Cyberpunk 2077 - Dyskusja ogólna

+
Właśnie o to mi chodziło. :p Za grę sprzed roku małego studia z dość niskim budżetem trzeba zapłacić tyle co za CP2077, które premierę będzie miało za 3 tygodnie.
Dlatego też na Steamie prawie nigdy nie kupuje się gier w normalnych cenach. Albo na promocjach albo w innych sklepach, Steam ma bardzo zawyżone podstawowe ceny i w 90% przypadków da się znaleźć grę taniej gdzie indziej.

Co innego Cyberpunk, który na polskim Steamie ma niższą cenę niż powinien mieć(patrząc na region, gdzie wg Steama jest Polska), więc nie jest źle.
 
Z innej beczki, zacząłem czytać ten przewodnik o świecie i póki co jest to całkiem fajna lektura. Wydaje mi się że negatywne opinie przytaczane również w tym temacie wynikają z błędnego przeświadczenia czym jest ta książka.

Po pierwsze, to nie artbook więc choć grafik jest sporo i prezentują różny poziom (kwestia gustu) to jednak nie są one głównym daniem, a jedynie dodatkiem do tekstu.

Po drugie, nie jest to również podręcznik historyczno-geograficzny tylko coś co mógłbym nazwać zbiorem luźnych artykułów. Sprawia to wrażenie jakby ktoś zebrał teksty z bloga, wydrukował je i złożył z nich książkę. Taka forma nie każdemu musi się podobać, ale moim zdaniem pasuje do konwencji świata.

Jedyny zarzut jaki mam na ten moment to że publikacja oferuje zaledwie liźnięcie poszczególnych tematów. Całość liczy sobie prawie 200 stron w dużym formacie, ale każdemu punktowi poświęcono zaledwie stronę czy dwie z czego część zajmują grafiki oraz przypisy lub komentarze. Pozwala to szybko przelecieć przez najważniejsze zagadnienia takie jak kluczowe wydarzenia historyczne, wszczepy, uzbrojenie, pojazdy czy korporacje, ale nie zapewnia kompleksowej wiedzy jeśli jakiś temat kogoś szczególnie zainteresuje. Jak już wspominałem, taka blogowa forma pasuje, ale chciałoby się po prostu więcej.

Ciekaw jestem jak na tym tle wypadnie podręcznik główny do systemu Cyberpunk RED, ale nie sądzę aby oferował więcej niż podręcznik do Cyberpunka 2020, a tam również opisy nie były bardzo rozbudowane i służyły głównie wprowadzeniu w klimat i realia.
 
Ciekawe czy tak jak przy Wiedźminie 3 recenzje pojawią się na tydzień przed premierą? Jeśli tak to to by oznaczało, że recenzenci na dniach dostaną grę do ogrywania. Tylko oby nie dawali im wersji konsolowych. :LOL:
 
Ciekawe czy tak jak przy Wiedźminie 3 recenzje pojawią się na tydzień przed premierą? Jeśli tak to to by oznaczało, że recenzenci na dniach dostaną grę do ogrywania. Tylko oby nie dawali im wersji konsolowych. :LOL:
Czemu nie. Wtedy GOL będzie mógł napisać kilka recenzji, a każda z nich uderzać będzie w inne tony, żeby za każdym razem przyciągnąć jak najwięcej ludzi. Jak dobrze pokombinują, to samych recenzji starczy im na tydzień.
 
na łowcygier były promki, gdzie ten greedfall za grosze chodził. Ogólnie jeżeli chodzi o steam, to drogie ma promocje :D
 
Tym Redom cały czas jedno w głowie...
1603757728577.png
 
Nie wiem dlaczego ludzie chcą to sobie spoilerować. Nawet jeśli to wszystko kłamstwo. Po co to czytać ? Wiadomo, że gry CDPR to głównie fabuła a premiera już blisko.
 
Ja tam po usłyszeniu o chipie nieśmiertelności i frakcjach wokół których ma się kręcić fabuła, nie wiem, może jakieś 2-3 lata temu przed oczami miałem Vampire: the Masquerade - Bloodlines i sarkofag. W sumie to nie miałbym nic przeciwko by szkielet fabularny był podobny do tego z Fallout: New Vegas i Bloodlines, bo to będzie oznaczało bardzo dużą nieliniowść i replayability. To będzie lepsze niż Wiedźmin 3, który był oparty na schemacie znanym z Mario: "księżniczka jest w innym zamku".
 
COOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOoooooooooooooooooooo ?!????
No tak 2020 po nim można spodziewać się WSZYSTKIEGO ....

Ps. więcej czasu na zakup GPU na spokojnie.

Ale pomyślcie sobie co się tam musi odstawiać w studiu, skoro przesuwają premierę w ostatniej chwili, w Londynie autobusy jeżdżą z datą 19.11 i cała masa bilboardów i wszystko jak krew w piach.
Ekipa pracująca przy szlifowaniu to pewno chodzi na rzęsach z przepracowania.
 
Last edited:
COOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOoooooooooooooooooooo ?!????
No tak 2020 po nim można spodziewać się WSZYSTKIEGO ....

Ps. więcej czasu na zakup GPU na spokojnie.

Ale pomyślcie sobie co się tam musi odstawiać w studiu, skoro przesuwają premierę w ostatniej chwili, w Londynie autobusy jeżdżą z datą 19.11 i cała masa bilboardów i wszystko jak krew w piach.
Ekipa pracująca przy szlifowaniu to pewno chodzi na rzęsach z przepracowania.
Za to w Ubi strzelają korki od szampana. ;)
 
Top Bottom