejszych jutuberów to raz, a dwa że to chyba były developer (pracował kiedyś przy Call of Duty). No ciekawie.
Post automatically merged:

Prezentacja systemu mimiki JALI. Szczerze, to rzyci nie urywa...

To nigdy nie będzie na takim poziomie jak w Hellblade, LA: Noir, czy TLOU2, bo nie jest to robione ręcznie/za pomocą mockupu. Jak dla mnie rzyć urywa fakt, że dzięki temu oprogramowaniu można dopasować ruchy ust do KAŻDEGO języka. To jest najbardziej imponujące. A powyższe gry zawsze były ogarniane tylko po angielsku, a nie w 11 językach...
 
Last edited:
Dzisiaj, z ciekawości, zobaczyłem sobie oficjalną stronę wydawcy Oficjalnego Poradnika do Cyberpunka i pozytywnie się zaskoczyłem. Pamiętam, że kilka miesięcy temu widziałem informację, że będzie on miał chyba ok. 300-350 stron i były narzekania, że "CO?! GRA BĘDZIE KRÓTSZA NIŻ RDR2"(tam było ok. 400 stron), co było dosyć śmieszne, ale wracając do tematu to na stronie jest podana już ilość stron i wynosi ona prawie 500. Nie wiem jak to ma się do długości gry, ale biorąc pod uwagę pozytywne opinie jakie słyszałem o poradnikach tej firmy to nastawiam się na bardzo rozbudowaną grę.
 
Last edited:
Bardziej czekam na ten poradnik niż czekałem na world of cyberpunk. Rozumiem, że w poradniku będą opisane wszystkie ścieżki i zdania jakie ewentualnie możemy pominąć?
 
Top Bottom